Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Aragon

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by boban View Post
    Po meni je trka bila prava drama.Imala je uvod,zaplet,kulminaciju,preokret i rasplet Sve ono sto treba da ima jedna trka u kojoj ce gledaoci uzivati.Priredjena nam je vrhunska zabava,sto je i smisao trka.
    Nemojte vise pre vremena da proglasavate Markeza za pobednika.On vise nije dominantan u sampionatu.Slazem se da bodovi to i dalje pokazuju i da ce na kraju godine postati-ostati sampion ali je on trenutno u poziciji da je jedan od cetvorice ali nikako i najbolji.
    Da, iz perspktive neutralca trka je bila super. Gore, dole, rizik, akcija, frustracija, ushicenje... Nego, ja nevideh puno takvih clanova na forumu? Pa pogledaj nam samo avatare. Od prikrivenih fanova, do hard_core_burning_rubber frikova. Svi ovde imaju po nekog ljubimca, bio on u fantasticnoj 4-ci ili ne.
    Marc Marquez je sam sebe uvukao u glupost. Cista tvrdoglavost. Ipak, kad se sve sabere najmanje je izgubio. Dobio je Pedrosu i Rosija dvojicu najblizih pratilaca. Nema mozda trenutno momentum kakav je imao s'pocetka sezone, ali ce izaci iz svega ovoga jos jaci i pametniji. Znao je da pravi ovakve gluposti u moto2, ali ce mu Emilio Alzamora ocitati bukvicu veruj mi na rec.
    sigpic
    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

    Comment


    • #32
      Alzamora ce mu ocitati bukvicu to je sigurno,ako vec i nije.Pitanje je da li ce mu nesto uci u glavu? Po meni,saslusace i Alzamoru a i sve druge ali ce opet uraditi kako hoce.
      Sreca ga i dalje prati,tako da i kada pogresi,skupo to ne plati.

      Comment


      • #33
        Na samom pocetku sam i napisala da najverovatnije nisam objektivna, ali iskreno ti padovi mene kostaju zivaca. Bude mi krivo kad god neko padne, a pogotovo kada zaradi povredu, ali to je dinamika i sama srz ovog sporta. Danas vreme nije nekima posluzilo i to je to, ruku na srce Marc je mogao da promeni motor, nije to ucinio i platio je ceh, to svakako stoji. Ali koliko je bilo padova u Mogo gp-u po kisi, toliko ih je bilo i u Moto 2 i 3 klasi, iako su oni imali nesto malo bolje vreme. Trka kao trka je stvarno bila dinamicna i to je ono sto svi zelimo da vidimo, ali vecina ce sada reci da je ovo bio pad Rossija, Pedrose i Marqueza, a ne pobeda Lorenza, nekako ce akcenat biti na greskama pa ce samim time i umanjiti pobedu Jorgea.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by Brana View Post
          ...Trka kao trka je stvarno bila dinamicna i to je ono sto svi zelimo da vidimo, ali vecina ce sada reci da je ovo bio pad Rossija, Pedrose i Marqueza, a ne pobeda Lorenza, nekako ce akcenat biti na greskama pa ce samim time i umanjiti pobedu Jorgea.
          Tako moze da misli samo onaj ko je danas prvi put gledao Lorenca. Da nezaboravimo da je Horhe Spartanac! Niti se predaje, niti zaboravlja. Covek je seo na motor posle teske operacije, nebi li pruzio dostojan otpor Marquezu pri njegovom pohodu na prvu titulu Svetskog Sampiona u motoGP klasi. Recimo da je sada iskusniji, i bolje balansira svojim emocijama. Pa, vidi samo Danija, njemu je prosla sezona i trka u Aragonu i dalje u glavi. Nije hteo da poslusa razum, nego je potegao za Marc-om i obojica su debelo pogresili.
          sigpic
          No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

          Comment


          • #35
            Slazem se, Lorenzo je danas najpametnije odvozao, Pedrosa i Marc su debelo zabrljali, hteli su sve i sto pre, kostalo ih je... Samo se nadam da ce u Japanu biti drugaciji ishod, cisto da izvuku neku pouku iz danasnje trke...
            sigpic

            Comment


            • #36
              Originally posted by Brana View Post
              Slazem se, Lorenzo je danas najpametnije odvozao, Pedrosa i Marc su debelo zabrljali, hteli su sve i sto pre, kostalo ih je... Samo se nadam da ce u Japanu biti drugaciji ishod, cisto da izvuku neku pouku iz danasnje trke...
              Uhh, njih dvojica su nebo i zemlja. Marc moze da izvuce pouke iz danasnjeg kiksa, ali Dani...
              Pedrosu sam zavoleo dok je bio u 250cc. Radio je stvari na neverovatan nacin. Imao sam utisak da ce biti neprikosnoven kada predje do 500cc, ali...? Tamo se susreo sa 2 velika problema. Oba su bila vezana za "beli mantil". Prvi je bio mentalist, doktor da te potuce do nogu i ubije u pojam na stazi. A drugi je vezan za samog Danija. Njegova "disadvantag" konstitucija je dovela do niza povreda, za koje je bilo potrebno vreme da se saniraju. O psiholoskom efektu da nepricam. Stekao sam utisak da je i fizicki i psihicki postao "too fragile". Ipak strasno ga gotivim, valjda sto je i dalje "baby face". Neki put mi Marc Marquez lici na starijeg kolegu iz garaze!
              sigpic
              No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

              Comment


              • #37
                Originally posted by Gogi View Post
                Neki put mi Marc Marquez lici na starijeg kolegu iz garaze!
                Da, definitivno, nekako mi se cini da je Marc svega svestan, koliko god to sad cudno zvucalo, ali na zemlji je, kada zabrlja prizna i odmah radi na tome da poboljsa svoju voznju. Uspeva da tragove svojih gresaka i padova neutralise, makar do te mere da mu ne smetaju u sl. trci, doduse evo njemu drugog pada danas, ali opet. Bice veselo sl. sezone s obzirom ko ce sve preci u kraljevsku kategoriju...
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Gogi View Post
                  Da nezaboravimo da je Horhe Spartanac! Niti se predaje, niti zaboravlja.
                  lol...to ga pre cini slonom nego spartancem (sala mala). Kako god, na kraju dana, najdeblji kraj izvuce Rossi.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by shoneVR46 View Post
                    Kako god, na kraju dana, najdeblji kraj izvuce Rossi.
                    Pisalo je na netu da je zadrzan u bolnici radi posmatranja, ali da navodno nema povreda. Da li neko ima nove informacije?!
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      New word: Aragont: prone to thinking you know better and making poor decsions in the wet.

                      Comment


                      • #41

                        Comment


                        • #42
                          Oh pa to su zaista divne vesti, hvala za ifn.
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Nije mi jasno zasto se postavlja ta vestacka trava na nekim delovima kad sa njom uvek vozaci imaju problema, pogotovo kad je kisa
                            asfalt, ivicnjak, metar vestacke trave i opet asfalt Je l' nije bolje da je i tu asfalt?

                            Comment


                            • #44
                              Nije mi jasno zasto se postavlja ta vestacka trava na nekim delovima kad sa njom uvek vozaci imaju problema, pogotovo kad je kisa
                              asfalt, ivicnjak, metar vestacke trave i opet asfalt Je l' nije bolje da je i tu asfalt?
                              ...brate, to ti je zbog estetike, treba da bude, lepo, i tako to, nemož svuda asfalt, molim te budi malo estetičan.....

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by velimirknin View Post
                                ...brate, to ti je zbog estetike, treba da bude, lepo, i tako to, nemož svuda asfalt, molim te budi malo estetičan.....
                                Ja mislim da je to namerno stavljeno da bi sprecilo vozace da silaze sa staze kako bi sto brze prosli kroz krivinu. Koliko se meni cini asfalt je na vecini mesta dodat u skorije vreme (ukljucujuci i mali betonski deo u sred vadicepa) kako bi se vozaci vracali na stazu u cilju povecanja zanimljivosti trka. Meni se to uopste ne svidja jer od kako je dosao u moto gp mali napuhanko je vise puta izletao u toku trke i vracao se bez problema, a ranije dok su se vozile prave trke bi zavrsio u pesku.

                                Comment

                                Working...
                                X