Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xbox One X 30% slabiji od PS4 Pro? One X je najbolja konzola na trzistu

    Jedina prednost PS u odnosu na Xbox je value for money.

    Edit: usput, izvini za ono budale. Jeste malo ostro.
    Last edited by powerslave; 14-12-19, 18:30.

    Comment


    • Ova generacija je pocela 2013. Tada su obe kompanije U ISTO VREME, izbacile svoju konzolu. PS4 sa ~1.8 teraflopsa i 8GBG DDR5 memorije po ceni od 400e i Xbox One sa ~1.2 teraflopsa, 8GB DDR3 memorije + 32MB esrama (losiji dizajn), sve to u vecem kucistu i po ceni od 500e, plus je Kinect kamera koju niko nije trazio. Danas je 0.6tf nista, ali tada je bila velika prednost. To su baze na osnovu kojih se igre prave sve do danas i jos narednih godinu dana.

      Na to sam mislio u prethodnom postu.

      E sad:
      2016. izlazi PS4 Pro sa 4.2tf, opet po ceni od 400e
      2017. izlazi One X sa 6 tf, opet po ceni od 500e

      Ovim hocu da kazem da nije tesko napraviti bolju konzolu kada planiras da je izbacis godinu dana kasnije i za vece pare. Godinu dana u IT industriji je ogroman period.
      Osim toga, od 100 miliona ljudi koji imaju PS4, Pro je kupilo 10%. Xbox One X je kupilo jos manje. Developeri se za tako malu kolicinu ljudi ne cimaju, nasvirali su malo rezoluciju za ove sto imaju 4k televizore (koji su, opet, u velikoj manjini) i to je to. Core game design je isti.


      Sledece konzole ce opet izaci u isto vreme. Obe kompanije imaju vrhunske inzenjere, obe ce koristiti istu arhitekturu, ponovo im je ista kompanija dizajnirala APU, obe ce koristiti SSD tehnologiju i vrlo verovatno ce imati istu kolicinu memorije. Insajderi kazu da su razlike minimalne. Nece tu biti dominacije ni sa jedne strane kada je hardware u pitanju.
      Last edited by s_hyperion; 14-12-19, 18:51.

      Comment


      • Value for money.

        Ostalo je sve na strani Xboxa.

        Comment


        • Obican PS4 vs Xbox One, i value i snaga

          Btw, uzivao sam igrajuci God of War na Xboxu

          Comment


          • Pa obican.. samo je problem sto nije vise 2013. nego smo evo na pragu 2020.

            Sta je God of War? Huh... bice da mi je to ime promaklo jer sam bio zauzet igrajuci Gears of War.

            Comment


            • god of war(1) je meni mozda i najbolja igrica koju sam igrao na playstationu.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Na kraju bitku nije odlučilo koja konzola ima veću snagu, jer kao sto zdravkelja kaže tu nije bila neka razlika niti će biti... već igre koje su izlazile za PS ili ti Xbox... a tu je Sony izdominirao samo tako i vrv će tako i dalje nastaviti.

                A ako ne znaš šta je God of War onda ne nazivaj sebe gejmerom... ja koji nisam imao Majkrosoftovu konzolu poslednje generacije znam šta je Gears, Forza, Alan Wake... itd. Pratim scenu a u svojim 30tim nisam više klinac i okoreli fanboy ali preferiram Sony zbog igara.

                Samo još reci da ne znaš šta je Last of Us i možeš da gasis forum.

                Ali sve mi se čini da trolujes. ;)


                Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                Comment


                • Ma kako ne znam sta je God of War, nego se zajebavam Normalno da znam... pa imao sam Sony prije nego sto sam napokon otvorio oci i presao na bolju konzolu.

                  Nisam gejmer, pa me ekskluzive ne interesuju mnogo. Meni je bitno da kupim konzolu da ide uz 4K HDR tv na kojoj cu najvise uzivati igrajuci neke igre koje me eto interesuju.

                  A kad se umorim od svih ovih novih igrica koje na One X izgledaju fantasticno, uvijek mogu da se vratim nekim draguljima sa Xbox 360 jer Xbox One omogucava igranje tih starih naslova(kojih ima preko 450). Takodje, sa mojim Live Gold pretplatom sve te state igre koje su btw besplatne a koje sam vec skinuo mogu zadrzati zauvijek i ako napr iz nekog razloga odlucim da prekinem pretplatu.

                  Ima tako i nekih filmova koje sam propustio kad su bili u bioskopu, pa kupim kad izadju na disku... Uzmem onu 4K blu-ray verziju i gledam kuci kao gospodin. Eto jos jedan hobi koji ne bi bio moguc da imam taj strasni PS4.

                  Nekad upadnem u krizu identiteta pa mi dodje da promijenim gamer tag, sto mogu da uradim kad god mi je volja. Da imam PS4, tacno bi me prije ili kasnije izludjelo sto ne mogu da promijenim svoj PSN profile name.

                  Ne znam... nekako mi sve bolje bolje izgleda sa tih 12GDDR5 RAM-a i 6 teraflopa. Povratak na 8GDDR RAM i 4.2 teraflopa bi mi djelovao bas razocaravajuce... ili ne daj boze sad da se vratim na tih 1.84 iz 2013. godine... kameno doba jbt.

                  Nekad mi je strasno dosadno, ali srecom imam Game Pass... ekvivalent Netflixu kad su u pitanju video igre. Preko 100 Xbox 360 i One naslova za samo 10$ mjesecno ili 60$ godisnje sto je dzab dzabe za takvu ponudu. A posto je omogucen download tih naslova, nema problema sa lagovanjem kao na PSN-u napr.

                  Jos jedna dobra stvar je sto igre koje ja kupim za moj Xbox, moj brat koji preferira PC moze da igra na njemu sa istom licencom. Naravno, ja i moj cimer smo povezali nase xbox live accounte pa koristimo prednosti gameshare servisa pa nema potrebe da kupujemo dvije digitalne kopije. Xbox ti stedi pare na svakom koraku.

                  Mnogo je bolji i brzi Xbox Live od PSN-a. Microsoft online servis pruza mnogo kvalitetnije iskustvo. Bolji serveri, manje laga i da ne pricam da se njima nece desiti pad servera koji ce trajati nevjerovatnih 23 dana

                  Desi se da mi je terabajt nekad malo i da mi fali slobodne memorije, ali srecom imam jedan mali hard drive na kojem cuvam neke igre i koji je povezan sa konzolom jednim obicnim usb kablom. Zamisli sad da moram da otvaram konzolu i da mijenjam hard drive svaki put kad mi treba vise memorije.. cek, nesto mi to poznato zvuci. Ah da, tako se to radi na PS4

                  Kad se ovako osvrnem na sve prednosti mog dragog xbox one x, onda mi bude jasno da PS4 cak nema ni tu value for money prednost... naravno jer ovo vise nije 2013. godina.

                  Ali izgleda mi je sve uzalud, jer nemam God of War. Nista, odoh da odigram nekoliko partija Halo-a da ublazim bol.

                  Comment


                  • Kakav PR za Microsoft, pravi "amerikanac"

                    Jos kad bi znao da vecinu tih stvari radi i Playsation, ali jbg, treba biti informisan.
                    A ako cemo da "ratujemo" sa listama igara, ona na PS-u ce biti mnogo duza

                    Comment


                    • XB je bolja konzola ali su najvaznije igre odnosno ekskluzive, a tu ih PS gazi vec dvije decencije i gazice ih dok postoje. Ne postoje igre na XB koje mogu da se mjere sa Uncharted, Crash, Jax, Ratchet, Team Ico, GoW, Killzone, TLoU serijalima. Jednostavno je, Microsoft nema ni blizu tako dobre igre i na kraju dana i te top ekskluzive koje imaju zavrse na PCu. Ipak konzole ce biti u problemu sa ovim streaming servisima i naravno ogroman problem za njih je sto nikad ne mogu da se mjere sa PC, bice nadmocni samo u sportskim igrama kao i do sad i to je to.
                      sigpic

                      Comment


                      • Njih i Nintendo gazi sa ekskluzivama, tako da su svakako na zacelju u tom smislu. Ali su u prethodnih godinu dana pokupovali gomilu studija, tako da sada konacno imati nekoga da im pravi igre. Samo je problem sto su, osim Ninja Theory-ja, svi neafirmisani, a pare /= kvalitet, tako da ce morati da se dokazu.

                        Streaming servisi su i dalje u jaslicama, nece to jos dugo zaziveti na nekom ozbiljnom nivou, bar jos jednu generaciju. A i Sony i Microsoft imaju spremno resenje za to. Vec godinama mozes da streamujes igre na Playstation servisu, a od ove godine one mogu i da se skinu na konzolu pa se moze igrati i bez laga.

                        PC ovog puta na pocetku generacije nece biti bas u tolikoj prednosti. Obe konzole sledece godine ce imati strasan hardware. Nece vise imati budzetske laptop procesore nego AMD-ov Zen 2, grafiku od 12 RDNA teraflopsa sto je na nivou danasnjeg GF 2080 koji kosta 700-800$, plus raytracing podrska. To ce do kraja sledece godine biti prevazidjeno, ali je komparativno sa PC-em mnogo vise od onoga sto je PS4 imao u svoje vreme. Da dodam i NVMe skladistenje podataka i GDDR6 memoriju (mozda HBM2 ako Sony bude bio voljan da rizikuje). Ozbiljan skok nas ceka, ekvivalentan PC sa raytracingom grafickom ce kostati preko 1000 evra, dok konzole vrlo verovatno nece biti vise od 500e.
                        Last edited by s_hyperion; 15-12-19, 01:27.

                        Comment


                        • Originally posted by zdravkelja View Post
                          Kakav PR za Microsoft, pravi "amerikanac"

                          Jos kad bi znao da vecinu tih stvari radi i Playsation, ali jbg, treba biti informisan.
                          A ako cemo da "ratujemo" sa listama igara, ona na PS-u ce biti mnogo duza
                          Bas htedoh napisati poduži post ali onda vidim da je Zdravkelja to lepo sročio... 90% tih stvari sto si naveo radi isto PS4 odnosno PS4 Pro.

                          Ali dobro, svako ima svoje... ali nisam ja ovde neko ko će slepo da veliča Xbox ili ti PS a ne znam pola stvari vezano za iste.
                          Isto sranje samo drugo pakovanje... igre su te koje me privlače a meni više tu odgovara Sonijev lineup ekskluziva.


                          Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                          Comment


                          • Evo sta mi je u dnevnoj sobi, da ne misle ljudi da ne volim Sony

                            20191215_041015.jpg

                            PS 1,2 i 4 Trojke nema jer sam je dao radi popusta kad sam kupovao PS4. Sve tri su u potpuno ispravnom stanju, ali ih bogami bas odavno nisam palio. Kao sto mozete vidjeti, nijedna nije povezana sa tv-om Uselio sam u ovu kucu prije mjesec dana i nesto mi se ne da oko toga raditi... goste jos nisam imao(jer bukvalno znam 10 ljudi u Tampi, a ne zato sto sam asocijalno govno )pa ,nazalost, konzole za sad samo skupljaju prasinu. Jedino sam povezao Nintendo 64 jer sam prije neki dan igrao Mario Kart Imam i ovaj Atari Flashback Gold koji sam upalio jednom u zivotu.. budala.. kupio ga da stoji tako bezveze.

                            A naravno, najbolja konzola nije na slici jer je u spavacoj sobi dje joj je i mjesto Mada i na njoj bas slabo igram igre. Ali preko nje koristim kablovsku, hulu, netflix, amazon prime i disney+... pandoru, yt, vatam streamove za ono sto nema na tv-u itd Nema zajebavanja sa torentima pa eto placam stotinu matraka... Koliko ne igram u zadnje vrijeme dovoljno govori sto mogu odma da nabrojim sve igre koje sam igrao u zadnjih godinu dana RDR2, Apex Legends, Crash 1,2, Warped i CTR... vidi cuda, od tih sest njih cetiri su igre koje su se proslavile na PS-u

                            Imam i Nintendo Switch Bas ovih dana pred spavanje i igram Luigi's Mansion 3 Lijepo se navarim, stavim slusalice i pod jorgan Strasna zabava.. odavno nisam nesto sa tavim uzivanjem igrao

                            Strasno mi je krivo sto nemam vise slobodnog vremena, pa da makar mogu da se podsjetim nekih starih naslova na jednoj od ovih konzola. A i sto nemam sa kim da igram Ovaj moj novi cimer je potpuno nezainteresovan za igre. Sa njim sam zadnji put nesto igrao nedje pocetkom godine kad se Apex pojavio... tad nismo bili cimeri... izgleda je izgubio svu volju od kad smo poceli da zivimo zajedno Naravno i on zna sta je dobro, pa i on ima Xbox

                            Comment


                            • Xbox je jak dosta na U.S tržištu, jeste i PS ali PS i na ostalim kontinentima ima odličnu prodaju za razliku od Xbox-a.

                              Tako da i ne cudi sto si privržen Majkrosoftu.
                              Ja sam imao isto sve tri konzole ali pre jedno 15 godina. [emoji16]
                              Sada se nema vremena za sve, iako bih opet imao sve tri dok bi PS bio primaran kao sto je i bio pre 15 godina.



                              Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                              Comment


                              • Patriotizam Meni je Japan najjaci, za skoro 6 godina prodaje, tamo se prodalo nesto tipa 120.000 Xboxova, sto je manje prodaje PS4 u samo prvoj nedelji na trzistu. O Switchu da ne govorim

                                Comment

                                Working...
                                X