Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA - Sabine Lisicki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WTA - Sabine Lisicki

    Sabine Katharina Lisicki je rodjena 22-og septembra 1989.g. u Troisdorf-u,Njemachka,roditelji su joj porijeklom iz Poljske a emigrirali su u Njemachku 1979.g. Njen otac dr Richard Lisicki koji ju je uveo u svijet sporta kao sedmogodishnjakinju i tada joj bio trener u intervju-u za njemachki Die Welt je stavio akcenat na to da je Sabine Njemica,ne samo zbog toga shto se rodila u Njemachkoj...
    Trenutno prebivalishte joj je u Bradenton-u Florida,gdje je i trenirala u akademiji Nicka Bolettierija od 2004.g.a bila je spnzorisana od IMG.Ranije u svojoj karijeri usled nedostatka finansijskih sredstava na mnoge turnire nije mogla putovati i u intervjuima posebno potencira pozrtvovanost svojih roditelja,oca koji je radio svakodnevno od 8 do 9 da bi joj omogucili da se bavi tenisom...
    Njenu karijeru je do sada obiljezilo dosta uspona i padova uzrokovanih povredama,ima 2 ITF i 3 WTA titule od kojih su dvije titule bile 2011.g. prva u Birminghamu na travi protiv Hantuchove rezultatom 63 i 62 a druga u Dallasu na hardu protiv Rezai 62 i 61,treca titula joj je iz 2009.g. sa zelene shljake u Charlestonu protiv Wozniacki takoje ubjedljivim rezultatom 62 64.Takodje i u dublu ima 3 WTA titule.Znachi godina koja je njoj predstavljala prekretnicu za uspjeh u karijeri joj je bila ta prva WTA titula protiv Wozniacki.2010. i 2012. su joj obiljezili povrede i naravno samim time i pad forme.
    Trenutni ranking joj je mjesto broj 19 a najvishi u karijeri 12.
    Njen dosadashnji najveci uspjeh na GS-ovima je proshlogodishnje finale Wimbledona protiv Bartoli koje je nazalost izgubila 61 64.
    Ukoliko sam neshto izostavio,a mislim da nisam,iznesite bez ustruchavanja radi se o jednoj skromnoj curi,koja ima jako simpatichno ponashanje na terenu a izgleda i van njega i iskreno zelim joj uspjeh posebno na predstojecim turnirima,trenutno sa njom radi svima nama dobro poznata Martina Hingis sa kojom inache igra i dubl.




    Last edited by shpageti; 18-06-14, 03:39.
    SignaturE se cheka ...sigpic

  • #2
    Sabine

    Vise puta sam na forumu ponavljala ovu zanimljivu statistiku Sabine je od 2009. u Wimbledonu (osim 2010. kad nije igrala) uvek pobedila sampionku RG-a...
    2009: Kuznetsova
    2011: Na Li
    2012: Sharapova
    2013: S.Williams

    ...nadam se da ce se tradicija nastaviti))

    Comment


    • #3


      Comment


      • #4
        SignaturE se cheka ...sigpic

        Comment


        • #5
          Zna se koja je njena boja))

          Comment


          • #6
            Martina and I have parted ways on a mutual agreement. After winning the doubles title in Miami she found the desire to play doubles again. I wish her much luck and maybe we play a few doubles here and there!

            Comment


            • #7


              6:2 6:1

              Comment


              • #8
                Sabine Lisicki

                Ok... I have to admit that I was very excited to meet you, Hugh Jackman!!! Thanks for coming by and watching at Wimbledon

                Comment


                • #9


                  6:3 7:5

                  Comment


                  • #10

                    Comment


                    • #11
                      Bas mi je zao sto ce jedna od njih da ispadne...
                      Verujem da ce Sabine pobediti...ali u glavnom zelim lep mec

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by SonjaFan View Post
                        Bas mi je zao sto ce jedna od njih da ispadne...
                        Verujem da ce Sabine pobediti...ali u glavnom zelim lep mec
                        To sam i ja htio sad reci ali eto neka uzme bolja jer obije ne mogu nikako
                        SignaturE se cheka ...sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by SonjaFan View Post
                          Bas mi je zao sto ce jedna od njih da ispadne...
                          Verujem da ce Sabine pobediti...ali u glavnom zelim lep mec
                          Samo Ana, samo Ana

                          Comment


                          • #14
                            Da se zna da Sabine nije samo 'udaracica'

                            Comment


                            • #15

                              Comment

                              Working...
                              X