Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by dzoni gp View Post
    jel neko zna ko je kriv za udes Bradla i A.Espargara?....i treba mi jedna informacija ako neko slucajno zna koliko fabrike kosta jedan motor ne mislim razvoj i sve to?....
    Bradl je kriv. Nije mi jasno drugo pitanje, na sta konkretno mislis?

    Comment


    • #32
      Sto se moto3 tice, odlicna trka kao i uvek. svaka cast za Masbou-a sto je sa poslednjeg mesta uspeo cak da bude i prvi jedno vreme i bas bih voleo da je pobedio Vazqueza nikako ne volim tako da mi nije drago sto je on pobedio al boze moj mora i on nekad da pobedi duuuugo je cekao na tu pobedu

      Comment


      • #33
        JB je takođe bio na trci...



        A Edwardsa su definitivno penzionisali... Samo je pitanje hoće li voziti u Britaniji ili ne.

        Comment


        • #34
          Originally posted by crni View Post
          Bradl je kriv. Nije mi jasno drugo pitanje, na sta konkretno mislis?
          Pa interesuje me kolika je vrednost samog motora koji voze,npr Yamaha r1 u radnji kosta lupam oko 10.000e...a koliko kosta fabricki motor koji voze na trkama ne mislim tu na razvoj i ostale stvari vec na gotov proizvod odnosno vrednost tog motora....ako me sad razumes?
          sigpic http://caseystoner.com.au/

          Comment


          • #35
            Pominju se neke sifre oko 2-3 miliona dolara. Ali ako pogledaš koji su budžeti timova, shvatiš da se to odnosi manje-više na motor koji predstavlja skup svojih delova. Realno, tu ide ogroman razvoj, istraživanje i trud svih inženjera, što se može reći da je neprocenjivo (Ducati, Yamaha i Honda ove četvorotaktne mašine razvijaju već više od 10 godina), ali ajde, moje mišljenje je da bar 10-15 miliona ode direktno na motor godišnje.

            Comment


            • #36
              https://www.facebook.com/photo.php?f...r&notif_t=like
              Prvi deo trke odlican, posle sve doslo na svoje. Mislim da je Rosi vozio malo smirenije mogao doci do pobede ali voli covek da se nadmece sa Dovijem, zato ga valjda svi i volimo Sta mislite da se desava sa Bautistom? ocekivao sam od njega mnogo vise, kao i ovi iz Gresinija sigurno? Reding odusevio mada mislim da nece biti nista bolji kad sedne na Bautistinu masinu. Da li je neko nasao snimak sudar Bradla i Espargara, sta se tu desilo?

              Comment


              • #37
                Originally posted by dzoni gp View Post
                Pa interesuje me kolika je vrednost samog motora koji voze,npr Yamaha r1 u radnji kosta lupam oko 10.000e...a koliko kosta fabricki motor koji voze na trkama ne mislim tu na razvoj i ostale stvari vec na gotov proizvod odnosno vrednost tog motora....ako me sad razumes?
                da neces mozda da kupis RC213V?

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Pominju se neke sifre oko 2-3 miliona dolara. Ali ako pogledaš koji su budžeti timova, shvatiš da se to odnosi manje-više na motor koji predstavlja skup svojih delova. Realno, tu ide ogroman razvoj, istraživanje i trud svih inženjera, što se može reći da je neprocenjivo (Ducati, Yamaha i Honda ove četvorotaktne mašine razvijaju već više od 10 godina), ali ajde, moje mišljenje je da bar 10-15 miliona ode direktno na motor godišnje.
                  ako sam te dobro razumeo jedan RC213V kosta oko 2-3 miliona dolara....Ma razmisljam se sa Cecchinellom da uletim po pola za sledecu sezonu ...salu na stranu gledo sam Indi sa par drugara pa smo dosli do pitanja koliko moze da kosta jedan Moto GP fabricki motor niko nije znao tacno ali smo dosli do cifre oko milion e,naravno odmah mi je palo napamet da bacim sa pitanjem na forum jer znam ko sve te informacije drzi u malom prstu....i nije mu trebalo mnogo da se upeca Vanja #66 SVAKA CAST meni bi morali da ugrade lap top u glavu da sve to popamtim i znam
                  sigpic http://caseystoner.com.au/

                  Comment


                  • #39
                    Dajte neki link gde mogu da odgledam reprizu trke,samo nemojte ono GP REPLAYS nešto neće da otvori,ajde ko zna neka okači.

                    Comment


                    • #40
                      Meni stvarno nije jasno šta se dešava u GP šampionatu, ali ovo je postalo isuviše smešno!!! Dečko koji ima 21 godinu se bukvalno sprda sa vozačima poput Rosija, Lorenca i Pedrose. Da li je ta njegova Honda stvarno toliko bolja od drugih motocikala? Njegov stil vožnje je toliko agresivan da to nije normalno, a opet, taj motocikl se toliko dobro ponaša pri toj vožnji da je to prosto nestvarno??!! Pratim moto gp još od kraja 80-tih godina, bilo je vozača koji su dominirali, ali na ovaj način ni jedan. Imam utisak da ga stave na bilo koji mašinu od fabričkih motocikala, pa čak i na Ducati, da bi bio isti slučaj. Ako se ovo nastavi, a po svoj prilici da hoće, Moto GP gubi svaki smisao!!!

                      Ti stvarno druže misliš da Rosi može da pobedi??!! Pa on ne može više ni protiv Lorenza i Pedrose, a sva trojica da se slože, opet mu ne mogu ništa. Ja nisam uopšte oduševljen time što mali radi, iz prostog razloga što će GP izgubiti svaki smisao, ali moram priznati da to što radi se graniči sa nestvarnim!
                      Last edited by crni; 12-08-14, 20:44.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Boca View Post
                        https://www.facebook.com/photo.php?f...ter¬if_t=like
                        Prvi deo trke odlican, posle sve doslo na svoje. Mislim da je Rosi vozio malo smirenije mogao doci do pobede ali voli covek da se nadmece sa Dovijem, zato ga valjda svi i volimo Sta mislite da se desava sa Bautistom? ocekivao sam od njega mnogo vise, kao i ovi iz Gresinija sigurno? Reding odusevio mada mislim da nece biti nista bolji kad sedne na Bautistinu masinu. Da li je neko nasao snimak sudar Bradla i Espargara, sta se tu desilo?
                        Bautista ima problem što jedini sa Reddingom (i to tek od ove godine naravno) ima Nissin kočnice i Showa vešanje. Hondini brendovi, razume se. Iako ti paketi možda i nisu toliko iza Ohlins/Brembo koje ostali koriste, podaci koje daje Alvaro su premali da bi se to razvijalo kako treba, kao i tempom koji treba. Kad imaš ostatak grida na Ohlinsu i Brembu (maltene ostatak, ne baš ceo, da budemo precizni) možeš lako da skupiš podatke o trendovima i razvijaš ono što velika većina traži i lako se utvrdi generalni pravac. Iako bi čovek pomislio da je jedan čovek za razvoj i set-up idealno (ja prvi tako mislio do skoro), to nije tako jer je naravno svaka staza drugačija i ne mogu se izvući konkretni zaključci. Ponekad ubodu podešavanja i Bautista skoči, ipak češće fulaju. Ima naznaka da će Redding sledeće godine biti na Ohlins/Brembo setu, jer nije Honda glupa, vide da nešto ne ide i nema poente gurati to. Lično, mislim da je i bolji voač od Alvara, tako da očekujem dosta od borbe Britanaca na satelitskim Hondama. A Miller će izgleda sa Calom u LCR, CWM je vrlo zainteresovan za tako nešto izgleda, samo što će Jack naravno na RCV1000R...

                        Originally posted by dzoni gp View Post
                        meni bi morali da ugrade lap top u glavu da sve to popamtim i znam
                        Ovo sam napisao posle 5 minuta gledanja po netu, nisam do sad viđao/čuo tu cifru. Opet, nekako me nikad nije interesovalo jer kao i svi prototipi, ne mogu se lako proceniti...

                        Originally posted by cavu View Post
                        Dajte neki link gde mogu da odgledam reprizu trke,samo nemojte ono GP REPLAYS nešto neće da otvori,ajde ko zna neka okači.
                        http://www.motolink.info/

                        Do skora su ovde bili snimci na Google Documents valjda (bruda postavio negde početkom sezone), sad se skida preko torenta. Ne znam kakvo je stanje sa brzinom, nisam skidao...

                        Comment


                        • #42






                          Last edited by Vanja #66; 12-08-14, 15:58.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by dzoni gp View Post
                            ako sam te dobro razumeo jedan RC213V kosta oko 2-3 miliona dolara....Ma razmisljam se sa Cecchinellom da uletim po pola za sledecu sezonu ...salu na stranu gledo sam Indi sa par drugara pa smo dosli do pitanja koliko moze da kosta jedan Moto GP fabricki motor niko nije znao tacno ali smo dosli do cifre oko milion e,naravno odmah mi je palo napamet da bacim sa pitanjem na forum jer znam ko sve te informacije drzi u malom prstu....i nije mu trebalo mnogo da se upeca Vanja #66 SVAKA CAST meni bi morali da ugrade lap top u glavu da sve to popamtim i znam
                            Znas koga treba da pitas covek sve zna

                            Comment


                            • #44
                              Ako Markez pobedi na svim trkama do kraja a zasto ne bi,hoce li biti veca legenda od Doktora ili ce biti tu negde?

                              Comment


                              • #45
                                Uostalom .. pa nek pobedi Kad ne znaju da se udruze , pa malo jos i zapnu , sta da im radim ! Banalan primer , JLo trenira u teretani ( moje misljenje je da je to nula jer su to kontrolisani uslov , nema vetra , ukljucena klima itd - bolje da sedne na bajk i cepa a znam da ga i nekad vozi ) ima tamo nekog psihologa ali tu nema vajde ,cim mu se ovaj uvukao u glavu. Doca se trudi ali ocigledno da je Honda dominantnija - manja potrosnja goriva i minorno trosenje gume .Tako da -getyourshittogether VR46 ! Deni pa ...osciluje ... Lorenco se vrati pa onda odluta i tako

                                Comment

                                Working...
                                X