Announcement

Collapse
No announcement yet.

EURO 2016 - kvalifikacije i predtema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pape revolucionar, najveći mangup u državi

    Comment


    • #17
      Trudio sam se da ga ne kritikujem , ali covjek izadje s formacijom 4-4-2 , a u vezi sva 4 centralna vezna igraca .. PA ne moze se tako igrati , cak ni protiv Kipra , jebem mu misa .

      Bas uzasan poraz , ne znam svi pricaju da cemo lagano biti drugi , ali meni Wales uopste nije losa repka , ako gledamo samo igrace to je vise nego respektabilna repka ..

      Bit ce bolje , ali ovo nam nikako nije trebalo , nikako .
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • #18
        Bit ćemo pješke prvi, Pape će početi gledati ostale protivnike

        Comment


        • #19
          Teska borba ce da bude za 3. mjesto sa Izraelom i Kiprom, nije ovo neko iznenadjenje ko se razumije u fudbal i prati nasu repku.

          Comment


          • #20
            tačno se vidi u onom studiju na Džeki da mu je dosta mangupa na klupi...

            Comment


            • #21
              Kaze car rekao sam i klupi da mi ni penal necemo dati

              Sastalo se sve,imamo jednog od najgorih trenera u historiji fudbala plus vise od pola reprezentaciji koja igra u Hrvatskoj,Turskoj i grije klupu po Njemackoj.
              TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

              "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

              LFC:18+5=THE GREATEST

              Comment


              • #22
                Potcijenili smo ekipu Kipra. Ja sam na to upozoravao. Čak sam rekao da nisam zadovoljan drugim poluvremenom u Tuzli. Znali smo kako će oni igrati. Trebali smo pkušavati sa distance. Neki igrači su bježali i krili se od lopte. Nismo potcijenili ekipu Kipra to ponavljam. Ovo nam je ja mislim prvi put da smo izgubili od neke slabije reprezentacije''.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by DinoFC View Post
                  Teska borba ce da bude za 3. mjesto sa Izraelom i Kiprom, nije ovo neko iznenadjenje ko se razumije u fudbal i prati nasu repku.
                  SUmnjam vala da je iko na svijetu ocekivao da cemo izgubiti u ZEnici od ekipe koja dvije godine go nije dala .
                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                    Kaze car rekao sam i klupi da mi ni penal necemo dati

                    Sastalo se sve,imamo jednog od najgorih trenera u historiji fudbala plus vise od pola reprezentaciji koja igra u Hrvatskoj,Turskoj i grije klupu po Njemackoj.
                    Treba biti svjestan da smo igracki zapali kurcu za usi ali i sa sastavom koji ima dosta manjkavosti bi trebali pobjedjivati time ala Kipar ali tu nastupa Pape da nam i tu nadu oduzme.


                    EDIT: Dale ma moze sa ovakvom odbranom bez bekova svaka ekipa na svijetu zabiti gol ili dva


                    Formacija
                    Last edited by DinoFC; 09-09-14, 23:27.

                    Comment


                    • #25


                      revolucionar, izmislio novu formaciju dok je gledao ninja filmove :P

                      Comment


                      • #26


                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Dale View Post
                          Trudio sam se da ga ne kritikujem , ali covjek izadje s formacijom 4-4-2 , a u vezi sva 4 centralna vezna igraca .. PA ne moze se tako igrati , cak ni protiv Kipra , jebem mu misa .
                          Nisam gledao BiH, ali u fudbalu mogu da funkcionišu razne formacije, pa čak i 4-4-2 bez krila/spoljnih igrača, bitno je samo da se dobro uklope. Prvo što mi pada na pamet je Anćelotijev Milan koji je osvojio Ligu šamipona 2007 (+ 2 finala 2003 i 2005). Njihova sredina:

                          Gatuzo - Pirlo - Kaka - Sedorf

                          BiH ima Pjanića koji je stvarno odličan, ali ih nešto ne ide u poslednje vreme. I na SP su dobro igrali.
                          Nije mi jasno što su svi protiv Sušića, pa on ih je odveo na Svetsko prvenstvo.

                          Comment


                          • #28
                            Ove dve nedelje reprezentativnog fudbala donele su dosta toga dobrog, ne samo sto se kvaliteta fudbala tice, vec i nekih zakljucaka koji bi vec sada mogli da budu izvedeni. Mnogi su jedva cekali da ponovo pocnu lige, ali su nacionalne selekcije bile, jesu i uvek ce biti autonoman i u svakom smislu poseban sistem koji je nesumnjivo dao veliki doprinos u afirmaciji svih aspekata igre.

                            Gledao sam dosta meceva uzivo, ali i dosta repriza. Medjutim, nisam uspeo da odgledam sve reprezentacije.

                            Poceo bih sa grupom A. Po mom misljenju, radi se o izuzetno jakoj grupi. Imao sam priliku, a moze se reci i cast da gledam Island protiv Turske. Drzava sa nekoliko stotina hiljada stanovnika polako ali sigurno zauzima svoje mesto u redu fudbalski uspesnih zemalja. Mlade selekcije se, na iznenadjenje mnogih, vrlo dobro kotiraju, a sada i A tim trazi svoju sansu u drustvu najboljih. Baraz za SP bio je odlican rezultat, a sada je plasman na EP potpuno izvodljiv. Tim sa klupe vodi cuveni Lars Lagerbek, covek koji jos uvek nije odustao od svog sistema sa dvojicom napadaca. Njegov pristup igri razlikuje se od onoga sto se moze videti u severnoj Evropi - Morten i Egil Drilo Olsen, dobro poznati skandinavski treneri, predstavljali su, a prvi i dalje predstavlja, potpuno drugaciju skolu. Islandjani su savladali goste sa 3-0. Sigurdson, Sigtorson, Halfredson, Aron Gunarson - sve su to vrlo dobri fudbaleri i moze se reci da ovaj tim ima nema samo dobar tim, vec i sasvim dobre pojedince. Cesi sa druge strane zele povratak u vrh evropskog fudbala. Prema rezultati u poslednjih 20 godina, to mesto im i pripada, ali za njega je potreban neki novi napor. Za sada je odlicno krenulo. Smatram da ovaj tim, sa Rosickim kao liderom i svojevrsnim majstorom veznog reda, moze vrlo lako da obezbedi odlazak na EP. Glavna snaga Ceha je u iskustvu, elementu koji mnogi potcenjuju. Ceh, Kadlec, Lafata, Rosicki, Limberski, pa i Jiracek i Pudil - to su iskusni, provereni i kvalitetni igraci. Tu su i mladji poput Pilaza, Vahe, Daride, Krejcija...Svakako je vazno da je Sparta iz Praga stala na noge. Srednjeevropski gigant oduvek je bio osnova cehoslovackog, a kasnije i ceskog nacionalnog tima. Cesi mogu i moraju da budu prvi tim centralne Evrope i mislim da u konkurenciji Slovacke, Madjarske, pa i ako dodamo Sloveniju, Rumuniju i Poljsku - to trenutno i jesu. Gus Hidink je na klupi Oranja poceo sa porazom, ali verujem da ce uspeti da ostvari korektan rezultat na mestu trenera selekcije svoje zemlje. Naravno, ne smemo zaboraviti da je holandski nacionalni tim dobro poznat po zapanjujuce losim periodima(godinama) igre, ali su danas sanse za tako nesto prilicno male.

                            Grupa B ne spada u red najjacih, ali je pocela vrlo zanimljivo. Bosanski tim i dalje nije ''preboleo'' ispadanje sa SP ali opet, za poraz od Kipra na svom terenu nema opravdanja. Uz duzno postovanje prema Kipranima, ovakve stvari ne smeju se desavati ozbiljnim ekipama. Vels ce svakako traziti svoju priliku, i mislim da je ovo najbolja sansa koju mogu imati. Njihov tim ima nekoliko zvezda, ali vec godinama unazad nema polazni koncept na kome se gradi igra.

                            Spanci su delimicno zalecili svoje rane ovim demoliranjem Makedonije. Jako mi je drago da je veliki strucnjak i dzentlmen Del Boske ostao na klupi spanskog tima. Iako je pritisak ''strucne'' javnosti ogroman, ovaj tim nece odstupiti od svog nacina igre, nacina koji je Barselonu i spansku selekciju odveo na sam vrh fudbal i obezebedio im mesto u istoriji. Lako je menjati na silu, lako je odustati, lako je traziti primer na drugom mestu - ali je uvek najbolje barem pokusati da se nesto uradi na vec postojecoj bazi. To Del Boske i radi, uvodeci neka nova lica u tim i vrseci korekcije na planu pozicija nekih igraca. Mnogo novih zvezda je na redu, tako da je kadrovski gledano buducnost ''crvene fuerije'' obezbedjena. Sa ovako pametnim potezima celnika ta sigurnost prosiruje se i na plan nacina, koncepta igre. Ta izvesnost i baza je jako vazna. Slovaci su posle SP 2010. godine usli u veliku krizu iako je ta godina mogla da bude presudna za podizanje njihovog fudbala na visi nivo. Sada su slavili u Ukrajini i time istakli ozbiljnu kandidaturu barem za trece mesto u grupi.

                            Vrlo je zanimljiv bio i mec Nemacke i Skotske. Na aktuelne svetske sampione ne treba trositi previse reci - ovaj tim jednostavno zna kako se igra fudbal, zna kako se pobedjuje i to znanje pretvara u pobede. Ako se ne desi neko cudo do 2016. godine, ne to se tice kvalifikacija, vec forme igraca i celokupnog tima, Nemci ce sigurno biti prvi favoriti za osvajanje EP. Sa druge strane, Skoti vec dugo vremena traze sebe. Sa Strahanom na klupi, mislim da imaju cemu da se nadaju. Nesto pizitivnija atmosfera prati ucesce u ovim kvalifikacijama. Strahan je tim preuzeo kada vise nije bilo bitno sa koliko ce bodova tim zavrsiti u kvalifikacijama za SP, ali mislim da skotska selekcija belezi vrlo pozitivne promene na svakom mogucem planu. Tim je pre svega pojacan na kadrovskom planu. Kreg Gordon, golman koji je za rekordnu sumu 2007. godine presao iz Hartsa u Sanderlend, i covek koji poslednje dve godine, do neocekivanog potpisa za Seltik, prakticno i nije igrao fudbal, vratio se u tim. Radi se o izvanrednom cuvaru mreze. Englez Martin iz Derbija dobio je pravo da nastupa za Skote - u pitanju je odlican napadac, jedan od najzasluznijih za odlicnu sezonu Derbija. Iz Derbija dolazi i odlican veznjak Brajson. U tim je vracen iskusni krilni igrac Kris Burk, sada uzdanica Notingem Foresta. Alan Haton je ponovo onaj stari. Uz standarnog Nejsmita, Anju, Malgrua, Flecera, Vitakera i druge prvotimce, i pod Strahanovom dirigentskom palicnom - ne vidim zasto se ovaj tim ne bi nasao u Francuskoj. Jedina zamerka je to sto Volas, levi bek Rendzersa i verovatno najbolji skotski levi bek, nije pozvan. Navijaci Rendzersa imaju sta da kazu povodom toga, spominje se Strahanova istorija u Seltiku, ali to nije tema o kojoj bi trebalo diskutovati ovog puta. Skotima bi problem mogli da predstavljaju Irci, koji predvodjeni O'Nilom i Kinom zele da se drugi put uzastopno nadju na EP. Njihov tim je vrlo dobro izbalansiran, sa nekoliko pojedinaca koji mogu da naprave ozbiljnu razliku na terenu. Poljaci su, nakon ubedljive pobede nad Gibraltarom, najavili da zele svoj treci odlazak na EP. Zanimljivo je da su oni ucestvovali samo na dva prvenstva Evrope, a na jednom od ta dva su bili domacini. Velika zemlja sa prilicno slabim rezultatima fudbalske selekcije. Imajuci u vidu tim, taj disbalans nije nemoguce pretvoriti u neki opipljiviji uspeh ali se bojim da bi Poljaci, ako ne budu na vrhuncu zadatka, mogli da ostane u ovoj situaciji jos neko vreme.

                            Gordi Albion je uvek prva tema za ljubitelje reprezentativnog fudbala. Moram priznati da sam iznenadjen pobedom nad Svajcarskom. Imali su domacini neke sanse ali je Hodzson, za divno cudo, na teren izveo tim koji uopste nije igrao los fudbal. Isti taj tim odigrao je protiv kombinovanog tima Norveske jedan od najmucnijih meceva koje sam imao priliku da gledam. Ipak, sa Stelringom u nesto slobodnijoj ulozi, Delfom, Hendersonom, pa i pristojnim Vilserom - nije to izgledalo tako lose. Englezi u ovim kvalifikacijama ne jure prolaz, jer ne vidim kako mogu da se ne plasiraju, ali moraju da jure novu igru i kadrovske promene. Sa provereno tvrdoglavim Hodzsonom na klupi, i sa sve manjom podrskom navijaca i medija, ne mislim da imaju prevelike sanse, ali neka osnova, u licu Kejhila, Sterlinga, Runija i Staridza, ipak postoji. Svajcarska je pruzila vrlo, vrlo losu partiju. Njihova igra je bila toliko ocigledna da je to na momente izgledalo neozbiljno. Taj popularni sistem sa dva igraca na sredini i pokretnom cetvrkom gore je poznat i vrapcima na grani i mislim da se jos jedanput pokazalo da pogresno postavljena formacija 4-2-3-1 predstavlja ubicu ne samo estetski kvalitetnog, vec i rezultatski gledano uspesnog fudbala.

                            Grupa F nije narocito atraktivna grupa, ali bih zeleo da izrazim zadovoljstvo zbog pobede Severnih Iraca nad Madjarskom. Sverni Irci znaju da pobede Rusiju, a da izgube vec dobije meceve. Ovaj put su slavili na gostovanju reprezentaciji zemlje koja sve vise ulaze u fudbal i koja ima ogromnu zelju da bude u Francuskoj. Cesto potcenjivani Stiven Dejvis, bivsi kapiten Rendzersa i igrac Sautemtona, srce je i dusa ovog tima. Kajl Laferti, takodje jedan od onih koji su nosili dres skotskog kluba, vratio se u britanski fudbal i uspesno je zapoceo karijeru u Norvicu. On je postigao pobedonosni pogodak. Od poznatih imena tu su i Roj Kerol, golman koji je doziveo i da mu se smeju i da mu se dive, Berd, Najal MekGin, Kori Evans, Dzoni Evans, Dzejmi Vord i Kris Brant iz Vest Bromvica. Simpatican tim.

                            Rusi su nastavili svoju ''domacinsku'' seriju. Dugo, dugo vremena nijedan gost nije uspeo da slavi na ruskom tlu. Ovaj put je tim igrao na nesto manjem ali izvanrednom i modernom stadionu, Himki Areni. Mozda nije merodavno izvlaciti ozbiljnije zakljucke nakon meca sa autsajderima iz Lihtenstajna, ali se sa sigurnoscu moze tvrditi da ce Kapelo potraziti novi put nakon veoma slabe igre u Brazilu. Parsivljuk, Poroz, i konacno Dzjuba - to su nova imena, igraci koji ce pokusati da izbore svoje mesto u timu koji ce se, ako nastavi sa dobrim igrama u kvalifikacijama, sigurno naci u Francuskoj. Na ovom mecu ruski tim izasao je na teren sa dva napadaca, ali verujem da ce Kapelo, barem za sada, ostati pri sistemu 4-3-3. Austrija, Svedska i Crna Gora napadace 2.i 3. poziciju u grupi. Mislim da Svedjani imaju najvise sanse da se nadju na drugom mestu. Realno, sa Ibrahimovicem u timu nema sumnje da je EP ne samo zadatak, nego i obaveza. Erik Hamren dobro poznaje ovaj tim i Svedjani ipak imaju dobru bazu. Crna Gora i Austrija vodice zanimljivu borbu. Crnogorci imaju kult reprezentacije, podrsku navijaca, dobar domaci teren i nekoliko odlicnih pojedinaca. Austrijanci su uspeli da kompletiraju i selektuju prilicno dobre pojedince i mislim da ce i oni, kao i mnogi drugi timovi, iz sve snage pokusati da se dobrim igrama nadju na velikom takmicenju. Moldavci su interesantni, ali mislim da u ovoj konkurenciji mogu samo da pomrse racune jacima, i to iskljucivo na svom terenu. Platinijeva inicijativa definitvno predstavlja pozitivnu stvar, koja ce doneti ne samo dobar sampionat vec i, kao sto vidimo, vrlo ujednacene i interesantne kvalifikacije.

                            U grupi H bi prva dva mesta, ako ne bude velikih iznenadjenja, trebalo da pripadnu Italijanima i Hrvatima. Azuri su bili sigurni protiv Norvezana. Konte je uspesnim vodjenjem Juventusa zasluzio ovo mesto i mislim da su prisutne sve predispozicije za bolju igru nego na SP. Norvezani su lose sproveli smenu generacija. Mogla je ova selekcija da se nadje na jednom od tri velika takmicenja u periodu od 2008. do 2012. ali je ''vikinzima'' svaki kvalifikacioni ciklus donosio nove probleme, sto kadrovske sto igracke prirode. Niland, Johansen, Jensen, Selbred, Eljunusi - to igraci cine ''pesnicu'' ovog tima. Medjutim, radi se o relativno mladim momcima, fudbalerima koji nemaju dovoljno iskustva. Mislim da je ostanak Gamsta Pedersena u timu od velikog znacaja i, iz mog ugla, za njega se jednostavno mora naci mesto u prvih 11. Sto se trenera tice, Hogmo je vodio sve mladje selekcije Norveske, pa i osvojio OI sa zenskim timom 2000. godine. Takve stvari se vidjaju u Skandinaviji, ali je pravo pitanje moze li ovaj covek da izbori 3. mesto u grupi i eventualni odlazak na EP. Bez toga, bojim se da bi ova simpaticna reprezentacija mogla da preskoci i SP u Rusiji 2018. godine. Potreban je novi impuls, ali sva je prilika da Norvezani jednostavno ne mogu da se ''dovedu u red'' ako na lupi nije legendarni Egil Olsen. Hrvati nakon ranog ispadanja sa prventstva u Brazilu imaju na cemu da rade, ali sa toliko kvalitetnih pojedinaca uspeh u ovoj grupi postaje neminovnost. Ubedjivo najkvalitetnija reprezentacija na prostoru bivse Jugoslavije najbliza je odlasku na prvenstvo u konkurenciji svih bivsih republika nase nekadasnje zemlje. Nase komsije Bugari igrali su vrlo dobro u kvalifikacija za SP i mislim da oni sa pravom sebe mogu smatrati prvim favoritom za 3. mesto u grupi.

                            I na kraju, tu je grupa u kojoj igra reprezentacija Srbije. O nasem timu bih temeljnije pisao nekom drugom prilikom, tim pre zbog toga sto, i pored solidnih pojedinaca i povremenih dobrih partija, smatram da se sigurnim koracima pridruzujemo grupi najgorih timova na kontinentu. Bilo kako bilo, Dance vidim kao ozbiljan tim, sa ozbiljnim trenerom. Morten Olsen sedi na klupi Danske vec dugi niz godina. Ovog strucnjaka treba postovati zbog njegovog odnosa prema iskusnim igracima. Vec duze od decenije unazad Danci pazljivo vrse smenu generacija, ostavljajuci starije, prekaljene majstore u ekipi. Zbog toga i jesu najbolji tim u tom delu Evrope. Izuzetno mi je drago da je Tomas Kalenberg, legenda Brondbija, ponovo pozvan u tim - on se Olsenu zahvalio pobedonosnim golom na mecu sa Jermenijom. Smajhel, Bojlesen, Ankersen, Kvist, Hojbjerg, Eriksen, Sene, Kron-Deli, pa i Bendtner - sve su to provereni igraci i vrlo korektni momci, kojima je fudbal u prvom planu. Vrlo kompaktan i tehnicki izuzetno potkovan kolektiv. Sto se Jermena tice, oni su onom magicnom pobedom u proslim kvalifikacijama upravo protiv Danaca i pokazali Evropi da mogu da budu veliko iznenadjenje ove decenije. Ova grupa je njihova sansa, sansa da udju u istoriju jermenskog fudbala i ova generacija ce dati sve od sebe da tako i bude. Albanci su tradicionalno nezgodni kod kuce, ali im je ova neverovatna pobeda u Portugalu dala krila. Ne vidim zasto oni ne bi bili konkurentni u borbi za trece mesto. Portugal je u nokautu, ali je tesko ocekivati da ce nakon smene trenera, moze se reci i nakon oporavka Ronalda, igrati ovako lose. Ipak se radi o iskusnom timu koji obiluje neverovatnim pojedincima. Imajuci sve ovo u vidu, smatram da je grupa I ako ne najjaca, onda ddefinitivno najujednacenija grupa u ovim kvalifikacijama. Ako reprezentacija Srbije bude nastavila da igra kao na mecu sa Francuskom - bezidejno, takticki katastrofalno, naivno, nazadno i moze se reci antifudbalski - ne vidim kako mozemo da se uopste usudimo da ciljamo i na trece mesto u grupi. Ne volim da se mesam u posao trenera, ali ako je neko vidio ''h'' od ''holandskog stila'' igre na mecu sa Francuskom onda bi tog coveka trebalo postaviti na mesto trenera. Holandski strucnjaci znaju da naprave razliku u shvatanju fudbala neke ekipe za sat vremena i to oni rade na svim meridijanima i na svim nivoima, pa i u zenskom fudbalu. Ako Advokat namerava da ovaj pristup igri bude nase oruzje u kvalifikacijama onda nas ceka godinu i po dana standarnog obmanjivanja fudbalske javnosti i nastavak agonije srpske selekcije. Mozda sam grub, ali cvrsto stojim iza svega sto sam napisao.
                            Last edited by Bogi; 15-09-14, 18:14.

                            Comment


                            • #29
                              Odlican tekst Bogi...

                              Samo bih dodao da su mi Islandjani mnogo gotivna ekipica.Vidim da ih dosta ljudi ne gleda kao neku dobru ekipu,i tu mislim da grese.Specificna su ekipica na neki svoj nacin,i uvek volim da ih gledam.Bili su drugi u grupi za SP,i ispali su u barazu od Hrvata,koje su koliko se secam namucili.
                              Ove kvalifikacije,pa ajde da kazemo da ce Holandjani biti prvi i da ce biti zestoka borba za to drugo mesto...Ceska,Turska,svi vrebaju svoju priliku.Bas bih voleo da vidim Islandjane kao druge u toj grupi...
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • #30
                                Ne razumem ljude koji ovako na nož dočekuju novog selektora.
                                Imao je tim na okupu jedva 10 dana, meč protiv jedne od najboljih svetskih selekcija Francuske (da podsetim nije poražen - 1:1) na pravoj oranici od terena. Čak smo u drugom poluvremenu imali šansu i da pobedimo (odbrana Lorisa).
                                Naravno, lako je pametovati sa strane pa i ja mogu da kažem centralni tandem u odbrani izgleda neubedljivo, da desna strana sa Zoranom Tošićem ne funkcioniše punim kapacitetom, onako kako to rade Basta i Ivanović, da je Gudelju očigledno potrebno vreme da se uklopi u tim...
                                Ali kako onda "najgori tim u evropi" ima onakvog izvođača slobodnih udaraca, kako neko ne vidi šta Matić radi protivnicima na terenu, Stojkovićeve fenomenalne odbrane, kombinatoriku Zorana Tošića i Tadića, imperijalnog kapitena Ivanovića...

                                Inače, baš mi se dopao novi format kvalifikacija i njegova poenta, ujedinjenje TV prava po ugledu na klupska takmičenja UEFA. Sem više para za UEFA novi format donosi mnogo više prenosa za ljubitelje fudbala i bolje urađene prenose sa jedinstvenom atraktivnom grafičkom obradom.

                                Comment

                                Working...
                                X