Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2014/2015 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prskaj View Post
    Ahaha, puste covjeka u drzavu onda ga istjeraju iz iste
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by Prince View Post
      Sve to govori koliko je tesko igrati iz nedelje u nedelju po dve jake tekme, a pri tome imati dobre rezultate na svim frontovima. Velika je ujednacenost u ligi, velika konkurencija, plus nedostatak zimske pauze kao sto Aki kaze, sve to ima ogromne uticaje na rezultate Engleza u evropi.
      Opet se vracamo na istu stvar... Engleski top klubovi igraju svakog vikenda derbi mec, Kristal Palas, Sanderlend, Barnli itd su preozbiljne ekipe koje bi se borile za Evropu u bilo kojoj drugoj ligi... U ostalim ligama Real, Barsa, PSG, Bayern, Juve igraju trening meceve a protivnici su im u rangu Jagodine...
      Igra se fudbal i van ostrva, i to ozbiljan takmicarski, daleko prefinjeniji i vise tehnicki i takticki orijentisan nego sirov
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Engleska je daleko najjaca liga, kao liga, ali toliko uzima od klubova, da jednostavno ne mogu da se takmice u LP, nazalost.
        Engleska liga od sledece sezone pada na 3. mesto po koeficijentu ukoliko ne nadmase Nemce u Evropi ove godine, dok su Spanci ubedljivo prvi. Sto se kvaliteta tice, Spanci su daleko ispred. Ne znam odakle ti da to da timovi kao Barnli, Stouk, Hal i ostali ne bi sluzili za gol razliku Realu i Barsi u Spaniji (a ni to da bi unistili Spance iz donjeg dela i slicno). Protiv Reala je i Liverpul delovao kao tim iz donjeg dela tabele, a verujem da bi Madridjani sa pola snage pocistili sve Engleze osim mozda eventualno Celsija. Ako su ikada Englezi bili najjaca liga, to je mozda bilo od Kalcopolija 2006 do pre par godina, sada su daleko od toga.
        Last edited by b64Milos; 06-11-14, 14:33.
        Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

        Comment


        • Originally posted by b64Milos View Post
          Ako su ikada Englezi bili najjaca liga, to je mozda bilo od Kalcopolija 2006 do pre par godina, sada su daleko od toga.
          Od 2005-2009 se moze reci da je bila dominacija engleskih klubova. Od kad je dosao Pep sve se promenilo. Ali nije on jedini "krivac" za ovaj pad.
          sigpic

          Comment


          • Pa ja realno ne znam zasto je onda ta Engleska liga najgledanija ako je tako losa, i vamo pucaju ugovori za TV prava u iznosima od 3-4 milijarde funti?
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by Erik Dekard View Post
              Od 2005-2009 se moze reci da je bila dominacija engleskih klubova. Od kad je dosao Pep sve se promenilo. Ali nije on jedini "krivac" za ovaj pad.
              To je pre pet godina, sa daljom tendencijom pada.. mnogo.

              Sama PL liga čak i sa strancima koje dovode sa raznih kontinenata i koji menjaju već dugo srž i suštinu engleskog fudbala i dalje je za mnoge najbolja i najinteresantnija. Recimo i za mene.

              Poslato sa HTC Desire 500, zato što se šefici može...
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Mene interesuje hoce li Nashko otici do cilenaske ambasade da ih upita kako je cika Manuel dobio ove profi licnece..
                Poslao sam im mail, ovo su mi odgovorili.

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Rossonero View Post
                  Daj Boze da ni LE ne uhvate.
                  Ne vjerujem da to gospoda zeli , ipak je LE nivo ispod njih

                  A , oni su ocigledno nivo ispod LS , tako da je 4. mjesto sasvim realno
                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • Sve je to poprilicno ocekivano. Svi znamo kako se raspodeljuje novac. Zato je EPL godinama 'the most competitive one', gde ce izgleda jedino ova godina biti izuzetak, jer su ostali konkurenti upali u raznorazne krize. Otud i ne cudi to sto kaze ajnstajn da je najgledanija i da dobija najvise novca. Jednostavno, mnogo vise ljudi navijaju za npr. Newcastle, Southampton, Everton, nego li za Espanyol, Sevillu.. van njihovih drzavnih granica. Dovoljno je pogledati Atletico pre i posle Simeone-a, siguran sam da su od tada dobili mnogo vise navijaca. Postali su konkurentni, retko ko je u stanju navijati za klub koji nije konkurentan, kada se izuzme lokalni. Sve se svodi na to sta je vama vazno za jednu ligu. Kod Engleza imamo mnogo vise konkurentnih ekipa i manji jaz izmedju najjacih i najslabijih. U Spaniji je taj jaz mnogo veci i imamo manje konkurentnih ekipa. Deo sa kojim se ne slazem jeste da to po automatizmu znaci da bi neki manji Engleski klub prosao bolje da igra u Primeri. Taj jaz je tako veliki ne zato sto su ti klubovi toliko slabi, vec zato sto su Barca, Real pa i Atletico sada prejaki. Eto, pomenuti Burnley ja nikako ne mogu da zamislim na nekom mestu u La Ligi koje nije u zoni ispadanja. Manji Engleski klubovi imaju mnogo vise para od manjih Spanskih, ali generalno Spanija kao nacija ima mnogo vise talentovanih igraca, sto po meni na kraju daje po kvalitetu poprilicno izjednacene ekipe iz donjeg dela tabele Spanije i Engleske.
                    Volim da gledam obe lige i u glavi nemam neku listu najboljih. Oni o kojima ne treba raspravljati po meni presudjuju kod pojedinaca.

                    Od vodecih liga, po meni trenutno najvise pati Bundes, jer Bayern tu drzi monopol. Ljudi su u stanju da kupe najbolje igrace svih konkurentnih klubova. Po reputaciji su vec debelo odmakli svim ostalim timovima lige i skoro je nemoguce da jedan tim u takvim uslovima ima visegodisnju konstantnost kako bi se generalno priblizio Bayernu. Fascinantno je da i pored toga imaju tako dobar koeficijent. Verujem da ce on pasti u narednih nekoliko godina, ako se nastavi u ovom smeru.

                    Comment


                    • City je iz sezone u sezonu sve smjesiji i smjesniji u LS.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Drago mi je... večeras me čitaju ko otvorenu knjigu...
                        Da li zaista misliš da će LvG imati na kraju manje bodova? Što se mene lično tiče, može da ih ima, jer ponavljam, čovek zna šta radi... onaj duduk nije imao pojma, uostalom igrači su najbolje o tome pričali...
                        Jednostavno ne možeš ih porediti... ne možeš.
                        Kako da ne zna, potroši enormne pare u prelaznom roku a pri tom odbrana mu slabija od Lesterove, a pri tom sa tim znanjem i imanjem smernica izgubi od nekog MK-a tamo iz neke amaterske lige.

                        EDIT: A da se nadovežem na temu PL, Primera svake godine izbaci bar 1/2 i drugog najelitnijeg takmičenja, takmičenja u kome učestvuju i klubovi iz sredine tabele PL, tako da priča o tim jazovima i sl. baš i ne pije vodu kada se to u obzir uzme.
                        Last edited by Brajkula; 06-11-14, 16:46.

                        Comment


                        • Team of the week

                          #UCL

                          Comment


                          • Originally posted by S-Nash View Post
                            Poslao sam im mail, ovo su mi odgovorili.

                            Spoiler
                            I meni su Francuzi odgovorili

                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              I meni su Francuzi odgovorili

                              Ti si realno tada jos otkrivao jesi li djecak ili djevojcica kada se to desavalo tako da ne mozes time da se branis

                              @Prince

                              Ono sto si ti napisao moram priznati da ima smisla jednim dijelom i to dobrim.S druge strane samo postavi stvari da Real i Barcelona prije nisu imali jednu tako jaku ekipu kao Atletico prije pa su sebi mogli dati oduska tako da ti dobrim dijelom dodje na isto.Od ogromne konkurencije u PL ove godine realno i sam vidis da samo Chelsea moze biti prvak,eventualno nekom renesansom City mada vrlo tesko.Sto se tice utrosenog novca ovaj FFP je dosta uticao na prodaju igraca kod Reala kao i kupovinu,bas se o tome vodi racuna sto i govore prije svega prodaje zadnjih par sezona.Ozil 14/50 Di Maria 26/75-80 ,Pipita otisao za 37-42 s bonusima itd...nije ni Real sto je nekad bio da mozes igraca kojeg ne zele da dobijes dzabe

                              Kupuje se ne kazem ja i dalje,ali se za razliku od prije prodaju igraci i to za vrhunsku lovu...sad bi mogli da diskutujemo kako su tu lovu ocajno iskoristili TTH I LFC,a da je tu lovu recimo imala Valencija ili Sevilla pitao bi te ja
                              Last edited by AK47; 06-11-14, 19:37.
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • A da neko skine katanac sa teme live!? Jok a?

                                Jel presao partizan pola 5x?
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X