Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Aragon

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mali napuhanko... Koliko samo ljubomore...

    Comment


    • #47
      Alex Espargaro i Maverick potvrdjeni zvanicno za Suzuki naredne godine... http://www.motogp.com/en/news/2014/S...Viales+in+2015

      Comment


      • #48
        Auuuu kako izgleda ovaj Suzuki
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #49
          To je stara slika na motogp.com, još iz aprila/maja mislim, mada se nije puno promenilo spolja. Primetio sam jedino da su podram stanjili pri vrhu i možda malo ojačali u korenu... Dobra im je ideja što su bajk nazvali GSX-RR, obzirom da sad ima vezu sa GSX-R serijom, kao i što su sa V4 prešli na in-line 4 motor. Objava je odrađena na sajmu motora u Kelnu, naučili da koriste i MotoGP kao promociju svojih mašina.





          Last edited by Vanja #66; 30-09-14, 16:10.

          Comment


          • #50
            Ma izuva prelep je,dal se mozda zna dal ce biti ova ili ona svetlija plava...jos kad Maverik sedne na njega
            Nego sta uradi Jorgovan od teme,cim je pobedio jedva 4 stranice ispisane a trka je bila ludnica
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #51
              Ja se iskreno nadam da će ostati ova nijansa plave, iako malo vuče na Yamaha blue... Mada bila bi fora da Santander uleti kao sponzor (španski vozači), onda bi se sve izmenilo.

              Ne znam šta je Jorgiša uradio od teme, ali ja sam imao zakazano pedalanje odmah posle trke, valja iskoristiti ove sunčane dane do kraja. O trci nema šta puno - da ga Dani nije zeznuo sa kočenjem, Matori bi pobedio, to svi znaju. Lorenzo zasluženo, ova dvojica su izgleda zapamtila prošlogodišnju trku i nastavili da se jure i kad nije trebalo... Ako Nakamoto sad nije uzeo lenjir u ruke i nalupao ih po prstima, ništa nije uradio.

              Comment


              • #52
                ima neko link za gledanje trke ? nisam stigao da gledam moto 3 posto sam se vracao kuci .

                Comment


                • #53
                  Maverick i Alex zasluzuju dobar bajk. Ako to Suzuki upropasti i nekrene sa konstantnim razvojem i progresijom(ima da se debelo šuške ulozi nebili se nesto postiglo), e onda neka idu iz motoGP-a, i neka se nikada vise nevracaju. Alex je sjajan vozac i mislim da ce se uklopiti odlicno. Maverick je pak "Rockie of the year" i neko ko je u prvoj godini prelaska u moto2 pokazao da je strasan potencijal. Kao Marc Marquez, hmmm, mislim ne. Ali cenim ako mu date iole dobar motor on ce da isporuci rezultate. Ono sto Vinalesa odvaja od ostalih vozaca slicnih godina kao sto je on, je nacin na koji realizuje taktiku na stazi. Tako nesto je samo MM u skorijoj proslosti uspevao da demonstrira. Ako to gospoda iz Suzukija shvate i uspeju da im motor bude adekvatno kvalitetan koliko i lep, onda dolazi jedno od najzanimljivijih poglavlja motoGP-ja jos od prelaska doktora u kraljevsku klasu!
                  sigpic
                  No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Drezik View Post
                    ima neko link za gledanje trke ? nisam stigao da gledam moto 3 posto sam se vracao kuci .
                    http://www.motolink.info/motogp2014.htm

                    Originally posted by Gogi View Post
                    Maverick i Alex zasluzuju dobar bajk. Ako to Suzuki upropasti i nekrene sa konstantnim razvojem i progresijom(ima da se debelo šuške ulozi nebili se nesto postiglo), e onda neka idu iz motoGP-a, i neka se nikada vise nevracaju. Alex je sjajan vozac i mislim da ce se uklopiti odlicno. Maverick je pak "Rockie of the year" i neko ko je u prvoj godini prelaska u moto2 pokazao da je strasan potencijal. Kao Marc Marquez, hmmm, mislim ne. Ali cenim ako mu date iole dobar motor on ce da isporuci rezultate. Ono sto Vinalesa odvaja od ostalih vozaca slicnih godina kao sto je on, je nacin na koji realizuje taktiku na stazi. Tako nesto je samo MM u skorijoj proslosti uspevao da demonstrira. Ako to gospoda iz Suzukija shvate i uspeju da im motor bude adekvatno kvalitetan koliko i lep, onda dolazi jedno od najzanimljivijih poglavlja motoGP-ja jos od prelaska doktora u kraljevsku klasu!
                    Ono što je glavno pitanje u celoj priči je koliko Suzuki zapravo želi da pobedi, a koliko želi da se reklamira. Jer, između te dve opcije, velika je razlika u planiranom budđetu, čak i sa sponzorima. Kojih, u prvoj godini, teško da će biti mnogo i teško da će mnogo donositi. Često se pominje da ulažu više nego u prošlom periodu, ali i dalje je pitanje - koliko više?

                    Mav je potpisao na 3 godine, ali sumnjam da će ostati duže od 2 ako ne budu na nivou Dukatija. Alex isto, mada njemu posle toga neće biti mesta u nekom drugom fabričkom timu. Mislim da je Mav mogao da pokaže više ove godine, da je imao svoj i samo svoj tim kao Marquez, tako bi najbolje ljudstvo išlo njemu. Drugo, Marquez je već od 2010. u Hondinom razvoju, zato su mu i dodelili Hernandeza, koji sigurno nije mali faktor u njegovom uspehu. Mav je za neko vreme zatvorio Hondina vrata, a Yamaha iz nekog meni sasvim nejasnog razloga ne juri njega i ne baca sve što može da baci na njega. Tako da, mislim da je obzirom na sve ova godina sasvim solidna.

                    Comment


                    • #55
                      A propos ove pričice, gledam sad neke brojke... Idemo hronološki.

                      2011. Bradl je bio šampion sa osvojenih 274 poena. Marquez je bio vicešampion sa 251-im poenom, Iannone treći sa 177, De Angleis 4. sa 174 (iskreno, sasvim sam zaboravio da je imao tako dobru sezonu). Ovi poeni sugerišu realtivno neizvestan šampionat (što je bio), kao i solidnu dozu ujednačenosti. U isto vreme, ovo je jako mali broj poena i za šampiona i za drugog u šampionatu.

                      2012. Marquez je bio šampion sa 328 poena, novi rekord za srednju klasu. Jea, imao je 50KS više u svom motoru, svu zabranjenu elektroniku, Suter mu je slao ramove iz 2016, a Alzamora je dogovarao bolje gume sa Dunlopom... Espargaro je bio vicešampion sa 269 poena, što će reći da mu je falilo 5 poena da bude šampion prethodne godine. Dosta jaka sezona i dosta jak šampion. Ponovo Iannone treći, sa 194, sad je umesto Alexa tu bio Luthi kao četvrti, par poena iza Andree..

                      2013. Espargaro šampion sa 265 poena. Slabija sezona nego 2012 i za njega i generalno vrlo slaba (u isto vreme neverovatno uzbudljiva i puna obrta). Redding drugi sa 225, Tito Rabat treći sa 216. Diže se lestvica za trećeg u šampionatu, konačno preko 200 poena (posle Simoncellia 2009. u 250ccm).

                      2014. Tito sa 278 poena 4 trke pred kraj. U teoriji može da uzme preko 350 poena u sezoni. Već bi bio šampion 2013, 2011. i 2010. godine (Elias sa 271). Kallio na 245, Maverick na 204. Maverick ima šansu da glat izvuče više poena nego Marquez 2011, a opet je pitanje da li će uspeti da izvuče drugo mesto u šampionatu. Mada, obzirom da će Mika i Tito sad da gledaju samo jedan drugog, možda Vinales (koji sad ništa drugo više ni ne gleda, ima ugovor za naredne godine i ne juri titulu ove) može da izvuče još pobedu-dve i ostalo podijume i završi sa preko 270 poena. To bi bilo neverovatno za novajliju... Njih trojica su ove godine sinonim za konstantnost, ali ostaje žal za trkom u Argentini kad je Vinales pao, mislim da mu je to poljuljalo samopouzdanje dovoljno da već tad u glavi ispadne iz borbe za titulu. Kakav bi to tromeč bio...

                      Comment


                      • #56
                        Meni se stalno vrti po glavi zadnja trka od prosle sezone u moto3, i tromec za zvanje Sampiona izmedju Vinalesa, Saloma i Rinsa. Stvarno mi je u jednom momentu izgledalo da je Maverick izgubio ostrinu i da ce se sve svesti na Mexikanca i Rinsa, kad ono "sto_mu_gromova_i_ljutih_papričica" lik iskoristi pritisak i greske konkurencije, i osvoji titulu. Covek se posle nekog vremena zapita koliko je faktor srece presudio a koliko mentalna snaga. Gledajuci ovu sezonu i nacin na koji nastupa Vinales u moto2, rekao bih da je "divlje tele" vrsan vozac. Mozda bi tadasnji sampionat u moto3 klasi bio i manje zanimljiv da je tim Calvo bio uvek na visini zadatka. Nekako su mi i Ajo i Estrella bili prejaki na momente. Ili se meni samo ucinilo...
                        sigpic
                        No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                        Comment


                        • #57
                          Svaka cast na informacijama jako zanimljivo...ajde sto Yamaha ne juri Vinjalesa to mogu i da razumem ali sto ne ulazu u P.Espargara to mi nije jasno ,a sto se tice Honde mislim da Vinjales nece nikad dobiti sansu tu su mu vrata zatvorena...iskreno se nadam da Suzuki nije dosao samo da se reklamira ako budu imali solidan motor sa ova dva vozaca mislim da mogu pozitivno da iznenade....
                          sigpic http://caseystoner.com.au/

                          Comment


                          • #58
                            Ne znam jel ovo bilo mada nista spec

                            davide-brivio3__slideshow_169.jpg
                            On Tuesday Suzuki unveiled their plans for re-entering the MotoGP World Championship at the Intermot show in Cologne, Germany. The Japanese firm has been absent from the championship since 2011, but is set to return with an all-new bike, a new Team Manager in Brivio and two new riders, Aleix Espargaro and Maverick Viñales.

                            Speaking at the Cologne event, Brivio provided some details of how the manufacturer’s project is evolving as they get ready to race again…

                            Can you tell us if the new bike uses any parts from the old GSV-R MotoGP bike?

                            “No, the GSX-RR is completely new. It's a total redesign from a blank sheet of paper.”

                            Why has Suzuki moved to an inline-four design?

                            “Well, to be closer to our production bikes. One of the aims of participation in MotoGP is to develop technology to transfer to production bikes. So using the same engine layout there means stronger links to our production. That’s the target.”

                            What problems have you had so far? During development, what was the big headache for you?

                            “Now we are working a lot on the electronics, because the electronics are very sophisticated in MotoGP and we have been out for a few years, so we need to recover. And also we are working on engine performance - not so much the top speed of the engine - but more the drivability of the engine and the power. We have to enter and see where we are, see how much work we have to do.”

                            How close are you just now? What is your expectation for 2015?

                            “We have to try to, I think, get close with Ducati, even though they have been struggling for many years. Then we can see the way to the top.”
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Gogi View Post
                              Meni se stalno vrti po glavi zadnja trka od prosle sezone u moto3, i tromec za zvanje Sampiona izmedju Vinalesa, Saloma i Rinsa. Stvarno mi je u jednom momentu izgledalo da je Maverick izgubio ostrinu i da ce se sve svesti na Mexikanca i Rinsa, kad ono "sto_mu_gromova_i_ljutih_papričica" lik iskoristi pritisak i greske konkurencije, i osvoji titulu. Covek se posle nekog vremena zapita koliko je faktor srece presudio a koliko mentalna snaga. Gledajuci ovu sezonu i nacin na koji nastupa Vinales u moto2, rekao bih da je "divlje tele" vrsan vozac. Mozda bi tadasnji sampionat u moto3 klasi bio i manje zanimljiv da je tim Calvo bio uvek na visini zadatka. Nekako su mi i Ajo i Estrella bili prejaki na momente. Ili se meni samo ucinilo...
                              Ta trka je praktično bila sezona u malom. Salom vuče, ali malo mu fali (pad sredinom trke poput padova sredinom sezone), Rins deluje bolje od Vinalesa do samog kraja, Vinales ni od kuda vadi potez i pobeđuje. Potez je bio školski za tu krivinu - uleti sa unutrašnje strane, koči malo kasnije i odguraj protivnika u stranu kako bi mu kompromitovao izlaznu brzinu. Nakon trke došao nam je Srđan, pričali o svemu, pa i o tome... Rekao je da je Vinales cele godine dobijao instrukcije od ekipe - samo se smiri, sve je ok, samo ti završavaj trke i nemoj previše da rizikuješ. Osim toga, čitao sam da je Calvo imao manjih problema sa tim KTM-om, da nisu uvek dobijali najbolje stvari. Carrasco je cele godina vozila isti bajk - off the shelf, što bi se reklo. A u ovoj sezoni taj isti Vinales pere podove sa Salomom i Corteseom koji su ga pobedili 2012...

                              Da, Ajo i Monlau ekipe su sad definitivno najjače u Moto3, Aspar se izgubio u svemu tome, MotoGP mu je postao prioritet. Bilo bi lepo da sa Mahindrom krene neki oporavak. Calvo tim je dosta veći ove godine, ali neće moći još dugo na staru slavu. Deluje mi da će sledeće godine dosta toga biti sasvim drugačije, od toga ko uzima titulu, do prekida španske dominacije klasom...

                              Originally posted by dzoni gp View Post
                              Svaka cast na informacijama jako zanimljivo...ajde sto Yamaha ne juri Vinjalesa to mogu i da razumem ali sto ne ulazu u P.Espargara to mi nije jasno ,a sto se tice Honde mislim da Vinjales nece nikad dobiti sansu tu su mu vrata zatvorena...iskreno se nadam da Suzuki nije dosao samo da se reklamira ako budu imali solidan motor sa ova dva vozaca mislim da mogu pozitivno da iznenade....
                              Pazi, 2012. je bilo kontakata između Honde i Rossija, Honda je izgleda želela da ga dovede nazad i upari sa Marquezom. Međutim, Rossi je taj koji je dobro zapamtio kako ga je Honda tretirala 2003. i po završetku sezone, tako da to nije bila neka realna opcija... U sportu i poslu ništa nije nemoguće. Teško zamislivo i ostvarivo uz velika natezanja, ali nikako nemoguće...

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Vanja #66 View Post
                                ...Deluje mi da će sledeće godine dosta toga biti sasvim drugačije, od toga ko uzima titulu, do prekida španske dominacije klasom...
                                Da li cenis da ce Jackass uspeti da odveze skoncentrisano i kvalitetno do kraja i uzeti titulu, ili ce mu momci iz Monlau Competición pomoci tako sto ce pojesti sami sebe? Evidentno je da kada su Alex M. i Rins u slicnoj formi ili blizu jedan drugome, da stvari krecu nadole. Ne saradjuji protiv drugih, pa licni dvoboj ostave za kraj trke, nego se guraju i preticu kao da su samo njih dvojica na stazi. Na momente mi se cini da cak vise vode racuna gde je onaj drugi kolega iz iste garaze, nego gde je konkurencija.
                                sigpic
                                No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                                Comment

                                Working...
                                X