Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viktor ne moze da pobjedi niko od ove solidne igrace na hardu. Sa taj Radvanska/Erani FH ne moze on nista. Stoji u tribine i samo vraca loptice. Naravno da ce ga Anderson sabiti, nije covek glup.

    Kei je brutalan za sad.
    OVAKO

    Comment


    • Polako... niko ama bas niko nije ocekivao ovaj RANK Viktora u Februaru 2015-e.

      Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Ivo Karlovic (CRO)
        v
        Ryan Harrison (USA)

        почиње у пола четри...
        sigpic

        Comment


        • Ivo masina odmah krece brejkom, cisto da pokaze ko je glavni
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • па да им покаже ко је тата ту....
            sigpic

            Comment


            • Mora da napravi cak i po neku duplu u svojim servis gemovima, trazio mu ATP da bi bilo zanimljivije
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • слабо га иду асови, нека их чува за полу-финале....

                катастрофа како му не иде тај сервис, једва дође до тајбрејка и губи са нулом..

                ајде крени бар тај трећи сет како ваља... оде у тоалет, ваљда ће се средити?
                Last edited by Žika; 27-02-15, 05:17.
                sigpic

                Comment


                • Ferer i Tomic idu u 3. set, a u Akapulku je skoro 2h nocu
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Na koga Borna kao igrac lici?

                    Po stilu igre, a to je najvaznije, Borna je igrac koji moze da radi pritisak sa osnovne linije. Znaci lici svima koji mogu tako da igraju. (Nadalu, Novaku, Fereru, Mariju, Simonu...) Recimo da prva trojica kad su u svom izvornom elementu vise pritisakaju nego smaraju. Simon definitivno vise smara. A Mari je blizi smaranju nego pritiskanju protivnika. Borna isto tako pritiska.

                    Po tome kako se mentalno nosi sa situacijom, Borna je pokazo veliku smirenost. Novak nije bio tako smiren u njegovim godinama. Nije ni Mari. Nadal jeste.

                    Po kretanju i anticipaciji, lici mi najvise na Novaka i Marija. Ali on nema Novakovu fleksibilnost na BH strani. Tesko da ce je ikada imati. Novak sa tom fleksibilonoscu (tijela) postize bolje pokrivanje terena. Zato mislim da Borni BH iako sjajan ne moze igrati ulogu koju igra Novakov.

                    Po FH-du on meni lici na Nadala. Znam da poredjenje djeluje smijesno. Tehnicki su to dva potpuno razlicita udarca. Nadal ima jedan od najboljih FH koji su vidjeni. Bornin FH mora da se popravi. Nadal moze da koristi FH kao agresivno oruzje, Borna mnogo manje. Nadal imao 4500 obrtaja u minuti na FH strani, sumnjma da Borna ima i pola toga... Ali u razmjenama sa osnovne linije ta dva FH postizu isti efekt. Oni ne daju priliku protivniku da napada i daju vrijeme Nadalu odnosno Borni. Nadal to postize u prvom redu spinom a Borna dubinom. Mari je losije prolazio u FH na FH razmjenama, nego u BH na BH razmjenama. Glavni izvor Marijeve frustracije je bio sto u FH na FH razmjenama nije mogao da postigne prednost. A ako bi isao na vinere puno bi promasivao, jer su Bornini FH-di bili preduboki.

                    Lici mi na Nadal po jos necemu. Na kraju se potpisao lijevom. Nadal se potpisuje desnom a igra lijevom. Kod Borne je to obrnuto, a opet slicno.

                    Comment


                    • A zasto ove devojcice iza drze suncobran kad je u Akapulku noc?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • A zar je uopste bitno na koga Borna lici!?
                        To je Borna nije ni Novak ni Rafael ni Endi... Napravismo doktorsku disertaciju oko te smesne teme. Daleko od toga da mi smeta, jer se uvek nesto pametno moze procitati, ALI nepotrebna poredjenja pravimo jer ako i izraste u tenisku velicinu a verovatno hoce ljudi ce ga pamtiti i prepoznavati po tome sto je napravio i po tome kako on igra, a ne na koga lici ....
                        Slobodno vi nastavite na ovu temu, nemam ja nista protiv, samo sam morao ovo da napisem, iz vise razloga...

                        Bojana, "Zasto mala pcelica, kidise na cvet?"
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Ma znas kako je smesno izgledalo, 2h nocu, a one "devojcice" stoje iza i drze suncobran
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ma znas kako je smesno izgledalo, 2h nocu, a one "devojcice" stoje iza i drze suncobran
                            Nije im niko rekao da ne treba vise da ga drze, a verujem da same nisu mogle da skontaju tako zamrsenu i kompleksnu stvar ...
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Na koga Borna kao igrac lici?

                              Po stilu igre, a to je najvaznije, Borna je igrac koji moze da radi pritisak sa osnovne linije. Znaci lici svima koji mogu tako da igraju. (Nadalu, Novaku, Fereru, Mariju, Simonu...) Recimo da prva trojica kad su u svom izvornom elementu vise pritisakaju nego smaraju. Simon definitivno vise smara. A Mari je blizi smaranju nego pritiskanju protivnika. Borna isto tako pritiska.

                              Po tome kako se mentalno nosi sa situacijom, Borna je pokazo veliku smirenost. Novak nije bio tako smiren u njegovim godinama. Nije ni Mari. Nadal jeste.

                              Po kretanju i anticipaciji, lici mi najvise na Novaka i Marija. Ali on nema Novakovu fleksibilnost na BH strani. Tesko da ce je ikada imati. Novak sa tom fleksibilonoscu (tijela) postize bolje pokrivanje terena. Zato mislim da Borni BH iako sjajan ne moze igrati ulogu koju igra Novakov.

                              Po FH-du on meni lici na Nadala. Znam da poredjenje djeluje smijesno. Tehnicki su to dva potpuno razlicita udarca. Nadal ima jedan od najboljih FH koji su vidjeni. Bornin FH mora da se popravi. Nadal moze da koristi FH kao agresivno oruzje, Borna mnogo manje. Nadal imao 4500 obrtaja u minuti na FH strani, sumnjma da Borna ima i pola toga... Ali u razmjenama sa osnovne linije ta dva FH postizu isti efekt. Oni ne daju priliku protivniku da napada i daju vrijeme Nadalu odnosno Borni. Nadal to postize u prvom redu spinom a Borna dubinom. Mari je losije prolazio u FH na FH razmjenama, nego u BH na BH razmjenama. Glavni izvor Marijeve frustracije je bio sto u FH na FH razmjenama nije mogao da postigne prednost. A ako bi isao na vinere puno bi promasivao, jer su Bornini FH-di bili preduboki.

                              Lici mi na Nadal po jos necemu. Na kraju se potpisao lijevom. Nadal se potpisuje desnom a igra lijevom. Kod Borne je to obrnuto, a opet slicno.
                              Dečka nisam preterano gledao, u vrh glave jedno 5,6 puta, a prvi put je bio onaj susret sa Mariem u DC-u. Već na prvo gledanje asocirao me upravo na Nadala. Naravno da to nije bio Nadalov forhend koji sumnjam da će iko ikada moći verodostojno da izvodi. Bornin forhend može da proizvede solidan top spin, ali nikako giga top spin poput Rafelovog. On zapravo nije u mogućnosti da generiše dovoljno snage u svoj forhend, dok zbog tehnike samog udarca nema opciju da ga udara ravnije, niti da valjano prođe kroz lopticu što bi rezultovalo snažniji udarac. Što se tiče dubine Borninig forhenda bar iz to malo odgledanih uzoraka stekao sam utisak da mu dubina istih nije neka odlika. Jeste juče ta dubina bila zavidna ali ne u toj meri da bih njegovom forhendu dodelio dubinu kao konstantu.
                              Bornina i Rafaelova defanziva jeste ono što ih iz moje vizure povezuje. Govorim pre svega o odličnom pokrivanju terena i pozicioniranju dalje od osnovne linije. Bornin problem je slabija tranzicija iz odbrane u napad zbog nedostatka moćnih oružja poput Rafelovog forhenda ili recimo Novakovog bekhenda. Kod riterna su takođe slični sa zauzetom busijom na oko tri metra od osnovne gde Borni ritern poput Rafaelovog više služi da uđe u poen, nego da agresivnijim udarcem stekne prednost i pređe u napad.
                              Oko Borninog bekhenda imamo apsolutnu saglasnost, tj, ništa tu ja ne bih diro.
                              Zaključka radi, Borna je dosta dobrih stvari pokupio od velikih igrača ali još ostaje upitno kako će taj pazl sklopiti.
                              sigpic

                              Comment


                              • pecaros,

                                Zapazanja su identicna, a ne radi se o Novak.

                                Comment

                                Working...
                                X