Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Jel mene neko zajebava il ste stvarno ozbiljni?

    Role nije servirao ni upola dobro kao sto je trebao. To sto je pogodio kljucne servise i Nole ga nije citao na kljucnim momentima to je druga stvar.

    Ovo je bio prosjecan mec sa strane Feda, ona 2 BH vinera su hajlajt meca i to je to. Ostalo je cisto odradjivanje posla bilo.

    Btw, ne prebacujte da je Role odigrao spektakularno da umanjite sebi bol, vec priznajte da je Nole bio mrtvi prosjek, cisto odradjivanje sa Roletove strane bilo.
    U tenisu je najvaznije igrati dobro kljucne poene. Cini mi se da se i ti slazes da je Federer danas to radio izuzetno dobro.

    Federer je 48% svojih poena dobio vinerom. To je strasno visok postotak. Komparacije radi u mecu u Uminbldonu 2012. protiv Novaka to je bilo 27%, na WTF-u protiv Novaka 2012. 22% a u Sinsinatiju 2012. protiv Novaka svih 42%. Jos uvijek je omjer neiznudjenih i vinera danas bio pozitivan za Federera. Veca taj broj cini Federerovu igri izvanrednom. Forsirao je i pogadjao.

    Malo toga u Federovoj igri je bilo spektakularno, a gotovo sve je bilo odlicno. (Izuzetak su ona dva BH, par niskih drop voleja i onaj volej na liniju na BL-ti)

    Ako je ovo danas Novakov mrtvi prosjek, onda ce osvojiti sva 4 slema. Ovo danas je bilo izmedju dobro i vrlo dobro. A ako se izuzmu dva gema u kojima je izgubio servis, bilo je odlicno.
    Last edited by NI; 28-02-15, 22:07.

    Comment


    • Posle meca sa Juznjijem sam rekao da za meni je Federer prvi favorit turnira. Neko se smejao na tome al nema veze.
      Jutros sam NI-ja napisao da ce servis odluciti ovaj mec i ako Novak ne potklekne kada ce doci tezi servis gemovi da ce dobiti ovo finale. Na zalost Novakovim navijacima, desile su se tri teza servis gemova, jedan je Novak majstorski izvukao, a u druga dva je debelo potfrlio. (onaj koji je izvukao je bio u drugi set, kada je Rodzer imao 0-30 nakon dva sjajna BH vinera po paraleli)

      Da razjasnimo neku stvar, Novak nije bio bolji igrac danas. Ali da razjasnimo i drugu stvar, Novak nije igrao lose danas!!! Kapu dole za Rodzera, zaista. Odigrao je majstorski kada je trebao, to je za svaku pohvalu. Kakve servise je pronalazio u kljucne trenutke, nevjerovatno. Neko kaze da je Federera sralo, ok mozda je to istina ali ne treba da se to nazove sranje nego hrabrost. Sta je on pogodio na 15-40 i 4-5 u drugom setu, pa to je za nevjerovati. Sranje je kad pogodis loptu ramom i ona sleti na osnovnu liniju, a Federer u taj poen je pogodio liniju iz drugog servisa, onda liniju nakon sjajnog forhenda i liniju nakon sjajnog voleja!! To je hrabrost, velika hrabrost. Novak recimo na brejk lopte nije napadao nego cekao gresku protivniku koju normalno nije docekao. Federer je znao da nece imati previse sanse i nije smeo da ceka gresku protivnika. Nije se plasio da potegne forhende i voleje u bitne trenutke i zato je i pobjedio. Mnogo lezi ovu podlogu Federeru, isto kao i ona u Cincinatiju i Shangaju.

      Novakovci, nema cime da zalite. Na GS-ove i 90% od Mastersa Federer nema sanse protiv Novaka. To se i prosle godine dogodilo osim na Wimbledona, kada je Novak opasno visio u petom setu, ali za to je bio sami Novak kriv jer je imao Federera u cetvrtom setu a tako lako ga ispustio. Sad sledi deo sezone u koji je Novak apsolutno dominantan, a to su Mastersi u IW i Majamiju, gde je Novak apsolutni favorit za titule, bez ikakve dileme. Ako se opet sretnu u IW-u, mogu glavu da stavim da ce Novak dobiti taj duel. (U Majamiju nece Rodzer igrati)

      Cestitke Fedovci, sjajan turnir za Federera.

      P.s. Kako je nevjerovatna V kombinacija na deuce strani Ne brani se to, slajs servis, pa onda FH paralela, nema nesto bolje od to, a Rodzer na ovakvom betonu to izvodi maestralno.
      OVAKO

      Comment


      • NI, previse gledas statistiku, a ne gledas ono sto se realno desavalo na terenu.
        Ovo je bio solidan mec, ali su njih dvojica odigrali 10-15 boljih medjusobnih meceva, nebitno je ko je pobedio na kraju.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • ispeglat ce te H2H, nikad

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            NI, previse gledas statistiku, a ne gledas ono sto se realno desavalo na terenu.
            Ovo je bio solidan mec, ali su njih dvojica odigrali 10-15 boljih medjusobnih meceva, nebitno je ko je pobedio na kraju.
            NI uvek daje argumente, a ti često pričaš napamet.

            Comment


            • NI nije u pravo u ovu situaciju, ali mislim da znam na sta cilja. Iskusan je to lisac
              OVAKO

              Comment


              • Originally posted by goku View Post
                NI uvek daje argumente, a ti često pričaš napamet.
                Kakvi argumenti?
                Svi znamo da je podatak o UE cesto netacan, a on zasniva celu svoju teoeiju na tome.

                I ako pogledas njegove postove posle svakog Djokovicevog poraza, razloge je taj sto je igrac ( ime je totalno nebitno), odigrao mec svoje karijere...
                kad izgubi od nekih pacera, ta prica i moze da prodje, ali on je sad izgubio od Federera i on pokusava da poturi pricu da ovaj mec spada u top 10 njegove karijere
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Vi koji ne navijate za Noleta morate shvatiti da kada Nole izgubi onda protivnik odigra najbolji meč karijere i sl. prosto je nemoguće da neko odigra prosječni tenis i pobjedi Novaka.

                  A onda na kraju balade dođe taj "kompleks", kakav crni kompleks, što prije shvatite da u njihovim međusobnim mečevima ne zavisi sve od Noleta već možda čak i malo više o Rogerovom reketu bit će vam lakše. Ma da je lako moguće da je Nole svaki put izgubio od Rogera zbog kompleksa, mdah.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Kakvi argumenti?
                    Svi znamo da je podatak o UE cesto netacan, a on zasniva celu svoju teoeiju na tome.

                    I ako pogledas njegove postove posle svakog Djokovicevog poraza, razloge je taj sto je igrac ( ime je totalno nebitno), odigrao mec svoje karijere...
                    kad izgubi od nekih pacera, ta prica i moze da prodje, ali on je sad izgubio od Federera i on pokusava da poturi pricu da ovaj mec spada u top 10 njegove karijere
                    Nisam mislio samo na današnju diskusiju, već uopšteno.

                    Ne znam da li je ovo Rodžerov meč u top 3, 5, 10 ili top 100, ali odigrao ga je odlično, nikako prosečno. Novak je isto bio odličan, po meni i bolji igrač, odlučilo je Fedovo serviranje na 6 od 7 brejk lopti, Novak se tu ništa nije pitao.

                    Smeta mi to što on u mnogim slučajevima čovek iznese podatke, argumentuje svoje tvrdnje, a ti ga poklopiš nekim subjektivnim viđenjem bez argumenata.

                    Istina je da ponekad malo, ali samo malo preuveličava protivnikovu igru da bi Novaku podigao cenu, ali u mnogim slučajevima nije daleko od istine.
                    Last edited by goku; 28-02-15, 22:48.

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      NI nije u pravo u ovu situaciju, ali mislim da znam na sta cilja. Iskusan je to lisac
                      Na sto mislis kad kazes da nisam u pravu? Da Federer nije igrao odlican mec ili nesto drugo?

                      @Bojana,

                      U zadnje dvije godine, Novak je izgubio 19 meceva.

                      Smatram da su protivnici u 6, to je manje od jedne trecine, igrali medju najbolje meceve karijere na danoj podlozi:

                      Nadal Motreal 2013.
                      Nadal USO 2013.
                      Wawrinka AO 2014. (vjerovatno mec karijere)
                      Federer Shangaj 2014.
                      Karlovic Doha 2015.
                      Federer Dubai 2015.

                      Isto tako smatram da su dvojica odgrali neuobicajeno dobre meceve:

                      Has Maimi 2013.
                      Berdih Rim 2013.
                      Last edited by NI; 28-02-15, 22:51.

                      Comment


                      • Ako ti je tako lakse, ti zivi u tom ubedjenju, ali ako mislis da je ovo jedan od najboljih meceva Feda na brzem hardu, onda ga ili nisi gledao ili si zaboravio kako je on igrao na svom vrhuncu.

                        Sent from my HTC posto mi se moze
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Pa nisi u pravo jer ovo je daleko od top 10 meceva u Fedovoj karijeri, a ti kazes da je jedan od najboljih.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ako ti je tako lakse, ti zivi u tom ubedjenju, ali ako mislis da je ovo jedan od najboljih meceva Feda na brzem hardu, onda ga ili nisi gledao ili si zaboravio kako je on igrao na svom vrhuncu.

                            Sent from my HTC posto mi se moze
                            Na vrhucu protiv Bagdatisa i Fernanda Gonzalesa?

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Na vrhucu protiv Bagdatisa i Fernanda Gonzalesa?
                              Aha, weak era, ponovo smo stigli dotle

                              Sent from my HTC posto mi se moze
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ja navijam za Novaka, ali ne može se reći za Rogera koji je odavno prošao svoj vrhunac da je danas odigrao meč karijere.
                                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                                Comment

                                Working...
                                X