Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Petra View Post
    Sta niko vise ne veruje u Mareja
    Svasta
    Svi uzdizu Berdiha,kazu da sada ima taktiku
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Ne znam da li je neko prokomentarisao, ali SF muskog dubla su bas zanimljiva i neocekivana

      Rojer/Tecau vs. Bolelli/Fognini
      Dodig/Melo vs. Herbert/Mahut

      navijam za Francuze i Italijane
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Ne znam da li je neko prokomentarisao, ali SF muskog dubla su bas zanimljiva i neocekivana

        Rojer/Tecau vs. Bolelli/Fognini
        Dodig/Melo vs. Herbert/Mahut

        navijam za Francuze i Italijane
        Roštiljdžija i Brazilac sa pola snage A ne bih voleo da osvoje Herbert i Mahut jer su izbacili Zimonju

        Comment


        • Tomas Berdih - Endi Marej
          H2H 6:4
          Od toga na hardu imaju skor 3-3
          Berdih je odmah iza Djokovica po procentu osvojenih poena na prvi servis, naime Ceh je osvojio 215 od 258 poena iliti 83%
          Marej je "najlosiji" polufinalista po tom pitanju jer je osvojio 78% poena na prvi servis sto je veoma impozantna statistika.
          Sto se tice osvojenih poena na drugi servis Marej je bolji skoro za 10% i osvaja 60% poena. Iako je Marej poznat kao dosta los i jednodimenzionalan igrac kada je u pitanju drugi servis ima bolju statistiku od Berdiha i upravo u toj cinjenici mozemo pronaci prvu rupu u Berdihovom novom paketu koju bi Marej sa svojim dosta dubokim riternom mogao maksimalno eksploatisati.
          Marej za razliku od Novaka zestoko kaznjava kratke i spore servise bez kika te ulazi u teren i napada.
          Za razliku od Endija koji je fenomenalan, Berdih bar po meni je sasvim solidan return igrac, nista vise od tog solidan jer mu visina i stas, kao i svakom visokom igracu onemogucuju bolju reakciju i refleks.

          Berdih drugacije razmislja, inteigentije igra, takticki je spreman, da isti taj Berdih je 2010 cistio sve pred sobom na Wimbledonu i usao u finale sa cini mi se 90% osvojenih poena na prvi servis i da usao je u finale ne kao autsajder nego kao ravnopravni protivnik bar po pruzenim igrama i statistici a tamo njegova najveca boljka dosla je do izrazaja i na instant je pociscen od Rafe.

          Srafic koji drzi magicni tas u glavi Tomasa Berdiha popustio je tada kao i mnogo puta u karijeri pre i posle toga. Kada popusti taj "srafic" ne postoji vise ravnoteza izmedju "dobrog" Tomice i "loseg" Tomice, postoji samo ludi Tomica koji ce servirati ispod proseka, udarati na pola polja i izbacivati kao da igra na fudbalskom terenu.

          Igracki deluje dosta bolje, ima nekih promena na bolje ali njemu igra nikada nije ni bila problem on je oduvek bio vrhunski igrac, da oduvek vrhunski igrac ali nikada sampion. Jer da bi postao sampion cesto moras da ulozis vise od onoga sto imas, svaki pad da posmatras kao mogucnost velicanstvene pobede, svaki los poen da zaboravis, strpas negde duboko u dzep uzmes tu prokletu lopticu i kazes sebi "dobro sad, idemo ispocetka".
          Mozete traziti protiv teze, kontrirati ali ja to jos uvek ne vidim kod Berdiha i pitanje je da li ce se to ikada i videti.
          Vec je on dolazio do ovog nivoa, bio veoma blizu cak i blize nego sada ali srafic je popustio...

          Neko je rekao da Berdih ima bolji BH od Mareja i sa tim ne mogu da se slozim.
          Mareju je BH najbolji udarac, konstantniji od FH pa cak i jaci i poseduje vise varijacija.
          Pricali ste vec nekoliko dana o Nishikorijevom Bh-u i kako bi CC obracun izgledao sa Endijem, mislim da bi bilo dosta teze jer Marej ima vec cvrstinu od Novaka dok Novak bolje pronalazi uglove na vecoj visini.
          Berdih ima dosta ravniji BH bez mnogo varijacija i ako bude doslo da razmene BH smatram da je Endi u prednosti ako izdrzi pocetnu inicijativu a moze je izdrzati
          1. igranjem slice, sto dosta dobro radi
          2. dubokim bh sa dosta spina a naravno i miksanjem ta dva sto bi mozda bilo najucinkovitije.
          Dakle Marej je konstantniji sa BH strane i ima potrebnu cvrstinu a samim tim i passing da se nosi sa Berdihom i da uspostavi potrebnu ravnotezu.

          Postoji pattern sa kojim ce MArej tesko izlaziti na kraj a to je wide serva sa deuce strane a zatim lagana egzekucija sa forhendom. Na taj nacin je osvojio najvise poena.
          Bice veoma interesantno videti dvoboj forhendima pre svega jer Ceh ima izvanredan FH koji moze gadjati uglove i prednost dok sa druge strane imamo raznovrsnost i dosta dobru defanzivu u tom udarcu.

          Sto se tice inteligencije tu prednost dajem Mareju, sto se tice fizicke spreme takodje prednost dajem Endiju.
          Vidi se da je Skot spreman, da je ponovo u top formi i da zeli novo finale.

          Po meni Berdih - Marej 46 - 54
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Novak 3:0
            Endi 3:0

            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • marej osvaja ao, a zatim i rg i tako kompletira carrer grand slam

              Comment


              • Зар нисте приметили да Томица испаљује топовско ђуле од 5кг из рекета, уместо лагане лоптице од 57 грама? / очекујем расправу о тежини тениске лоптице/
                Last edited by Žika; 28-01-15, 21:21.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by nikola_bg View Post
                  marej osvaja ao, a zatim i rg i tako kompletira carrer grand slam


                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ma daj, ne mogu Losmi i Stan da se porede
                    Prvo, danasnji Raonic i Raonic iz Brizbejna su nebo i zemlja, Raonic u nekim delovima nije mogao okean sa broda da pogodi a druga stvar, Djokovic je veoma brzo bio rasterecen jer je shvatio da mu ovaj nece uzeti servis, pa sve da igraju 20 setova i onda se opustio i razbio ga.
                    Taj Raonic je servirao sa oko 50% prvog ubacenog, danasnji oko 70%. Za nekoga ko se smatra serverom ovo je mnogo bitna stavka.
                    "But Pascal what are you saying?"

                    Comment


                    • Originally posted by thrillseeker View Post
                      Taj Raonic je servirao sa oko 50% prvog ubacenog, danasnji oko 70%. Za nekoga ko se smatra serverom ovo je mnogo bitna stavka.
                      Taj Raonic je igrao predobro sa osnovne linije, sa obe strane, a danas sa osnovne nije mogao nista da pogodi
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Nije niko pomenuo da ima bolji BH, nego da ima bolji BH od Dimitrova. A Dimitrov je sa očajnim BHom, samo servisom i jako dobrim FHom trebao odvesti meč u 5. set. Berdych ima i BH i bolji retern. Berdych jeste oduvijek vrhunski igrač, ali do ove sezone je dobre rezulteta postizao lupanjem po loptici bez bilo kakve taktike. Samo da bi se lupalo. Poslije svih mečeva ove godine je trabunjao o taktici. To je najveća promjena. Sada će sačekati 2-3 udarca i onda žestoko napasti, iz bolje situacije od one prve koja se ukazala. Izadje sa planom u koji vjeruje i drži ga se do kraja.

                        Tehnički je svaki od segmenata svoje igre za mrvicu popravio. Servis, retern, BH, kretanje, čini se da je i smršao, pa je dosta lakši u kretanju. Pomake u igri ne vide samo oni koji neće da vide. Naravno da nije drugi igrač, ali je svakako bolji.

                        Ključna stvar u ovom duelu je činjenica da Berdych nikada nije imao probleme sa Murrayem u razmjenama, uvijek je dominirao u istim. Mečevi na šljaci to potvrdjuju. Koliko god Andy bio bolji na BH strani, važniju FH-FH dijagonalu u potpunosti kontroliše Berdych. Upravo će Tomasov FH odlučiti pobjednika.

                        Comment


                        • Originally posted by nikola_bg View Post
                          marej osvaja ao, a zatim i rg i tako kompletira carrer grand slam
                          AO mozda, RG veoma tesko jer Marej od kada je postao pro igrac 2005 ima samo jednu pobedu na sljaci nad TOP 10 igracem u celoj svojoj karijeri i to protiv Davidenka 2009 koji je tad bio 9. Znaci nikad nije pobedio na sljaci nekog iz prvih 8.
                          I jos jedan zanimljiv podatak vezano za Mareja. Berdih protiv svih ucesnika QF ima negativan H2H jedino sa Marejem ima pozitivan. Ovo naravno ne mora nista da znaci jer je upravo Berdih pobedio Nadala protiv koga je izgubio 17 uzastopnih meceva ali mu ako nista drugo daje psiholsku prednost. Cak bi taj H2H bio i bolji da na US openu 2012 nije bilo onakvog vetra koji je umnogome pomogao Mareju da pobedi.
                          Ocekujem pobedu Berdiha sutra.

                          Comment


                          • D`Jutro sad` se budim bez problema
                            Posle AO trebace mi jedno 5/6 dana da se vratim na CET .

                            Ja jos nisam odlucio kome da dam prednost u prvom SF
                            Last edited by AIRBORNE; 29-01-15, 00:32.
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Marija budi dobra i idi u finale. Ajde...
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Nece, imam nju na tiket.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X