Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO D'ITALIA 2014 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ja sam jednom prilikom postavio, ako se dobro sećam, čitavu računicu za gorivo i zagađenje. Ekologija je go K od argumenta za F1. Pre je bilo ovako: F1 bolid tokom vikenda potroši oko 180-200 litara za trku. Za treninge nek bude još 150% od toga (u ono vreme kada je postojao i slobodni trening četvrtkom popodne). To je oko 500 litara goriva po bolidu za vikend. Pomnožimo sa 20 trka (jeste bilo manje trka, al' sam stavio više zbog testiranja), pa pomnožimo sa 24 bolida i to je 240 hiljada litara za čitavu F1 sezonu. Računao sam maksimum maksimuma. Mislim da sam možda čak i preterao za 20-30%... Pritom sam računao broj treninga iz recimo 2006, broj vozača iz 2010. i tako. Dakle, F1 karavan za trkačku sezonu potroši oko 300 hiljada litara za celu sezonu, kada dodamo i zimska testiranja. Koliko samo u Srbiji ima automobila? Neka svaki od njih potroši litru i to je već zagađenje jednako F1 karavanu ZA ČITAVU SEZONU!!! Dakle, samo srpski automobili DNEVNO isprljaju vazduh koliko F1 za čitavu sezonu (365/6) dana...
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #47
      Ode Montezuma....
      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

      Comment


      • #48
        If the police cant stop you you must be on the dust

        Comment

        Working...
        X