Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO D'ITALIA 2014 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Iako kolege u prenosu konstantno cene da Ferrari gresi u strategiji(ima istine delimicno), imam utisak da to nije najveci problem koji imaju. Nemozes da organizujes nesto do perfekcije, sto ima tesku falinku(ja to po Srpski) u startu. Pre svega mislim na nedovoljno snazan agregat, a i zadne krilo im nije bas jaca strana. Imali su i primedbe na Honeywell-ov turbo punjac. Sve mi se cini da tim funcionise manje-vise korektno, ali u fabrici ne. Kao da kubre sa inzenjerskim kadrom koji ce uvesti neke kvalitetne promene na bolje.
    sigpic
    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

    Comment


    • #32
      Originally posted by bice View Post
      Da je potrajala trka jos par krugova verujem da bi Kimi presao Batona i Pereza ali kasno se probudio.
      Tesko, sustizao ih je zato sto je ovu dvojicu prvo Fetel, pa Magnusen usporavao.Ocekivao sam dosta vise od Ferarija, ali izgleda da su malo ispred njih i Fors Indija i Meklaren.Deveto mesto za Kimija je bilo maksimum, a verovatno bi zavrsio van bodova da Magnusen nije ponovo isterao vozaca van staze kao i odustajanje Alonsa.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Gogi View Post
        Stvarno se pitam da li Alonso ima toliko debele zivce da sakrije razocaranje, ili pak nesto debelo krije? Ovo danas nije bio samar, nego noga u d...?
        Ima debeo bankovni racun koji pokrije svu tugu i razocarenje.Salu na stranu,steta,ocekivalo se njegovim dolaskom u Ferrari da pocne neka nova era dominacije,medjutim nije bas uspjelo,vazda je nesto falilo,ruku na srce ne moze se Alonsu puno prigovoriti voljeli ga ili ne,mislim da je on pruzio svoj maksimum.

        Comment


        • #34
          Izgleda da je sastanak strateške grupe F1 (šefovi timova/direktori grupacija najjačih timova i nekoliko predstavnika slabijih timova, FIA i možda neko iz FOM, nisam siguran) u Monzi u subotu ujutru doneo nešto novo... Od jutros se pominje da ćemo sledeće godine imati 8 timova na gridu, od kojih će jači (dakle većina, najverovatnije) imati po 3 bolida... Ako bi to bilo 6 timova (Mercedes, Red Bull, Ferrari, Williams, McLaren i recimo Sauber kog želi da kupi neki kanadski modni milijarder), to bi značilo isti broj bolida na gridu... Kontam da zbog Mateschitzovog uticaja Toro Rosso neće otpasti, kao ni Force India, što realno i ostavlja tri tima sa najviše problema na gridu bez mesta - Lotus, Caterham, Marussia. Ipak, ovo za Sauber i milijardera se pominje u drugom konktekstu i moguće je da se trenutno očekuje da je Marussia jedan od tih 8 timova, pa Sauber ako uđe ušao je. Ovo poslednje je samo moje razmišljanje...

          Comment


          • #35
            I onda svaka trka na postolju tri Mercedesa? Nisam siguran da je to dobra ideja.

            Comment


            • #36
              Po 3 bolida..To onda opet otvara prelazni rok koji je ove godine više nego očajan
              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

              Comment


              • #37
                Sta bi to trebalo da znaci? Smanjujemo troskove u F1 na racun performansi bolida, a ujedno i prosirujemo garaze. Pa tom progresijom cemo se vratiti u karting!
                sigpic
                No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                Comment


                • #38
                  http://www.formulino.hr/trose-300-mi...vo-cuvaj-gume/

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Alen P View Post
                    I onda svaka trka na postolju tri Mercedesa? Nisam siguran da je to dobra ideja.
                    Pa ja stvarno ne vidim kako će Lotus i Caterham da se izvuku, Caterhaovi bivši radnici podnose gomile kolektivnih tužbi zbog otpuštanja pre isteka ugovora, Lotus nikog živog sponzora više ne zanima, svo kvalitetno ljudstvo im je otišlo, vozači su i dalje malo na ivici (ali dosta manje, mora se reći)... To je 4 bolida manje, a i ovako grid već 5-6 godina nije kompletan. Bogatiji timovi imaju pare i za treći bolid, o tome se dugo govorilo i ranije...

                    Originally posted by Nikoletina View Post
                    Po 3 bolida..To onda opet otvara prelazni rok koji je ove godine više nego očajan
                    Da, fazon je što ipak većina ima ugovor i za dogodine, Massa i Bottas su potvrćeni ali to nikad nije ni dolazilo u sumnju. Jedino je kao u Mclarenu bilo zanimljivo, ali niko ne bi tu mačku u džaku, što Hondin motor još uvek jeste...

                    Originally posted by Gogi View Post
                    Sta bi to trebalo da znaci? Smanjujemo troskove u F1 na racun performansi bolida, a ujedno i prosirujemo garaze. Pa tom progresijom cemo se vratiti u karting!
                    Troskovi nisu smanjeni i to se znalo od starta da neće biti. F1 mora ići ispred tekućih drumskih tehnologija, što nije bio slučaj (u najboljem slučaju išli su u korak sa KERSom), ovo sad je dobar korak i nadam se da će se gurati ka većem uticaju elektromotora. Ja sam oduvek više bio za vodonik kao gorivo, nema negativnih uticaja na sredinu (izduvni gasovi su vodena para), to bi tražilo i dosta veće zapremine motora, moralo bi da se uvede nazad dolivanje goriva jer je vodonik u odnosu na masu i zapreminu koju zauzima jako slabo gorivo. Sa druge strane, povećala bi se iskorišćenost motora... Ali, uprkos nekoliko većih projekata koji su rađeni pre oko 10-ak godina, ta ideja nije zaživela. Teslina struja itekako krči sebi put, što nije nikako loše, ali ja sam prosto uvek za SUS motore.

                    Comment


                    • #40
                      Među osvajačima poena vidim 2 Mercedesa, 2 Williamsa, 2 Red Bulla i jedan Ferrari, ali taj Ferrari ne vozi Alonso.
                      Čisto da uzvratim prozivku od Alonsa posle kvalifikacija.
                      Startovao je 4 pozicije ispred Raikkonena i posle pit-stopova je bio ispred samo jednu poziciju.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #41

                        Comment


                        • #42
                          Vanja, slazem se da bi manje od 20 bolida na gridu bilo lose za F1, ali sam navikao da ekipa u AutoMoto sportu broji dva auta, motora. Uvek je tako bilo i ja sam zato da tako i ostane. Znam za pedesete u F1, Dakar reli, Le Man ali to je nesto drugo.
                          Honda je pre tigar nego macka u dzaku, videces mozda padne i koja pobeda 2015.

                          Dalje, pusti struju i vodonik u F1 treba da se oseca miris benzina.

                          Comment


                          • #43
                            Rekao ja isto sto i Briatrore cim se uclanio na forum.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by MarkedOne8 View Post
                              Među osvajačima poena vidim 2 Mercedesa, 2 Williamsa, 2 Red Bulla i jedan Ferrari, ali taj Ferrari ne vozi Alonso.
                              Čisto da uzvratim prozivku od Alonsa posle kvalifikacija.
                              Startovao je 4 pozicije ispred Raikkonena i posle pit-stopova je bio ispred samo jednu poziciju.
                              Gde si ti urednice, fali tehnicke analize ovde.

                              Tri posta za redom su zato jer neznam da citiram vise od jednog posta.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Alen P View Post
                                Vanja, slazem se da bi manje od 20 bolida na gridu bilo lose za F1, ali sam navikao da ekipa u AutoMoto sportu broji dva auta, motora. Uvek je tako bilo i ja sam zato da tako i ostane. Znam za pedesete u F1, Dakar reli, Le Man ali to je nesto drugo.
                                Honda je pre tigar nego macka u dzaku, videces mozda padne i koja pobeda 2015.

                                Dalje, pusti struju i vodonik u F1 treba da se oseca miris benzina.
                                Nisam nikakav ni strucnjak,ni tehnolog ni inzinjer,ali ne moze me niko ubijediti da dvije ili koliko se vec max trka formule 1 vozi u mjesecu,toliko negativno utice na kompletnu ekologiju,i da oni V10 nekadasnji i V8 motori zagadjuju vise nego ista na ovome svijetu.Ok formula treba da bude vrh tehnologije,ali ovo sve pa i nama hardcore navijacima postaje jako tesko za pratiti,milion pravila.E slusaj zbog ovoga ovako,zbog onoga onako,i onda se pitaju sto formula gubi fanove,i mladje ne zanima.Ja kad bih sad nekome poceo objasnjavati pravila,zbog cega ovo,ili ono,pogotovo mladjem(recimo sinu),taj bi samo vrtio ocima,i rekao,ok jesi ti normalan.Ne bih da se uvrijedi tehnicki dio foruma(smatram ove koji vise se razumiju,studiraju itd itd),ali ovo sada moze biti samo zanimljivo onim geekovima,koji vole gadgete i pale se na stvari koje niko ne razumije.A mislim da sustina moto sporta nije u ovome,niti je ikada bila.Boli me briga i za ekologiju,i za vrh tehnologije,i klinac,nek tu pricu prodaju nekome drugome,i nek se o ekologiji brinu na drugi nacin,a ima ih sigurno 10 boljih od ovoga.P.... se na ers,drs,kers,mgu-h,mgu-k,niti znam kako funkcionisu,nit me zanima,a dok shvatim kako funkcionisu,oni ce reci,e nije fora to nego emg-e ili koji vrag.Ovako mi ostaje da gledam formulu,cisto iz navike,i zato sto cu je gledati uvijek kakva god bila,ali da ce mi izazivati uzbudjenje kao prije 10 i vise godina,to ne,bar ne u ovom formatu.

                                Comment

                                Working...
                                X