Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dogovoreno Ajnstajn!

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Dogovoreno Ajnstajn!
      Nije tebi bilo namjenjeno, vec goku-u.

      S tobom se ne slazem da je igrao spektakluarno. Ono sto je Fed igrao u Sangaju je za teniske udzbenike. Ubio ga u razmjenama i dotuko ga na mrezi. Nenormalna taktika i nenormalan kvalitet tenisa.

      Ovdje je bio prosjecan kvalitet tenisa.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ja nisam upotrijebio rijec spektakularan.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ja nisam upotrijebio rijec spektakularan.
          Pa kada kazes da je igrao mec karijere to mene vuce na spektakularno, jer to je Federer, ne Dimitrov.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment




          • U prvom setu Novaku belezim po 7 vinera servisom i iz igre, dakle 14, 4 iznudjene i 5 neiznudjenih gresaka i jednu duplu. Ako nisu pravili razliku izmedju gresaka statistika je kod njega prilicno tacna, samo ostaje pitanje gde su nasli 5 dodatnih vinera Federera ako nisu racunali servis vinere, sto se nikad i ne radi

            Sad cu da vidim za drugi
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Pa kada kazes da je igrao mec karijere to mene vuce na spektakularno, jer to je Federer, ne Dimitrov.
              Ne kazem bas to ali nema veze. Rijec spektakularno vuce na oduzimanje daha. Onu u shangaju jeste bilo spektakularno ovo nije. Osim 5 poena ukljucujuci i dva Bh-a.

              Nasao am ono sto sinoc nisam uspio. U Shangaju je Federer osvoji 80 poena i imao 35 vinera. To daje 44%. Dosta slicno sa jucerasnjih oficijelnih 48%. Drugo, na mrezi je u Shangaju imao 9/19 (47%) u prvom setu a 11/17 (65%) u drugom setu.Jucer je to bilo 4/8 (50%) i 4/13 (31%).

              Vidim da je Warruior radi satistiku. Kad zavrsi, detaljnije cu napraviti uporediti brojeve iz dva meca.

              --------------

              Ali i ovo sto je dosad dao daje interesantnu sliku:

              Federer je imao 26 vinera + 4 iznudjene Novakove = 30 i 6 neiznudjenih Novakovih. To da je 83% poena dobio a samo mu je 17% Novak "dao".

              Kod Novaka je to 14+6=20 i 8. Dakle 71% sam dobio a 29% mu Federer dao.

              Ukupno gledajuci 78% poena je dobijeno a 22% izubljeno. Sjani brojevi.
              Last edited by NI; 01-03-15, 11:43.

              Comment


              • Evo NI, da ti dam statistiku za servis, posto ti volis procente
                Juce je Fed servirao 56% 1.servisa u 1.setu, dakle svaki drugi prvi servis je promasivao, a osvojio je 44% poena na drugi servis. To je po meni njegovo losije serversko izdanje.
                U 2.setu se popravio, imao je odlicnih 72% 1.servisa, ali je ponovo bio ocajan na 2.servis,osvojio je samo trecinu poena.

                Dakle, juce je on servirao prosecno I ispod proseka, osim na brejk loptama, gde je stvarno odigrao sampionski.

                Mozemo da se slozimo da mu je ovo jedno od najboljih izdanja u poslednjih par godina sto se tice koriscenja sansi, a spasavanja brejk lopti, kad se uzme u obzir i protivnik, ali nikako ne mozemo da se slozimo da mu je ovo jedan od najboljih meceva u karijeri.

                Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 2
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Bojana,

                  To je dobar post. Ali imam dvije korekcije.

                  Prva, 56:44 jako razlicito od 50:50.

                  Druga, u prvom setu je imao 85% osvojenih 1. servisa. To je jako visoko kad igra sa Novakom. Znaci da je forsirao prvi servis. U drugom setu ide 72% i 77%. Kombinacija iz drugog seta je odlicna. I jos uvijek je sapsavao 5 BL.
                  Last edited by NI; 01-03-15, 12:06.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Bojana,

                    To je dobar post. Ali imam dvije korekcije.

                    Prva, 56:44 jako razlicito od 50:50.

                    Druga, u prvom setu je imao 85% osvojenih 1. servisa. To je jako visoko kad igra sa Novakom. Znaci da je forsirao prvi servis. U drugom setu ide 72% i 77%. Kombinacija iz drugog seta je odlicna. I jos uvijek je sapsavao 5 BL.
                    56% znaci da ce od 16 servisa, 9 puta servirati 1. a 7 puta 2.servis. E sad od tih 7 servisa, on ce da izgubi 4 poena.
                    A ako isto ovo primenimo na 50-50, dodjemo do istog broja poena.
                    I kako je to jako razlicito?

                    U 2.setu jeste bolje servirao, ali je ponovo imao problem na 2.servis, osvojio je 4/12, ali je podigao nivo 1.servisa, pa je to kompenzovao.

                    Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 2
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Novakov najveci problem je sto on ne voli da pobjedjuje koliko Federer i Nadal. Tu ozbiljno zaostaje za njima. A to je i te kako dio teniske velicine
                      To je suština svega.

                      Novaka jedino još slemovi mogu maksimalno da motivišu, Rodžer ne pravi razliku.

                      U svakom meču na dva dobijena Rodžer će biti blagi favorit protiv Novaka, u meče na tri dobijena Novak će biti veliki favorit protiv Rodžera.

                      Comment


                      • Bojana,

                        Jos jedan paradoks. Nije sigurno da je Federerovih 56% u unutra 85% dobijenih na prvom servisu bolje od 72% i 77%. Zavis od postotka na drugom servisu. Granica je 50%.

                        Ako Federer dobija 50% na drugom servisu onda mu je prva kombinacija povoljnija. U protivnom je druga kombinacija povoljnija.

                        U konkretnom slucaju on je imao 44% dobijenih pone na drugom servisu u prvom setu a samo 33% u drugom. Tako da se, na osnovu brjeva, moze reci da je malo bolje servirao u prvom setu.

                        Comment


                        • Ali ti meni nisi odgovorio kako je 56-44 jako razlicito od 50-50?

                          Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 2
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by goku View Post
                            To je suština svega.

                            Novaka jedino još slemovi mogu maksimalno da motivišu, Rodžer ne pravi razliku.

                            U svakom meču na dva dobijena Rodžer će biti blagi favorit protiv Novaka, u meče na tri dobijena Novak će biti veliki favorit protiv Rodžera.
                            Mislim da nije stvar u motivaciji.Protiv Federera on uvek ima motivaciju kao i Fed protiv njega makar to bio Atp 250,cast je u pitanju,veliki su rivali jedan drugom,ne vole da gube jedan od drugog,razlika je to sto Novak nema motivaciju kao Roger protiv slabijih igraca,ne puno slabijih dovoljno je da to nije Rafa ili Roger,Novak vise ne vidi izazov u tome dok je za Rogera "sramota" izgubiti od Wawrinke ili Nishikorija na primer,on to sebi nece da dozvoli,za njega je takav poraz nedopustiv,dok Novaka ti porazi previse ne dotiču,u tome je bitna razlika izmedju Novaka i Rogera,Novak je manji sampion od Rogera,zato i nema vec 10 i vise GS

                            Comment


                            • Moje skromno misljenje......
                              Role ima taktiku protiv Novaka i majstorski je sprovodi...nema Novak odgovor na ovakav tenis,odnosno nije diminantan , ne zavisi od njega i to frustrira svakako.....kazete da je Novak bio igracki bolji.....u cemu u igri iz oanovne linije....ali kada te igre nema nema ni strasnog Novaka nepobedivog.....ista prica kao sa Fedom i recimo Nadalom...doduse blaza verzija. Nije Fed Berdih pa da se napucava tamo amo sa osnovne sa Novakom , Berdih nema drugu opciju ,Fed ima.....
                              Na stranu sve ovo.......kakvu igru igra na mrezi to je za nepoverovati, voleji su fenomen, niko to ne moze tako raditi ...zato niko i ne moze drugi protiv Novaka ovakvom taktikom igrati......kraj....
                              sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                              Comment


                              • Drugi set

                                Fed :

                                SW 16
                                W 9
                                UE 15
                                FE 3
                                DF 1

                                Nov :

                                SW 9
                                W 10
                                UE 8
                                FE 5
                                DF 1

                                Federer nije odustajao od svoje taktike i drzao je poene u svojim rukama.. vise servis vinera nego u prvom, ali i manje onih iz igre. Mnogo visae neiznudjenih gresaka i tu se vracamo na cinjenicu da je uzeo one najvaznije poene
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X