Announcement

Collapse
No announcement yet.

NCAA TOURNAMENT 2015 - MARCH MADNESS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odlicna utakmica,zao mi je Cardinalsa.Strasno sta se sve sudi kao faul u ncaa.

    Comment


    • #47
      Originally posted by goku View Post
      Znam da nema automatske kvalifikacije, samo nisam pratio regularni deo. Proveravao sam kostur nekoliko puta i nisam verovao da nema UCONN-a. Kako može šampion da ne bude dovoljno dobar bar da uđe u 64 ekipe samo godinu dana kasnije? To nije normalno.
      Desilo se to i Kentuckyu 2013. a UConn ne moze da se poredi sa njima po pitanju privlacenja talentovanih igraca na koledz. Ni Florida se nije kvalifikovala ove godine, a prosle sezone su igrali na Final Fouru i bili su prvi favorit za osvajanje. I jedni i drugi su izgubili glavne igrace i eto sta se desilo.

      Mislio sam da ce se zaustavljanjem Harrella i Roziera odraditi veci deo posla (sto se i desilo u drugom poluvremenu), ali su se Cardsi drzali do kraja i cak imali sut za pobedu. Neverovatno je da je ovaj tim Michigan State-a dosao do Final Foura, a onaj od prosle godine nije. Sta ti je sreca u zrebu
      sigpic

      Comment


      • #48
        Originally posted by Rondo9 View Post
        Desilo se to i Kentuckyu 2013. a UConn ne moze da se poredi sa njima po pitanju privlacenja talentovanih igraca na koledz. Ni Florida se nije kvalifikovala ove godine, a prosle sezone su igrali na Final Fouru i bili su prvi favorit za osvajanje. I jedni i drugi su izgubili glavne igrace i eto sta se desilo.
        Znam da im je otišao Napier, ostalo ne znam, ali nešto tu nije u redu sa sistemom takmičenja, neki smešni koledži budu u kosturu, a šampiona nema. Lafayet svoju prvu utakmicu izgubi 40 razlike.

        I UConn je veliki košarkaški centar, 4 puta šampioni i to sve u zadnjih 15 godina.

        Comment


        • #49
          Postoje 32 konferencije i svaki pobednik konferencijskog turnira ima automatsku kvalifikaciju na March Madness. Zato svake godine imamo neke univerzitete koji prvi put igraju na zavrsnom turniru.

          Ne kazem da nisu, vec da ne privlace iste talente poput nekog Kentuckya, Dukea i ostalih.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Eto u tome je greška, 32 konferencije, verovatno totalno neujednačene po kvalitetu. Verovatno je 5. tim iz neke konferencije mnogo bolji od pobednika nekih drugih konferencija i u tom grmu leži zec.

            Comment


            • #51
              Originally posted by goku View Post
              Eto u tome je greška, 32 konferencije, verovatno totalno neujednačene po kvalitetu. Verovatno je 5. tim iz neke konferencije mnogo bolji od pobednika nekih drugih konferencija i u tom grmu leži zec.
              Sve to stoji sto si rekao, cak je razlika u jacini konferencija jos veca od toga. Ali, to je verovatno i najbolja stvar u vezi March Madnessa, to sto se svake godine pojavi neki Mercer ili Florida Gulf Coast koji pobedi neki Duke ili Georgetown (ove godine zanimljivo nismo imali nijednu ,,pepeljugu"). Naravno da bi takmicenje bilo ujednacenije kada bi igrali najboljih 64, ali mora se pruziti sansa svima.
              sigpic

              Comment


              • #52
                FINAL FOUR


                Ovogodisnji Final Four se igra na Lucas Oil Stadionu (neko bi rekao domu fudbalera Indianapolis Coltsa) u Indianapolisu. Polufinalne utakmice se igraju u noci izmedju subote i nedelje; prvi mec (Michigan State - Duke) pocinje u ponoc, a drugi (Kentucky - Wisconsin) bi trebalo da pocne oko 3 sata posle ponoci. Finale se igra u noci izmedju ponedeljka i utorka, u 3 sata posle ponoci.

                Michigan State (7): Ovaj tim Spartansa sigurno nema individualni kvalitet onog proslogodisnjeg, ali su uz malo srece u zrebu i fantastican trenerski posao Toma Izzoa uspeli da odu korak dalje i plasiraju se na F4. Regularnu sezonu su zavrsili skorom 27-11, a u finalu Big Ten turnira su nesrecno i moze se reci nezasluzeno izgubili u produzetku od Wisconsina. Dobru igru sa kraja sezone su preneli i na zavrsni turnir gde su redom padali: Georgia, Virginia, Oklahoma i Louisville (,,najubedljivija" pobeda je bila ona nad Georgiom od 7 razlike). Glavnu okosnicu ekipe cine Travis Trice, Denzel Valentine i Branden Dawson, sve iskusni igraci (Trice i Dawson su seniori) koji znaju kako se igraju velike utakmice. Michigan State voli da igra brzim tempom, imaju dobre sutere, dugacku klupu (igraju sa 8 ili 9 igraca) i odlicni su u defanzivnom skoku.

                Duke (1): Nakon onog blamiranja protiv Mercera prosle godine, Blue Devilsi su ponovo dosli do same zavrsnice March Madnessa. Prvi poraz su doziveli tek u januaru, a sezonu su zavrsili skorom 33-4 i drugim mestom u prejakom ACC-u. Na turniru im je najveci otpor pruzila Utah, dok su pre tog meca bez veceg napora prosli Robert Morris i San Diego State, a u Elitnih 8 je porazena Gonzaga. Ovu ekipu Dukea predvode 3 neverovatna freshmena: Jahlil Okafor, Tyus Jones i Justise Winslow (Okafor i Winslow se kotiraju vrlo visoko medju NBA skautima, vrlo je verovatno da ce obojica biti draftovani u prvih 10). Blue Devilsi mogu da postizu poene na sve moguce nacine i njihova startna petorka je mozda i najbolja petorka u koledz kosarci.

                Ova 2 tima su se vec jednom susrela ove sezone. Bilo je to u novembru i Duke je tada slavio rezultatom 81-71, ali se od onda mnogo toga promenilo. Rekao sam da Duke ima mozda i najjacu petorku lige, ali je njihov najveci problem dubina (na klupi su jos Grayson Allen, Amile Jefferson i Marshall Plumlee, ali se ne ocekuje da iko osim Jeffersona ima vecu minutazu). Spartansi ce gledati da iskoriste to i izmore Duke koliko god je to moguce. Za MSU najveci problem ce predstavljati cuvanje Okafora. U toj utakmici u novembru on je sutirao 8-10 iz igre i ni Costello ni Schilling nisu mogli da ga zaustave 1 na 1, tako da ce biti zanimljivo videti da li ce i u kojoj meri Spartansi udvajati odlicnog freshmana. Matchup koji bi mogao da odluci mec u korist Michigan Statea je onaj izmedju Dawsona i Winslowa. Freshman Dukea igra krilnog centra, sto nije njegova prirodna pozicija i snazni Dawson ce gledati da poentira na niskom postu i uvede Winslowa u problem sa faulovima.

                Kentucky (1): Kazu najbolji tim u istoriji koledz kosarke. Wildcatse 2 pobede dele od savrsene sezone i skora 40-0. Najveci test u celoj sezoni je bio onaj proslog vikenda u mecu protiv Notre Damea, kada je Kentucky pobedio 68-66. Kao i svake godine, ovaj tim je pun talentovanih freshmena, ali je zanimljivo da ,,samo" dvojica igraju u startnoj petorci. Glavne zvezde su 2 visoka igraca: Willie Cauley-Stein i Karl-Anthony Towns, a tu su jos i braca Harrison i odlicni Devin Booker izmedju ostalih. Wildcatsi su neverovatna defanzivna ekipa, njihovi centri blokiraju sve. Igraju sa 9 igraca, u proseku su visi od 29 NBA ekipa i imaju 8 McDonalds All-American igraca (9, ako racunamo povredjenog Poythressa).

                Wisconsin (1): Bila je ovo jos jedna sjajna sezona za ovu ekipu Badgersa. Osvojene su obe titule u Big Ten-u i sezona je zavrsena sa ukupno 3 poraza. Na turniru nisu imali lak put i morali su da prodju Severnu Karolinu i Arizonu da bi se vratili na F4. Ovaj tim predvodi verovatno najbolji igrac lige - Frank Kaminsky (Kaminsky je prvi u timu po poenima, skokovima, asistencijama, ukradenim, blokadama, minutima i procentu suta iz igre). Tu su jos i njegovi saigraci u frontcourtu: Sam Dekker i Nigel Hayes, kao i bekovi Koenig, Gasser i nedavno oporavljeni Traevon Jackson. Wisconsin ima najbolji napad u ligi, oni igraju strpljivo, efikasno, sa mnogo sutera na parketu i sa malo izgubljenih lopti, dok u odbrani igraju pametno i izbegavaju faulove.

                Prosle godine u polufinalu su se sastali upravo Kentucky i Wisconsin i tada je Kentucky prosao dalje da bi u finalu izgubio od UConna. Oba tima su se pojacala od tada, pa cemo ove godine imati duel najboljeg napada i najbolje odbrane u koledz kosarci. Cini se da Wisconsin ima najbolju sansu od svih ekipa da pobedi Kentucky ove sezone. Bice zanimljivo videti ko ce cuvati Townsa. Ako to bude bio Dekker, onda ce KAT imati znatnu prednost u visini i imace priliku da ponovo radi ono sto je radio u mecu sa Notre Dameom. A ako Dekker bude cuvao WCS-a, koji nije pretnja na niskom postu, a Kaminsky bude cuvao Townsa onda postoji mogucnost da Frank The Tank udje u problem sa faulovima i tada ce utakmica verovatno biti zavrsena.


                Ocekuje nas sjajan vikend. Cetiri velika univerziteta, cetiri neverovatna trenera, mnogo buducih zvezda i tri sjajne utakmice. Nemojte ovo propustiti.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Koji preokret Dukea, Spartansi igrali košarku 5 minuta i onda prestali.

                  Comment


                  • #54
                    Krenuli da sipaju Badgersi. Nadam se da se ovde zavrsava san Kentucky-a o nepobedivoj sezoni.

                    Comment


                    • #55
                      Ništa od duela Okafor-Towns.

                      Belci iz Wisconsin-a pokvarili stvar. Dekker i Kaminsky, white boys can play!

                      https://www.youtube.com/watch?v=jdoBX5oFwsE

                      https://www.youtube.com/watch?v=WDcYJHgmI1k
                      Last edited by Il Capitano; 05-04-15, 08:58.
                      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                      C'E SOLO L'INTER

                      Comment


                      • #56
                        Nisam gledao tekme uzivo zato sto sam morao u kafanu, al sam pogledao snimke i samo cu reci da je Sam Dekker najveci user na celom turniru, celu tekmu ubada neke and 1 frljoke i onda na minut do kraja uzima onu trojku sa vecim lukom nego Dirk Nowitzki i ceo stadion zna da ulazi, brat <3
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Šta da radim, istekao mi trial za Media Hint? Radio mi je i pored toga, ali ja budala isključio i sad mi ne daju da uključim ponovo. Probao sam da ga izbacim iz Chroma i ponovo ubacim al ne vredi.

                          Neću moći da gledam finale. Jel zna neko kako to da rešim?

                          Comment


                          • #58
                            Ako nemas arenu onda streamovi, bice ih sigurno ipak je to finale.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Biće boljih HD streamova, ona slika na službenoj stranici je mnogo kasnila, a i kvaliteta ja varirala...

                              Spoiler
                              Provjeri balkansport .info forum, najbolji su što se tiće streamova. Biće i Arena, do sada je bila i hrvatska i srpska, slika je HD, a NCAA je uvijek besplatan stream.
                              edit-naravno prvo se registruješ na forum

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by goku
                                Ali to je sa konja na magarca, slika je bila savršena, nema kočenja. Nemam arenu.
                                Skini hola nastavak za chrome na isti fazon radi kao i mediahint meni je sa njim radilo kad sam pokušavao.
                                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                                Comment

                                Working...
                                X