Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIBA Basketball World Cup - Live thread

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Sad ne treba odmah posle ovog uspeha da ocekujemo i na sledecim takmicenjima medalje,ide se korak po korak do tad svasta moze da se desi,vec vidim kako ce da se pljuje po ovim momcima i Saletu ako ne urade nesto na EP....
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Kada smo odradili onaj alley oop na kraju nas par ortaka je pocelo da se raduje i da divlja kao da smo osvojili zlato
        To mi je jasan znak koliko smo zavoleli ovu generaciju i koliko smo zadovoljni.

        Hvala vam momci na ovih par meseci. Iskreno mi je krivo sto je gotovo

        Comment


        • Izvanredan podatak, Teo je jedini igrac koji je bio u idelnoj petorci, na zadnja 2 SP
          Takodje,Teo je jedini igrač izvan NBA lige koji se našao u najboljem timu SP
          Pre 4 god Turska- Teo,Kevin , Turkolu, Kleiza i Skola.
          Sada u Španiji -Teo, Irving, Batum, P. Gasol i Farid.
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment

          Working...
          X