Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES GRAN PRIX 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by bice View Post
    Ne kapiram kako je ovako los bio Kimi,pa Vernje i Perez su ga presli kao da ne postoji,da nije bilo otkazivanja guma Botasu bio bi 9-ti tek.SC je bio presudan definitivno imao ej tu sjajan tempo Alonso i bio je ispred RB-a.
    Stare sporije protiv novih bržih guma, to bi i Mercedes imao problema da odbrani.

    Originally posted by Bastia33 View Post
    Ferrari je radio savršeno na super softu, ali kada su prešli na soft nastali su problemi.
    Mislim da su problemi vezani za konfiguraciju staze, ne za gume. Koliko sam video, u petak na FP2 su bili bolji u simulaciji trke od RB-a na obe komponente...

    Originally posted by Gogi View Post
    Strasno sta je Lewis uradio posle SC na vidno potrosenim S-Soft gumama. Brutalno.
    Sve mi se čini da Mercedes ne sipa ni 100kg goriva pred trku već dosta manje (možda čak i 7-8kg), tako da kad dođe SC mogu da guraju više nego što inače guraju jer imaju više snage u rezervi. Ovo je bilo isto kao u Bahreinu, samo što su onda 2 Mercedesa odzujala... Motor je toliko jači od konkurencije, da i kad manje troši ima oko pola sekunde prednosti ako ustreba...
    Last edited by Vanja #66; 22-09-14, 12:41.

    Comment


    • #32
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • #33
        Installing updates 1 of 495581358135...

        Comment


        • #34
          Retweeted PitLaneTalk (@pitlanetalk):

          We hear from various sources that Fernando Alonso has signed for McLaren-Honda in 2015. He's leaving Ferrari at the end of the year. #F1

          Retweeted PitLaneTalk (@pitlanetalk):

          The penalty of €30 million for leaving Ferrari has been paid by Honda and an announcement is expected at the Japanese GP. #F1 #Formula1
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Ko dobija otkaz, Baton ili Magnusen?

            Comment


            • #36
              Originally posted by MarkedOne8 View Post
              Retweeted PitLaneTalk (@pitlanetalk):

              We hear from various sources that Fernando Alonso has signed for McLaren-Honda in 2015. He's leaving Ferrari at the end of the year. #F1

              Retweeted PitLaneTalk (@pitlanetalk):

              The penalty of €30 million for leaving Ferrari has been paid by Honda and an announcement is expected at the Japanese GP. #F1 #Formula1
              To beše isti onaj acc koji od maja tvrdi da Brawn samo što se nije vratio međ' crvene?

              Comment


              • #37
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                To beše isti onaj acc koji od maja tvrdi da Brawn samo što se nije vratio međ' crvene?
                Mislim da da.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Pa, ako se ispostavi kao tačno, znamo gde Seb ide...

                  Comment


                  • #39
                    Moze on da priceka jos godinu dana, voleo bih da ugrabe Botasa.Dva Finca u Ferariju u istoj sezoni, dogodine Kimi penzija pa neka uskoci Fetel.

                    Comment


                    • #40
                      Ma ne verujem ja u ovo bas gledamo mi i sledece godine Alonsa i Kimija u Ferariju
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #41
                        Alonso je potrošio silne godine sa pogrešnim odlukama, prvo McLaren, gdje je u svakom pogledu poražen od rukija, a pogotovo mentalno, zatim povratak u Renault koji je bio očajan. Kada je došao u Ferrari sve je izgledalo odlično, a zatim je Ferrari počeo da tone i tone, svake godine su obećavali velike stvari za narednu, što se naravno nije dešavalo... Pet godina je potrošio u Ferrariju za ništa, propale snove. 2012. je vozio sezonu života, i opet ništa.
                        Po meni je Fernando apsolutno najkompletniji vozač na gridu, veliki talenat pomješan sa iskustvom, odmjereno agresivan i sportski prljav, što mi se kod vozača sviđa, i to je ono što svaki veliki šampion ima, prljavost, ili kako bi Sir Frank Williams rekao, gad je, zato i pobjeđuje. On po meni zaslužuje najmanje još dvije titule...

                        To sve znači da on mora nešto promjeniti, ostanak u Ferrariju bi bio još jedna pogrešna odluka, odlazak u McLaren je riskantan jer niko ne zna šta očekivati od Honde (nema sumnje da će u Wokingu sastaviti odličnu šasiju, uz odlično osoblje, savršen budžet, već se dvije godine spremaju za 2015. sezonu), prelazak (ili čak pokušaj prelaska) u Red Bull bio bio biblijski promašaj, pogotov sada, Williams je otpao za sledeću sezonu, a Lotus izgleda smiješno (za sada). Ali on mora rizikovati, mora nešto uraditi, Lewis je to uradio pretprošle godine kada je vidio da karijera sa McLarenom postaje rupa bez dna, otišao je sa Lowe-om u Mercedes, i godinu i po kasnije, evo ga, vodi u šampionatu i čeka Abu Dabi da riješi pitanje šampiona ove godine.
                        U Ferrariju trenutno ima nekoliko dobrih ljudi, ali previše tjeraju politiku, mnogo pogrešnih odluka...

                        E sad, to je veoma zanimljiva tema, jer ako Alonso ode, ostaje prazno mjesto u Ferrariju. Vettel, Hulkenberg, ili neko treći?
                        Red Bull se polako ali sigurno okreće prema Ricciardu, uparvo ono što se prije pet godina dešavalo Vettelu, sada se dešava Danielu, a Sebastian ostaje sa strane. Siguran sam da bi volio promjenuti tim, jer kada Newey ode, udariće kriza u Red Bullu, ne velika, ali osjetna, u to sam siguran.
                        Hulk mora nešto poduzeti, ima 27 godina, mlad je i dovoljno iskusan, cijela priča oko njega već tri godine a ni jedno postolje, a u Force Indiji će ga teško ostvariti. Naravno, konstantno je u bodovima, ali nije to ono što on traži, ono što vozač traži, jer je Nico sigurno materijal bar za borbu za šampionat.

                        Tada se nameće i ovo pitanje pitanje, ako ide Alonso, ide i Santander, veliki dio kolača Ferrarija, iako se neće namučiti da nađu novog naslovnog sponzora, ipak su velike pare u pitanju. Da li će si Ferrari samo tako priuštiti toliki gubitak?

                        Volim Silly Season

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Ricma View Post
                          Moze on da priceka jos godinu dana, voleo bih da ugrabe Botasa.Dva Finca u Ferariju u istoj sezoni, dogodine Kimi penzija pa neka uskoci Fetel.
                          Wolff je doveo Valteria u Williams, ubeđen sam da mu je kaparisao mesto kad nekom od ove dvojice dojadi Mercedes, a mislim da će to biti Rosberg, možda več i nakon sledeće sezone (i pored ugovora)...

                          Originally posted by Bastia33 View Post
                          Alonso je potrošio silne godine sa pogrešnim odlukama, prvo McLaren, gdje je u svakom pogledu poražen od rukija, a pogotovo mentalno
                          How so, zar nisu bili jednaki po broju poena?

                          Originally posted by Bastia33 View Post
                          To sve znači da on mora nešto promjeniti, ostanak u Ferrariju bi bio još jedna pogrešna odluka, odlazak u McLaren je riskantan jer niko ne zna šta očekivati od Honde (nema sumnje da će u Wokingu sastaviti odličnu šasiju, uz odlično osoblje, savršen budžet, već se dvije godine spremaju za 2015. sezonu), prelazak (ili čak pokušaj prelaska) u Red Bull bio bio biblijski promašaj, pogotov sada, Williams je otpao za sledeću sezonu, a Lotus izgleda smiješno (za sada). Ali on mora rizikovati, mora nešto uraditi, Lewis je to uradio pretprošle godine kada je vidio da karijera sa McLarenom postaje rupa bez dna, otišao je sa Lowe-om u Mercedes, i godinu i po kasnije, evo ga, vodi u šampionatu i čeka Abu Dabi da riješi pitanje šampiona ove godine.
                          U Ferrariju trenutno ima nekoliko dobrih ljudi, ali previše tjeraju politiku, mnogo pogrešnih odluka...
                          U ovom ternutku i Ferrari i McLaren su velika nepoznanica. Oba tima prolaze kroz poveće krize, Ferrari se verovatno bolje drži jer dobija veće parče kolača od FOM-a i je u boljoj pociziji sa novcem i infrastrukturom all-round. McLaren već dve godine ne pravi dovoljno dobru šasiju, ni približno, što je sve povezano sa odlaskom Paddya i nekoliko bitnijih ljudi. Plus im i RB otima neke ljude. U tom smislu (ljudstvo i stajanje na loptu) Ferrari je ispred i ne vidim kako će McLaren sledeće godine biti bolji od njih, nevezano za vozače. Nikad ne treba otpisati Japance, ali fakat je da godina više za razvoj agregata bez znanja oponenata o tome šta radiš nije ni blizu kao razvoj agregata uz podatke sa staze.

                          Red Bull ne bi bio pogrešan korak (makar još sledeće godine), ali Daniel je tamo next big thing. Dok ne dođe Danil.

                          Alonsu ne treba rizik, mator je za to, njemu treba ziher. Problem je što je ziher zauzet i nije željan da ga uposli. Sa tim u vidu, mislim da mu je ostanak tu gde jeste najbolje rešenje. Osim ako nema nekih natezanja u timu (u šta sumnjam, svako u tom timu zna tačno ko ih spašava blamaže već 5 godina) ili...

                          Originally posted by Bastia33 View Post
                          Tada se nameće i ovo pitanje pitanje, ako ide Alonso, ide i Santander, veliki dio kolača Ferrarija, iako se neće namučiti da nađu novog naslovnog sponzora, ipak su velike pare u pitanju. Da li će si Ferrari samo tako priuštiti toliki gubitak?
                          ... ovo. Čika Santander (Emilio Botin) je preminuo od infarkta istog dana kad je Montezemolo obznanio ostavku. On je bio taj koji je transformisao Santader i koji je čvrsto verovao u ulaganje u F1 (sponzorstva na trkama, McLaren, Ferrari). Oni koji znaju šta i kako u padoku očekuju nekakvu promenu u politici Santadera u buduće. Međutim, ugovor sa Ferrariem traje valjda do kraja 2018, tako da je to više nego dovoljno vremena da se Scuderia pripremi za eventualni odliv. Drugo, Shell je zbog Kimija dogovorio dodatna sredstva za sledećih nekoliko sezona (verovatno je Montezemolo, svestan koliko lako mogu otići Alonso i sponzori, to svrsishodno ispregovarao), tako da veće rupe neće biti. Na kraju, Fiat uvek može da poželi dodatno reklamiranje i upumpa više novca.

                          Originally posted by Bastia33 View Post
                          E sad, to je veoma zanimljiva tema, jer ako Alonso ode, ostaje prazno mjesto u Ferrariju. Vettel, Hulkenberg, ili neko treći?
                          Hulk mora nešto poduzeti, ima 27 godina, mlad je i dovoljno iskusan, cijela priča oko njega već tri godine a ni jedno postolje, a u Force Indiji će ga teško ostvariti. Naravno, konstantno je u bodovima, ali nije to ono što on traži, ono što vozač traži, jer je Nico sigurno materijal bar za borbu za šampionat.
                          Hulk je mene lično malo razočarao ove godine, očekivao sam više. Smatrao sam da je Perez jako dobar vozač, ali da je Nico bolji. I pored razlike u poenima, nekako nisam osetio da je Nico pokazao više. Bio je malo konstantniji, imao malo više sreće. Checo je uzeo jedini podijum za njih, što nije malo, a takođe je dosta bolji nakon letnje pauze.

                          Što se mene tiče, Alonsovo mesto u Ferrariju realno mogu dobiti samo dvojica vozača - Seb i Bianchi, tim redosledom.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            How so, zar nisu bili jednaki po broju poena?
                            Što se poena tiče, da, ali dvostruki aktuelni šampion u usponu je imao isto bodova koliko i 22-ogodišnji ruki. Što se mene tiče, to je poraz.

                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Oba tima prolaze kroz poveće krize, Ferrari se verovatno bolje drži jer dobija veće parče kolača od FOM-a i je u boljoj pociziji sa novcem i infrastrukturom all-round. McLaren već dve godine ne pravi dovoljno dobru šasiju, ni približno, što je sve povezano sa odlaskom Paddya i nekoliko bitnijih ljudi. Plus im i RB otima neke ljude. U tom smislu (ljudstvo i stajanje na loptu) Ferrari je ispred i ne vidim kako će McLaren sledeće godine biti bolji od njih, nevezano za vozače. Nikad ne treba otpisati Japance, ali fakat je da godina više za razvoj agregata bez znanja oponenata o tome šta radiš nije ni blizu kao razvoj agregata uz podatke sa staze.
                            Prvo, infrastruktura. Ferrari gradi zračni tunel već tri godine, i konstantno se na njega izvlače. Mislim da, što se fabrike tiče, McLaren, Red Bull i Williams imaju najbolje zgrade za te stvari.
                            McLaren je, koliko se sjećam (naravno, izvini ako griješim) pokupovao neke ljude iz Red Bulla i ostalih timova, plus imaju Boulliera, po meni sa Hornerom najboljeg šefa trenutno u F1. I Dennis je tu, te sam uvjeren da još uvijek mogu napraviti odličan bolid. U Ferrariju jedine kvalitete imaju Allison i Fry, opet, po mom mišljenju.
                            Što se Honde tiče, nema načina da mi znamo da li McLaren daje ikakve podatke Japancima ili ne. Površnim razmišljanjem, logično je da informacije cure, ali opet kažem, nema načina da mi to saznamo. Isto tako, mislim da Honda svoj motor može testirati, jer trenutno nemaju nikakve veze sa F1, dok ostali ne mogu...

                            Comment


                            • #44
                              Ja sam se uvek pitao šta da nije bilo Briatorea i te 4 sezone u Renaultu. Jel razumete na šta potenciram? Izraz poznat kao stara slava. Ferrari će sledeće sezone da naštima bolid po Raikkonenu. On je F60 mogao da vozi do podiuma redovno, ALI SAMO KADA je ceo tim bio iza njega kao podrška.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Bastia33 View Post
                                Što se poena tiče, da, ali dvostruki aktuelni šampion u usponu je imao isto bodova koliko i 22-ogodišnji ruki. Što se mene tiče, to je poraz.
                                Znaš da je Lewis već od Monaka te godine dobijao nove delove pre Alonsa i daleko veću podršku tima, uprkos tome što je Alonso bio taj koji je poslao Schumia u prevremenu penziju (dupla kruna mu dođe više kao aperitiv toj priči, nego kao glavno jelo)?

                                Originally posted by Bastia33 View Post
                                Prvo, infrastruktura. Ferrari gradi zračni tunel već tri godine, i konstantno se na njega izvlače. Mislim da, što se fabrike tiče, McLaren, Red Bull i Williams imaju najbolje zgrade za te stvari.
                                McLaren je, koliko se sjećam (naravno, izvini ako griješim) pokupovao neke ljude iz Red Bulla i ostalih timova, plus imaju Boulliera, po meni sa Hornerom najboljeg šefa trenutno u F1. I Dennis je tu, te sam uvjeren da još uvijek mogu napraviti odličan bolid. U Ferrariju jedine kvalitete imaju Allison i Fry, opet, po mom mišljenju.
                                Što se Honde tiče, nema načina da mi znamo da li McLaren daje ikakve podatke Japancima ili ne. Površnim razmišljanjem, logično je da informacije cure, ali opet kažem, nema načina da mi to saznamo. Isto tako, mislim da Honda svoj motor može testirati, jer trenutno nemaju nikakve veze sa F1, dok ostali ne mogu...
                                Tunel u Maranellu je završen negde u ovo vreme prošle godine, sezonski razvoj (dakle sve ono što je stiglo posle prvog paketa na zimskim testovima) F14-T je rađen u njemu, mislim da su taj problem sad rešili. Prošle godine su koristili Toyotin tunel u Kelnu, ali tu su išli modeli od 50%, u Maranellu bi stao i ceo bolid, ali naravno dozvoljeno je 60% stvarnih dimenzija. Tunel je bezmalo poslednja reč tehnologije, pomerivi zidovi, promenljiv oblik radnog dela, više dodatnih instrumenata i sistema za ispitivanje, ogromna snaga i ogroman konfuzor...

                                Jeste, bilo je nekih izmena na relaciji RB-McLaren, Prodormu je prešao nazad u Woking, ali mislim da je više ljudi otišlo u Milton Keynes. Boullier bi morao još malo da se dokaže što se mene tiče, a Horner je Ecclestonov potrčko, njega nemoj uzimati kao preterano bitan faktor. Da, naravno, ima znanje, ali ima i zaleđinu... Mislim da ternutno fali stvarno kvalitetnih šefova na gridu, mada meni je Paddy Lowe prvi pik. Sjajan operativac, poznaje bolid pre svega i šta i kako oko njega, ali se kao glavni na pit-wallu pokazuje odlično. Voleo bih da pokazuje samo malo više autoriteta, doduše...

                                Dennis... Sve mi više liči da je priča sa njim kao sa Montezemolom - njihovo je prošlo. Montezemolo je povratio ime Ferrariu, povratio je mistiku, povratio je osećaj da je svako ko kupi Ferrari deo istorije, nečeg većeg od sebe, bio to novopečeni bogataš ili najbogatiji šeik Arabije... Ali sve ovo sa Domenicalliem ostavlja mi gorak ukus u ustima, previše je politizacije tu bilo i prosto tim se vratio u pred-Todt-Schumacher-Brawn-Byrne dane. Sa dosta više novca, ljudi i pivlačnosti, naravno...

                                Nemam trunku sumnje da Honda zna dosta toga o Mercedesovom motoru. Isto tako, Hondini predstavnici učestvuju na sastancima timova i proizvođača motora, upoznati su sa razvojem, planovima pooštrenja za ubuduće i postpepnim zamrzavanjem razvoja. Ali pazi, onog trenutka kad se videlo koliko se novih problema stvorilo kad su timovi zimus krenuli da guraju motore bliže ivici, bilo je jasno da je F1 test i dalje nezamenjiv. A Honda može da testira onoliko koliko su i ostali - na probnom stolu... I u sakrivenom automobilu (sa 1001 besmislenim izgovorom, poput sadašnjih timova), ali to ne može nikako biti kao 19 trkačkih vikenda...

                                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                                Ja sam se uvek pitao šta da nije bilo Briatorea i te 4 sezone u Renaultu.
                                Mislim da ova sezona govori sasvim dovoljno o tome...
                                Last edited by Vanja #66; 26-09-14, 22:25.

                                Comment

                                Working...
                                X