Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP - Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2015

    Preeeeduga zimska pauza je konačno gotova!!!

    Kao i prethodnih godina, Qataru je pripala čast da otvori novu sezonu. Svi vozači složno izjavljuju da su spremni i da jedva čekaju zeleno svetlo u Losailu.



    Dužina staze - 5.4 km
    6 levih, 10 desnih krivina
    Najbrži krug - Jorge Lorenzo, 2008.godine, 1'53.927
    Pobednik 2014 - Marc Marquez

    Šta nas čeka u sezoni 2015?

    1.Da li će Marquez nastaviti da dominira?
    Španac je odvezao dve neverovatne sezone i donekle demoralisao konkurenciju. Jedva da su se svi povratili od šoka 2013-te, kada je u debitantskoj MotoGP sezoni došao do titule, a maleni Španac je i u prvom delu prošle sezone nastavio u istom stilu. Međutim, u drugoj polovini šampionata više nije bio tako ubedljiv. Usledila je serija padova i pehova , a konkurencija je pristigla. Rossi je dokazao da može da mu parira, a završnica je pripala Lorenzu. Prošle godine se Yamaha kasno probudila, međutim, teško da će ponoviti istu grešku 2015-te.



    2. Ducati stigao veliku četvorku?
    Ako se pogledaju rezultati sa zimskih testova, čini se da se Ducati ozbiljno spremio za pohod na vrh. Dovizioso je nedavno izjavio da je ovogodišnji motor bolji, jači i brži od onog sa kojim je svojevremeno Stoner stigao od titule. Pre eventualne prve pobede po suvom, Ducati će koristiti pogodnosti koja im pružaju dodatna pravila Open serije, pa ne bi bilo iznenađenje da ove godine imamo 3 ekipe koje se ravnopravno bore za pobedu.



    3.Aprilia i Suzuki
    Dugo se očekivao povratak Suzukija na MotoGP grid. Tokom zimskih testova Suzuki je postizao sasvim solidne rezultate. Oni se uzdaju u brzog i opasnog Aleixa Espargara, ali ne treba zanemariti ni debitanta Vinjalesa, koji je već dokazao da brzo uči.
    Za razliku od njih, Aprilia se propisno obrukala tokom priprema. Povratak Marca Melandrija iz SBK šampionata u MotoGP takmičenje je pompezno najavljivan, ali rezultati na testovima su bili zapanjujuće loši. Melandri je često završavao na poslednjem mestu, što je vrlo deprimirajuće pred početak sezone.



    4. Ostali
    Posle neuspešne avanture u Ducatiju, borbeni Crutchlow će voziti Hondu, na kojoj se mnogo bolje snalazi. Njegov timski kolega je Jack Miller, momak koji je stigao direktno iz Moto 3 šampionata. Mladi Australijanac želi da zapuši usta kritičarima koji tvrde da nije trebalo da preskače klase. Čeka ga puno učenja, verovatno i padova, a vreme će pokazati da li je pravi Stonerov naslednik.
    Pol Espargaro je sasvim pristojno odvezao svoju debitantsku sezonu, vredno skupljao bodove završavajući često na 5. ili 6. poziciji. Naravno, sada i on priželjkuje bolje rezultate, kao i njegov timski kolega Bradley Smith.



    Nažalost, ne mogu da kažem da očekujem neke spektakularne rezultate od iskusnih Haydena, Barbere, Bautiste, Abrahama...Volela bih da me demantuju i načine ovu sezonu zanimljivijom.



    Svi smo nestrpljivi pred start, a već u nedelju uveče ćemo imati nešto jasniju sliku o tome šta nas čeka u 2015-oj.

    Na kraju, htela bih samo da vas obavestim da ćemo i ove godine organizovati MotoGP kladionicu. Pravila će ostati ista kao prošle godine, ali ćemo preskočiti prvu trku i verovatno krenuti od sledeće.
    Last edited by nb_korac; 25-03-15, 16:54.
    sigpic

  • #2
    Baš sam se danas malo čudio što nema otvorenih tema za Moto vikend.

    Očekujem da Mark odbrani titulu, al ovog puta nek samo koju trku kasnije obezbijedi titulu, ako je moguće
    Momak 22. godine a već vladar Motora

    Dosta novoga ima ove sezone, što timova što vozača, što je dobro. Malo se podmlađuje kraljevska klasa, što i treba, naravno. Nadam se da će Rosi, Lorenco, Dani i neko od Dukatijavca učiniti zanimljiviju sezonu nego prošlu.
    Inače nek je sa srećom Mileru i Vinjalesu u ruki sezoni.
    Last edited by Dule Krtola; 25-03-15, 15:18.

    Comment


    • #3
      Bice dobra trka,osecam.
      Dukati me je odusevio svojim napredkom i ja se nadam da ce imati dobru sezonu i da cemoci da se bore za pobede.Imam velika ocekivanja od Janonea,posle Doktora njega najvise gotivim jer je covek jednostavno lud
      Jamaha ,kako Rossi kaze ima bolji motor nego prosle godine stoo mi daje nadu da Doca moze do titule.Od Lorenca se ocrkuje bolji start sezone.
      Sto se Honde tice ocekujem da Markezu nece biti tako lako kao prosle godine.Pedrosu da ne komentarisem,sa njega nemam prognozu,ko zna sta moze.

      Comment


      • #4
        Jos malo do pocetkaaa ! 4 trke imamo u nedelju-Formulu 1(VN Malezije),Moto3,Moto2 i Moto GP . Nadam se uzbudljivoj sezoni i zanimljivim trkama!

        Comment


        • #5
          Steta, opet ista (za mene losa) pravila kladionice zbog kojih nisam zeleo da ucestvujem prosle sezone i ostajem pri tome ako se ikada vrate pravila tipovanja podijuma u sve tri kategorije tu sam da branim titulu, do tad, srecno vam bilo

          jedva sam docekao start sezone, naravno kao i uvek uz Doktora do pobede
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • #6
            Ja svoju euforiju ne mogu da opisem ali ni necu da se trudim, previse je emocija...
            Naravno ocekujem da moje mace zapocne sezonu u stilu, Rossi ce biti dobar kao i uvek ima on iskustva na pretek, ovoga puta niko ne moze da demantuje da Ducati tim nije spreman, po testovima se vidi da su dosli da pokupe najvisa postolja, sad je samo pitanje da li ce im to biti dopusteno...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ako ti je Mark mače, onda je Aleks kuče?

              Comment


              • #8
                Originally posted by Dule Krtola View Post
                Ako ti je Mark mače, onda je Aleks kuče?
                Oni su moji macici : ))
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Statistika : ))
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    napokon i ova ludorija da počne, gleda sam WSBK prošli mjesec, al nije to, to....
                    moji favoriti Rossi, Pedrosa, Crutchlow,Maniac Joe i cure iz MOTO3...
                    ...pozdrav svima, uživajte narednih mjeseci.....

                    Comment


                    • #11
                      Jedva čekam večeras. Kakav će ovo vikend da bude, MotoGP, F1, V8 Supercars, nešto malo NASCAR-a, milina...


                      Comment


                      • #12
                        Hoce li biti kladionice ove godine?
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #13
                          @Bice
                          "Na kraju, htela bih samo da vas obavestim da ćemo i ove godine organizovati MotoGP kladionicu. Pravila će ostati ista kao prošle godine, ali ćemo preskočiti prvu trku i verovatno krenuti od sledeće." (prvi post)
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Brana View Post
                            @Bice
                            "Na kraju, htela bih samo da vas obavestim da ćemo i ove godine organizovati MotoGP kladionicu. Pravila će ostati ista kao prošle godine, ali ćemo preskočiti prvu trku i verovatno krenuti od sledeće." (prvi post)
                            Izvini nisam citao do kraja pa nisam video...
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #15
                              @Bice- samo opusteno : ))
                              FP1
                              Pol Espargaro i Marquez su napravili u jednom trenutku manje greske, nista strasno
                              Vremena :
                              Marquez 1.55.281
                              Pedrosa 1.55.357
                              Espargaro A. 1.55.685
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X