Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP San Marino

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ja sam mislio da i Yamaha više ne koristi kvačilo za menjanje brzina i u niži i u viši stepen.
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • #17
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Druže, ako bih mogao da te zamolim bez velikih slova, to mu dođe vikanje, a mislim da nije potrebno... Što se tiče ostataka CRT klase, briše se sve sledeće godine, Avintia će dobiti ovogodišnje Dukce, PBM se povlači, kao i Ioda (valjda, ne znam kako planiraju da nastave). Open Honde i Yamahe realno i nisu onaj originalni CRT, a Honde dobijaju bolje motore, tako da će grid generalno biti dosta konkurentniji.

      Rins nam je potvrđen umesto Vinalesa u Pons ekipi za sledeće dve godine... Ne sviđa mi se što Mav preskače titulu u srednjoj klasi, ali makar se ovim negira to što je proveo 3 godine u najslabijoj...

      I potvrđeno je da će Interwetten da se pripoji Tehnomagu, zvaće se Team Derendinger-Interwetten, voziće samo Luthi, biće i dalje odvojeni boksovi, ali će raditi zajedno na svemu. I prelaze na Kalex... Što označava veliku mogućnost da Suter napusti šampionat i posveti se saradnji sa Mahindrom (koja gasi fabrički tim i od iduće godine to će im biti Asparova ekipa) u Moto3.
      Izvini što zaboravim da isključim -CAPS LOCK-,nisam hteo,majke mi,a i sve što si mi rekao i kasnije drugome odgovorio saznao sam temeljnije,tako da te više neću pitati ništa,jer imam na drugoj strani a izgleda da je ovde uigrana ekipa ljudi koji nežele da se obrate nekom sad anonimom dečku koji prati isti sport kao i ti i ekipa.Još jednom izvini.

      Comment


      • #18
        Pa moguce ja bas ne znam najbolje,ali znam da su se Rosi i Lorenzo zalili da kad menjaju u nizi stepen prenosa da im je motor mnogo nestabilniji i da sporije menjaju brzine na dole od Honde....
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #19
          Originally posted by realnost View Post
          Ja sam mislio da i Yamaha više ne koristi kvačilo za menjanje brzina i u niži i u viši stepen.
          Mislim da je i dalje samo za viši stepen, nisam siguran... Mnogo su radili na elektronici i podešavanju motora kako bi izvukli više snage i učinili ga malo mirnijim (Akrapovič je tu pomogao sa auspusima) tako da je pitanje koliko je pažnje dato menjaču. Šasija im je sad primat, obojica bi hteli novu šasiju (za 2015.) pre kraja godine, ali iz fabrike javljaju da nema garancija... Marquez takođe, s tim što je njemu rečeno da se to sigurno neće dogoditi.

          Originally posted by gorki76 View Post
          Izvini što zaboravim da isključim -CAPS LOCK-,nisam hteo,majke mi,a i sve što si mi rekao i kasnije drugome odgovorio saznao sam temeljnije,tako da te više neću pitati ništa,jer imam na drugoj strani a izgleda da je ovde uigrana ekipa ljudi koji nežele da se obrate nekom sad anonimom dečku koji prati isti sport kao i ti i ekipa.Još jednom izvini.
          Nisam primetio da te ovde iko ignoriše, ali ok... U svakom slučaju, nema svrhe boraviti tamo gde ti ne odgovara naravno, ako je to ovo mesto - hvala na druženju, žao mi je ako tvoja očekivanja nisu ispunjena...

          Comment


          • #20
            Pa realno dal Marquezu i treba nova sasija? ...pa ja sam pitao za menjac iz razloga sto je Srdjan pomenuo da Yamaha i dalje koristi kvacilo za razliku od Honde,pa me cisto zanimalo kakav je sad ovaj novi menjac Ducatija....
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #21
              Originally posted by dzoni gp View Post
              Pa realno dal Marquezu i treba nova sasija? ...pa ja sam pitao za menjac iz razloga sto je Srdjan pomenuo da Yamaha i dalje koristi kvacilo za razliku od Honde,pa me cisto zanimalo kakav je sad ovaj novi menjac Ducatija....
              Nije bolji od Hondinog sigurno. Izgleda mi da je Gigi izbacio medije iz fabrike, nije da se ne prati njihov progres, ali nekako nema ni blizu toliko informacija kao čak i prošle godine, a kamoli u poređenju sa vremenom kad je Matori vozio Dukca... Ono je bilo strašno, mislim da su izbacivali vesti iz fabrike tipa - novi šrafovi za Rossija, 100 komada 3mg lakši od prethodnih.

              Bome, Matori deluje dosta jako u FP4, izašao je i vozio do besvesti (samo jedna pauza od oko 5 minuta), skoro sve ispod 34.5, postepeni progres kako je gorivo nestajalo i kako se utabavala guma. Deluje malko bolje i od Marqueza i od Lorenza, Pedrosa relativno daleko od te trojice. Miriše prvi startni red posle dugo vremena...

              Comment


              • #22
                Rosi konacno!!!!!!!!

                Comment


                • #23
                  Vanja predosetio
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • #24
                    Ajmo matori!!! Vreme je za pobedu!!!

                    Comment


                    • #25
                      Matori to iskusno, Polyccio se taman poradovao...

                      Comment


                      • #26
                        Marquez opet ne uspeva da se snađe u poslednjem krugu, Rins ovo na iskustvo... Honda se definitivno pozicionirala kao bolji motor, u svakom pogledu. Bastianini i Migno su posramili Fenatia, obojica novajlije (Migno menja Sisisa od povratka sa letnje pauze) i obojica bolji od njega. Nadam se da će Vale da dovede Eneu umesto Frančeska, nekako mi deluje kao da u Gresiniu ne bi mogao da se bori za titulu.

                        Comment


                        • #27
                          hahaha obozavam ove kaznemarkez bolje da ni ne izlazi na stazu

                          I dorna
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Ja sam uvek prvi za korektno voženje i poštovanje limita staze, ali ovo je bilo bespotrebno... Koliko je Jonas mogao da stekne da mu traže da ispusti mesto i izgubi 5 sekundi...

                            Comment


                            • #29
                              Ali bukvalno ovo što su uradili je ismevanje sporta,pitam se da li bi isto to uradili da je neki njihom mezimac to uradio?
                              Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

                              Comment


                              • #30
                                Sa štitom ili na njemu, skinite kapu klincu, ni Pedro ni Jorgovan se ne bi trudili nikad u karijeri da grizu ovako za svaku pobedu...

                                Idemo Matori, pobeda se osećala!

                                Comment

                                Working...
                                X