Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Zanima me kako je igrao Marej danas? Po rezultatu vidi se da je bilo rutinski, ali dali se Gofan raspadao ili Endi izdominirao? Propustio sam par sati danas i bas Mareja nisam gledao.

    Novak odlican, cista 10ka, iako Golubev nije bio pravi test.
    OVAKO

    Comment


    • #32
      Zato sto COnga i Melzer nisu zavrsili, Role ne pocinje u 14h, nego posle njih...ako Conga ne bude odservirao za mec
      i to su samo tu stavili da je mec koji treba da se zavrsi prvi po redu, na ostalim terenima je drugi

      http://www.wimbledon.com/en_GB/score...ule/index.html
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #33
        Čini mi se da je Novak u kretanju prema FHu pred sami udarac ubacio dva lagana koračića kako bi smanjio pritisak u koracima nakon samog udarca i tako eliminisao bespotrebno proklizavanje...kretanje koje je Federer doveo do savršenstva

        Sve to, naravno, ne može stići odraditi kada ga protivnik žestoko napadne po toj strani...pa je opet koristio klizanje...ali će mu ova tehnika biti od velike pomoći da ne gubi djeliće sekundi u "običnim" relijima
        Last edited by shminka; 23-06-14, 22:05.

        Comment


        • #34
          Koliko volim ove preglede dana na Vimbldonu. Podsecaju me na detinjstvo
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • #35
            SK>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>ES
            OVAKO

            Comment


            • #36
              Lepo si to opisao KOBE.

              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

              Comment


              • #37
                Originally posted by shminka View Post
                Čini mi se da je Novak u kretanju prema FHu pred sami udarac ubacio dva lagana koračića kako bi smanjio pritisak u koracima nakon samog udarca i tako eliminisao bespotrebno proklizavanje...kretanje koje je Federer doveo do savršenstva

                Sve to, naravno, ne može stići odraditi kada ga protivnik žestoko napadne po toj strani...pa je opet koristio klizanje...ali će mu ova tehnika biti od velike pomoći da ne gubi djeliće sekundi u "običnim" relijima
                Znalac shminka.

                Comment


                • #38
                  Vrlom ljubitelju i nadasve poznavaocu kako igre, tako i same tehnike poput shminke nije promakla viđena nadogradnja Novakove igre na travi. Zapravo se radi o par sitnih koraka kao pripremi za fh koji mu omogućavaju bolje nameštanje na taj udarac.
                  Još jedan od n-tog broja primera da Novak konstatno radi na usavršavanju svoje tehnike, čime priče da mu nije stalo do tenisa ili da mu je tenis poslednja rupa na svirali, gube svaki smisao.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Dakle vidimo sta mu je Beker rekao da radi: kopiraj sinko Roleta

                    ali sad bez zajebancije, juce je mene par puta Djokovic podsetio na Rogera, samo sto ja nisam toliki znalac da to lepo objasnim, a i nisam toliko pazljivo gledala mec zato imam shminku
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      Dakle vidimo sta mu je Beker rekao da radi: kopiraj sinko Roleta

                      ali sad bez zajebancije, juce je mene par puta Djokovic podsetio na Rogera, samo sto ja nisam toliki znalac da to lepo objasnim, a i nisam toliko pazljivo gledala mec zato imam shminku
                      Još jedan dokaz da je energija neuništiva, nego samo prelazi iz jednog oblika u drugi Ona energija koju je sa godinama Federer izgubio sada prelazi kod Novaka. Pričam o onim sitnim koracima kojima se Federer izvlačio na fh sa bh strane kojih sve manje ima, ali eto vaskrsavaju u Novakovoj igri, istina u malo drugačijem obliku. Jedino se nadam da Novak neće kopirati Rodžera u SV igri sa kojom po meni ovaj preteruje, čime gubi ritam kada uđe u razmene.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Dakle vidimo sta mu je Beker rekao da radi: kopiraj sinko Roleta

                        ali sad bez zajebancije, juce je mene par puta Djokovic podsetio na Rogera, samo sto ja nisam toliki znalac da to lepo objasnim, a i nisam toliko pazljivo gledala mec zato imam shminku
                        Pa sto tu ima lose?

                        Na travi nek kopira Rodzera, na sljaci Nadal a na hardu neka drugi njega kopiraju.

                        Comment


                        • #42
                          Jedini je problem sto to Djokovicu nije prirodno, urodjeno kretanje kao sto je Roletu, tako da je potrebno da se vidi kako ce da funkcionise protiv opasnijih protivnika, jer je Golubev juce bio presmesan.
                          A sumnjam da ce Djokovic da forsira s&v, posto mu to tek nije prirodno doduse, on voli da bez razloga srlja na mrezu, i to kod bitnih poena, kad mu je pametnije da ostane pozadi i sa osnovne slomije protivnika...

                          A po meni, Fed apsolutno ne preteruje sa s&v igrom, jedini nacin da on sada dobije ove zveri koji sve stizu na osnovnoj liniji je bas ta taktika, da sto vise miksuje igru, skracuje poene, igra s&v, a volej mu je ove godine odlican, vidi se napredak, bolje se pozicionira na mrezi, a zato sto nema problema sa ledjima, servis se ponovo vratio
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • #43
                            Federer nije imao ozbiljnijeg test protivnika sa dobrim pasinzima osim Nišikorija. I to nije bilo posve ozbiljno uzimajući u obzir japančevu pauzu zbog povrede. Ali je i tada bilo par sjajnih ritern pasinga Nišikorija po paraleli na Federerov servis po dijagonali. Činjenica je da se Federer ne kreće dovoljno dobro ili bar približno dobro kao ranije. Zato i ide na skraćivanje poena i forsiranje SV-a i Č&Č pri primanju servisa. To će verovatno biti dovoljno za prvu nedelju, dok za drugu, kada omanjka trave, mislim da će biti u problemu jer mu razmene ne idu najbolje.
                            Last edited by pecaros; 24-06-14, 08:31.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by bojanaBG View Post
                              Jedini je problem sto to Djokovicu nije prirodno, urodjeno kretanje kao sto je Roletu, tako da je potrebno da se vidi kako ce da funkcionise protiv opasnijih protivnika, jer je Golubev juce bio presmesan.
                              A sumnjam da ce Djokovic da forsira s&v, posto mu to tek nije prirodno doduse, on voli da bez razloga srlja na mrezu, i to kod bitnih poena, kad mu je pametnije da ostane pozadi i sa osnovne slomije protivnika...

                              A po meni, Fed apsolutno ne preteruje sa s&v igrom, jedini nacin da on sada dobije ove zveri koji sve stizu na osnovnoj liniji je bas ta taktika, da sto vise miksuje igru, skracuje poene, igra s&v, a volej mu je ove godine odlican, vidi se napredak, bolje se pozicionira na mrezi, a zato sto nema problema sa ledjima, servis se ponovo vratio
                              Nemoj odmah da se palis Bojana. Pa ja nisam ni za trenutak pomislio da Novak moze dostici Federerov tehnicki nivo na travi. Neke stvari su Novaku neprirodne a Federeru prirodne.

                              Medjutim ima Novak i svojih prednosti koje ostaju. Tesko ce Federer ikada returnirati kao Novak i imati Novakovu defanzivu.

                              Novak sve manje srlja na mrezu, a sve vise izlazi u pravom trenutku sa pravim prilaznim udarcem koji slijedi odlican volej. Da li je Novak i jednom treba odigrati dva voleja u istom poenu?

                              Nemoj podcjenjivati Golubeva. On je vrlo solidan igrac na brzim podlogama. Vavrinka je izgubio od njega u Bazelu a i Federer je morao odigrati odlicnu partiju da bi pobijedio Golubeva. Jasno, Andrej ima manje iskustva na travi i to ga ogranicava. Jucer, pogotovo u 3. setu je bio odlican, mjereno mjegovim mogucnostima naravno. Problem je kad protiv sebe imas nekoga ko drzi servis jednako efikasno kao Federer a returnira kao Novak.

                              Comment


                              • #45
                                Kad se igra s&v na odredjen broj uspesnih pasinga mora da se racuna, a kako je trava sporija nego ranije, to se jos cesce desava.
                                Ali on nema drugu taktiku na uslovno brzim terenima, mora da miksuje, da ide na vinere, da ide na s&v, jer ja ne vidim neku drugu opciju
                                a Č&Č on odavno primenjuje, cak je ove godine dosta i smanjio tu taktiku kod primanja servisa, ovaj nov reket mu daje vecu sigurnost, tako da je postao agresivniji

                                @NI
                                NI, ne znam odake ti to da se "palim", sasvim normalno pricamo

                                Golubev je mozda ok igrac na brzim terenima, ali je na travi u svojoj karijeri ostvario jednu pobedu, a brza podloga nije isto sto i trvnata podloga
                                juce je bio presmesan, svaka cast Djokovicu, ali Golubev prvih sat vrmeena nije ni postojao na terenu...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X