Announcement

Collapse
No announcement yet.

Burnley F.C.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Burnley F.C.

    Trofeji:
    Šampioni Engleske (1920-21 i 1959-60), osvajači Kupa Engleske(1914), osvajači Komjuniti šilda(1973)


    Jedan od 12 osnivača prve profesionalne fudbalske lige na svetu 1888. godine bio je i Barnli FC. Klub je nastao 1882. godine kao Barnli Rovers FC iz ragbi kluba, a već naredne godine su promenili ime u sadašnje i prešli na svoj “Turf Mur“ na kojem igraju i danas.

    Klub je prvih godina konstantno mjenjao boje (najčešće su bili plavi i bijeli) sve do 1910. godine kada su uzeli sadašnje boje po ugledu na najbolji tim tih godina na ostrvu – Aston Vilu. Tada su i stekli nadimak “Klaretsi“ (Roze – vrsta vina) koji sugeriše na boju dresova. Tim potezom uprava je želela da motiviše igrače i podstakne na uspeh. U tome su i uspeli jer se klub odmah vratio u prvu ligu, a 1914. Barnli FC osvaja svoj prvi trofej, i do sada jedini u FA Kupu, pobedivši Liverpul u finalu sa 1-0. Ovo finale kupa upamćeno je i po tome što je po prvi put “Kralj Džordž Peti“ predao trofej kapitenu pobjedničke ekipe ali i po pogešno ugraviranom natpisu na trofeju koji je i danas izložen na stadionu Barnlija.



    Ovako su neki navijači gledali finale FA Kupa 1914.


    Drugi trofej Barnlija, a prva ligaška titula, došao je u sezoni 1920-21. Iako su izgubili prve 3 utakmice uspeli su da povežu sledećih 30 bez poraza što je bio rekord u jednoj sezoni, rekord koji je stajao čak 83 godine sve do Arsenalovih “nepobedivih“ 2004. godine.

    Zlatne godine ovog kluba bile su 50-e i početak 60-ih prošlog veka. Tim u 50-im godinama se formirao oko tandema veznih igrača Džimi Adamsona i Džimi Meklroja (po kome je nazvana novoizgrađena tribina u 90-im) i ovaj dvojac je bio kičma šampionskog tima koji je vodio bivši igrač Barnlija Heri Pots u sezoni 1959-60. Potsovo ime danas nosi ulica koja vodi do Turf Mura. Naredne sezone su stigli i do četrvt-finala Kupa Šampiona gde su ispali od Hamburger SV-a. U sezoni 1966-67 su bili u četvrt-finalu Kupa Sajamskih Gradova (preteča Kupa UEFA ili Evropa Lige danas) gde su ispali od Ajntraht Frankfurta.



    Džimi Meklroj u dresu Barnlija (slika je crno bela naknadno je Džimi obojen)


    Najlošile godine klub proživljava od 1976. do 1987. kada su najviše boravili u trećem rangu takmičenja, a 1987. su dotakli dno u četvrtoj ligi i skoro ispali u konferenciju. Ipak tokom 90-ih klub se stabilizuje, dograđuje se i jedna tribina na Turf Muru i u novi milenijum klub ulazi kao stabilan član Čempionšipa.

    U novembru 2007. na mjesto menadžera dovode Ovena Kojla iz škotskog St. Džonstona, kojl diže klub na viši nivo i u svojoj prvoj celoj sezoni završava 5. u ligi što je bio najveći ligaški plasman Barnlija od 1976. Kroz “plej of“ za “Premier Ligu“ Barnli prvo izbacuje Riding 3-0 (u dve utakmice) da bi u finalu na Vembliju pobedili Šefild Junajted sa 1-0 i plasirali se u najjače englesko takmičenje posle 33 godine izostanka. U Premier Ligi su se zadržali samo jednu sezonu iako su imali nezaboravnih pobeda kući protiv Mančester Junajteda, Evertona i Totenhem Hotspura. Ključni trenutak je bio kada ih je Oven Kojl napustio u januaru da bi se priključio Bolton Wonderersima za koje je nastupao i kao igrač.



    Barnli – Lester Siti 25.04.2015.

    U oktobra 2012.-te tadašnji trener Edi Hov odlazi i na njegovo mjesto dolazi Šon Dajš, sadašnji trener Barnlija. Nakon druge sezone vođenja Barnlija u čempionšip odnosno u sezoni 2013/14, Šon je populrne The Clarets odvodi u Premier ligu, u najjačoj ligi na svijetu a drugi put od 1976 godine.

    Cilj je bio jasan. Opstanak!
    Ings, Keane, Tripier, Heiton, Boyd, Barnes i društvo nisu mogli protiv jačih i bogatih timova da se bore. Utakmice protiv Manchester United, Manchester City, Tottenham i Chelsea ostaće upamćene jer su ostali ne poraženi odnosno Manchester City i Southampton jer su ostvarili pobjede. Takođe treba istaći priznanje Sean Dyche za trenera Oktobra mjeseca.

    I pored ispadanja u Čempionšip bilo je čudo uopšte kako ih je uveo u Premier Ligu i sa kakvim igračima i kakvim budžetom.



    Barnli FC – Klaretsi


    Na listi od 92 kluba sa najviše rivala Barnli zauzima drugo mesto, čak 3 tima smatraju ih za najveće rivale – Blekburn Rovers, Halifaks Taun i Stokport Kaunti, a Preston Nort End, Ročdejl i Blekpul ih smatraju za druge najveće rivale. U Barnliju smatraju Blekburn Rovers za svoje najveće rivale i njihov derbi se naziva “Derbi Istočnog Lankašira“. Preston Nort End je uvek bio drugi najveći rival Barnliju ali u poslednje vreme tu je i Bolton Wonderers čije se rivalstvo dodatno pojačalo zbog prelaska Ovena Kojla u januaru 2010. godine. U 2012. godini Princ Velsa je potvrdio da je navijač Barnlija.

    Klaretse od oktobra 2012. vodi Šon Dajč kojeg ne zovu uzalud Riđi Murinjo. I pored ispadanja u Čempionšip bilo je čudo uopšte kako ih je uveo u Premier Ligu i sa kakvim igračima i kakvim budžetom.


    Malo o vlasniku FC Burnley:
    Mike Garlick je rođen u Barnliju i osim ove pozicije, Mike je takođe vlasnik MBA PLC(Michael Bailey Associates Group) kompanije i navodno ima zaradu od 75.000.000 funti. Mike je u klubu od 2006 godine.

    Izvor: engleskifudbal.com
    Last edited by Dule Krtola; 14-12-15, 17:18.

  • #2
    Trenutna tabela

    15. QPR 18
    16. West Brom 17
    17. Hull 16
    ---------------------------
    18. Crystal Palace 16
    19. Burnley 16
    20. Leicester 13

    Comment


    • #3
      A koja je poenta ove teme?

      Comment


      • #4
        Originally posted by Princoni View Post
        A koja je poenta ove teme?
        aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahahahaha


        Koja je poenta ove teme, jel? Pa druže moj, poenta ove teme je ista kao i poenta teme Arsenala, Vest Hema, Aston Vile, Totehema, Sitija, Junajteda. Tako da ako ti se ne sviđa klub nema potrebe da omalozavaš!

        Comment


        • #5
          Daj nemoj zezati, koga briga za Burnley. Svi ti klubovi su institucije za pomenuti klub, ali i u vecini tih tema niti ko pise niti ko cita. Samo spamujes forum ovakvim temama bez potrebe.

          Comment


          • #6
            Koga briga za Barnli? Pa pitaj navijače Sitija zbog osvojenog boda il navijače Liverpula, jer smo ih ubili u igri
            Nije da niko ne čita, tema se tek otvorila i ima vremena da koliko toliko tema bude na mijestu. Sa još 2-3 dobra pojačanja, može klub biti više nego stabilan.

            Malo si me uvredio sa "koga briga za Barnli" , a šta trebamo da se dičemo Sitijem, jel?
            Pazi, klub igra poštenu igru, igrači igraju srcem. Grad Barnli ima oko 60 hiljada stanovnika i zar nema draž sve to nego navijati za Siti, klub koji igra najprljaviju igru zajedno sa njihovim šejkovima. Klub koji prije 5 godina skoro nije ni postojao na mapi fudbala, i evo odjedanput oni kao veliki klub. Kupe najbolje igrače i ne mogu dobiti jedan mali klub, poput Barnlija. Misle da novcem mogu dobiti srce, e pa ne može. Čast izuzetcima poput, Junajteda,Čelzija, Liverpula, Arsenal koji imaju tradiciju, koji su standardni klubovi, pa i Barnli je standardniji klub nego Siti. Čisto sumnjam da si gledao Barnli protiv Liverupa i Sitija, ali u ta dva meča, bolje su igrali nego protivnici. Praktično su ih ubijali u igri. Pa protiv Sitija, na poluvremenu su gubili 2:0, da gubili su ali su stvarali bolje i igrali zrelije nego Siti. A da ne pričam protiv Liverula. Sve sam ovo napisao da bi (VAM) rekao da ako Barnli nema Šejkovce i Milijarde u klubu, da može neko da govori KOGA BRIGA ZA BARNLI. Koga briga za Barnli, pošto nema vlasnike Šejkovce, što im je jedan vlasnik rodom iz tog grada, što igraju srcem i ne parama. Tako da malo poštovanja prema klubu Barnliju. Klub koji je 9 godina proveo u 2 ligu, borio se, nije ispadao niže eto te 2009 je ušao u prvu ligu. Tako da realnije je reći koga briga za Siti, a ne za Barnli

            Comment


            • #7
              Ja koliko pamtim, taj Siti i bez seika je vece ime od Barnlija bio. I po cemu je Celzi klub sa tradicijom, a Siti nije? I jel ti to imas neki poseban dan u godini kada odlucis da postanes navijac nekog kluba, ili cekas da neki klub napravi neko iznenadjenje pa ti postanes njegov navijac? Ako si klinac onda ok, kapiram. Ali po nicku i pisanju ne bih rekao.

              A u ostalom, otvaraj teme koje hoces, tvoja stvar.
              Last edited by Lion; 30-12-14, 16:36.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Princoni View Post
                Ja koliko pamtim, taj Siti i bez seika je vece ime od Barnlija bio. I po cemu je Celzi klub sa tradicijom, a Siti nije? I jel ti to imas neki poseban dan u godini kada odlucis da postanes navijac nekog kluba, ili cekas da neki klub napravi neko iznenadjenje pa ti postanes njegov navijac? Ako si klinac onda ok, kapiram. Ali po nicku i pisanju ne bih rekao.

                A u ostalom, otvaraj teme koje hoces, tvoja stvar.
                Daleko sam ja od klinca, pa i na žalost i nek vrijeme dokaže jel navijam za Barnli samo kad iznenade timove sa vrha!

                ELEM
                Stavio sam primjer Sitija pošto je on takoreći novo novorođenče. A bogami ja ne mogu uporediti Čelzi i Siti, ako gledam rezultate zadnjih 10-15 godina, mislim da ćeš se tu složiti. Što se tiče Sitija i Barnlija iliti Barnlija i Sitija, recimo da prije dolaska Šeika, Siti bio veći klub od Barnliji ali to nije razlog da govoriš: Koga briga za Barnliji i Koja je poenta ove teme.. Pa šta ako nisu na vrhu i šta ako nemaju Šeikove na čelu klubu, jes da nemaju neke rezultate do dana današnjeg ali ipak treba imati neki rispekt za timove koji igraju fudbal pošteno, i koji nisu na udaru milionera no ljude koji su rođeni na primjer u gradu Barnliju. Vjerujem kako vrijeme bude prolazilo da će ođe imati nekih simpatija, pošto ipak ne događa se redovno da grad od 60-65 hiljada stanovnika ulazi u najveći rang najbolje lige na svjetu. Jednostavno ova tema nije SPAM, što ću vam i dokazati vremenom. Eto na kraju neka ispadne da je Barnli minijuturan klub, ali nadam se da će prije svega u ovoj sezoni dokazati drugačije. I usput se nadam dobrom prelaskom roku

                Comment


                • #9
                  U Engleskoj a i ostalim jacim fudbalskim zemljama ne postoji klub bez tradicije. Postoje klubovi sa vise ili manje trofeja.

                  Barnli je jedna od najgotivnijih prica trenutno, oni i Eibar. Al' nemaju ljudi pojma. Znaju po ceo dan da velicaju 5-6 igraca i 3 trenera a fudbal prate na flashscore-u radi tiketa koji u 99% slucajeva puknu.

                  Elem, majstor mora ostati u ligi.

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Totenhem navodno zainteresovan za bivšeg mladog reprezentivca Engleske, Dania Ingsa(22), cijena 7 miliona funti
                    Last edited by Dule Krtola; 30-12-14, 21:45.

                    Comment


                    • #11
                      Interesuje mi kad si poceo da navijas za Burnley, koji razlog je bio ? Ovo pitam cisto iz radoznalosti nemoj shvatiti kao neku provokaciju ili slicno.

                      Comment


                      • #12
                        Kad je vec zazivela tema, samo da napomenem da u Barnliju trenutno sa velikim uspehom igra Majkl Kin, pozajmljeni stoper iz Junajteda.

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Scouser View Post
                          Interesuje mi kad si poceo da navijas za Burnley, koji razlog je bio ? Ovo pitam cisto iz radoznalosti nemoj shvatiti kao neku provokaciju ili slicno.
                          Nakon što su osvojili 2 mijesto u Championship, sezone 2013/2014.. Tim iz istoimenog grada, grad ima 60tak hiljada stanovnika, praktično nakon dužeg vremena u prvoj ligi, bez nekih velikih imena u tima, nemaju Šeikove kao vlasnike tima, novi tim u prvoj ligi, mali, skroman tim u najjačoj ligi na svijetu i nekako sam se pronašao u tome. Jer ne volim da navijam za timove koji preko noći ostvaruju rezultate. Ali eto, kako vidim, moram navijati za timove poput Junajteda, Čelzija, Liverupa, Arsenala da nebi imao problema, i da nebi me pojedinci špradli. Al razmsilite malo, vi ste počeli da navijate za te timove radi dobrih rezultata, i top igrača a ja za Barnli što je mali tim i ide ka nečemu što je najveći uspjeh opstati u ligi. Tako da opušteno momci

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Dule Krtola View Post
                            Nakon što su osvojili 2 mijesto u Championship, sezone 2013/2014.. Tim iz istoimenog grada, grad ima 60tak hiljada stanovnika, praktično nakon dužeg vremena u prvoj ligi, bez nekih velikih imena u tima, nemaju Šeikove kao vlasnike tima, novi tim u prvoj ligi, mali, skroman tim u najjačoj ligi na svijetu i nekako sam se pronašao u tome. Jer ne volim da navijam za timove koji preko noći ostvaruju rezultate. Ali eto, kako vidim, moram navijati za timove poput Junajteda, Čelzija, Liverupa, Arsenala da nebi imao problema, i da nebi me pojedinci špradli. Al razmsilite malo, vi ste počeli da navijate za te timove radi dobrih rezultata, i top igrača a ja za Barnli što je mali tim i ide ka nečemu što je najveći uspjeh opstati u ligi. Tako da opušteno momci
                            Ti stvarno mislis da je nama lako i da nas niko ne sprda ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Scouser View Post
                              Ti stvarno mislis da je nama lako i da nas niko ne sprda ?
                              Lako je tebi, oni se šprdaju sa klubom , sa rezultatima koji imaju a vamo mene lično šprdaju. Tako da nadam se da će vrijeme pokazati svoje.

                              Comment

                              Working...
                              X