Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES GRAN PRIX 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES GRAN PRIX 2014

    Nemam vremena, na brzinu otvaram. Niko jos nije, a vec su poceli treninzi
    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
    sigpic

  • #2
    Odgovor za cudjenje komentatora zbog cega su bolidi bili gurani unazad u pitline-u. Moji dragi komentatori koji ste placeni da znate o cemu pricate i vazite za profesionalce u vezi onoga sta komentarisete, pravilo u f1 je da se bolidi u boxu tj. Pitline-u ne smeju kretati u nazad sopstvenim pogonom.

    Comment


    • #3
      Nekoliko riječi o stazi...





      Osnovne informacije:
      Prva trka: 2008.
      Vrsta staze: privremena trkaća staza
      Broj krivina: 23 (9 desnih i 14 lijevih)
      Gume: soft (žute), extra soft (crvene)

      Nivo downforcea: vrlo visok
      Potrošnja guma: visoka
      Opterećenje motora: visoko
      Potrošnja kočnica: visoka
      Puni gas: 46% kruga
      Broj promjena brzina: 80
      Potrošnja goriva po krugu: 1.6kg
      Distanca između grida i prve krivine: 200m

      Rekord kruga: 1:48.574 - Sebastian Vettel, Red Bull RB9 (2013.)
      Najbrži krug: 1:42.841 - Sebastian Vettel, Red Bull RB9 (2013.)




      Krug oko staze:





      Istorija trke:

      2008.
      Fernando Alonso odnosio pobjedu na kontroverznoj trci, poznatoj po skandalu nazvanom 'Crashgate'. (video)



      2009.
      Hamilton vozi savršenu trku i pobjeđuje ispred Glocka.



      2010.
      Alonso pobjeđuje ispred Vettela te osvaja "grand chelem" (vodi svaki krug trke sa pole pozicije uz najbrži krug).



      2012.
      Vettel uzima pobjedu nakon kvara Hamiltonovog mjenjača.



      2013.
      Vettel dominantno osvaja Singapur treći put za redom sa više od 30 sekundi prednosti.

      Comment


      • #4
        Kakvu su glupost napravili sa komunikacijom izmedju vozaca i tima
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #5
          Nisam pratio da li je Vanja gdje objasnio, al' sto je juce Srdjan pricao... Jave se i onda stidljivo pricaju
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #6
            Dokle ce Pavle CAR SMORNOG komentarisanja F1 da smeta Srdjanu

            Comment


            • #7
              Nemoj tako, popravio se i Pavlisa
              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

              Comment


              • #8
                Jel zna neko sta je ono Srdjan pricao o kaznama za zamenu komponenata(ono ste se desilo fetelu na drugom treningu)?

                Comment


                • #9
                  Aaaa,jes!?! Moto gp prenos jedva cekam,jos se i nasmejem od njih dvojice,a ovde uz dva piva da se ne nerviram od Pavla

                  Comment


                  • #10
                    Mirisalo je na totalno ludilo od kvalifikacija, na kraju ipak sve po starom. Mada sa jako malim razlikama... Šteta za Kimija, mislim da je mogao minimum ispred Masse, lako moguće i ispred Alonsa... Biće interesantno u prvom krugu sutra.

                    Comment


                    • #11
                      Najzad dobar Ferari,ali opet problemi pred kraj.Ocekivano "Mecke" u prvom startnom redu ali veruje mda ce trka biti vise nego zanimljiva sutra a nadam se da cemo videti jedan Ferari bar na podijumu
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #12
                        Ahh, na koljenima sam molio za žutu zastavu zadnje dvije minute Ipak, 3. red nije loš s obzirom da sam od Williamsa očekivao jedva Q3 na ovakvoj stazi.
                        Šteta za Kimija, radovao sam da će konačno složiti dobre kvalifikacije, ali ništa.

                        I koliko god ''mrzio'' Lewisa (mrzio u sportskom smislu ) danas mu moram skinuti kapu, ovo će da zaboli Rosberga. SkyF1 sam isključio istog momenta jer znam da su sada u sedmom nebu...
                        Last edited by Bastia33; 20-09-14, 16:10.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by lemijas View Post
                          Aaaa,jes!?! Moto gp prenos jedva cekam,jos se i nasmejem od njih dvojice,a ovde uz dva piva da se ne nerviram od Pavla
                          a brate i Srdjan bi mogao malo da uspori,imam osećaj kao da gledam fudbal a na F1

                          Comment


                          • #14
                            I ja sam navijao za Massu, ali ako su hteli da zadrze top 3, morali su da unaprede vreme u drugom izlasku na stazu, kao sto su to uradili Mercedes,Red bull i Alonso.Steta za Kimija i svaka cast Lewisu i Rikardu koji je konstantno brzi od Fetela.

                            Comment


                            • #15
                              Sutra je sve moguće, trka će se vjerovatno odlučiti na startu, jer čisto sumnjam da će neko prestići više od tri puta, mada uz nekoliko SC-ova može se sve zakuhtati

                              Comment

                              Working...
                              X