Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako si lagano to pronasao, ne i Telegrafove ocjene ili Game Spotove doduse

    Ovo je najvaznije.

    If you’re a casual player who enjoys dipping in occasionally for post-pub play sofa-play with friends, you might find Pro Evolution Soccer 2017 the better experience.

    If you’re playing every night, you’ll probably really get a lot more out of the myriad ways to play that FIFA 17 provides, and the additional licensed teams and polish may prove vital.
    Stvar je jasna, PES je dobra zabava s drustvom i to je sve. I to je ok, ako si tinejdzer sa masu vremena koje provodis s drustvom, posebno na Balkanu jer dobijas igru za dz. Imam i ja PES na nekoliko platformi, problem je sto ga upalim tri puta godisnje.

    Bici i ja sa drustvom osvicem svako jutro maltene igrajuci, sto PUBG, sto CSGO, sto Rocket League, ali igramo online i povezani smo preko teamspeaka. Potpuno bi bili neizvodljivo da smo u istoj prostoriji, mogli bi se okupiti dva puta godisnje
    sigpic

    Comment


    • Pa eno ti Telegraf na 4-0, sad bar znam da ni ne čitaš nego teraš svoje.

      Gamespot mi se nije pojavio dok sam stigao do 10-1, a u uvodu sam napisao da sam redom izvlačio po google pretrazi.

      Comment


      • A ne nego sam tek sad vidio da si se ti fokusirao samo na gameplay, dok konacnu ocjenu koja je bolja igra po automatizmu uzima FIFA. Ali ajde, imas tu malu pobjedu, eto ti je.

        Spoiler
        Iako FIFA ima svakako bolji gameplay


        Evo moji postovi od septembra

        Originally posted by Vladan View Post
        Novi PES gameplay odlican, bas odlican. Ali ovo sa licencama i transferima je stvarno presmijesno.
        Probah sad FIFA 17 demo, bolja FIFA i dalje, kako samo igraci kontrolisu loptu ovo je nemoguce.
        Evo iz septembra 2015.

        Originally posted by Vladan View Post
        Nemojte se saliti da vam valja PES za PC. Osakacena verzija, ispod 5 gb jbt, pa za konzole prosle generacije je teza i graficki bolja. Cak traze da ga ukinu za PC koliko im puca kurac, Konamija jednostavno PC ne zanima i nema nikakvu zaradu od njega, krajnje neozbiljno. Jos im jbn data pack nije izasao, bukvalno poluproizvod, treba ti 100 patcheva da bi to licilo na nesto.
        Originally posted by Vladan View Post
        Naravno Principe da PES ima bolji izgled igraca, uvijek je imao, uvijek ce imati ali sto se svega ostalog tice sem eto radovanja sa publikom FIFA je daleko ispred. Stadioni, animacije, teksture, grafika, trava, bas sve ostalo je daleko na strani FIFAe, a sto je najvaznije i gameplay je iako je PES tu napredovao tu nema price. Ipak bolji je gameplay bio prosle godine ako mene pitas, barem za nijansu sporiji, sad na najtezem nivou razbijas protivnike, golovi lagano padaju sa 30+ metara, golmani bas slabo brane i pas igra nije ispeglana ni blizu kao kod EA. Dok je interfejs na nivou iz 2002. godine. Ali je stvarno sramota zapostaviti PC zajednicu i okrenuti se samo konzolama, pa pogledaj ovo, kao da se sprdaju. A stvarno mi nikad ne moze biti jasno zasto ne prebace igrace brem do tog 25. avgusta koji su presli. Konami bas ne zna dje bije, nalprave savrseni fudbal(PES 6) i FIFA shvati sta treba da radi i izvuce najvece pouke iz tog fudbala, a ovi uzmu pistolj i sebi pravo u koljeno.









        Avgust 2014.

        Originally posted by Vladan View Post
        Ovo ne izgleda kao next gen, tacnije izgleda isto kao i FIFA 14 graficki, a nije neka razlika u odnosu na PS3 verziju, posto sam odigrao barem 50 utakmica na PS4. Vidjecemo kakav je gameplay.
        Originally posted by Vladan View Post
        Prvo vise nema onog retardiranog klizanja kad igrac trci kao da je u NHL-u. Sad igrac gazi po travi. Nema laganog pretrcavanja i kad se drzi R1+R2 driblanja i prolazenja igraca, mnogo jaca duel igra. Ali nikako da rijese problem sa pasovima iz prve, kako je to sve lako i fluidno kod FIFE, pa mozes da kreiras akcije kako ti volja. Saigraci se bolje krecu, kapiraju da treba da ulaze u prostor, pas u prostor ne prolazi lako kao kod 14-ice, ali bekovi i dalje predugo stoje umejsto da idu naprijed, opet FIFA i kod novog dema ima prednost sto se kretanja saigraca tice. Face su sjajne, pokreti i kretanje zvijezdama maksimalno skinuti(bar ovo malo zvijezda sto je dostupno u demu) radovanje sa navijacima na tribinama odlicno, ali tribine lose, kao i stadioni, atmosfera i stadioni su kod FIFE sjajni. U svakom slucaju ogroman napredak, a grafika stvarno impresivno izgleda.
        Grafika na hardveru starom deset godina, da ne bude zabune. I na PS4. PC katastrofa. No izgled igraca je uvijek bio na PESovoj strani.

        Tako da ako iko zeli da PES bude onaj stari to sam ja. Ali znam da to vise nikad nece biti i da ce moci da se opuati i EA kad im je konkurencija ovakva. Mozda 2K da uleti u pricu.
        sigpic

        Comment


        • Meni je gameplay jedino bitan, biramo timove, napravimo tour u svesku i picimo exibition na 15', Normal strelice, off emocije. Posle bodovi i stats sve u svesku. Nista od modova mi ne treba, ni online, pa cak ni cpu posto solo nikad ni ne igram.

          Naprotiv da smo tinejdzeri i da imamo vremena, ali kad imamo - igracemo onako da to bude top fudbal i sto realniji. Inace furamo original bez obzira sto ne koristim online.

          Licence znas kako se sredjuju i koliko brzo na PC-u.

          Pesovi koji su mi bili sranje i koje smo preskakali pa ostali na poslednjoj dobroj verziji: 2008, 2009, 2012, 2014. Jbt, ne secam se za 15-ku, mislim da smo igrali.

          Inace, ni jedan nije bio top zategnut, tu uvek izadje neki gameplay tool jer hvala bogu ima jos fanatika koji hoce max simulaciju. 16ka je bila dobra na manual, 17ka je skoro savrsena, tu samo game speed spicimo na -1 za realniji feeling, za one ranije smo uvek nalazili neki tool koji smanjuje bagove tipa preforsirani trougao u prostor i sl.

          Mozda FIFA je bolja i privlacnija kao paket, ne sumnjam u to. Ali PES na PC-u moze da se bazdari do granica jake simulacije, a kako konzole dominiraju, meni je jasno odakle i FIFI dominacija. Medjutim, PC ostavlja prostor da se pes zategne i nakon izlaska i opet nokautira fifu.

          Kod FIFE sam uvek osetio arkadu, kalup i forsiranje. Kod PESa uvek harizmu, dusu i nepredvidivost. Svaki mec je potpuno nova prica.

          Comment


          • Igrao se PUBG squad do pet jutros. Pala i pobjeda, mada to je sad vec redovna pojava
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              necete nijednog ozbiljnog fudbalera vidjeti da pika PES i to je jos jedan poraz Konamija.
              Najnovije fotke za brata Vladana.

              Comment


              • Oni moraju, posto su potpisali ekskluzivni ugovor sa njima.

                Necu da ulazim u polemiku Fifa vs Pes ali cu cisto reci kao neko ko je igrao svaki Pes od kako je poceo izaziti da mi je od 2013. godine pa na ovamo Fifa bolja i da vise uzivam u njoj, sto ne znaci da se u nekom buducem periodu necu vratiti Pes-u ukoliki ovaj to zasluzi. A gledajuci ovu betu za novi Pes2018 mogu reci da mi izgleda obecavajuce.

                Sent from my SM-T111 using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Igram jedno i drugo, ali FIFU vise jer je mnogo bolja i vecina koji su probali FIFU, a da nisu smaraci da govore ''ma samo PES'' iako nisu igrali FIFU, kazu da je FIFA bolja. Igrao sma i PES na PS4 i u gameplayu ne vidim neku veliku razliku.

                  Comment


                  • Nemam dovoljno jak komp da bih mogao da igram FIFU, zato je PES majka za mene.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • Originally posted by Abel View Post
                      Najnovije fotke za brata Vladana.
                      Ugovor, ali ja barem pratim dovoljno fudbalere po tw i ono, 95% siba FIFAu.

                      Meni se svidja ova Beta, ima tu jos problema sa kretanjem igraca, s vremena na vrijeme proklizaju nekako, kao da su na ledu s klizaljkama ali ok napreduju, sporija je igra iako i dalje prebrza, no kod odbrane je ok ova brzina igre, dribling, potez postoji, vidjecemo kako ce to ispasti na kraju. Dosta bolje nego do sad izgleda u svakom slucaju.
                      sigpic

                      Comment


                      • Najjaci fudbal ikad

                        sigpic

                        Comment


                        • Lol, ovo je bilo plakanje kad smo peglali.

                          ^ Kazu da ce 18ka biti brutala za manual. Nisam probao betu.

                          Comment


                          • Ja igrao PES do 2010, posle sam kratko igrao FIFA-u 2011, PES 2011 i PES 2012.Nakon toga sam krenuo da sibam povremeno hax.

                            Nemam uopste nameru da se vratim sportskim igrama, oduzimaju mi vremena za druge naslove.

                            Comment


                            • Pozdrav ljudi,

                              Treba mi predlog za 2x gamepad za komp, naravno za igranje PES-a

                              Imam neki vaučer za popust, pa mi treba preporuka šta od ovoga da izaberem: Gamepad za PC

                              Comment


                              • Ne znam kakav ti je budzet ali ja bi ti preporucio xbox 360 gamepad, koristim ga preko pet godina i nemam nijednu losu stvar da ti kazem za njega.

                                Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X