Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Powerslave View Post
    Evo sta mi je u dnevnoj sobi, da ne misle ljudi da ne volim Sony

    [ATTACH=CONFIG]16905[/ATTACH]

    PS 1,2 i 4 Trojke nema jer sam je dao radi popusta kad sam kupovao PS4. Sve tri su u potpuno ispravnom stanju, ali ih bogami bas odavno nisam palio. Kao sto mozete vidjeti, nijedna nije povezana sa tv-om Uselio sam u ovu kucu prije mjesec dana i nesto mi se ne da oko toga raditi... goste jos nisam imao(jer bukvalno znam 10 ljudi u Tampi, a ne zato sto sam asocijalno govno )pa ,nazalost, konzole za sad samo skupljaju prasinu. Jedino sam povezao Nintendo 64 jer sam prije neki dan igrao Mario Kart Imam i ovaj Atari Flashback Gold koji sam upalio jednom u zivotu.. budala.. kupio ga da stoji tako bezveze.

    A naravno, najbolja konzola nije na slici jer je u spavacoj sobi dje joj je i mjesto Mada i na njoj bas slabo igram igre. Ali preko nje koristim kablovsku, hulu, netflix, amazon prime i disney+... pandoru, yt, vatam streamove za ono sto nema na tv-u itd Nema zajebavanja sa torentima pa eto placam stotinu matraka... Koliko ne igram u zadnje vrijeme dovoljno govori sto mogu odma da nabrojim sve igre koje sam igrao u zadnjih godinu dana RDR2, Apex Legends, Crash 1,2, Warped i CTR... vidi cuda, od tih sest njih cetiri su igre koje su se proslavile na PS-u

    Imam i Nintendo Switch Bas ovih dana pred spavanje i igram Luigi's Mansion 3 Lijepo se navarim, stavim slusalice i pod jorgan Strasna zabava.. odavno nisam nesto sa tavim uzivanjem igrao

    Strasno mi je krivo sto nemam vise slobodnog vremena, pa da makar mogu da se podsjetim nekih starih naslova na jednoj od ovih konzola. A i sto nemam sa kim da igram Ovaj moj novi cimer je potpuno nezainteresovan za igre. Sa njim sam zadnji put nesto igrao nedje pocetkom godine kad se Apex pojavio... tad nismo bili cimeri... izgleda je izgubio svu volju od kad smo poceli da zivimo zajedno Naravno i on zna sta je dobro, pa i on ima Xbox
    Daj mi adresu, da znam gde da posljem klince sledeci put kad mi ih sestra posalje na cuvanje

    Comment


    • Zdravkelja ziva istina blize ce sad konzole biti PCu nego sto je to bio slucaj u proslosti ali ti znas sta je godina dana u gaming industriji, a kamoli cetiri-pet koliko mora trajati sledeca generacija. Za godinu ce ta razlika vec biti ogromna u odnosu na PC. Isto je jako bitno sto je gaming na PCu mnogo jeftiniji na duze staze, ne placas pretplate za online igranje, mozes da platis 100 eura godisnje i igras sve sto EA izbaci, toliko kostaju dva AAA naslova, jos manje da igras na XBOX passu, pritom je kupovina digitalnih igara mnogo jeftinija i dostupnija preko third party sajtova.

      Meni je milo sto je Gugl prosipa opasno sa Stadijom i ja cu tesko svariti taj prelazak na streaming servise ali ima logike da oni zavladaju, nece jos ali ce se svakako to desiti ako mene pitas. Placaces uslugu ne i hardver, ali ce biti i mnogo vise frustriranja kapiram, ja se nerviram kad mi je u PUBGu ping 70 umjesto 30 koliko treba da bude, tu ce serveri haos da prave i ne znam kako ce to rijesiti iskreno.

      Ne pomaze konzolama ni sto sad i XB i DS dzojstici imaju podrsku na PCu, doduse za Origin se ceka za DS4, na Steamu je to odlicno odradjeno sto je XB tice pnp standardno. Naravno high end PC je duplo skupji od konzole ali je fora sto cpu iz 2011. sa solidnom grafikom moze da gura sve najnovije igre u 60 fps u full hd, ako se neko izigrao ja sam, od PUBGa, preko R6S, Overwatcha, BF 1 i BF5 do Fife sve za 300 eura koliko sam platio polovni PC koji ama bas sve izvlaci u 1080 60 fps, da uzmem neku grafiku ludilo 120+ komotno sve, o torentima i igranja sp igara i da ne pricam koiko je velika prednost

      Ali Soni ima dusu, te igre je tesko docarati dok ih ne odigras, za kompetitivno online igranje konzole nemaju sta da traze ali jako je tesko objasniti fanovima XB koja je draz igrati GoW, Uncharted, TLoU, J&D, jer Halo, Alan Wake, Gears of War jednostavnop nisu na tom nivou i nikad nece biti. Ali zato Forza gazi GT, to im se ne moze oduzeti. Imam nekih 40ak sati u Horizon 4, strasna igra bas.

      Ipak PS4 je izasao kao apsolutni pobjednik u odnosu na XBO, potpuno zasluzeno iako nemaju ni blizu resurse kao Majkrosoft. Fifa se nenormalno igra, nenormalno je kompetitivna ali je ipak na PS4 igra 65% ljudi, to je velika razlika, sem SAD i VB XB nema prednost ni na jednom drugom trzistu mislim.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post

        Ali Soni ima dusu, te igre je tesko docarati dok ih ne odigras, za kompetitivno online igranje konzole nemaju sta da traze ali jako je tesko objasniti fanovima XB koja je draz igrati GoW, Uncharted, TLoU, J&D, jer Halo, Alan Wake, Gears of War jednostavnop nisu na tom nivou i nikad nece biti. Ali zato Forza gazi GT, to im se ne moze oduzeti. Imam nekih 40ak sati u Horizon 4, strasna igra bas.
        sta je "J&D"? nisam upucen.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • https://en.wikipedia.org/wiki/Jak_and_Daxter
          sigpic

          Comment


          • nikad to nisam igrao, lici mi na Crasha.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Posto je radio najbolji studio ikad i posto im je to bio projekat za PS2 nakon Crasha nije ni cudo da lici
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Zdravkelja ziva istina blize ce sad konzole biti PCu nego sto je to bio slucaj u proslosti ali ti znas sta je godina dana u gaming industriji, a kamoli cetiri-pet koliko mora trajati sledeca generacija. Za godinu ce ta razlika vec biti ogromna u odnosu na PC. Isto je jako bitno sto je gaming na PCu mnogo jeftiniji na duze staze, ne placas pretplate za online igranje, mozes da platis 100 eura godisnje i igras sve sto EA izbaci, toliko kostaju dva AAA naslova, jos manje da igras na XBOX passu, pritom je kupovina digitalnih igara mnogo jeftinija i dostupnija preko third party sajtova.

                Meni je milo sto je Gugl prosipa opasno sa Stadijom i ja cu tesko svariti taj prelazak na streaming servise ali ima logike da oni zavladaju, nece jos ali ce se svakako to desiti ako mene pitas. Placaces uslugu ne i hardver, ali ce biti i mnogo vise frustriranja kapiram, ja se nerviram kad mi je u PUBGu ping 70 umjesto 30 koliko treba da bude, tu ce serveri haos da prave i ne znam kako ce to rijesiti iskreno.

                Ne pomaze konzolama ni sto sad i XB i DS dzojstici imaju podrsku na PCu, doduse za Origin se ceka za DS4, na Steamu je to odlicno odradjeno sto je XB tice pnp standardno. Naravno high end PC je duplo skupji od konzole ali je fora sto cpu iz 2011. sa solidnom grafikom moze da gura sve najnovije igre u 60 fps u full hd, ako se neko izigrao ja sam, od PUBGa, preko R6S, Overwatcha, BF 1 i BF5 do Fife sve za 300 eura koliko sam platio polovni PC koji ama bas sve izvlaci u 1080 60 fps, da uzmem neku grafiku ludilo 120+ komotno sve, o torentima i igranja sp igara i da ne pricam koiko je velika prednost

                Ali Soni ima dusu, te igre je tesko docarati dok ih ne odigras, za kompetitivno online igranje konzole nemaju sta da traze ali jako je tesko objasniti fanovima XB koja je draz igrati GoW, Uncharted, TLoU, J&D, jer Halo, Alan Wake, Gears of War jednostavnop nisu na tom nivou i nikad nece biti. Ali zato Forza gazi GT, to im se ne moze oduzeti. Imam nekih 40ak sati u Horizon 4, strasna igra bas.

                Ipak PS4 je izasao kao apsolutni pobjednik u odnosu na XBO, potpuno zasluzeno iako nemaju ni blizu resurse kao Majkrosoft. Fifa se nenormalno igra, nenormalno je kompetitivna ali je ipak na PS4 igra 65% ljudi, to je velika razlika, sem SAD i VB XB nema prednost ni na jednom drugom trzistu mislim.

                Ma znam, ali godinu-dve ce moci da drze korak sa PC-em, kao sto je nekada bio slucaj. Trenutna generacija je vanredno slaba, pa su morali da izbace pojacane konzole, to se ranije nikada nije desilo. Raytracing i dalje masakrira performanse na PC-ju, konzole ce verovatno biti bolje optimizovane, bar na pocetku. Velika je prednost kada moras da pravis igru za jednu ili dve standardizovane masine, a ne za milion mogucih kombinacija koje mozes naci u kompjuteru. Ono sto je X faktor trenutno je SSD tehnologija. Ona na PC-u postoji odavno, ali se igre i dalje prave imajuci u vidu da moraju da rade i na obicnom hard disku. Kada baza budu konzole koje imaju NVMe SSD po defaultu, sa protokom od 2-3GB/s, mogu da se ocekuju drasticno vece igre i brze promene okruzenja. Tu ce PC ili da malo kaska u pocetku, ili ce svi morati da predju na SSD, a NVMe SSD nije jeftin.

                Ja sam nekada bio bas PC orijentisan, ali mi je tokom godina bas postao gnjavaza. Kada izadje next gen, trebace ti PC od 1000 i kusur evra samo da izjednacis ono sto mogu konzole, a sto bi uzimao PC samo da bi imao jednako iskustvo. Znaci treba jos vise para. Inace, imas EA pass i na konzolama, a i van toga, popusti su sve bolji. Nisu na nivou Steam-a, ali ja sam brdo igara uzeo ovog meseca za smesne pare na PSN-u. A i ko kupuje AAA naslove po punoj ceni, pogotovo ovde. Sacekam nekoliko meseci, kupim za 20-30 evra, to mi nije zao

                Forza i Gran Turismo imaju malo drugaciju publiku. GT je bas za hardcore zaljubljenike u automobile, bukvalno igras muzej auto industrije. Ozbiljnija je simulacija i dosta vise je esports orijentisan, gde imas pravi penalty sistem, a ne mayhem online kao u Forzi. Forza je malo opustenija igra, ali kida sa izborom staza i mnogo vise automobila naravno. A Horizon mislim da i nema konkurenciju na Playstationu, verovatno je najbolja arkadna voznja ikada. Sony je DriveClub pustio niz vodu i raspustio studio, iako mislim da je i ta igra bila super, preko 100 sati sam proveo u njoj.

                Xbox u stvari nema prednost ni na jednom vecem trzistu, samo je razlika u korist PS4 manja u SAD i VB. Mislim da Xbox vodi u par arapskih drzava i mozda Meksiku, ali su to mala trzista.
                Last edited by s_hyperion; 15-12-19, 14:08.

                Comment


                • Aooo Jax and Daxter Jedna od omiljenih mi igara sa PS2.. uz FFX, MGS 3, Silent Hill 2 i Onimusha 3. E to su bile igrice. PS2 lagano najbolja konzola svih vremena.

                  Comment


                  • Moje igrice detnjistva su kao i vecini verovatno ISS i nesto sto sam voleo vise od Crash racinga a to je Toy Story trke neke. Ne secam se niceg osim da mi je sony bio toliki raspad da sam morao da ga nakrivim kad se ukljucuje i da je cesto bila crno bela slika. Ali brat od tetke i ja smo mogli crno beli toy story i iss da igramo do zore

                    Comment


                    • Meni je ipak prvi Playstation top. Tada je nesto sto je do tada bila decja zabava ubacio u mainstream i sve podigao na mnogo ozbiljniji nivo. I zbog gomile cudnih i kreativnih igara koje je prelaz na 3d omogucio. Gomila programera je eksperimentisala i najraznovrsnije igre su se tada pravile. Uz njega, Super Nintendo, zbog nenormalne kolicine all-time great igara.

                      Comment


                      • PS 1 mi je prva ljubav, jer sam uz nju zavolio video igre.. Crash, Spyro, 007, Sillent Hill, MGS, Resident Evil(pogotovo Nemesis ), Tekken(trojka bila najjaca), Mortal Kombat, Street Fighter,Tony Hawk, Final Fantasy(omiljena IX, pa posle nje VII), Tomb Raider, Driver, Pandemonium, Syphon Filter, Dino Crisis, Twisted Metal(dvojka jedna od najjacih igara ikad), Duke Nukem, Soul Reaver, Rayman, NFS(trojka bila omiljena), Alone in the Dark, Medal of Honor, Army Men, NHL, ISS, Spider Man, Worms Armageddon, Gran Turismo, Pepsiman, Castlevania(lagano jedna od najboljih video igara svih vremena) i jos mnoge druge

                        Kako sam u doba PS1 bio mali, meni sve one igre u glavi izgledaju fenomenalno Ne znam na sta bi mi danas licile, ali ih pamtim kao vrhunske.

                        Comment


                        • Originally posted by Powerslave View Post
                          PS 1 mi je prva ljubav, jer sam uz nju zavolio video igre.. Crash, Spyro, 007, Sillent Hill, MGS, Resident Evil(pogotovo Nemesis ), Tekken(trojka bila najjaca), Mortal Kombat, Street Fighter,Tony Hawk, Final Fantasy(omiljena IX, pa posle nje VII), Tomb Raider, Driver, Pandemonium, Syphon Filter, Dino Crisis, Twisted Metal(dvojka jedna od najjacih igara ikad), Duke Nukem, Soul Reaver, Rayman, NFS(trojka bila omiljena), Alone in the Dark, Medal of Honor, Army Men, NHL, ISS, Spider Man, Worms Armageddon, Gran Turismo, Pepsiman, Castlevania(lagano jedna od najboljih video igara svih vremena) i jos mnoge druge

                          Kako sam u doba PS1 bio mali, meni sve one igre u glavi izgledaju fenomenalno Ne znam na sta bi mi danas licile, ali ih pamtim kao vrhunske.
                          Potpisujem, samo dodaj oduzmi neke igre, ali to je to sto se tice dozivljaja i "prve ljubavi".
                          Kolika me nostalgija hvata kad se setim ili pogledam na YT stare PS1 igre...
                          Last edited by Scouser; 15-12-19, 23:32.

                          Comment


                          • Prve tri igre za PS1 sto sam imao su bile FIFA, Tarzan i James Bond: Tomorrow Never Dies, a kasnije se igralo sve i svasta. Prelepo vreme
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • moja prva

                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • CD PROJEKT S.A. Solidifies Relationship with Witcher Books Author Andrzej Sapkowski
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X