Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Znaci Djokovic zadrzava prvu poziciju.U grupi ga niko ne moze ugroziti.
    Ko zna,ova dvojica sto nikad nisu videla kako je to pobediti Djokovica,ne znaci da nikad i nece,dok Wawrinka to vec iskusio, jeste on igracina za pomenutu dvojicu,ali je ocajan ove godine u drugom delu sezone,gubiti od igraca tipa Beneto,Anderson i slicni,a ti si no. 4 je krajnje los rezultat. Ova grupa je kao da je pravljena od igraca koji leze Djokovicu,dovoljno pogledati skorove sa Berdihom i Cilicem,sve je jasno. Uostalom videce se na terenu.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ajde samo mi objasni sta smo se mi to razmahali, sta smo to toliko oh strasno tvrdili?
      Ovo, na primer:

      Originally posted by bojanaBG View Post
      Pre ce biti da pomenuti dvojac ima srecu sto su 5,6 godina mladji, inace bi se nagutali prasine
      Odnosi se na Nadala i Đokovića.
      Valjda tvoj "Role" ne bi osvojio ni polovinu od osvojenih trofeja? Ovo što ti kažeš kosi se sa svakom logikom, da ne kažem nešto teže.

      Navijačka stranica je ovde: http://www.sportklub.info/forum/show...-Roger-Federer. Tu ne zalazim.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Oduvek je Novak imao odlican drugi servis, medjutim u poslednjih nekoliko sezona (2-3 sezone) prvi servis mu je znatno napredovao, a i drugi je jos bolji. Vidi se da je radio na tom aspektu ali jos uvek to nije na nivou Federera. Jer precesto, da ne kazem konstantno mu se desava da bude brejknut, zato sto ima period kada jednostavno ne moze prvi da ubaci nikako. E kada bi te "crne rupe" uspeo da izbaci tj kada ne bih imao takvih perioda mogli bi da pricamo o tome da je u stanju servisom da se izvadi iz bilo kakve nezgodne situacije (kao Fed na primer). Do tada je vrhunski server i svakako u vrhu ATP-a, ali moze jos da napreduje. I btw slazem se sa svim ljudima koji smatraju da je Novakov servis (generalno gledano) odlican - vrhunski.
        Kad bi izbacio crne rupe o kojima pricas, sa lakocom bi osvojio Slem. Nije realisticno da ih izbaci, ali jeste da smanji njihov broj. Ovo je zvanicna ATP statistika:

        Code:
        [FONT=Courier New][SIZE=3]
        2014 Service Games Won		
        		
        	                %
        
        1	John Isner	93
        
        2	Ivo Karlovic	93
        
        3	Roger Federer	91
        
        4	Milos Raonic	90
        
        5	Novak Djokovic	88
        
        6	Jo-W. Tsonga	87
        
        7	Tomas Berdych	87
        
        8	Sam Querrey	87
        
        9	Stan Wawrinka	86
        
        10	Grigor Dimitrov	86
        
        [/SIZE][/FONT]
        Peti je ali jasno iza prva 4. Zaostaje za Federerom 3%.

        ---------------------------------

        Ako vec pominjete Keiove slemve onda dodajte sto treba.

        Australija - izgubio od Nadal u izjedancenom mecu
        Pariz - Izgubio od Klizana (fizicki neoporavljen)
        Uimbldon - Izgubi od Raonica na podlozi koja mu ne odgovara
        USO - svi se sjecamo
        Last edited by NI; 05-11-14, 07:40.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ako vec pominjete Keiove slemve onda dodajte sto treba.

          Australija - izgubio od Nadal u izjedancenom mecu
          Izjednacen mec kad je Nadal igrao sa otvorenom ranom na ruci. Cudo da je uopste i igrao. I opet poraz. Sta ti to govori?



          Inace svaka cast na tabeli. Bio bi taj procenat kod Novaka i veci da nije na americkoj turneji upravo podbacio na tom segmentu.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Izjednacen mec kad je Nadal igrao sa otvorenom ranom na ruci. Cudo da je uopste i igrao. I opet poraz. Sta ti to govori?

            Inace svaka cast na tabeli. Bio bi taj procenat kod Novaka i veci da nije na americkoj turneji upravo podbacio na tom segmentu.

            To znaci da su za Nadalovu igru vaznije noge, srce i glava.

            Tabela je oficijelna. Samo potvrdjuje ono sto vidimo golim okom.
            Last edited by NI; 05-11-14, 08:29.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ajde samo mi objasni sta smo se mi to razmahali, sta smo to toliko oh strasno tvrdili?
              Pokušao sam da dam objašnjenje koje je tražila ali ste to obrisali iako nije bilo baš nikakvih uvreda. Ne znam, da li je neko ovde zaštićen od objašnjenja koje je traženo ili je nešto drugo u pitanju?

              Comment


              • Originally posted by BratBugarin View Post
                Pokušao sam da dam objašnjenje koje je tražila ali ste to obrisali iako nije bilo baš nikakvih uvreda. Ne znam, da li je neko ovde zaštićen od objašnjenja koje je traženo ili je nešto drugo u pitanju?
                Koji post ti je obrisan, pokusaj da koristis skrol, mozda pomogne
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Koji post ti je obrisan, pokusaj da koristis skrol, mozda pomogne
                  Pomoglo je.
                  Izvinjavam se. Mea culpa.

                  Comment


                  • Da se malo navratim na 30+ godina. . .ne verujem da ce Nadal igrati jos dugo na ovom nivou, jednostavno previse povrede i trosenja organizma, jos maksimum 3 sezone. Djokovic sasvim druga konstitucija, manjak povrede, verovatnoca da igra duze je veca. Iskreno ja ne verujem da niko od njih dvojica nece igrati kao Federer ove godine sa svoje 33 godine.
                    Servis Djokovica je veoma napredovao, sve je to u pokusaju produzetka karijere sa manjom potrosnjom, ne moze sa svojim stilom u beskonacnost, zato je radio toliko na inace odlicnom servisu i zaista ga doveo do odlicnog. Radi i Nadal na "skracivanju" poena, na ofanzivnu igru, radio je i na servisu (ova godina nije reper), ali efekat kod njega su nove i nove povrede. Doduse Nadal je igru uvek tempirao za ono sto zacrtao (GS) i ne moze se reci da je u karijeru propustio GS titule zato sto je lose odigrao. Realizacija je uvek kod njega bila impresivna suglasno datim okolnostima.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ima zena, djeca...


                      Evo jedan mali pregled trojke:

                      Code:
                      [FONT=Courier New][SIZE=2][SIZE=3]	GS	  %	Oli/WTF	  %	Masters	  %	Total	  %
                      Role	17	86.1%	  6	78.1%	23	77.6%	82	81.4%
                      Rafa	14	88.2%	  1	63.3%	27	83.6%	64	83.5%
                      Nole	7	84.5%	  3	70.0%	20	80.3%	47	81.1%[/SIZE][/SIZE]
                      [/FONT]
                      Novak nije u igri. Rafi nedostaju 3 GS da nedvojbeno bude prvi. Manje-vise u svemu ostalome jesete bolji.
                      Postujem svacije navijace,a Nadalove pogotovo,ali se ponekad zestoko nasmejem od vas. Slobodno proveri po netu statistiku,ako je samo za 3 slema bolji Fedja,dodji kod mene slobodno da ti prepisem moju kucu,ali dobro da proveris. Manje vise obrati paznju na 3 stvari: weeks NO 1, WTF titles, career wins. I ukupan broj titula si i sam napisao. Prevelika je razlika.

                      Originally posted by MareLFC View Post
                      Upravo tako.Jedva cekam novi mec Rafa-Roger i naravno novo izivljavanje..
                      Jel mislis na London 2011,pogledaj taj mec ako nisi gledao,ima jos primera,nego mi ovaj prvi pao na pamet.
                      Last edited by El Dorado; 06-11-14, 04:26.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by El Dorado View Post
                        Postujem svacije navijace,a Nadalove pogotovo,ali se ponekad zestoko nasmejem od vas. Slobodno proveri po netu statistiku,ako je samo za 3 slema bolji Fedja,dodji kod mene slobodno da ti prepisem moju kucu,ali dobro da proveris. Manje vise obrati paznju na 3 stvari: weeks NO 1, WTF titles, career wins. I ukupan broj titula si i sam napisao. Prevelika je razlika.
                        1.
                        Nista necu sto mi ne pripada, pogotovo ne neciju kucu.

                        2.
                        Ja nisam Rafin navijac nego Novakov. Uvijek navijam za Federera protiv Rafe. To je naravno nebitno sto se ove price tice.

                        3.
                        Mjeriti ko je bolji od dva igraca nikad nije lako. Danas je uvrijezeno misljenje da je defakto jedini kriterijum broj slemova. Ja smatram da je to najvazniji ali ne i jedini kriterijum. Treba uzimati i ostalo. Broj nedjelja na 1. mjestu, WTF, Olimpijadu, masterse, omjer pobjeda i poraza itd.

                        Rafa je los na WTF-u, ali taj se turnir igra u uslovima idelnim za Federera i Novaka. To valja uzeti u obzir.

                        Federer ima bitno vise nedjelja na prvom mjestu, ali vecina njih je bila prije Rafe i Novaka. Rafa je osim toga u sendvicu izmedju Novak i Federera. Necu se uopste iznenaditi ako Novak doda 100-150 nedjelja na broj koji sada ima.

                        Ukupni broj turnira je za mene malo bitan. Koliko je neko osvoji 250-tica pa i 500-na jedva da nesto znaci.

                        Postoji mjera koju ja jako volim. Omjer pobjeda i poraza. Pogotovo na GS-ovima. Rafa je debelo superioran u tom pogledu. 2% razlike je jako puno.

                        Postoje naravno i drugi detaljcici. Rezultati u finalima, pogotov GS-a. Sposobnost da priligodis igru najopasnijim protivnicima i podlogama koje ti ne odgovaraju. Proslogodisnja Rafina turneja u Americi je bila fantasticna. Jedan od najvecih uspjeha svih vremena.

                        4.
                        Da sumiram. Previse se daje vaznosti GS-ovima. To jako ide u prilog Federeru. Da se na daje taj znacaj GS-ovima, po mom misljenju, Rafa bi vec sada bio GOAT.
                        Last edited by NI; 06-11-14, 09:24.

                        Comment


                        • Fed je dosao na prvo mesto u februaru 2004. godine, Nadal je osvojio svoj prvi slem 2005. godine, a i tada je osvojio 11 titula, kako onda mozes da kazes da je Fed vecinu svojih nedelja na no.1 bio pre Nadala?
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by El Dorado View Post
                            Postujem svacije navijace,a Nadalove pogotovo,ali se ponekad zestoko nasmejem od vas. Slobodno proveri po netu statistiku,ako je samo za 3 slema bolji Fedja,dodji kod mene slobodno da ti prepisem moju kucu,ali dobro da proveris. Manje vise obrati paznju na 3 stvari: weeks NO 1, WTF titles, career wins. I ukupan broj titula si i sam napisao. Prevelika je razlika.



                            Jel mislis na London 2011,pogledaj taj mec ako nisi gledao,ima jos primera,nego mi ovaj prvi pao na pamet.

                            Neki mecevi su izuzetak,ali 23-10 sve govori.
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Fed je dosao na prvo mesto u februaru 2004. godine, Nadal je osvojio svoj prvi slem 2005. godine, a i tada je osvojio 11 titula, kako onda mozes da kazes da je Fed vecinu svojih nedelja na no.1 bio pre Nadala?
                              Mogu da kazem jer je Fed stariji 5 godina od Nadala. Nadal je igrac koji se ranije razvijao od drugih. Dajem mu 1.5-2 godine na racun toga. Dakle Federer je poslije korekcije 3-3.5 godina stariji od Nadala. Kad se ista metoda primijeni na Novaka, onda je Novak 2 godine mladji od Nadala. Ali ako vec hoces da branis Federera, sto ti uvijek radis, kao sto ja branim Novaka, onda kazi da je Fed 2001. imao 20 godina. U to doba su Sampras i Agasi jos uvijek igrali vrlo pristojan tenis.

                              Ova tablica dolje pokazuje koji postotak od svojih titula su Federer, Nadal i Novak osvojili na znacajnim turnirima GS-ovi, WTF-a, Olimpijade i Masteri:

                              Code:
                              Role	56.10%
                              Rafa	65.63%
                              Nole	63.83%
                              Malo iznenadjuje koliko je dobar Novak. Rafa je po ocekivanju uvjerljivo najbolji.
                              Last edited by NI; 06-11-14, 09:56.

                              Comment


                              • Pa svi valjda znamo da je Federer kasno krenuo sa osvajanjem titula, da mu je trebalo vreme dok je sve kliknulo, a Nadal je najverovatnije jedan od najboljih tinejdzera ikada, nisam mislila da to moram posebno da naglasavam.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X