Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by denia_el View Post
    botas najpametnijioko njega nikad drama,a eto ga na podijumu
    Dobro primećeno, jako lepo i elegantno vozi... Nema nekih ludih pokušaja, nema cepanja guma. Vozi i mlati kolegu...

    Originally posted by Ricma View Post
    Kako sezona odmice, tako sve vise prezirem Rozberga.G**** jedno srecno...
    Što? Bio je prednjim krilom ispred Hamiltonovih zadnjih na ulazu u krivinu, a bio je tu i u krvini očito. Trkački incident, da je skrenuo da ne bi udario Lewisa morao bi da napusti stazu delom i šta onda, po pravilima Lewis je učinio prekršaj... Izuzetno je glupo što su se skucali na startu trke, a ne na kraju, što evo i Wolff i Lauda, vidno ljuti, ističu. Biće vrlo zanimljivo do kraja sezone, Spa može ponovo biti prekretnica sezone.

    Lewis me dosta razočarao svojim stavom o odustajanju... Šta Alonso npr. treba da radi, već 7-8 godina nema bolid dostojan njegovih mogućnosti i opet se kolje sa napaljenim klincima poput Magnussena (koji je takođe baš preterao danas, više puta je gurao ljude van staze, svesno)...

    Comment


    • #17
      Bravo za voznju i odbranu Kevine Nadam se da nece biti neke glupe naknadne kazne. Da Button nije kreten mozda bi imali i 5-6, ili 5 i 7, ali ni ovako nije lose. Rosberg

      Comment


      • #18
        Originally posted by p4p1 View Post
        Rosberg
        Da nije možda namerno skrljao sebi krilo?

        Comment


        • #19
          Ricciardo kapa do poda , iskoristio je sve sto mu se pruzilo i pobedio , Vettel fenomenalan start na kraju peti mozda je mogao i bolje i opet je porazen od Ricciarda

          Hamitonov i Rosbergov incident... shit happends ali se previse gluposti dogadja na Lewisovoj strani , trecu trku zaredom on skoro od pocetka trke juri ostale sa zadnje pozicije , Rosberg je i posle incidenta mogao da odnese pobedu da nije napravio nekoliko sitnih ali vaznih greskica kao kad ga je Magnussen pretekao i icini mi se iza nekih vozaca je gubio vise vremena nego sto je smeo . Hamilton odlican start ali ne znam zasto je bio onako spor , Vettel i Rosberg su ga lako napali iako je imao cistu stazu ispred sebe nakon incidenta verujem da mu se nije ni vozilo.Ako se neko pita zasto je Hamilton frustiran pa neka razmisli malo , malo malo pa mu se desi neka glupost

          Ferari opet pravi glupost ali to je ferari , Alonso solidan ali i borben , lepo obilazenje Peresa i odlicna bitka sa Magnussenom na kraju je imao kontakt sa Vettelom koji ga je kostao 1-2 pozicije vise , Raikkonen svaka cast , na njegovoj omiljenoj stazi dolazi do najboljeg rezultata sezone i pobedjuje Alonsa

          Bottas zajedno sa Ricciardom vozac godine , ne zna se koji je bolji

          Zao mi je Lotterera sto nije uspeo da zavrsi trku , steta je sto je svoju debi trku zavrsio u prvim krugovima trke
          Last edited by Mikinen; 24-08-14, 15:03.
          If the police cant stop you you must be on the dust

          Comment


          • #20
            Sta reci za Rosberga ta kljusina me fascinira iz utrke u utrku, prestize samo kada ima bas bas nove gume i to je to u svim drugim okrsajima puca ko kokica. Navro ko sivonja u 3.krugu, kazu trkacki incident pa jeste ali kada bi svi tako nepazljivo i neiskusno vozili imali bi takve incidente svaka 2 kruga ali ih nemamo bas zbog toga sto ih svi izbjegavaju ili bar pokusavaju.

            Rikardo svaka cast, sta bi bilo da je prethodne 4 godine bio on umjesto Webbera
            Last edited by DinoFC; 24-08-14, 15:03.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Da nije možda namerno skrljao sebi krilo?
              Iz tog smajlija si izvukao da mislim da je namerno udario Lewisa? Svasta, ali cinjenica je da je on sjebao Lewis-a, a problem koji je i sebi napravio se na kraju nije odrazio na njegov konacni plasman -->
              Kapiram ja da se to tretira kao trkacki incident, ali sto se mene tice skoro uvek krivicu snosi onaj koji pokusava da napadne, kada za to nije pravo vreme. Slicno kao i Button pred kraj, bez ikakvog rezona je probao i Kevina da napadne, sto ga je kostalo pozicije, a da je bio timski igrac, mozda Vettel ne bi uspeo obojicu da pretekne do kraja.

              Comment


              • #22
                Originally posted by p4p1 View Post
                Iz tog smajlija si izvukao da mislim da je namerno udario Lewisa?
                Ma jok, namerno zajebavam da podstaknem neku diskusiju ovde... Dobili smo na tanjiru poslasticu za diskusiju, a eto, troje-četvoro ljudi po jedan komentar o tome i ćao... Jea, svi su pomalo smoreni, razlozi su razni, ali ne mislim da je to razlog da imamo do 30 komentara po trkačkom vikendu...

                Comment


                • #23
                  http://www.b92.net/sport/automoto/f1...&nav_id=891658

                  Sve jasno i Lauda i Toto fino rekose, znaci ne mozes biti takav mungos da u 3. krugu to uradis i navijaci uvidjeli o cemu se radi.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Vanja #66 View Post

                    Lewis me dosta razočarao svojim stavom o odustajanju... Šta Alonso npr. treba da radi, već 7-8 godina nema bolid dostojan njegovih mogućnosti i opet se kolje sa napaljenim klincima poput Magnussena (koji je takođe baš preterao danas, više puta je gurao ljude van staze, svesno)...
                    Zasto je razocarao , sto je hteo da sacuva agregat , imao je problema sa podom bolida , nalazio se minut iza svih vozaca i samo ga je SC mogao spasiti ali to se nije desilo i umesto da ekipa njega zove u boks i kazu mu da sacuva agregat on to govori ekipi , pogotovo sto ima jedan agregat manje od Rosberga a pritom dolazi Monza gde je agregat veoma bitan

                    Kazes Alonso se bori sa napaljenim klincima e pa Lewis posle boksa jedva da je imao priliku da se bori sa bilo kim koliko je bio daleko , pritom nije taj mercedes vise toliko brzi od ostalih , ostali su lepo napredovali , mercedesu su zabranili FRIC sistem , tako da eto sta reci
                    Last edited by Mikinen; 24-08-14, 16:15.
                    If the police cant stop you you must be on the dust

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by DinoFC View Post
                      http://www.b92.net/sport/automoto/f1...&nav_id=891658

                      Sve jasno i Lauda i Toto fino rekose, znaci ne mozes biti takav mungos da u 3. krugu to uradis i navijaci uvidjeli o cemu se radi.
                      Ne može b92 da prenese nečije reči bez izvrtanja, pa to ti je...

                      Originally posted by Mikinen View Post
                      Zasto je razocarao , sto je hteo da sacuva agregat , imao je problema sa podom bolida , nalazio se minut iza svih vozaca i samo ga je SC mogao spasiti ali to se nije desilo i umesto da ekipa njega zove u boks i kazu mu da sacuva agregat on to govori ekipi , pogotovo sto ima jedan agregat manje od Rosberga a pritom dolazi Monza gde je agregat veoma bitan

                      Kazes Alonso se bori sa napaljenim klincima e pa Lewis posle boksa jedva da je imao priliku da se bori sa bilo kim koliko je bio daleko , pritom nije taj mercedes vise toliko brzi od ostalih , ostali su lepo napredovali , mercedesu su zabranili FRIC sistem , tako da eto sta reci
                      Čuj, on je taj koji sebe promoviše (kao što ga i drugi naravno promovišu) kako je trkač koji nikad ne odustaje i šta ti ja znam. Šta da je izašao stvarno SC na stazu? Naređao bi 5 ljudi u prvom krugu kad se SC povuče... Nije stvar u tome što je tražio, nego načinu na koji je tražio, čekao sam da zaplače da ga puste unutra koliko je kmekavim glasom razgovarao preko radija (ako je već toliko to hteo, mogao je samo da uđe unutra, baš da vidim ko bi ga sprečio da izađe iz bolida). A osim što je imao oštećenje bolida smanjio je snagu motora čim je krenuo da traži da se povuku (zato je i bio dosta sporiji u drugoj polovini trke, dok je do tad umeo da izveze i po neki najbrži krug). To smanjenje snage, taj najslabiji režim i služi tome da se svi delovi unutra sačuvaju. Sve se tu projektuje za maksimalno opterećenje, najslabiji režim je dosta ispod toga i taj režim motor može da gura i gura i gura... Ne kažem da nije imalo mozga što je to tražio, bilo je na mestu, ali način na koji se obraćao timu, suprotnost sa onim kako sebe predstavlja... ne sviđa mi se. A zgotivio sam ga prethodne dve godine...

                      Iskoristiće Meška to oštećenje poda da kažu da je odustao kao posledica sudara, pa će na konto toga verovatno i da zamene menjač. To je recimo pametno razmišljanje...

                      Comment


                      • #26
                        Odlicna trka,Rikardo buduci sampion svaka cast,steta za Kimija izmace mu podijum ali je bio odlican danas,samo napred.Hamilton jbg brate nemas srece ove godine,sta da se radi nesto se urotilo protiv tebe
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #27
                          Viza vi,ove borbe,tj borbi Hamiltona i Rozberga za titulu bih rekao par stvari.Na pocetku sam simpatisao Rozberga cisto da vidim da li moze da pokaze zube Hamiltonu koga su svi vec prije sezone proglasili sampionom sto zbog forme,sto zbog jacine Merca.Medjutim kako vrijeme ide obojica mi se pocinju gaditi,imaju najbolje alate u rukama(cak koliko se sjecam ni Vettel nije mogao u kvalifikacijama da ima hladno sekundu brze po krugu od konkurencije,a da ne pricamo o zadnje dvije godine i borbama vetela sa alonsom,kimijem,hamiltonom u meklarenu,pa cak i mercedesima za visok plasman prosle godine),no umjesto cistog trkanja stalno kukaju jedan na drugog,umjesto da to rijese muski s manje price.Iskreno ne vidim da neko moze poremetiti nekoga od njih dvojice da osvoje titulu(iako je hamilton danasnjim odustajanjem dobro pomogao rozbergu,ali naravno abu dabi i dupli bodovi to sve vracaju u egal),no malo mi je bespotrebno ovo sve i prepirke itd.Ne ulazim u tehnicke stvari,kvarove,nesrece itd,cisto sumnjam da tu ima ikakvih teorija zavjere i sl,ipak je ovo isuvise skup sport,i preveliki je mercedes igrac da bi se bavio takvim stvarima.Jednostavno bih volio da do kraja gledamo cisto utrkivanje.Razumljivo mi je ponasanje Rozberga njemu je ovo po meni once in a lifetime oportunity sto bi rekli da osvoji titulu,tesko da ce imati drugu priliku,a na Hamiltonu iako je pred njim tezi put,ocekujem da on sad pokaze zube,spusti glavu,koncentrise se i svima dokaze da je jedan od najboljih,i najbrzih vozaca u zadnjoj deceniji.

                          Comment


                          • #28
                            Izgleda Rosberg priznao da ga je namjerno roknuo

                            Comment


                            • #29
                              Cestitke Rikardu,po meni vozac godine bar za sada.Rozberg,sta reci sramota je ne pobediti u tako dominantnom bolidu kad mu je timski kolega toliko iza,incident necu da komentarisem.Bottas najneprimetniji vozac formule 1,peske do podijuma.Kimi je izvukao najvise sto moze s obzirom da Ferrari nista nije napredovao tokom leta,ali svejedno prvi put ispred Alonsa.Vettel,uobicajeno ove sezone pravi sitne greske koje ga salju van podijum pozicije,Fernando I Ferrari,uvek ista prica stalno ima nesto sto ga sprecava da bude u vrhu ali stalno.Sve u svemu jedna solidna trka

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by DinoFC View Post
                                Izgleda Rosberg priznao da ga je namjerno roknuo
                                Jea, opet Lewis izleće u medije sa bombastičnim izjavama... "U suštini je rekao da je to namerno uradio." A ono što je stvarno rekao je da se nije potrudio da spreči incident... Da malo rezimiramo Bahrein:



                                Ovo nekih 3 ili 4 puta u toku trke, redovno zatvaranje vrata Hamiltona, znamo da tako vozi. Elbows out. Zanimljiv mu je i komentar o tome kako je Vettel bio bliži od Rosberga u prvom krugu, pa je odustao jer je video da nema mesta... Realno, Vettel je profulao kočenje a Hamilton je to video na način koji on to želi - on zna da pored mene ne može da prođe. Sa takvim stavom je sekao i gurao Rosberga i na kraju Mađarske, a ko se mača lati od mača i strada. I nije mu ovo prvi put da je nekom malo preagresivno zatvorio vrata i stradao zbog toga (Maldonado i Valensija 2012. npr...)... Ni najmanju nameru nemam da kažem da je on nešto kriv, ali isto kao što je Nico mogao da pusti gas i/ili ukoči, tako je i on mogao da ostavi 20cm više... Coulthard je jako lepo rekao - mali incident i velike posledice...



                                http://gfycat.com/LeanPertinentFanworms#

                                Budimo realni - ovo niti izgleda smisleno, niti izgleda kao jak udarac... Ovo izgleda tako banalno i ono što je neverovatno je koliko lako te Pirelli gume i dalje pucaju. Brundle se posle trke raspitao i u Pirelliju znaju da je verovatnoća da će guma pod naponom u krivini pući ukoliko se udari u najširi deo bočnog zida (između gazeće površine i obojenih pruga) oko 90%. Bilo gde drugde i u bilo kojim drugim uslovima - šanse su daleko manje. Dakle - problem je poznat, a čim je poznat može se i rešiti. Da li postoji želja, to je drugo pitanje... Dva jarca na brvnu, neki morao da izvuče deblji kraj...

                                Nico u svemu ovome ispada zloća, đavo i strašilo jer ne zna da se ponaša. Nema takta, nema pristup, nema šlif, nije bio u ovoj situaciji nikad, što kaže El Pocho ovo mu je verovatno jedina i najbolja šansa da uzme titulu i imamo momka koji je frustriran, jer ipak pokazuje mnogo više nego što je bilo ko očekivao i samo zato što trenutno ima malo više sreće od kolege svi redom ga napadaju... Da se danas izvinio dok su mu zviždali dosta bi manje navukao bes britanske štampe (koja, jelte, mahom diktira jvano mnjenje F1 sveta), da je imao stav - izvinite svi, nisam hteo, jao baš mi je žao. Naravno da on to ne misli, naravno da niko drugi to ne bi mislio i naravno da svi očekuju da ih lažeš u oči... Baš zato što to nije uradio ima moje simpatije. Da je prišao ivici podijuma, pogledao u publiku i rekao im - očekujete li od mene da vas lažem i kažem da mi je žao što mi je glavni konkurent za titulu danas odustao? - osvojio bi me skroz, ovako se samo skamenio, gledao da ne zezne stvar još više ali nije hteo da se ikom dodvorava...
                                Last edited by Vanja #66; 24-08-14, 22:16.

                                Comment

                                Working...
                                X