Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Shardonnay View Post
    Pustili smo glas tek kad je dobio mec loptu, jer nam je sada vec luksuziranje komentarisati mec dok traje, jer ovo vrlo lako moze biti i njegov poslednji Dubai u karijeri...

    a i treba mnogo godina da prihvatis da mec moze da izgubi isto kao sto moze i da ga dobije, i da se ne vredi nervirati, vec jednostavno gledas i uzivas sto i dalje igra
    Ja sam milsio da ste pustili glas tek tada jer ste vjerovali da Rodzer i te kako da izgubi.

    Bojana,

    Ti se stvarno ne nerviras kad gledas Rodzera?

    Comment


    • Pa verovala sam da moze i da izgubi, sto ne bih verovala To sto sam osecala da nece je vec druga stvar.
      in another life
      I will love you again, RF.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ja sam milsio da ste pustili glas tek tada jer ste vjerovali da Rodzer i te kako da izgubi.

        Bojana,

        Ti se stvarno ne nerviras kad gledas Rodzera?
        Danas sam bila mrtva ladna, bila sam u fazonu: bilo bi lepo da dobije, nije tragedija ni da izgubi
        Nerviram se jos uvek na slemovima, Bazel, Hale i mozda jos poneki turnir, inace sve ostale turnire gledam totalno drugim ocima u odnosu na pre par godina
        jednostavno uzivam u svakom trenutku, uzivam u tome sto jos igra i sto jos pruza magiju, cak i u mecevima gde je ocajan i gde izgubi uvek bude poneki magican potez
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • I ja sam bila.. ne baš mrtva hladana, al hladnija..šta bude, pogotovu posle jučerašnjeg meča.. al sada nisam hladna uopšte
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Danas sam bila mrtva ladna, bila sam u fazonu: bilo bi lepo da dobije, nije tragedija ni da izgubi
            Nerviram se jos uvek na slemovima, Bazel, Hale i mozda jos poneki turnir, inace sve ostale turnire gledam totalno drugim ocima u odnosu na pre par godina
            jednostavno uzivam u svakom trenutku, uzivam u tome sto jos igra i sto jos pruza magiju, cak i u mecevima gde je ocajan i gde izgubi uvek bude poneki magican potez
            Eto ja nisam ni gledao mec, video rezultat na flashscore, ne mogu da verujem da sam bio onoliko ravnodusan

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post
              Eto ja nisam ni gledao mec, video rezultat na flashscore, ne mogu da verujem da sam bio onoliko ravnodusan
              pa kad je bilo peske, normalno da si bio mrtav ladan
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ni mozemo da sklepamo nesto, ja cu sad da snimim mec pa mogu bar da ti dam broj razmena po poenima i nesto drugo sto ti bude trebalo

                A ovog Daniela Nestora treba proucavati na nekim fakultetima, fenomen
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Kei plasmanom u finale Akapulka dosegao do 4 mesta na ATP, sezona sljake ce biti interesantna.
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Sad te ozbiljno pitam. Ako je Federer bio bolji na nacin na koji ti kazes, zasto je tako tesko pobijedio?

                    Zasto nije mogao da dotuce Novaka kad je ovaj postao grogi poslije gubitka brejka u 8. gemu 1. seta?
                    Zasto je dao 7 BL? (I ti znas da je svaka BL rizik cak i za Federera.)
                    Ti gledas samo jednu stranu price NI.
                    Prvo nije on DAO nista, Novak je izborio te Brejk lopte, ali je tekodje Federer spasao odlicno skoro sve brejk lopte, sto si ti zaboravio da navedes u postu. Druga je stvar sto je Nole buzdovan pa dozvoljava sebi da izgubi gem u kome ima 40-0. I sto je nesposoban da dobrim servisom, dobrim potezom ili bilo kako spase makar jednu od dve brejk lopte koje je poklonio Federeru.
                    H2H se i te kako gleda i uvek ce se gledati a tu ce Rodzer biti bolji jer jednostavno nee vise biti toliko njihovih duela (najvise 3 godisnje i to svi na terenima i pod uslovima koji Federeru vise odgovaraju - tako da H2H moze da bude i gori).
                    Preslisava matorac za sve pare. Ali najgore je to da je ovaj nas buki bio malo koncentrisaniji ne bi ni to preslisavanje vredelo nista Rodzeru.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Ti gledas samo jednu stranu price NI.
                      Prvo nije on DAO nista, Novak je izborio te Brejk lopte, ali je tekodje Federer spasao odlicno skoro sve brejk lopte, sto si ti zaboravio da navedes u postu. Druga je stvar sto je Nole buzdovan pa dozvoljava sebi da izgubi gem u kome ima 40-0. I sto je nesposoban da dobrim servisom, dobrim potezom ili bilo kako spase makar jednu od dve brejk lopte koje je poklonio Federeru.
                      H2H se i te kako gleda i uvek ce se gledati a tu ce Rodzer biti bolji jer jednostavno nee vise biti toliko njihovih duela (najvise 3 godisnje i to svi na terenima i pod uslovima koji Federeru vise odgovaraju - tako da H2H moze da bude i gori).
                      Preslisava matorac za sve pare. Ali najgore je to da je ovaj nas buki bio malo koncentrisaniji ne bi ni to preslisavanje vredelo nista Rodzeru.
                      Poenta je da posle danasnjeg meca nismo ni on,a ni ja sigurni da je Federer u prednosti na bilo kojoj podlozi,tako da bi i ta tri godisnje bili dovoljni da se ispegla H2H,zar nije tako NI?

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Poenta je da posle danasnjeg meca nismo ni on,a ni ja sigurni da je Federer u prednosti na bilo kojoj podlozi,tako da bi i ta tri godisnje bili dovoljni da se ispegla H2H,zar nije tako NI?
                        Kada Novak igra kako treba nije, ali takodje je poenta da protiv Rodzera Novak ne igra kako treba. A matori preslisava li preslisava.... kakvo preslisavanje boze. I posle pricaju kako je Nokijev servis masina kako Novak serivra najbolje i slicne gluposti. Pa znas kada ce Novak protiv nekog od najbolijih riternera danasnjice da spasi 5 od 7 brejk lopti servis vinerom ili asom. NIKADA .
                        PRESLISAVANJE
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • precijenjuju se godine igrača konstantno
                          ako neko misli da je današnjih 30 35 ili 40 isto što i prije nekoliko decenija taj tek ima da se iščuđava i frapira ubuduće..

                          Comment


                          • Mozda nije, ali razlika izmedju njih je 6 godina i par stotina meceva i to su cinjenice.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ali realno mora se priznati da je bilo preslisavanje.
                              To ko nece da prizna nije pravi Novakov naivjac. Dozvolio je Nole sebi da ga losiji igrac od njega ispreslisava.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Rodzer Novak

                                1.
                                Velika pobjeda, velikog sampiona. Potuno zasluzeno. Uspio je ono sto je najteze u tenisu, pobijedio je onoga koji je igracki bio bolji od njega.

                                Naravno, Novak je tek za nijansu bio bolji. To znaci da je ako svako obavio ono sto je profesionalno kao veliki sampion treba da obavi, a to je 60-70% poena, onda je Novak trebao da dobije. U ostatku poena 30-40% trebao vrsio je jaci pritisak na Federera nego Federer na njega. Zato je bilo za ocekivati da ce Federer prvi da pukne. A pukao je prvi Novak. Feder je ucinio da on ne odradi profesionalno svoj posao.

                                Federer nije to postigao trikovima, nego teniskim znanjem.

                                2.
                                Danas sam se definitvno uvjerio da je Federerova najbolja podloga brzi hard a ne trava. Razlog? Return. Na brzom hardu, Federer malo teze cuva servis, ali zato osjetno bolje returnira. Na travi je danas Novaku lakse protiv Federera jer je rijesio FH-FH razmjene a Federerov return nije jednako dobar kao na brzom hardu.

                                Federerov return nije bas Novakov ali on ga koristi izuzetno intelegentno. Te malo slajz, te malo ravni, konstantno preuzimajuci prilican rizik. Da ga nije islo, ispromasivao bi se. Ali islo ga je. Bio je super motivisan. Novak je danas imao 69% dobijenih poena na prvom servisu u Shangaju je to bilo samo 60%. S druge starne Federer je dobio 80% na svom prvom servisu a Shangaju je bilo samo 68%. Novak bitno zaostaje. To je Federerovo znanje. Return je definitvno najvazniji tehnicki razlog za Federerovu pobjedu. Bez njega ne bi mogao ni sanjati o njoj.

                                3.
                                Drugi razlog je Federerov servis ‘wide’ na djusu. On zna kako se to radi. Cak ako Novak i vrati, previse je izvan terena. U nesto manjoj mjeri je ubitacan bio i prvi servis u T na prednosti. No, svako mora racunati sa time kad igra protiv Federera. To starsno oruzje cini da se Novak osjeca pretjerano nervoznim na brejk loptama. Sa nervozom dolazi mali pad u igri.

                                Treci razlog je Federerova raznovrsnost. On moze sve, On zna sve. I BH i FH i slajz i spin i ravno i volej i dropove... Novak ima manje vise lijek za sve to ako se igra u kontinuitetu. Ali kad se miksa, to mu remeti ritam.

                                4.
                                Cetvri razlog je sto Federer nije imao sto da izgubi a bio je hiper motivisan. To je idealno. Zato je pogadjao sve sto se moglo pogadjati. To ne znaci da je pogodio svaku loptu iako mu je odnos vinera i neiznudjenih bio odlican. To znaci da je maksimalno koristio ono sto bi Novak davao. Kad je Federer servirao za mec, imao je sto da izgubi i odmah se to pokazalo. Dupla greska u kriticnom trenutku.

                                Peti razlog je sto on zna Novaka. Kada se Novak opusti, kada slobodno udara, Federer nama snasi. To je i sam Rodzer rekao. Zato je sve dao da osvoji 1. set. Igrao ga je sa nevjerovatnim intezitetom. Naravno, to nije moguce dugo drzati. U drugom setu je popusti. Najbolji lijek za taj intezitet je cuvanje sopstvenog servisa. Rekao sam prije meca da je kljuc da Novak ne gubi lako svoje servise. Ako ih bude cuvao sigurno pobjedjuje, jer Federerov intezitet mora da padne. Nije to neka mudrost, naravno. To su znali i Novak i Federer. I opet ih je Novak izgubio. U prvom setu zahvaljujuci u prvom redu Federeru a u drugom zahvaljujuci u prvom redu samom sebi.

                                Sesti razlog je onaj mec sa Berdihom. Previse je promasivao u zadnjem setu. To je maloko nagrizlo Novakovo samouvjerenje.

                                Sedmi razlog je ona linije na 5-toj BL za Novaka.

                                Osmi razlog je Federova fantasticna igra na Novakovim BL-ma.

                                5.
                                Deveti razlog je sto Federer zna Novakove slabosti u dusu. Zna da treba da ga iznervira, da mu nagrize samopuzdanje da je to u osnovi kljuc. Zna on to barem 3-4 godine. Ponekad koristi i trikove. Kao onaj peskir na WTF-u 2012. ili onaj brejk izmedju 3. i 4. seta u Uimbldonu 2012. Oba puta je odmah potom Novak dosta lako izgubio servis. Danas nije bilo toga. Danas je sve postigao igracki. Jednostavno bi uveo iznenada taktiku u kriticnom trenutku koja Novaku ne odgovara. I Novak bi se upecao. U prvom setu pri rezultatu 4:3, to je bio meki BH slajz poslije Novakove duple greske. Time je dosao do BL-te a onda je i realizovao na slican nacin. Federer nije previse koristio taj slajz. Cekao je priliku. Perfektno je izabrao trenutak. Novak je ucinio najgore, odgovorio nedovoljno dubokim BH top spinom. Federer je bio spreman i opalio dva vinera, bez zadrske, bez dileme, kao neko ko nema sto da izgubi.

                                Slicno je pokusao i u drugom setu. Toga puta sa dvije fanatsticne BH paralele. Dosao je do 0:30. No, Novak se pribrao, odigrao dublje, pa je treca paralela otisal nebu pod oblake.

                                6.
                                Sve to, ne bi bio dovoljno, da nije bilo desetog i najvaznijeg razloga. Novak ima kompleks njega. Mislio je da je naso njegovu mjeru prije 4 godine, a Federer uvijek iskoci sa necim novim. Zadnji put je bilo u Shangaju, tako da se prica nastavlje. Da nije bilo tog kompleks, Novak bi shavatio:

                                -da Federerov intezitet iz prvog seta ne moze dugo da traje i da mora da se koncetrise na svoj servis, kao sa Karlovicem
                                -da je jasno bolji igrac u drugom setu
                                -da je 40:0 pri rezultatu 5:5 na sopstveni servis prilicna prednost i da ne mora da panicari cim je Federer dosao do 40:15 poslije njegove greske. A panika se pretvara u smoispunjauce prorocanstvo.

                                Da nema kompleks ne bi imao 9 izgubljenih poena na 9 igranih brejk lopti. Novak je strasan returner. On zna da ucini nervoznim svakog servera. Ucinio bi i Rodzera da nema (malog) kompleksa.

                                PS

                                @Sandu
                                Mislim da sam ti odgovorio.

                                @Warrior
                                Ako se radi o Bornim mecevima sa Nadalom, Marijem i Federerom, vazi.
                                Last edited by NI; 28-02-15, 21:35.

                                Comment

                                Working...
                                X