Announcement

Collapse
No announcement yet.

У сусрет Шпанији

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • У сусрет Шпанији

    Тема је посвећена свим дешавањима везана за надолазеће светско првенство у Шпанији.
    Састави, повреде, опоравци, ко игра, ко не, итд.


    Како селектори буду скраћивали саставе тако ћу ја то да додајем. Нећу сад да рокам ростере од по 45 играча. Ево за почетак ово:

    Србија (20 играча):
    Василије Мицић (Чуће се), Немања Дангубић (Чуће се), Новица Величковић (Трабзон), Стефан Јовић (Раднички Крагујевац), Никола Калинић (Раднички Крагујевац), Стефан Бирчевић (Раднички Крагујевац), Богдан Богдановић (Чуће се), Марко Симоновић (Црвена звезда Телеком), Лука Митровић (Црвена звезда Телеком), Владимир Штимац (Уникаха), Милош Теодосић (ЦСКА), Владимир Мицов (ЦСКА), Ненад Крстић (Ефес), Владимир Лучић (Валенсија), Стефан Марковић (Уникаха), Немања Бјелица (Фенербахче), Мирослав Радуљица (Милвоки Бакс), Дејан Кравић (Тексас Тек), Огњен Кузмић (Голден Стејт), Немања Недовић (Голден Стејт).

    Шпанија (12):
    Рики Рубио (Минесота), Хозе Калдерон (Њујорк), Серхио Родригез (Реал), Хуан Карлос Наваро (Барселона), Серхио Љуљ (Реал), Руди Фернандез (Реал), Виктор Клавер (Портланд), Алекс Абринес (Барселона), Пау Гасол (ЛА Лејкерс), Марк Гасол (Мемфис), Серж Ибака (Оклахома) и Фелипе Рејес (Реал Мадрид).

    Литванија (16):
    Мантас Калниетис, Симас Јасаитис (Локомотива Кубан), Шарунас Василијаускас (Трефл Сопот), Адас Јушкевичијус, Реиналдас Сеибутис, Антанас Кавалијаускас (Лијетувос Ритас), Артурас Гудаитис, Мартинас Поциус, Паулијус Јанкунас (Жалгирис), Жигимантас Јанавичијус (Пријену), Дејвидас Гаилијус (Олимпија), Јонас Мачијулис (Панатинаикос), Миндаугас Кузминскас (Уникаха), Шиштоф Лавринович (Валенсија), Даријуш Лавринович (Будивељник), Донатас Мотиејунас (Хјустон) и Јонас Валанчијунас (Торонто).

    и вест да ће Ману Ђинобили вероватно пропустити такмичење због повреде:

    San Antonio Spurs guard Manu Ginobili has a stress fracture in his right leg and is unlikely to represent Argentina in the FIBA Basketball World Cup in Spain this summer, league sources told Yahoo Sports.
    Ginobili, 36, was diagnosed with the early stages of a stress fracture in his exit physical with the Spurs.
    Ginobili is seeking a second medical opinion before proceeding, sources said.
    The recovery and rehabilitation process for the injury is expected to be two months.
    Од раније се зна да сигурно за Аустралију неће наступити Пети Милс, исто због повреде. Тони Паркер је одавно најавио да неће играти на овом СП-у, Никола Миротић није прошао у коначан списак Шпаније. Распали Клеиза испао и из овог прелиминарног састава Литваније. Код нас, као што знате, нема Миленка, Кешеља, Марјановића, Катића, Мачвана, Савановића, Ерцега. Али има Симоновића.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

  • #2
    Циркус се наставља:

    Величковић отказао Ђорђевићу, селектор разочаран: Брука и срамота

    Сад кад позове Савановића а овај га отера у .!.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #3
      Rekao je da ga nece zvati.

      Rekao sam u onoj drugoj temi i ponovicu ovde, covek je krenuo pogresnim putem.

      Comment


      • #4
        Edin Avdic:
        Đorđević je razočaran što mu Velićkovič NIJE NA VREME JAVIO da neće igrati...
        A sad se prisetimo izjave Duška Savanoviča:
        Iskreno, u šoku sam! Razgovarao sam sa selektorom još u martu i tada mi je rekao da računa na mene, da imam još mnogo toga da pružim reprezentaciji. Ne znam, sada sam ostao bez teksta. Uhvatili ste u trenutku dok sam se ukrcavao na avion, letim na more sa porodicom, a sve sam podredio tome da budem u Beogradu 9. jula na prozivci. Ne znam šta da kažem,ne bi bilo nikakvih problema da mi je to saopštio, ovako sam zaista razočaran zbog načina na koji sam saznao za vest, a ponoviću sve sam podredio reprezentaciji. Mnogo me sve ovo žulja“,
        I sta sad ja da kazem kao lik koji ne poznaje ove ljude licno niti je ukljucen u rad reprezentacije i realno nema pojma sta se tu desava. Da pljujem, ne ide, jer su to sve ljudi koje obozavam i koji su mi mnogo srece doneli ali ovi postupci su neobjasnjivi. Dokle ce bre vise da se prljaju nasi sportisti, da se desavaju skandali, zavere... Pozelim da se ugase svi sportovi kod nas kako bi se nesto makar ocuvalo sto smo nekad voleli, legende za koje smo navijali, srecu koju su nam donosili. Danas je sve toliko izobliceno da vise ne znam koju emociju treba da pokazem niti kako da se osecam.
        Da idem kao budala i da tapsem i vicem ma idemo dalje, to mi nikada nije islo, uvek sam znao koga zasto i zbog cega zastupam i volim. Naravno da cu greske uvek oprastati ali najgore je kad se desavaju ovakve stvari a ti ni ne znas zasto
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • #5
          Saša priča o ispalama...
          Originally posted by Brajkula
          Veruj meni, radi kako hoćeš

          Brajkula, 2014. N.E

          Comment


          • #6
            Originally posted by prskaj View Post
            Edin Avdic:


            I sta sad ja da kazem kao lik koji ne poznaje ove ljude licno niti je ukljucen u rad reprezentacije i realno nema pojma sta se tu desava. Da pljujem, ne ide, jer su to sve ljudi koje obozavam i koji su mi mnogo srece doneli ali ovi postupci su neobjasnjivi. Dokle ce bre vise da se prljaju nasi sportisti, da se desavaju skandali, zavere... Pozelim da se ugase svi sportovi kod nas kako bi se nesto makar ocuvalo sto smo nekad voleli, legende za koje smo navijali, srecu koju su nam donosili. Danas je sve toliko izobliceno da vise ne znam koju emociju treba da pokazem niti kako da se osecam.
            Da idem kao budala i da tapsem i vicem ma idemo dalje, to mi nikada nije islo, uvek sam znao koga zasto i zbog cega zastupam i volim. Naravno da cu greske uvek oprastati ali najgore je kad se desavaju ovakve stvari a ti ni ne znas zasto
            Jednostavna stvar. Bezrezervna podrska i idolopoklonstvo nisu dobri ni u jednom slucaju. Nemam ja sta da navijam i cimam se ako njihov odnos prema reprezentaciji i grbu nije pravi. Nemam ja sta da se cimam oko fudbalske reprezentacije zadnjih godina kad dodju Vidic i Stankovic kao najveci asovi i igraju preko one stvari umesto da budu primer klincima. Nemam zasto da se cimam kad vidim da je Falji sastavio spisak uz odredjene konsultacije s Terzom i Kekom. Nemam sta da kukam za Milicicem recimo kad se njemu ovih godina nije igralo. Ranije za Stojakovicem, Radmanovicem... Nemam ja sta da navijam za mnoge kosarkaske selekcije koje u oci nisu mogle da se pogledaju kad se okupe. Nemam sta ja da navijam za Djokovica i nerviram se kad on u finalu RG izgleda bezvoljno a Nadal grize kao ker i juri 9. titulu. Nemam ja sta da se nerviram sto Danilo Pantic ide iz Partizana sa 18 godina kad on pokloni loptu u Krusevcu a jedan Sasa Ilic sprinta da ispravi njegovu gresku i rastavlja se s dusom dok on lelemuda po terenu i jos posle napravi selfie sa Sasom Markovicem.

            Odbojkasi su jedini koji na svakom takmicenju imaju pravi odnos prema reprezentaciji. Desilo im se i grupu da ne prodju na OI i jos poneki kiksevi ali nemas sta da im zameris kad ljudi oce da poginu jedan za drugog. Vaterpolisti su broj 2, bilo je nekih problema ali poslednjih godina to stvarno dobro sljaka. Ovo ostalo rukomet, fudbal i kosarka je sve upitno uvek. Naravno pricamo o timskim sportovima, individualci zavise sami od sebe.

            Jednostavno sve ide po zasluzi. Licno vise volim recimo ovaj Nikolicev Partizan koji je izgubio titulu nego onaj Rasovicev od prosle godine jer je pokazan nevidjen karakter. Isto tako vise volim KK Partizan od FK Partizan jer takav fanatizam i posvecenost u timskom sportu su jos samo vidjeni u Dinamu iz Kijeva za vreme Valerija Lobanovskog. Ono sto isto mora da se zna da ono sto je danas, sutra ne mora da bude. S tim da ce neki imati malo vise kredita, neki manje ali idolopoklonstvo nikad i nikome. Do jaja je pratiti, zavoleti nesto i vezati se ali kad vidis da to vise nema nikakvog smisla onda samo dozirano.
            sigpic

            Comment


            • #7
              САД

              Расел Вестбрук одустао од СП

              Одустао баја, не знамо зашто, прилика за Карија да улети у причу.

              Извор: sports.yahoo.com
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • #8
                ГРЧКА

                Грци без Спанулиса на СП

                Како је Василис Спанулис одлучио да због здравља пропусти наредно Светско првенство у кошарци, селектор Катсикарис одлучио се за следећих 16, који ће покушати да се изборе за пут у Шпанију:
                Јанис Антетокумпо, Костас Куфос, Ник Калатес, Мајк Царелис, Костас Слукас, Јоргос Принтезис, Костас Папаниколау, Јанис Бурусис, Јоргос Богрис, Вангелис Манцарис, Јанис Атинаиу, Костас Кајмакоглу, Костас Василеиадис, Јан Вујукас, Владимир Јанковић и Никос Зисис.

                На списку нема и недовољно опорављених Стратоса Перпероглуа и Софоклиса Скорцијанидиса.
                Last edited by Урош94; 14-07-14, 16:34.
                Arise, Serbia!
                You fell asleep long ago,
                And have lain in the dark.
                Now wake up
                And rouse the Serbs!


                sigpic

                Comment


                • #9
                  САД

                  Мајк Кшишевски објавио списак од 19 имена:



                  Као што видите, ослабљени су за Кобија, Леброна, Мела, Вестбрука. Нема ни Боша ни Олдриџа итд. Али ту су Кенет Фарид и Кајл Корвер.

                  Можда би овако изгледала петорка?

                  1. Роуз (Кари)
                  2. Харден (Џорџ)
                  3. Дурент (Парсонс)
                  4. Лав (Грифин)
                  5. Казинс (Драмонд)
                  Last edited by Урош94; 14-07-14, 16:59.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Zar je Derrick Rose vec spreman?

                    Comment


                    • #11
                      Ма јесте. За тренинге јесте. А и не мора да ради пуним интезитетом одмах. Не мора уопште.
                      А до почетка првентсва ће бити 100% спреман.



                      Јеботе, па ладно батица није звао ни МВП-а финала? Хаха која смејурија.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ma igraće i LeBron i Karmelo.
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • #13
                          Igra Oldridz 100%, jedino ako ga povreda neka zaustavi.

                          EDIT: Ipak se povukao Oldridz, tek sad sam procitao. Kao i Kavaj Lenard i Vestbruk.
                          Last edited by Reise; 14-07-14, 19:13.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Mogli bi Amerikanci, u ovakvom sastavu, imati ogromnih problema protiv Spanije ili neke druge ekipe kojoj "naleti" odlicno sutersko vece(nesto slicno onome kada su im Grci sasuli 100 poena i izbacili ih u polufinalu 2006.godine). Dosta je tu "fizikalaca" i "divljanera" u ekipi.

                            Osim nabrojanih izostanaka, nema tu ni D.Wade-a i C.Paul-a.

                            Comment


                            • #15
                              Репрезентацији САД-а се прикључио и Џон Вол.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X