Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svet automobila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni mozda Yuke bude aktuelan-kad nadjes vremena
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • I da kazemo par reci o Djuki

      Radi se o Nissan Juke 1.6 City sport pack modelu.

      Rec je o motoru sa 1600 ccm i 116 ks . Upitanju je linijski motor bez atmosferskog turba . Kod novijeg Djuke postoji motor 1200 ccm sa turbinom , slican motoru kao iz Yetija . I kada bih sada "kupovao" Juke-u definitivno razmisljao o tom motoru ili o dizelasu. Potrosnja kod ovog modela koji sam ja vozio je iznosila 8.5 l/100km na nekih 135-140km/h . Po mom skromnom iskustvu ovo je bas mnogo za ovakav motor. Doduse menjac sa 5 brzina manuelni je odigrao veliku ulogu u toj potrosnji. Inace sto se tice voznih karakteristika, auto je veoma stabilan , relativno tvrd. Kad kazem tvrd mislim da dobro lezi u krivinama. Sedista su izuzetno udobna a ne kao kod Yetija kao da ste seli na panj (Volkswagenova skola).
      Ubrzava koliko ubrzava ali tek na vecemo broju obrtaja. Iskreni sm ljubitelj turba pa mi se vise svidja takav raspored snage tj sto bi rekli punch in the belly fazon Zato mislim da sa ovogosinjim 1.2t motor su napravili definitivno zabavniji auto.

      Po mom misljenju auto je vise namenjen za kratke relacije a ponajvise za grad.
      Ovaj model koji sam ja vozio imao je Sport City pack . Dakle kameru za voznju unazad, navigaciju , usb , izlaz za Ipod , cak je imao i TV tuner .
      Sto se tice mesta u kolima ima ga pa cak i na zadnjem sedistu moze da sedne osoboa visine 180cm , a mozda i vislja .
      Gepek i nije bas za pohvalu , moze da stane jedna torba od 120L i jos 2 manje. Ovaj model je imao rezervni tocak a ne kit za krpljenje.

      Djuka je definitivno auto prema kojem ne mozete da budete ravnodusni . Izbor je vrlo jednostavan ili Vam se svidja ili ne .

      I za kraj 2 slike koje sam uspeo da okinem.

      13989012572_2875fbb0e3_z.jpg
      22744625237_29fc2401a5_z.jpg

      Ako Jovane imate neka pitanja, samo pitajt jer ne znam sta Vas konkretno interesuje ?

      Comment


      • P.S.

        Dozvolio sam sebi da ga malo uporedim sa Yetijem posto su oba u istom segmentu.
        Last edited by Drezik; 23-11-15, 09:24.

        Comment


        • Originally posted by Drezik View Post
          I da kazemo par reci o Djuki

          Radi se o Nissan Juke 1.6 City sport pack modelu.

          Rec je o motoru sa 1600 ccm i 116 ks . Upitanju je linijski motor bez atmosferskog turba . Kod novijeg Djuke postoji motor 1200 ccm sa turbinom , slican motoru kao iz Yetija . I kada bih sada "kupovao" Juke-u definitivno razmisljao o tom motoru ili o dizelasu. Potrosnja kod ovog modela koji sam ja vozio je iznosila 8.5 l/100km na nekih 135-140km/h . Po mom skromnom iskustvu ovo je bas mnogo za ovakav motor. Doduse menjac sa 5 brzina manuelni je odigrao veliku ulogu u toj potrosnji. Inace sto se tice voznih karakteristika, auto je veoma stabilan , relativno tvrd. Kad kazem tvrd mislim da dobro lezi u krivinama. Sedista su izuzetno udobna a ne kao kod Yetija kao da ste seli na panj (Volkswagenova skola).
          Ubrzava koliko ubrzava ali tek na vecemo broju obrtaja. Iskreni sm ljubitelj turba pa mi se vise svidja takav raspored snage tj sto bi rekli punch in the belly fazon Zato mislim da sa ovogosinjim 1.2t motor su napravili definitivno zabavniji auto.

          Po mom misljenju auto je vise namenjen za kratke relacije a ponajvise za grad.
          Ovaj model koji sam ja vozio imao je Sport City pack . Dakle kameru za voznju unazad, navigaciju , usb , izlaz za Ipod , cak je imao i TV tuner .
          Sto se tice mesta u kolima ima ga pa cak i na zadnjem sedistu moze da sedne osoboa visine 180cm , a mozda i vislja .
          Gepek i nije bas za pohvalu , moze da stane jedna torba od 120L i jos 2 manje. Ovaj model je imao rezervni tocak a ne kit za krpljenje.

          Djuka je definitivno auto prema kojem ne mozete da budete ravnodusni . Izbor je vrlo jednostavan ili Vam se svidja ili ne .

          I za kraj 2 slike koje sam uspeo da okinem.

          [ATTACH=CONFIG]14208[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]14209[/ATTACH]

          Ako Jovane imate neka pitanja, samo pitajt jer ne znam sta Vas konkretno interesuje ?
          Dasa si ovo boldovano mi ne odgovara- jedino ako mozes da to nastelujes
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment


          • Originally posted by jovan View Post
            Dasa si ovo boldovano mi ne odgovara- jedino ako mozes da to nastelujes
            1. Oko potrosnje ne mogu bas nista da uradim... nazalost Auto ima oko 1400 kg sto i nije bas malo. 6 brzina mu definitivno fali jer u 5. na 130 km/h je na otprilike 3500 obrt/min. Kod mog Yetija je ista prica, cak i vise trosi a da ne govorim da je poceo da trosi ulje ( ovo se tek sad pojavilo , nakon istega 4oro godisnje garancije )

            2.Otisao sam 2x do Beca i to bez ikakvih problema. Veoma udoban ..cak mi i zena zaspala u kolima to je put cca 500 km tako da i to moze da se odvozi

            3. Gepek je imao neku poludrvenu tj drvenu policu koja ja stajala malo vislje od reervnog tocka . Bilo je mesta i ispod i iznad ali je lose izporjektovana tj stavljena je negde pa ne bas na sredinu ali tako da ne moze bog zna koliko da stane stvari. Iznad rezervnog tocka bio je neki kalup u koje se mogu potrpati stvari da vam ne lete po gepeku .

            Zaboravih i da spomenem unutrasnjost tj kvalitet izrade. Moze se reci da je na istom nivou kao kod ostalih Japanaca ali opet to nije toliko cvrsto. Srednja konzola na kojoj je menjac usled malo jaceg pritiska radi tj pomera se.

            Generalno oldican auto pored svih negativnih sitnica

            Comment


            • Pozdrav ekipi ovde nakon duzeg vremena malo obaveze pritisle pa ne stizem toliko da budem aktivan ali citam sada i posebno mi je drago sto se pise i o nekim modelima dostupnim svima poput fiat 500, Yeti ili Juke...
              Imam i update, uspeo sam da se “otarasim” mog S40 za pristojnu cenu tako da sam u potrazi za naslednikom... Koliko god Volvo bio pouzdan i kvalitetan smorio me je i zamena je bila neophodna
              Izbor je pao na Citroen DS5 malo jaca cena, za te pare moze da se pazari bas svasta ali od kako se pojavio na trzistu potpuno sam poludeo za ovim modelom i moram ga posedovati

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Originally posted by Miletić View Post
                Pozdrav ekipi ovde nakon duzeg vremena malo obaveze pritisle pa ne stizem toliko da budem aktivan ali citam sada i posebno mi je drago sto se pise i o nekim modelima dostupnim svima poput fiat 500, Yeti ili Juke...
                Imam i update, uspeo sam da se “otarasim” mog S40 za pristojnu cenu tako da sam u potrazi za naslednikom... Koliko god Volvo bio pouzdan i kvalitetan smorio me je i zamena je bila neophodna
                Izbor je pao na Citroen DS5 malo jaca cena, za te pare moze da se pazari bas svasta ali od kako se pojavio na trzistu potpuno sam poludeo za ovim modelom i moram ga posedovati

                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                E pa dobro ti nama dosao nazad

                Pa da .. uskoro nam stize i 500 L pa cu i o tome malo vise napisati.

                Svaka cast za izbor , ta DS serija se i meni svidja . Drago mi je ako ga budes pazario moci da podelis utiske i sta ostalima , posto ja sad merkam nekog francuza


                P.s.

                Opet zaboravih da sam se letos malo raspitivao u vezi autica kojeg sam ovde pomenuo. Postoji u Srbiji kod ovlascenog distributera ali na zalost lose je propracena promocija . Tj imam utisak da Subaru uopste nije dobro izreklamiran u Srbiji. Kada sam zvao distributera rekli su mi da imaju i poslali su mi spisak opreme sa cenama i par slika.

                Mene je samo zaintrigiralo to sto uopste nema nigde novosti ni da se pojavio u Srbiji Levorg a nema ga ni na Face-u (iako ga ne korstim ) ni na polovim automobilima.
                Da ne govorim kako su prodavnci porprilicno ne zainteresavani kada im udjete u salon ( predpsotvaljam je ipak rec o mizrenim platama , a ne da rade na procenat od prodaje )

                Subaru Levorg 1.6T Premium Sport Taaaa-daaaaaaa

                image1.JPG
                image6.JPG
                image3.JPG
                image7.JPG
                Last edited by Drezik; 23-11-15, 10:31. Reason: Because Scooby

                Comment


                • Meni je 500x bas mnogo dobar mada ima prejaku cenu pomalo...
                  Sto se tice Subarua, smesno smo mi trziste za njih, ovde jos vladaju neka praistorijska ubedjenja po pitanju automobila pa zbog toga i takav pristup. Levorg je full


                  Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • Originally posted by Miletić View Post
                    Meni je 500x bas mnogo dobar mada ima prejaku cenu pomalo...
                    Sto se tice Subarua, smesno smo mi trziste za njih, ovde jos vladaju neka praistorijska ubedjenja po pitanju automobila pa zbog toga i takav pristup. Levorg je full


                    Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                    Da 500x je bas skup i nikako mi nije opravdana tolika cena. Bas i iz tog razloga smo se opredelili za 500L ( i sto zbog njihove akicije trenutne )

                    da za levorg +1 od mene

                    a za rasmisljanja si potpuno upravu, na zalost je tako .. da zzaboravio sam da kazem da cena iznosi 34.000,00 eur prava sitnica

                    Comment


                    • Originally posted by Miletić View Post
                      Pozdrav ekipi ovde nakon duzeg vremena malo obaveze pritisle ......
                      Izbor je pao na Citroen DS5 malo jaca cena, za te pare moze da se pazari bas svasta ali od kako se pojavio na trzistu potpuno sam poludeo za ovim modelom i moram ga posedovati
                      Drago mi je da si se odlucio za Francuza/koju boju planiras/
                      Meni su bili najinteresantniji periodi/puno sam kola promenio/ u kojima si ti sada-trenuci ocekivanja da stigne makina
                      Javi se po neki put kako "prezivljavas"..., a posle jedva cekam tvoje impresije
                      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                      Comment


                      • Planiram beli sa hromiranim detaljima, nisam jos odlucio da li 1.6 hdi ili 2.0 hdi

                        Ovakav isti


                        Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                        Last edited by Miletić; 23-11-15, 20:47.
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • Originally posted by Miletić View Post
                          Planiram beli sa hromiranim detaljima, nisam jos odlucio da li 1.6 hdi ili 2.0 hdi

                          Ovakav isti


                          Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                          Ako ga kupujes za svoju dusu, do volje ti 1.6 /da sam na tvom mestu/, ako ti je za posao onda od dve tone bez razmisljanja
                          Izgleda bas mocno
                          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                          Comment


                          • Originally posted by jovan View Post
                            Ako ga kupujes za svoju dusu, do volje ti 1.6 /da sam na tvom mestu/, ako ti je za posao onda od dve tone bez razmisljanja
                            Izgleda bas mocno
                            Za sebe naravno, nema ih mnogo kod nas pa nisam dobio jos info iz prve ruke o potrosnji i troskovima za ta 2 razlicita motora, mislim da postoji razlika i to ne mala, ipak 2.0 ima nekih 50 konja vise, 163 naspram 111 koliko ima 1.6. Naravno ako je sve prihvatljivo uzecu jaci model

                            Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Bas pre nego sto si spomenuo ovo cudo videh da pre neki dan u oglasima :

                              http://www.polovniautomobili.com/put...51/citroen-ds5

                              Znaci izgleda ko tenk Mocno i snazno , a da ne govorim u unutrasnjosti i foteljama

                              Comment


                              • Originally posted by Drezik View Post
                                Bas pre nego sto si spomenuo ovo cudo videh da pre neki dan u oglasima :

                                http://www.polovniautomobili.com/put...51/citroen-ds5

                                Znaci izgleda ko tenk Mocno i snazno , a da ne govorim u unutrasnjosti i foteljama
                                O tome ti pricam
                                Ali samo kozna sedista i ispod 20k

                                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X