Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Draft 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Odg: NBA Draft 2010

    Dexter Pittman je ubica, gledao sam ga dosta zadnje 2 godine u NCAA-u, ono bi mogao da bude novi Shaq. +*@WT*48*
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #77
      Odg: NBA Draft 2010

      [quote author=T-Mac link=topic=2563.msg143251#msg143251 date=1277469473]
      Dexter Pittman je ubica, gledao sam ga dosta zadnje 2 godine u NCAA-u, ono bi mogao da bude novi Shaq. +*@WT*48*
      [/quote]
      Slazem se i ja sam ga gledao ove sezone. Ja gotivim ovog Butlera kad već nismo mogli da dobijemo Jordana Crawforda on je idealan. Nadam se da sad Miami neće poslati ove negde jer imamo samo dva igrača pod ugovorom (Beasley i Chalmers).
      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • #78
        Odg: NBA Draft 2010

        Drago mi je sto nije odradjen trade Beasley za Gomes-a, onda biste mogli da nas ispalite samo tako, mada je mozda i preveliki rizik ovo sto radi Miami.
        Osecam da ce Jordan Crawford biti ubica, Marcus Thornton 2.0. $#^%RT
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #79
          Odg: NBA Draft 2010

          Ja sam veliki obožavalac američke koledž košarke. Pratim Diviziju I još od sredine devedesetih godina. Mislim da je ovaj draft bio prilično dobar sa stanovišta talenta i potencijala igrača koji su se na njemu našli. Mladi igrači sa američkih univerziteta, a verovatno i njihovi vršnjaci iz celog sveta koji razmišljaju o izlasku na draft, trpe pritiske sa svih strana. Roditelji, menadžeri, familija,...Ovi mladi igrači mogu, ako budu izabrani sa određene pozicije, potpisivanjem ugovora doći do velikih (zagarantovanih)suma novca, barem sa stanovišta običnog čoveka. Otuda toliki pritisak sa svih strana. Ko je gledao film "Dobio je igru"( "He got game" ) reditelja Spajka Lija, sa Rejom Alenom u glavnoj ulozi, zna o čemu se radi. Na odluku igrača koji su ove godine izašli na draft možda je uticala i mogućnost da NBA liga ponovo doživi lok-aut, ili štrajk igrača, već 2011. godine. Po meni, svaki igrač pre izlaska na draft treba da proceni da li je dovoljno fizički i psihički spreman za igranje u NBA sledeće sezone, kojim timovima treba profil igrača kakav je on, i koje će mesto zauzeti na draftu. Sve to procenjuju menadžeri i skauti. Ima verovatno dosta menadžera koji žele samo što pre da "unovče" veliki talenat nekog igrača. Zato mnogi igrači govore:"Ja njemu(svom menadžeru) verujem..." Dosta utiče i kako je igrač odigrao aktuelnu sezonu. Na primer, jedan od meni zanimljivih igrača, Kajl Singler, je odustao od drafta ove sezone i odigraće i poslednju 4. sezonu na Univerzitetu Djuk, verovatno zbog toga što je slabije odigrao ovu sezonu barem kada je šut u pitanju. Šut iz igre, ali i sa linije sl. bacanja je njegov glavni adut kojim treba da se nametne NBA timovima, pored naravno inteligencije, solidnog ulaza i solidne odbrane. Pametna odluka, rekao bih, jer ovaj igrač po meni može da napravi dosta bolju karijeru od recimo J. J. Redika koji se dobro snašao u Orlandu. Singler je višlji i mislim da ima malo bolje fizičke predispozicije sveukupno. Setimo se našeg Darka Miličića, koji je premlad otišao na draft, i nije dobio šansu u Detroitu, jer je to bio šampionski tim. Ni u Memfisu se nije dokazao, tražio je veću minutažu, poveravani su mu uglavnom odbrambeni zadaci, a pričalo se da nema dobru radnu etiku. Tako to nekad ide...Ko zna, možda će se dokazati u Minesoti. Još uvek ima vremena za njega. Meni lično je na ovom draftu najviše privukao pažnju Gordon Hejvard, koga je izabrala Juta kao 9. pika. Zapazio sam ga još na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina, održanom u Oklendu na Novom Zelandu. Bio je jedan od ključnih igrača američke reprezentacije koja je osvojila zlatnu medalju. Već tada mi se dopao njegov stil igre. Uvršten je u prvu petorku Svetskog prvenstva sa saigračem Tajšonom Tejlorom. Gordon Hejvard je rođen 23. 3. 1990. god. u Braunsburgu, u Indijani(SAD). Pohađao je srednju školu Braunsburg, gde je igrao tenis u miks-dublu sa sestrom. Košarku je ipak više voleo. Majka ga je ubedila da ne napusti košarku posle prve godine srednje škole. U zadnjoj sezoni na Univerzitetu Batler kod trenera Breda Stivensa igrao je uglavnom na poziciji krilnog centra. Njegove jače strane su prilična inteligencija, dobar šut sa poludistance, dobar pregled igre, to što igra dosledno igra odbranu, što je odličan skakač, i odlično vodi loptu za svoju visinu i poziciju. Gledao sam ga više puta ove godine i tokom prenosa američki nOvinari su dosta pričali o tome da li je on fizički spreman za NBA. To se odnosi pre svega na njegovu brzinu i snagu. Moje mišljenje je da on ima dovoljno fizičke snage da igra u NBA. Problem može biti njegova brzina i šut spolja. Mislim da će u NBA više igrati na poziciji niskog krila, jer za "četvorku" nema dovoljno brzine s obzirom na visinu, a beka šutera teško da će igrati, isto zbog brzine ali i eksplozivnosti. Nekako me ne čudi što ga je Juta izabrala, jer on ima dobar skok šut pa time i mogućnost da bude dobar šuter, i što je još jako važno Džeriju Slounu, Hejvard "izgara" u odbrani, zna da igra pametnu odbranu(ima strpljenja) i igra za tim. Gordon Hejvard će morati da popravi svoj šut sa distance i šut za tri poena, tim pre što će više igrati spolja. Njegova prednost je i to što ima solidan ulaz, jer ima i dobar balans tela pri kontaktu u skoku. Taj detalj mu može pomoći i kod eventualnog nedostatka snage u odnosu na igrače na istoj poziciji. Glavni izazov će biti igranje odbrane u stavu protiv brzih niskih krila u NBA, ali i kako će on prelaziti svog čuvara opet zbog te brzine. Ovo je igrač koji može igrati važnu ulogu u timu a da ne traži puno loptu. To je pokazao na Batleru. Zanimljivo je da je posle prve godine srednje škole bio visok 1.80m, a onda je u naredne tri godine porastao čak 23cm. Da, 23cm! Sada je visok 203cm. Imao je ponude od univerziteta Perdju, Batler, IUPUI. Odlučio se za Batler jer je zbog treninga koji su počinjali u 06:30h mogao da pohađa predmet iz kompjuterskog inžinjeringa. Na tu odluku je uticala i činjenica da je njegova sestra mogla da na ovom univerzitetu igra tenis. Lepo... Prepoznatljivi potezi ovog igrača su šut iz okreta i kros-over dribling. Dobro koristi i fintu šuta. Prilično je talentovan i za skok šut iz driblinga u stranu. Nije sebičan i voli da asistira, ima dobar pregled igre. Po mentalitetu je nešto slično Džou Džonsonu, tihi vođa tima. U jednom od prenosa utakmice Batlera, jedan od pozantih američkih komentatora je rekao za Gordonea Hejvarda: "Znate, jedan je Leri Bird, ali ovaj dečko..." Poređenje je bilo samo po stilu igre, valjda...Nekako sam se nadao da se Gordon Hejvard neće odlučiti za draft ove godine, jer sam mislio da još nije fizički sazreo za NBA, ali i da je bolje da što bolje "tehnički opremljen"(dribling, šut, finte, dodavanja, itd.) dođe u NBA. Nadam se da je doneo pravu odluku.

          Comment


          • #80
            Odg: NBA Draft 2010

            Evan Tarner je jedan od najtalentovenijih igrača koje sam ikad gledao, i najbolji koledž igrač koga sam ikad gledao. Rođen je 27. 10. 1988. god. u Čikagu, u Ilinoisu(SAD). Pohađao je srednju školu Sveti Josif u Vesčesteru, u Ilinoisu. U ranom detinjstvu je imao dosta zdravstvenih problema, kao što su astma, upala pluća, problemi sa govorom...Međutim on je sve to prevazišao i već u srednjoj školi je primećen kao jedan od najtalentovanijih i najuspešnijih igrača u širem krugu Čikaga. I ovaj igrač mi se dopao na prvi pogled isto kao Gordon Hejvard, ali i Majkl Bizli(koga sam prvi put video na Svetskom prvenstvu za mlađe kategorije u Beogradu pre dve-tri godine), ali o Bizliju drugi put...Evan Tarner je po mom mišljenju najtalentovaniji košarkaš svoje generacije, barem u SAD. On ima odličan pregled igre, nesebičan je, igra za tim, i iako ima odličnu statistiku na kraju ove NCAA sezone, ni ta statistika ne govori sve...Ovaj izdanak grada Čikaga ima odličan osećaj za tempo igre, jer zna kada da zaustavi kontru, kada da napravi potez kao da okleva, a onda vas iznenadi odličnim ulazom pod koš koji poseduje. NEVEROVATNA ZRELOST. Odličan je u pik-end-rol igri. Zapazio sam da, kada ne može da doda loptu igraču koji mu je u pik-end-rol igri napravio blok, tačno zna da li treba da uputi šut ka košu iz naskoka, ili da ode do kraja pod koš. Nekad u tim situacijama napravi 1-2 driblinga i šutne iz naskoka. Teško ga je čuvati u pik-end-rol situacijama jer je i odličan dodavač, ima "odlične ruke". Na draftu je označen kao bek šuter, ali ja mislim da on nema dovoljno eksplozivnosti da bi igrao tu poziciju u NBA. Barem na duže vreme. On po mom mišljenju u NBA može da igra plejmejkera i nisko krilo. Zato me malo podseća na Skotija Pipena, ali je Pipen bio brži i skočniji. Tarner je u poslednjoj sezoni na Univerzitetu Ohajo Stejt kod trenera Teda Mate igrao u odbrani dosta zone 2-3 i 1-3-1, zbog toga što su "Bakajsi" imali malo dobrih igrača na klupi, a sem Loderdejla nisu imali nekog boljeg centra. Mislim da ovo neće biti problem za Tarnera kada bude igrao odbranu "čovek na čoveka" u NBA. Zašto? On nije tip igrača kao što je na primer Karmelo Entoni, koji je na Sirakjuzu igrao mnogo zone 2-3, a rođeni je strelac, pa u NBA ima još veću slobodu u napadu, i nije konstantan u odbrani. Tarner je možda malo drugačiji po karakteru od K. Entonija, odlično je igrao odbranu na Ohajo Stejtu, i imao je ulogu vođe IGRE svog tima, a koševi su mu bili sekundarni zadatak. Ovaj košarkaš odlično vodi loptu za svoju visinu(201cm), mada će možda imati malo problema u NBA prilikom prevođenja lopte na polovinu protivnika, jer je navikao da sporo prevodi loptu a u NBA se dozvoljava malo više kontakta na igraču koji vodi loptu. Dobar je i u pozicionom napadu, ali i u bržoj igri. Mislim da može da još poboljša skok-šut, čak i iz driblinga u stranu. Ima odličnu igru na poludistanci. Odatle je prilično precizan iz skok-šuta, a ume i da isfintira svog igrača(recimo okretom, rolingom ili kros-overom) i da ode na polaganje ili zakucavanje. Ume lepo da naskoči na skok-šut posle prednje promene ili kros-overa. Nisam ga puno viđao u toku ove sezone da izlazi iz blokova i odmah šutira. Po meni on nije bek-šuter. On može da igra plejmejkera i nisko krilo u NBA. Po stilu igre najviše bi mu možda odgovarao Portland, jer ova ekipa igra možda i najsporiju košarku u NBA. Tarner bi tu sa Lamarkusom Oldridžom koji ima dobar šut spolja mogao da igra pik-end-rol, u kome je toliko dobar. A mogao bi i da zamenjuje Andrea Milera na mestu plejmejkera...Međutim izabrala ga je Filadelfija, i biće zanimljivo kako će se Tarner tu uklopiti pošto se talentovani Tadeus Jang koji igra na poziciji niskog krila lepo razvija kao igrač. Možda dođe do neke zamene igrača na toj poziciji sa drugim timovima, a možda Tarner bude stavljen na poziciju plejmejkera. Isto tako, Tarner je navikao da dosta drži loptu u svojim rukama da bi dao pun doprinos svom timu, a u Filadelfiji možda to neće biti slučaj. Međutim, on ima takav karakter da će se verujem i na to brzo navići. Zavisi dosta i od toga ko će biti trener Filadelfije. Priča se da će to možda biti Leri Braun. Ko god da bude, Tarner će se navići na njega, jer mislim da ima dobar karakter. Kad sam već kod Lerija Brauna, a malo pre sam pomenuo Karmela Entonija, zanimljivo je da je kako se barem priča, Leri Braun kada je postao trener Detroit Pistonsa 2003. želeo da Pistonsi draftuju upravo Karmela Entonija, ali je Džo Dumars izabrao našeg Darka Miličića. Da je K. Entoni otišao u Detroit, verovatno bi sada bio bolji, kompletniji igrač, igrao bi bolju odbranu. Dumars i Braun bi mu rekli:"It's our way, or the highway!..." Možda bi Detroit i sa Entonijem osvojio titulu, a Džo Dumars bi sada verovatno imao kompletnog igrača na kome bi mogao da bazira igru svog tima u budućnosti. Mislim da je Leri Braun na OI u Atini kada su Amerikanci osvojili bronzu, malo više davao šansu K. Entoniju nego L. Džejmsu. Vraćamo se na onu pričukok šut, skok šut iz driblinga, preciznost iz šuta spolja...Eto jednog primera kako cela ekipa, trener, način igre tima mogu da utiču na jednog igrača i njegov razvitak. Evan Tarner bi po meni trebalo da popravi svoj šut sa distance i šut za tri poena, jer on iako često prima loptu daleko od koša, retko kad šutira iz tih pozicija i nije dobar šuter spolja. Taj šut i dribling su po meni stvari na kojima treba najviše da radi, kao i na eksplozivnosti, čiji manjak mu je čini mi se jedini nedostatak, dugoročno gledano. Ono što mi se kod njega posebno sviđa je što je jako kocentrisan na igru, retko menja izraz lica isto kao recimo Derik Rouz. Retko kad se uspaniči. Poseduje i priličan talenat da iz driblinga sam sebi izgradi poziciju za šut, u igri "1 na 1". Odličan pregled igre, dobar šut sa poludistance, dobar ulaz, strpljenje, dobra i istrajna igra u odbrani, zrelost i odlična pik-end-rol igra su osobine koje će mu pomoći na početku karijere, ali i osobine zbog kojih bi, ja verujem, gotovo svaki NBA tim želeo da ima ovog igrača u svojim redovima.

            Comment


            • #81
              Odg: NBA Draft 2010

              Pemarinkovicu, samo da dodam da je Doug Collins novi trener Filadelfije vec otprilike mesec dana. @(*6sd$%
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • #82
                Odg: NBA Draft 2010

                [quote author=T-Mac link=topic=2563.msg143463#msg143463 date=1277509711]
                Pemarinkovicu, samo da dodam da je Doug Collins novi trener Filadelfije vec otprilike mesec dana. @(*6sd$%
                [/quote]
                Ah da, zaboravio sam. Hvala ti.

                Comment


                • #83
                  Odg: NBA Draft 2010

                  Slabo pratim koledz kosarku....Maltene uopste.... Ponekad bacim pogled onako cisto, -E)%&4 -E)%&4 ...Sto se tice drafta...Pol Dzordz i onaj Vesli &%@5w8&* kako se zvase ne mogu se setim &Q45q@% ??Nebitno... Oni su po meni onako,dobro zvuce... h5g6k8

                  Comment


                  • #84
                    Odg: NBA Draft 2010

                    Wes Johnson, posle Turner-a meni omiljeni igrac sa ovogodisnjeg drafta.
                    Mislim da sam postavljao njihove snimke u offseason temi, ljudi razvaljuju i bice velike zvezde za par godina.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • #85
                      Odg: NBA Draft 2010

                      Ovogodisnji draft nema po meni nikakve igrace.

                      Comment


                      • #86
                        Odg: NBA Draft 2010

                        Jan Veseli ima da im objasnjava neke stvari sledece godine,ja mislim da ce biti medju prvih pet na draftu...

                        Comment


                        • #87
                          Odg: NBA Draft 2010

                          Vule_89 potpuno se slazem sa tobom,realno Rubio,Veseli i Macvan bi po svom kvalitetu ove godine trebali da budu medju prva 3 pika,Rubio je bio 5. ali najbolji sto se tice njegove generacije,Veseli objasnjava kao sto i sam kazes a Macvan im je pokazao na turniru iz Evrope igraci protiv Americkih.

                          Comment

                          Working...
                          X