Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Iveco Daily TT Assen

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Pa ja to gledam kao kako Janone ima 30 poena vise od Kracloa? Jedan Kraclou kojeg sam obozavao prosle sezone, ne moze nista da uradi na tom Dukatiju, a na Jamahi je bio odlican. Mozda napreduju, ali su jos daleko od prve dvije
    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
    sigpic

    Comment


    • #62
      Dukati izgleda tako tvrdo kad se vozi pogotovo na ulasku u krivine,Dovi i Kal ne mogu da voze agresivno već veoma pažljivo jel taj prednji kraj ne znaš kad će da se sklopi i eto nevolje.

      Comment


      • #63
        Uistinu, bas je bruka sta Marquez i Pedrosa rade Hondi. Oni snimci sa Onboard kamere su nestvarni. 200km/h sa uglom od 600.
        sigpic
        No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

        Comment


        • #64
          Originally posted by Gogi View Post
          Uistinu, bas je bruka sta Marquez i Pedrosa rade Hondi. Oni snimci sa Onboard kamere su nestvarni. 200km/h sa uglom od 600.
          Koliko ja znam, juce je 125 km/h bilo maksimum na 60 stepeni
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #65
            Nisam mislio konkretno na Assen. Hteo sam da apostrofiram upravljivost. I laik vidi da i Marc i Dani obaraju taj motor i ostrije i nize nego svi ostali, kao i da se ranije ispravljaju u temenu krivine.
            sigpic
            No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

            Comment


            • #66
              Hvala Vanja na odgovoru.Znaci Lorenco je kriv za celu zbrku,zajedno u saradnji sa glavesinama Yamahe

              Comment


              • #67
                Originally posted by Gogi View Post
                Shvatam taj deo o tradicionalnosti, jer je Ducati ima. Prevashodno mislim o tehnickim resenjima koje primenjuju na svojim motorima. Ali, koliko vidim, svake godine napredak je znacajan u mehanickom i elektronskom smislu. Necu da pominjem DORN-u koja svremena na vreme baci na sto knjigu velicine imenika i kaze " Evo Novih Pravila za sledecu sezonu "! I, sta onda? Pa, verovatno ces morati da se potrudis da odradis posao bolje_nego_ostali, jer u suprotnom ces zavrsiti tu gde jesi. U sivoj zoni izmedju produkcionih i prototip masina... valjda pogodih terminologiju!
                Tradicija na kojoj je Dukati insistirao je beznačajna i besmislena. Govorili su da žele da zadrže njihov duh u motoru kako bi prebacivali što više tehnologije na svoje ulične motore. Ono što su zaboravili da kažu je da se sada jako malo prenosi na ulične motore, a da ono što rade u SuperBike šampionatu ima daleko više uticaja na razvoj uličnih mašina.

                Nova pravila koja Dorna donosi nisu ni blizu tako velike izmene koliko ti misliš, veća promena je bila pred 2012. kad se prešlo na 1000ccm, a za tu promenu se znalo još 2010. a govorilo i ranije. Litar u rezervoaru više ili manje do ovih 20 koliko sad ima nije bio toliko značajan, a Ducati to sad ni ne pogađa. Dodatna težina se dodaje kao balast, to je sasvim uobičajena promena i često je postepeno dovođenje do neke nove željene formule uz dodatne izmene.

                Originally posted by quard1aN View Post
                Pa ja to gledam kao kako Janone ima 30 poena vise od Kracloa? Jedan Kraclou kojeg sam obozavao prosle sezone, ne moze nista da uradi na tom Dukatiju, a na Jamahi je bio odlican. Mozda napreduju, ali su jos daleko od prve dvije
                Sve što se sada dešava postaje potpuno beznačajno u utorak, 11. novembra. Mark my words...

                Originally posted by Gogi View Post
                Nisam mislio konkretno na Assen. Hteo sam da apostrofiram upravljivost. I laik vidi da i Marc i Dani obaraju taj motor i ostrije i nize nego svi ostali, kao i da se ranije ispravljaju u temenu krivine.
                Ne, samo se forsirano insistira na tome koliko Marc obara motor (što je još jedna stvar koju Dorna radi pogrešno oko njega i tog forsiranja nove zvezde). Lorenzo drži rekord sa 64 stepena 2012. koliko mi je poznato, a Yamahe i Honde su faktički izjednačene što se toga tiče. Ovo drugo pretpostavljam da si hteo da kažeš da ranije ispravljaju na izlazu iz krivine...

                Originally posted by boban View Post
                Hvala Vanja na odgovoru.Znaci Lorenco je kriv za celu zbrku,zajedno u saradnji sa glavesinama Yamahe
                Uvek bio...

                Comment


                • #68
                  Dr. Mr. Vanja
                  Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by quard1aN View Post
                    Koliko ja znam, juce je 125 km/h bilo maksimum na 60 stepeni
                    125 km/h u desnoj a 189 km/h u levoj krivini.

                    Comment

                    Working...
                    X