Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES GRAN PRIX 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Ferrari će sledeće sezone da naštima bolid po Raikkonenu. On je F60 mogao da vozi do podiuma redovno, ALI SAMO KADA je ceo tim bio iza njega kao podrška.
    To je Kimijeva prica nasledjena iz McLarena. Tamo je sve funkcionisalo ko u vojnoj kasarni, jer tako Ron Dennis voli.
    Last edited by Gogi; 29-09-14, 06:47.
    sigpic
    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

    Comment


    • #47
      Originally posted by Bastia33 View Post
      Što se poena tiče, da, ali dvostruki aktuelni šampion u usponu je imao isto bodova koliko i 22-ogodišnji ruki. Što se mene tiče, to je poraz.
      Tako je i sezona po meni ostavila utisak. Dosao klinac i kocoperno napada 2-og Svetskog Sampiona, gde mu mnogo toga polazi za rukom a Alonsu ne. Fernando isfrustriran pravi greske koje inace nebi napravio...itd... Da se nebi ponavljao, vec sam pisao o tome(sa Vanjom), Ronald je otvoreno vrsio podsticaj Lewisa da se ponasa drsko i na stazi i van nje, i da, Alonso se zalio da sve realizovane podatke koje je on prikupio sa trka i testiranja obradjene prvo prosledjuju Hamiltonu pa tek njemu. O poboljsanjima na bolidu da nepricam! Licno nikad se nebi vratio u McLaren posle svega sta se desilo, pogotovo u kakvoj je atmosferi napustio tim. A i sam Ron Dennis je svestan da je takva opcija nemoguca. Namerno se dize prasina oko McLarena nebili se ponovo vratili u centar zbivanja. Cisto spinovanje i pumpanje zarad rejtinga koji im je opao, a kome ex McLaren chief executive Martin Whitmarsh nije bio sklon.
      sigpic
      No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

      Comment


      • #48
        Delim osećaj "nikad se tamo ne bih vratio", ali neuspeh čini čuda za nekog ko izgara da se vrati na sam vrh. A ovde imamo dvojicu takvih likova... Njihov dogovor me stoga ne bi čudio. McLarenu treba Alonso (Honda izgleda nudi neograsničene svote za njegov dolazak), Alonsu treba promena (osim ako Ferrari ne napravi sekundu brži bolid sledeće godine) i realno govoreći ono nema gde drugde. U tekstovima na ovu temu koje sam čitao autori smatraju da sledeće godine ostaje status quo, ali ako nema promena sa bolidom, Alonso se vraća u Woking. Jedna stvar koja ne izlazi u javnost toliko (jer su i jedna i druga strana svesne koliko je to štetno) je u koliko situacija je Ferrari nešto zabranio Alonsu - formiranje svog biciklističkog tima, opcija odlaska i pored ugovora pre poslednje godine (tražio prošle godine), dovođenje nekih novih inženjera u tim (Symonds pre 2 ili 3 godine)... Nema ni on toliku slobodu koliko mislimo. Pritom, Mattiacci ne bi žalio da mu vidi leđa izgleda. Svestan da je Alonso de facto vođa tima, da je ostvario veliku vezu sa svima i žrtvovao bi ga zarad Vettela kako bi on imao uticaj koji šef tima treba da ima. To ide u tolikoj meri navodno da Alonso sad ima odrešene ruke da ode kad i gde poželi i ne bi morao da plaća kazne Ferrariju zbog kršenja ugovora...
        Last edited by Vanja #66; 28-09-14, 08:42.

        Comment

        Working...
        X