Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: WTA Tour

    [quote author=bice link=topic=2558.msg187062#msg187062 date=1288547464]
    Ne ne volim bas taj praznik a i nije nas.Castim vas sve jednim srcem.


    &^@4(
    [/quote]

    Divan si.. Hvala! :8-[/ :8-[/ :8-[/
    Mistakes make us who we are.

    Comment


    • Re: WTA Tour

      hvala bice :8-[/
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Re: WTA Tour

        Eh, i da, bice, najveca nagrada nam je to sto si taj 2000 post upravo postavio na teniskom pdf-u %QWT&W
        Mistakes make us who we are.

        Comment


        • Re: WTA Tour

          To sam i zeleo.Najvise ovde provodim vreme i sve puno cenim i postujem &+I}\ :fc-[

          [quote author=bojanaBG link=topic=2558.msg187065#msg187065 date=1288547631]
          hvala bice :8-[/
          [/quote]

          Nema na cemu %QWT&W
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Re: WTA Tour

            [quote author=bice link=topic=2558.msg187069#msg187069 date=1288547875]
            To sam i zeleo.Najvise ovde provodim vreme i sve puno cenim i postujem &+I}\ :fc-[
            [/quote]

            I mi tebe, nadam se da to znas %QWT&W
            Mistakes make us who we are.

            Comment


            • Re: WTA Tour

              Pa znam p%8@
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • Re: WTA Tour

                :8-[/
                Mistakes make us who we are.

                Comment


                • Re: WTA Tour

                  Izgleda vas je Kimina pobeda sve raznezhila..samo se cmachete po celom pdf-u #%d*

                  Chestitke Kim!
                  Nisam ochekivao da ce Wozniacki da se vrati u drugom,mada sam znao da je za to spososobna...
                  “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                  Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                  Comment


                  • Re: WTA Tour

                    Nymane, ovo je jedan slozan pdf, gde se svi volimo &^@4(
                    evo i tebi jedan poljubac :8-[/
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Re: WTA Tour

                      Ljubav :fc-[

                      Hvala! p%8@

                      :8-[/
                      “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                      Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                      Comment


                      • Re: WTA Tour

                        Evo i od mene jedno &^@4( za Vas, kolega Nyman :8-[/
                        Mistakes make us who we are.

                        Comment


                        • Re: WTA Tour

                          Bravo Kim!

                          Comment


                          • Re: WTA Tour

                            Kraj jos jedne sezone u WTA konkurenciji koja na ovom forumu ne privlaci neku veliku pozornost a moze se okarekterisati samo prolaznom ocjenom.Sezonu je obiljezila CAROLINE WOZNIACKI kao broj 1. jer je konstantno kroz cijelu godinu igrala na visokom nivou na svim podlogama i ostvarivala dobre rezultate sa skorom 64-18 i 6. osvojenih turnira.Radi se o dosta mladoj teniserki/20./ koja je na sebe skrenula paznju prije dvije godine kada je zavrsila kao 12. igracica a prosle godine kao br.4.Dakle iz godine u godinu napreduje no nebi sad trebala stati posto ima tu jos mnogo toga da nam pokaze i nadam se da ce joj ovo biti samo stimulans za dalje uspjehe.Nije to teniserka koju krasi neka atraktivna igra sve se svodi na izuzetno dobru fizicku pripremu i tri osnovna udarca/servis,bekhend,forhend/ a najjace oruzje joj je odlicna igra u defanzivi i mene licno podsjeca na JJ.Kao i vecina teniserki igra za moj ukus previse ravan tenis sa rijetkim promjenama ritma i uglova ono po principu samo udari sto jace i preciznije da loptica ide na stranu protivnika.Tu odmah iza nje je Vera Zvonareva koja je vec dugo u samom vrhu i koja je ove godine promjenila trenera sto je urodilo dobrim rezultatima iako je na pocetku godine to nije obecavalo i bila je do Wimbledona van prvih 10.Br. 3 je legendarna Kim Klajsters ili kraljica betona,napravila je mali napredak u odnosu na proslu godinu ali je igrala vrlo malo turnira a bazirala se samo na vece turnire i podlogu hard i ima skor u ovoj godini 40-7 a od toga na hardu 32-4 i to joj je sigurno jedan veliki nedostatak da bi smo konstantovali da je potpuno kompletna teniserka ali ipak velika sampionka.Sestre Wiliams su tu odmah iza Kim no njihovo pojavljivanje na terenima je bila rijetkost ali eto i to je bilo dovoljno da ostanu u samom vrhu tenisa.Stosur je igrala konstantno citavu godinu na visokom nivou i uspjela je da ponovi otprilike rezultate od prosle godine a njenu igru krasi i atraktivnost i lucidnost a zasluge takve igre je njeno znanje iz dubl konkurencije gdje je takodje u samom vrhu.Skiavone je na sebe skrenula paznju osvojivsi veliki RG u svojoj 30. godini i to je odjeknulo kao senzacija no radi se o dosta kvalitetnoj teniserki sa dobrim teniskim znanjem i iskustvom.
                            Ima tu jos mnogo toga ali ne nekog noviteta u WTA uglavnom ono sto smo gledali zadnjih godina i svaka se teniserka uglavnom zadovoljava onim cime raspolaze i tu se zadrzava.Neznam tacan broj koliko je teniserki osvajalo turnire ove godine ali mislim da je jednom cifra bila preko 20. sto govori o tome da je dosta izjednjacen tour i stvarno su male nijanse u odnosi prvih i recimo onih koje su oko 50. pozicije barem kada se uporedjuje kvalitet.Srbija u odnosu na proslu godinu ima jednu teniserku vise u top 100. a to je Bojana Jovanovski/72/ koja sigurno moze mnogo toga da uradi velikog u karijeri jer je trenutno i najmladja medju tim igracicama.JJ je odlicno usla u sezonu osvajanjem nezvanicno 5. turnira po jacini IW i jedan period bila br. 2 i tada je obecavala da moze napasti br.1,promjenila je trenera i pokusala da igra nekim drukcijim stilom /agresivnije/ i taman kada je takva igra trebala doci do izrazaja u mecu sa Alonom Bondarenko gdje je prvi set dobila za nevjerovatnih 13. minuta doslo je do povrede ledja i kasnije proizvelo ocajne rezultate koji nisu bili dostojni ni igracice iz top 100.Vjerovatno u narednoj godini od nje nemozemo ocekivati ovakav rezultat ali bi uvijek mogla biti opasnost da bljesne na nekom turniru no JJ netreba nikada otpisati.Ivanovic je imala godinu uspona i padova pa njeni posljednji rezultati obecavaju da bi mogla sljedece godine da se vrati u sami vrh no za to treba jos mnogo mnogo i rada i napretka i posvecenosti tenisu.I pored toga sto imamo dobre teniserke nasa reprezentacija ne postize zadovoljavajuce rezultate.
                            Najveci gubitak je sigurno odlazak velike Dementieve u penziju sto je malo bilo neocekivano jer sa 29. godina zivota mogla je jos mnogo toga da pokaze i tako je Rusija ostala sa samo jednom igracicom u TOP 10. iako ih imaju najvise u prvih 100.Safina je vjerovatno najveci gubitnik jer je godinu pocela kao br.1 a zavrsila kao 62. a odmah iza nje je velika sampionka Kuznjecova koja je pala na 26. poziciju.
                            Dakle godinu su obiljezile veliki broj teniserki koje su osvajale turnire ali ja trenutno nebi ni jedan turnir izdvojio nekom vecom ocjenom a tri meca su mi skrenula paznju kao nesto zaista odlicno.

                            1. French Open Petrova N. - Rezai A. 3R 6-7, 6-4, 10-8 -remek djelo ove godine

                            2. Brisbane Clijsters K. - Henin J. F 6-3, 4-6, 7-6-na samom pocetku sezone dvije velike sampionke

                            3. Australian Open Williams S. - Azarenka V. QF 4-6, 7-6, 6-2-tenis kome nebi zavidjeli ni muskarci
                            Shànghǎi 2005

                            Comment


                            • Re: WTA Tour

                              Bravo Sojicu,sjajan tekst @R&}*
                              Bilo je dobrog tenisa zadnjih dana,meni je drago sto je Kim dosla do titule

                              Tacno je da se slabije prati WTA,ali mi je drago da se ipak pratilo tokom sezone,do ove godine je bilo maltene nezamislivo da se ovdje toliko prica i diskutuje o WTA tour-u,ali i to se promijenilo zahvaljuci vama koji itekako pratite WTA i nadam se da ce tako biti i naredne sezone.
                              Ovaj tvoj post je jedan lijep rezime sezone(koja jos uvijek nije zavrsena),a i teniserke ce brzo opet na terene *#AI&D
                              sigpic

                              Comment


                              • Re: WTA Tour

                                Ma moze se reci da je zavrsena.U 2011 obecavam da necu gledati vise zenskog tenisa nego u 2010 $8#a ali zelim da Jelena,Ana, a pogotovo Bojana zablistaju i dodju u sam svetski vrh gde im je mesto. %QWT&W
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                                Comment

                                Working...
                                X