Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Razlika je u gripu na lijevoj ruci njihovih BHa. Novak je na istočnom, Kei na semi-westernu. Novak "kroz lopticu" prolazi ravno, udarac odradi isključivo ramenima, direkciju loptici odredi pozicijom tijela i tajmingom. Kei udarcu doda nešto snage dodatnim pokretom lakta, koji ide bliže tijelu, kao i zglobom kojim u zadnji tren može odrediti da li ide po paraleli ili dijagonali. Zato ga je dosta teže pročitati kada ga udara i to odnosi par sekundi protivniku u anticipaciji, pa se dešava da protivnik kasni u klasičnim BH-BH razmjenama jer je svjestan da u svakom trenutku Kei može okrenuti na paralelu. Iz tog razloga mora zauzeti i nešto centralniju poziciju, pa se natrči u tim razmjenama u kojima Kei svakim udarcem osvaja prostor.

    Iz ovih tehničkih razlika kao proizvod imamo da je Kei bolji u nalaženju uglova, na niskim lopticama, kao i plitkim. Novak je bolji na visokim. Najbolje uglove može naći protiv Rafe. U tim razmjenama lopticu hvata u najvišoj tački (što li?!?) i sa te visine ima mogućnost ravnim udarcima pogoditi udarac jako plitko. Što tih uglova nema poslije 2011? Jer je Rafa promijenio igru protiv Novaka poslije 2011. Kod niskih loptica nema uglova. Može ih on naći, ali u loptici nema toliko brzine kao kod Keia, tako da uopšte nema potrebu da ih igra, jer njima ništa ne dobija.

    Defanzivno je Novak bolji, viši je, jači, ima veći doseg, uz čuveno proklizavanje i u stanju je održati nevjerovatan balans pri udarcu u tim apsolutno neprirodnim položajima tijela za udaranje BHa. U defanzivi, kod pasing udaraca, može odraditi udarac pokretom koji kreće iz lakta, kao i zgloba i tu može naći bolesne uglove. Snaga u tim situacijama nije bitna, samo preciznost i ti udarci su odlični.

    Koji je bolji? Nema boljeg, oba su savršeno dobra za njihove igre i svakako se niti jedan od njih ne bi mijenjao za onaj drugi

    Ne može post bez barem jedne kafe...dvije

    Comment


    • To sam cekao shminka Dok drugi nagadjaju shminka to naprosto zna p.s. Trenerski poziv vapi da ga se prihvatis
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by shminka View Post
        Razlika je u gripu na lijevoj ruci njihovih BHa. Novak je na istočnom, Kei na semi-westernu. Novak "kroz lopticu" prolazi ravno, udarac odradi isključivo ramenima, direkciju loptici odredi pozicijom tijela i tajmingom. Kei udarcu doda nešto snage dodatnim pokretom lakta, koji ide bliže tijelu, kao i zglobom kojim u zadnji tren može odrediti da li ide po paraleli ili dijagonali. Zato ga je dosta teže pročitati kada ga udara i to odnosi par sekundi protivniku u anticipaciji, pa se dešava da protivnik kasni u klasičnim BH-BH razmjenama jer je svjestan da u svakom trenutku Kei može okrenuti na paralelu. Iz tog razloga mora zauzeti i nešto centralniju poziciju, pa se natrči u tim razmjenama u kojima Kei svakim udarcem osvaja prostor.

        Iz ovih tehničkih razlika kao proizvod imamo da je Kei bolji u nalaženju uglova, na niskim lopticama, kao i plitkim. Novak je bolji na visokim. Najbolje uglove može naći protiv Rafe. U tim razmjenama lopticu hvata u najvišoj tački (što li?!?) i sa te visine ima mogućnost ravnim udarcima pogoditi udarac jako plitko. Što tih uglova nema poslije 2011? Jer je Rafa promijenio igru protiv Novaka poslije 2011. Kod niskih loptica nema uglova. Može ih on naći, ali u loptici nema toliko brzine kao kod Keia, tako da uopšte nema potrebu da ih igra, jer njima ništa ne dobija.

        Defanzivno je Novak bolji, viši je, jači, ima veći doseg, uz čuveno proklizavanje i u stanju je održati nevjerovatan balans pri udarcu u tim apsolutno neprirodnim položajima tijela za udaranje BHa. U defanzivi, kod pasing udaraca, može odraditi udarac pokretom koji kreće iz lakta, kao i zgloba i tu može naći bolesne uglove. Snaga u tim situacijama nije bitna, samo preciznost i ti udarci su odlični.

        Koji je bolji? Nema boljeg, oba su savršeno dobra za njihove igre i svakako se niti jedan od njih ne bi mijenjao za onaj drugi

        Ne može post bez barem jedne kafe...dvije
        Ipak ja mislim da je Keijev ucinkovitiji, makar u njihovim medjusobnim duelima... sta mislite vi ostali?
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ja se jako plasim Keia. A i vi Nadalovci bi mogli da pocnete.

          Inace za Novak polufinale jeste najtezi mec. Bio Kei kao sto ocekujem, ili Vavrinka. Cetvrtfinale protiv Raonica i finale, pogotovo ako bude Mari, su ozbiljni mecevi. Svejedno mi se neakko cini da ce u njima stvari zavisti od Novaka. Protiv Keia imam osjecaj da stvari zavise od Japanca. Protiv Vavrinke zavise od Novaka, ali Stan moze da ga namuci.

          Ova prva cetiri meca su bili zagrijavanje.
          Ja se uopste ne plasim Kei-ja jer za meni 1/4 finale je odlicno nakon operacije slepog creva. I to ovo 1/4 finale je dostignuto sa bas dobrom igrom, po meni bolja nego prosle sezone u Melburnu. Bolje servira Rafa, agresivniji je sa BH strane, juri vinere... Da nije bio onaj mec sa Smyceka i ono Raino kolabiranje sad bi mogao da kazem da ima savrsen turnir. Od danas sta bude neka bude, mada trebalo bi da nastavi tu seriju pobjeda nad Berdihom. Rafa uvek daje 150% od sebe protiv Berdiha, razlog dobro poznat, ono sto se desilo u Madridu pre 10 godina. Do sada Nadal skoro na svaki mec je ulazio malo sporije, a vidjecete kako ce on veceras da udje od prvog poena naostren. To ne znaci da ce odma pregaziti Berdiha, ali samo kazem da ce biti vrlo motivisan.

          Ja vjerujem u njega i zaista mislim da ce pobjediti Ceha.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Razlika je u gripu na lijevoj ruci njihovih BHa. Novak je na istočnom, Kei na semi-westernu. Novak "kroz lopticu" prolazi ravno, udarac odradi isključivo ramenima, direkciju loptici odredi pozicijom tijela i tajmingom. Kei udarcu doda nešto snage dodatnim pokretom lakta, koji ide bliže tijelu, kao i zglobom kojim u zadnji tren može odrediti da li ide po paraleli ili dijagonali. Zato ga je dosta teže pročitati kada ga udara i to odnosi par sekundi protivniku u anticipaciji, pa se dešava da protivnik kasni u klasičnim BH-BH razmjenama jer je svjestan da u svakom trenutku Kei može okrenuti na paralelu. Iz tog razloga mora zauzeti i nešto centralniju poziciju, pa se natrči u tim razmjenama u kojima Kei svakim udarcem osvaja prostor.

            Iz ovih tehničkih razlika kao proizvod imamo da je Kei bolji u nalaženju uglova, na niskim lopticama, kao i plitkim. Novak je bolji na visokim. Najbolje uglove može naći protiv Rafe. U tim razmjenama lopticu hvata u najvišoj tački (što li?!?) i sa te visine ima mogućnost ravnim udarcima pogoditi udarac jako plitko. Što tih uglova nema poslije 2011? Jer je Rafa promijenio igru protiv Novaka poslije 2011. Kod niskih loptica nema uglova. Može ih on naći, ali u loptici nema toliko brzine kao kod Keia, tako da uopšte nema potrebu da ih igra, jer njima ništa ne dobija.

            Defanzivno je Novak bolji, viši je, jači, ima veći doseg, uz čuveno proklizavanje i u stanju je održati nevjerovatan balans pri udarcu u tim apsolutno neprirodnim položajima tijela za udaranje BHa. U defanzivi, kod pasing udaraca, može odraditi udarac pokretom koji kreće iz lakta, kao i zgloba i tu može naći bolesne uglove. Snaga u tim situacijama nije bitna, samo preciznost i ti udarci su odlični.

            Koji je bolji? Nema boljeg, oba su savršeno dobra za njihove igre i svakako se niti jedan od njih ne bi mijenjao za onaj drugi

            Ne može post bez barem jedne kafe...dvije
            Ma cak i ako ne vuce vise ka western-u.
            Jesi li video kakav mu je forehand grip?
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Izmedju semi-westerna i westerna...bliže westernu...ne bi čovjek nikad rekao po udarcima...eastern će definitivno u historiju vrlo brzo

              Kei+Nishikori+BNP+Paribas+Open+Day+6+E6fCOssPsg8l.jpg
              Kei+Nishikori+Internazionali+BNL+Italia+Day+HWU077v2dQFl.jpg
              Kei+Nishikori+Australian+Open+Day+5+4kqPtL1cGa2l.jpg

              Comment


              • Ma jest western, i to u nekim trenucima vrlo izrazen.

                Semi - western se nekako najvise gruva po svetu.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Definitivno najekstremniji grip na FHu na svijetu, medju poznatijim igračima...ko zna kakve gripove CWjevi puleni koriste
                  Last edited by shminka; 26-01-15, 20:47.

                  Comment


                  • Nishikori igra sa zapadnim gripom. Kao Nadal.
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Nadal je bliži semi-westernu ovih dana

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Razlika je u gripu na lijevoj ruci njihovih BHa. Novak je na istočnom, Kei na semi-westernu. Novak "kroz lopticu" prolazi ravno, udarac odradi isključivo ramenima, direkciju loptici odredi pozicijom tijela i tajmingom. Kei udarcu doda nešto snage dodatnim pokretom lakta, koji ide bliže tijelu, kao i zglobom kojim u zadnji tren može odrediti da li ide po paraleli ili dijagonali. Zato ga je dosta teže pročitati kada ga udara i to odnosi par sekundi protivniku u anticipaciji, pa se dešava da protivnik kasni u klasičnim BH-BH razmjenama jer je svjestan da u svakom trenutku Kei može okrenuti na paralelu. Iz tog razloga mora zauzeti i nešto centralniju poziciju, pa se natrči u tim razmjenama u kojima Kei svakim udarcem osvaja prostor.

                        Iz ovih tehničkih razlika kao proizvod imamo da je Kei bolji u nalaženju uglova, na niskim lopticama, kao i plitkim. Novak je bolji na visokim. Najbolje uglove može naći protiv Rafe. U tim razmjenama lopticu hvata u najvišoj tački (što li?!?) i sa te visine ima mogućnost ravnim udarcima pogoditi udarac jako plitko. Što tih uglova nema poslije 2011? Jer je Rafa promijenio igru protiv Novaka poslije 2011. Kod niskih loptica nema uglova. Može ih on naći, ali u loptici nema toliko brzine kao kod Keia, tako da uopšte nema potrebu da ih igra, jer njima ništa ne dobija.

                        Defanzivno je Novak bolji, viši je, jači, ima veći doseg, uz čuveno proklizavanje i u stanju je održati nevjerovatan balans pri udarcu u tim apsolutno neprirodnim položajima tijela za udaranje BHa. U defanzivi, kod pasing udaraca, može odraditi udarac pokretom koji kreće iz lakta, kao i zgloba i tu može naći bolesne uglove. Snaga u tim situacijama nije bitna, samo preciznost i ti udarci su odlični.

                        Koji je bolji? Nema boljeg, oba su savršeno dobra za njihove igre i svakako se niti jedan od njih ne bi mijenjao za onaj drugi

                        Ne može post bez barem jedne kafe...dvije
                        Sjajan post, ali si sa izmigoljio da ne das odgovor. Koji je bolji?

                        Originally posted by Indigo View Post
                        Ma cak i ako ne vuce vise ka western-u.
                        Jesi li video kakav mu je forehand grip?
                        Kei igra FH sa western-om.
                        Last edited by NI; 26-01-15, 21:30.

                        Comment


                        • Ofanzino Kei, defanzivno Novak. U BH-BH razmjenama je Kei bolji, to znaš i sam

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Ofanzino Kei, defanzivno Novak. U BH-BH razmjenama je Kei bolji, to znaš i sam
                            Opet neces fino da kazes da mislis Kei ima bolji BH. Veliki si diplomata, neces da uvrijedis brojne Novakovce.

                            Sandu se slaze sa tobom. A ja jos imam nadu, ona zadnja umire, da je USO bio izuzetak.

                            Comment


                            • Pa nadigrao ga je u BH-BH razmjenama i u Parizu i u Londonu...

                              Ono, sa tezom da je Novakov najbolji ikad se ne slažem, al hajd ti to ovdje dokaži...bolje ne pokušavati
                              Last edited by shminka; 26-01-15, 21:40.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Pa nadigrao ga je u BH-BH razmjenama i u Parizu i u Londonu...

                                Ono, sa tezom da je Novakov najbolji ikad se ne slažem, al hajd ti to ovdje dokaži...bolje ne pokušavati
                                Tu se ne bih slozio. I u Parizu i u Londonu je Novak izbjegavo BH-BH razmjene. Ono malo sto ih je bilo ne bih nazvao Keiovom pobjedom.

                                Comment

                                Working...
                                X