Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2- bwin Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2- bwin Grand Prix České republiky

    Posle kratkog izleta do američkog kontinenta, moto družina se vratila u Evropu. Sada su tu, praktično u našem komšiluku. Mnogi fanovi sa ovih prostora su u Brnu po prvi put čuli uživo zvuk ovih ljutih mašina.



    Pred vozačima je veoma zahtevna staza. Kratki pravci i niz brzih krivina sa dugim kočenjima znače da je neophodno dobro prianjanje, kao i pravi izbor pneumatika.

    Mika Kalio je bio ubedljiv u svom trijumfu na Indianapolisu. Ništa ga nije moglo omesti na putu do pobede-ni prekid trke, ni ponovni restart. Iskusni Finac je vodio od početka do kraja držeći ostale na istom odstojanju i niko nije mogao da ga ugrozi.

    Njegovom timskom kolegi nije toliko prijala letnja pauza. Rabat i dalje ima prednost u generalnom plasmanu, ali ona se polako topi. Dolazak u Brno je za Kalia povratak na mesto prošlogodišnjeg trijumfa, što znači da Tita čeka teška borba.

    Iako su Kalio i Rabat i dalje najozbiljniji kandidati za titulu, ni ostali nisu bez šansi, pre svega Vinjales. Bio je odličan na Indiju, stigao je do drugog mesta i ponovo nadmašio svog kolegu Saloma. Maverik je vrlo posvećen radu i vredno vežba kako bi bio spreman u drugom delu sezone.



    Prošlogodišnji pobednik (Moto3) trke u Brnu, Luis Salom nije imao sreće na Indiju, ali sada je stigao na stazu koju voli, što je dodatni motiv.

    Agerter je u usponu, kao i Kalio. Konstantno postiže dobre rezultate i drži formu na zavidnom nivou. Ove godine je dokazao da ne možemo više da ga komentarišemo samo kao najboljeg startera na gridu, već da se na njega mora ozbiljno računati kada su pitanju pozicije na podijumu.
    Zarko, Nakagami i Korteze su na prošloj trci bili solidni, ali od njih se očekuje mnogo više. Pred početak 2014., njihovi fanovi su se nadali najvišim plasmanima i možda će neko od njih u drugom delu sezone konačno opravdati očekivanja.

    Tores i Terol su pred trku na Indianapolisu dobili nove šasije, ali im ni to nije mnogo pomoglo. Momci i dalje vredno rade želeći da što pre poprave loš utisak koji su ostavili u prvom delu sezone. Do sada, rezultati su im ispod svih očekivanja, ali ne treba zaboraviti da se Terol prošle godine u Brnu borio u vodećoj grupi do samog kraja trke.

    Alex de Angelis će se ponovo priključiti kraljevskoj klasi, ovog puta umesto Edvardsa, zbog čega ćemo se za vikend “družiti” sa Rikardom Russoom.

    Ako među vama ima srećkovića koji će trku u Brnu gledati na licu mesta, želim vam srećan put i pozivam vas da podelite sa nama svoje utiske kada se vratite.

    DOBAR PROVOD SVIMA!!!

    sigpic

  • #2
    Sad sam tek skontao da su Kalio i Rabat jedino u Qatar-u zauzeli prvo i drugo mesto, mislio sam da su vise od dva puta bili na postolju
    U nedelju ih ocekujem ali prvi Kalio pa Rabat, da se jos vise zakuva

    Comment


    • #3
      Bilo bi lepo da Korteze konacno iskoristi dobar plasman iz kvalifikacija. Za Brno ga vezu lepe uspomene, mozda mu krene sutra.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Sta se deslio sa Vinjalesom jel imo neki problem pad? Sam LOWES Svaka Cast decku objasnjava neke stvari samo kad bi uspeo da bude malo konstantniji
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #5
          Nadala sam se direktnom duelu izmedju Kalia i Rabata. Zao mi je sto nismo mogli u medjusobnom okrsaju da vidimo ko je bolji, ali mi je drago zbog Kortezea.
          sigpic

          Comment

          Working...
          X