Announcement

Collapse
No announcement yet.

2010 NBA Playoffs

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: 2010 NBA Playoffs

    Salesam, ok slazem se s tobom u nekim stvarima al isto tako Pippen je bio prejeben igrac pa sjetimo se samo njegovih sezona koje je igrao i bio najbolji all round igrac lige pogotovo je to bio pokazao kad se MJ povukao nemogu se sjetit koja je to godina.

    Po meni je Bryant imao puno tezi put nakon sto je Shaq otisao pa ti Lakersi su bili srot ekipa al opet ih je doveo u play off i danas mislim da je Boston puno kvalitetniji kao ekipa i ima vise opcija na svim pozicijama nego LA.

    Ne znam ni sam da budem iskren al kontam da se u ono vrijeme Bulls-a igrala drugacija obrana necu rec jaca a i sudjenje je bilo drugacije al opet ova kosarka danas je na nekom drugom nivou-brza- tako da kontam da nema smisla usporedjivati te dvije ere(pogotovo statistike) a niti igrace iz proslosti sa ovima koji igraju danas.

    Mogu se slozit da sudjenje u zadnjih par godina ubija igru al nemogu se sloziti kad pricas da se Lakersima pusta pa ako im se pusta sto kazes na to da se Bostonu jedinom u ligi pusta da igraju takvu fizicki jaku obranu sa najvise kontakta (posto se zna da igraju najcvrscu) i masu puta im suci toleriraju kad blokiraju protivnickog igraca njih 3-ica u obrani jedan ga ljepi a ostala dvojica su u totalnm kontaktu tijelom pa ispadne odlicna obrana bez foula sto se nekim drugim timovima nedopusta i puno im se vise prekrsaja dosudjuje sto je vidjeno puno puta.

    A ovo sto pricaju za slobodna bacanja u zadnoj cetvrtini, La je bio agresivniji i zadnje 2 cetvrtine je napadao reket i gotovo sve suteve pokusavao ispod kosa sa Gasolom i Bryant-om koji je pred kraj napokon skontao da ga neide sut i odlucio se ulaziti pod obruc nebi li u tom kontaktu izborio slobodna bacanja rezultat toga je tolika razlika u sl. bacanjima dok se boston oslanjao na suteve iz vana i rijetko je igrao pick n rol na Pierca, jednostavno su bili mekani i opustili su se u drugoj fazi utakmice i sjebali prednost koju su imali.

    Poz. (*#^R^

    Comment


    • Odg: 2010 NBA Playoffs

      [quote author=chucknorrisx link=topic=2555.msg141094#msg141094 date=1276952100]
      Salesam, ok slazem se s tobom u nekim stvarima al isto tako Pippen je bio prejeben igrac pa sjetimo se samo njegovih sezona koje je igrao i bio najbolji all round igrac lige pogotovo je to bio pokazao kad se MJ povukao nemogu se sjetit koja je to godina.[/quote]
      Ja nisam nigde ni rekao da Pipen nije bio igracina (jer bi bio budaletina kad bi tako nesto izjavio) ali je cinjenica da je Onil bio dominantniji i da je mnogo vise odvlacio kompletnu odbranu svih protivnika od bilo kog igraca Cikaga i tako ostavljao mnogo "slobodnog" prostora Brajantu. Sa onim "tezi" sam se malo nasalio ali ukupno gledano Onil je bio veci problem protivnicima nego Pipen i Rodman zajedno (merim u vreme kad su u jedni i drugi bili sampioni).

      Po meni je Bryant imao puno tezi put nakon sto je Shaq otisao pa ti Lakersi su bili srot ekipa al opet ih je doveo u play off i danas mislim da je Boston puno kvalitetniji kao ekipa i ima vise opcija na svim pozicijama nego LA.
      Ovde mogu da se slozim delimicno. Za tezi put da ali da je Boston mnogo jaci, to ne. Boston je ranije bio puno jaci tim, vise nije, naravno to je prvenstveno radi godina, a i mozda najbitnije je to da i sam Garnet nije ni senka onog igraca sto je bio nekad (koji bi pocepao onog Gasola, ne bi bilo sanse da se ovaj nadigrava sa njim).

      Ne znam ni sam da budem iskren al kontam da se u ono vrijeme Bulls-a igrala drugacija obrana necu rec jaca a i sudjenje je bilo drugacije al opet ova kosarka danas je na nekom drugom nivou-brza- tako da kontam da nema smisla usporedjivati te dvije ere(pogotovo statistike) a niti igrace iz proslosti sa ovima koji igraju danas.
      Mogu se sloziti sa tim da je sad brza ali bi rekao i da je ondasnja bila kvalitetnija i sa jacim odbranama nego danas (ukupno, po broju vrhunskih timovi sa jezivim odbranama, a i pojedinacno po igracima). Sad ima mozda par ekipa (ni sa prstiju jedne ruke) koje igraju vrhunsku odbranu ali uporedi npr. Bad Boyse sa bilo kojom sadasnjom ekipom i videces na sta mislim - to je nebo i zemlja.

      Mogu se slozit da sudjenje u zadnjih par godina ubija igru al nemogu se sloziti kad pricas da se Lakersima pusta pa ako im se pusta sto kazes na to da se Bostonu jedinom u ligi pusta da igraju takvu fizicki jaku obranu sa najvise kontakta (posto se zna da igraju najcvrscu) i masu puta im suci toleriraju kad blokiraju protivnickog igraca njih 3-ica u obrani jedan ga ljepi a ostala dvojica su u totalnm kontaktu tijelom pa ispadne odlicna obrana bez foula sto se nekim drugim timovima nedopusta i puno im se vise prekrsaja dosudjuje sto je vidjeno puno puta.
      Sudjenje ne samo sto ubija draz gledanja i nadmetanje, ono je katastrofa. Poenta je da je ovo PO i to finale, poslednja utakmica i odbrane treba da budu na vrhuncu timskih mogucnosti, a ne da se svira 150 bacanja za bilo koga. Oni su prvo pustili pravu kosarku, a onda su poceli da menjaju kriterijum i da navlace da Lejkersi stignu Boston. Ali cak i ako su tako odjednom promenili kriterijum, nije ga trebalo menjati samo za/na jednu stranu, i ako je istina da su Lejkersi vise napadali kos od Bostona (to stoji 100%), bilo je poprilicno situacija gde je po tom novo uspostavljenom kriterijumu trebalo svirati faulove i za Boston, a nije. I to je prelomilo mec, a ne Brajant, Gasol ili Artest vec bas to uz moram priznati odlicne partije (drugo) pomenute dvojice.

      A ovo sto pricaju za slobodna bacanja u zadnoj cetvrtini, La je bio agresivniji i zadnje 2 cetvrtine je napadao reket i gotovo sve suteve pokusavao ispod kosa sa Gasolom i Bryant-om koji je pred kraj napokon skontao da ga neide sut i odlucio se ulaziti pod obruc nebi li u tom kontaktu izborio slobodna bacanja rezultat toga je tolika razlika u sl. bacanjima dok se boston oslanjao na suteve iz vana i rijetko je igrao pick n rol na Pierca, jednostavno su bili mekani i opustili su se u drugoj fazi utakmice i sjebali prednost koju su imali.
      Vec ti odgovorih gore. Dodacu samo da sam misljenja - ne da ubedjujem nekog - da bi uz zadrzani kriterijum s pocetka meca kako je i trebalo biti jer je to finale, i to G7, ili uz blazu promenu ali prvenstveno ujednaceniju (za obe ekipe), Boston dobijo 10-ak razlike i to bez vecih problema.

      Ne radi se ovde o Lejkersima ili Bostonu vec o tome da je strasno da se u bilo kom sportu odlucuje sampion na osnovu sudijskog kriterijuma i tako ocajnih odluka na stetu jednih. Ja u NBA navijam za Orlando i za Sanse i nekad kao trece za Cikago (ali vremenom, u pocetku nisam mogao da smislim MJ-a, tek nakon povratka sam poceo da ih gotivim, i njega i tim). Danas od igraca mi je Vejd broj jedan za kog mislim da ni za pedalj nije losiji od Brajanta napadacki (Kobi je kompletniji radi bolje odbrane), cak bi se usudio da kazem mozda i da je bolji jer ga je pa skoro svaki put razbucao u medjusobnoj igri (kao sto nije nista gori ni od Lebrona ali on sad nije vazan). Pre njega mi je miljenik bio T-Mac (koji je takodje cudo u napadackom smislu). A nekad, za vreme MJ-eve vladavine, je to mesto bilo rezervisano za neponovljivog Anferni Peni Hardveja. Hocu da kazem da ne branim Boston zato sto za njih navijam - mada su mi istine radi drazi od Lejkersa ali recimo Pirsa jedva da mogu da smislim, dok mi je Alen gotivan (posle Vejda i T-Mac-a) - vec iskljucivo radi sportske nepravde (koje i ovako svuda ima i previse).

      Da dodam ima na B9* likova koji izjavljuju da je Brajant bolji napadacki od Dzordana sto je u najmanju ruku smesno (granici se sa...), gledajuci ne statistiku jer ona ne mora nista da znaci vec igre u svim finalnim serijama koje su igrali i/ili PO uopste. Brajant mnogo vise ume da siluje, da spuca veci broj lopti, a prosek mu je znatno losiji nego Dzordanov (i to cak i posle drugog povratka kad je sve poprilicno pokvario, o onom odnosu pre povratka ne vredi trositi reci). U regularnom delu razlika je manja, a to nesto opet govori, Dzordan se podizao na jos visi nivo - sto je i najveci i najbolji pokazatelj njegove kosarkaske velivcine i neuporedivosti - koji je samo mozda Vejd malcice dodirnuo one sezone kad je uzeo prsten, dok Brajant obicno pada u PO.

      Poz. (*#^R^
      Pozz.

      [quote author=nidz@ link=topic=2555.msg141092#msg141092 date=1276951727]
      Evo jednog najnovijeg zanimljivog rekorda Kobija.... $#^%RT ...On je jedini igrac u istoriji koji je davao vise od 600 poena tri plej ofa za redom!! #$&+|r #$&+|r ... 633 (2008) , 695 (2009) ,671 (2010)[/quote]
      Ovo mi nije jasno kako kad mu je prosek mnogo losiji nego Dzordanov, mada, jedino objasnjenje moze biti da je tako radi veceg broja utakmica koje su bile potrebne Lejkersima da dodju do kraja.

      Comment


      • Odg: 2010 NBA Playoffs

        Zavrsila se jos jedna odlicna i jako zanimljiva NBA sezona, jedina senka je mozda sudjenje u sedmoj utakmici finala, ali dobro mi tu nista ne mozemo. @(*6sd$%
        Nadam se da ste uzivali u prvoj sezoni NBA-a na SK-u i da ce tako biti i narednih sezona. Svi se takodje nadamo i tom famoznom trecem prenosu, videcemo sta ce biti od svega toga.

        NBA CHAMPIONS, WESTERN CONFERENCE CHAMPIONS - LA LAKERS
        EASTERN CONFERENCE CHAMPIONS - BOSTON CELTICS
        FINALS MVP - KOBE BRYANT
        MVP - LEBRON JAMES
        DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR - DWIGHT HOWARD
        COACH OF THE YEAR - SCOTT BROOKS
        MOST IMPROVED PLAYER - AARON BROOKS
        SIXTH MAN OF THE YEAR - JAMAL CRAWFORD
        ROOKIE OF THE YEAR - TYREKE EVANS

        U cetvrtak nam predstoji NBA draft, a od prvog jula i FA pijaca.

        Sto se tice foruma, malo smo kasno poceli sa reklamom i sve je ovo malo izgledalo sto se kaze na vrat-na nos. Zato za narednu sezonu imamo velike i zanimljive planove i forum ce svakako brojati vise clanova, NBA podforum bi trebao da ima svoj blog itd da vas ne davim sad o tome.
        Nadam se da ste uzivali i da cete i dalje uzivati na forumu i uz prenose NBA na SK-u. Ova tema ce ostati par dana i onda ide pod kljuc, ali je zato Offseason u punom jeku i prikljucite nam se tamo u diskusiji jer ce od prvog jula biti ludilo.
        Toliko od mene za sada, bicete obavesteni o planovima i novinama, vase je samo da pratite desavanja i budete u toku. &($%WP+

        T-Mac *#AI&D
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • Odg: 2010 NBA Playoffs

          VELIKO HVALA Sport Klubu na još jednoj NBA sezoni! Posebno mi se sviđaju novine u programu kao što su NBA Live i Real NBA. Kroz Veliko finale su nas vodila dva dobra komentatora. Od oktobra 2009. god. do danas videli smo dosta dobrih utakmica i puno talentovanih igrača sa kojima nadam se, NBA liga ne treba da brine za svoju budućnost. VELIKO HVALA i uredniku ovog Foruma T-Mac-u! Odlično je obavio svoj posao. Na ovu sezonu sigurno baca senku "deljenje pravde" od strane sudija u Velikom finalu, i to pogotovo u 7. utakmici. Bilo je u ovogodišnjem Velikom finalu i sudija koji su, kako je Dejvid $tern nazivao njihovog bivšeg kolegu Tima Donagija, "osuđeni prestupnici", ali to je tema za drugu priliku...Još jednom VELIKO HVALA Sport Klubu!

          Comment

          Working...
          X