Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tri gola sjajnog Grizmana, odlično se kreće prije svega. Uopšte kakva partija Simeoneove ekipe u 2. poluvremenu, impresivno.

    Comment


    • Nakon ovog poraza Ateltika i ociglednog pada forme Selte tabela se definitivno ''cepa'' na dva dela. Prvih sedam mesta po redu zauzimaju Real, Barselona, Atletiko, Valensija, Viljareal, Sevilja i Malaga. Razlika izmedju prvoplasiranog i Reala i sedmoplasirane Malage je 9 bodova. Tim iz Andaluzije ima isti broj bodova kao i Sevilja i Viljareal, 30. Sudeci po ovome, ceka nas interesantan nastavak sezone u vidu borbe za prvo mesto i ostala mesta koja vode u LS i kvalifikacije za to takmicenje.

      ''Donji dom'' tabele, kao i prethodnih sezona, odlikuje bodovna ujednacenost. Elce je poslednji sa 10, a Selta osma sa 20 bodova. Videcemo da li ce u nekoj daljoj perspektivi, do februara ili marta, neki od timova iz ove grupe uspeti da se probije u prvih sedam. Ipak, sasvim je jasno da opstanak mora biti prioritet.

      Treba izdvojiti Eibar, Viljareal i Malagu kao timove koji postizu bolje rezultate od predvidjenih. Ateltik i Sosijedad su, nazalost, uspeli u suprotnom.
      Last edited by Bogi; 21-12-14, 22:49.

      Comment


      • Originally posted by conviction View Post
        Tri gola sjajnog Grizmana, odlično se kreće prije svega. Uopšte kakva partija Simeoneove ekipe u 2. poluvremenu, impresivno.
        Svakako je Grizman odradio veliki posao, ali mislim da je onaj penal bila prekretnica i da su tu pali (pr. Junajted protiv Lestera).
        Inače ne znam treći (ili beše to četvrti) gol da li je ono bio ofsajd ili ne, nisam stigao da vidim, samo jedan replay sam video kada je Raul Garsija (ili ko već) dodao Grizmanu...

        Da nije bilo penala mislim da bi se utakmica drugačije odvijala...

        Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Deni View Post
          Svakako je Grizman odradio veliki posao, ali mislim da je onaj penal bila prekretnica i da su tu pali (pr. Junajted protiv Lestera).
          Inače ne znam treći (ili beše to četvrti) gol da li je ono bio ofsajd ili ne, nisam stigao da vidim, samo jedan replay sam video kada je Raul Garsija (ili ko već) dodao Grizmanu...

          Da nije bilo penala mislim da bi se utakmica drugačije odvijala...

          Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
          Kod tog penala , kontakt je ipak postojao a sudija je procijenio da je to za penal. Mislim nije bilo neko simuliranje očigledno pa da čovjek kaže da je baš poklonjen penal. Diskutabilno jeste, to se slažem.
          Spoiler


          Atletiko je bio u drugom poluvremenu osjetno bolji od Baskijaca, fizički su ih nadjačali, to je po meni presudilo a ne penal.

          Comment


          • Trenutno je u toku prijateljski mec izmedju selekcija Baskije i Katalonije. Utakmica se igra na San Mamesu. Ove regionalne selekcije uglavnom i igraju svoje meceve krajem svake kalendarske godine. Najaktivnije su selekcije Katalonije i Baskije dok pokrajina Galicija, i pored konstituisane federacije i tima, ne igra cesto prijatelske meceve.

            Trenutan rezultat je 1-0 u korist Baskijaca. Aduric je postigao gol, i to rutinskom egzekucijom, nakon greske u postavljanju katalonske odbrambene linije.

            Katalonija:

            Casilla, Piqué, Víctor Sánchez, Busquets, Xavi, A.Vidal, Sergio García, J.Soriano, Bartra, Deulofeu y Jordi Alba.
            Baskija:

            Iraizoz, Carlos Martínez, Mikel Balenziaga, Jon Ansotegi, Iñigo Martínez, Ander Iturraspe, Ander Capa, Beñat Etxebarria, Aritz Aduriz, Xavi Prieto e Ibai Gómez.
            Last edited by Bogi; 28-12-14, 21:24.

            Comment


            • U principu Atletiko Bilbao vs rest of Spain

              Comment


              • Mesavina Barse-Espanjola-Sevilje...vs Bilbao-Sosijedad...
                Zanimljivo...Krivo mi sto nisam gledao...
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Jos 20-ak minuta se igra.

                  http://www.olweb.me/tv-3-catalunya

                  Comment


                  • Originally posted by Bogi View Post
                    Jos 20-ak minuta se igra.

                    http://www.olweb.me/tv-3-catalunya
                    Ako ostane 1:1, hoce li biti penali?
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Koliko ja znam, neće.

                      Ko drugi nego Serhio Garsija. Kakav je to majstor igre. Još jedan od fudbalera koji su igrali za oba kluba iz Barselone.
                      Last edited by Bogi; 28-12-14, 23:21.

                      Comment


                      • Bila je ovo lepa fudbalska predstava, ambijent u kome su uživali igrači obe selekcije. Katalonci nešto konkretniji i sa većim posedom, ali rezultat 1-1 sasvim odgovara onome što smo videli na terenu. Ovo je treći uzastopni meč ova dva tima koji je završen remijem.

                        Prijatno je videti da su oba tima igrala kreativno, sa dosta dodavanja i duplih pasova. Note španskog stila igre obezbedile su kvalitetno fudbalsko veče. Čak su crveno-žuti nastupili u formaciji 3-4-3, sa ofanzivnim konceptom igre.

                        Videli smo i dosta mladih igrača u obe selekcije: za tim Katalonije nastupali su Serhi Samper, Delofeu, Serhi Gomez, Masip, Đerar Moreno, Alvaro Vaskez, dok su zeleni dres nosili mladi Kapa, Roberto Tores, Dani Garsija, Aurteneće i ostali. Od veterana, i uopšte starijih igrača, na obe strane igrali su Ćavi, Serhio Garsija, Gorka Iraizos, Aduric, Viktor Sančez i Ćabi Prieto.







                        Last edited by Bogi; 28-12-14, 23:29.

                        Comment


                        • Srećna Nova godina svim ljubiteljima španskog fudbala.

                          Comment


                          • Comment


                            • Danas mi je pik dana Sevilja - Selta. 2 napadacke ekipe, trebalo bi da bude zanimljiva tekma. Naravno, popodne je rezervisano za sve Spance.Mada, i Depor - Bilbao bi potencijalno mogla da bude zanimljiva tekma....

                              p.s. A sutra... Valensija - Real...tu ocekujem golovi da prste...
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Vamnos Atleti

                                Comment

                                Working...
                                X