Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 World Cup Brazil - Group H

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Samo kad je Chadli na klupi, Boze me sacuvaj polufudbalera.
    "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


    Dakle, ti si portir!

    Comment


    • #17
      Russia XI vs Belgium: Akinfeev, Kozlov, Ignashevich, Kanunnikov, Glushakov, Kokorin, Berezutskiy, Shatov, Samedov, Fayzulin, Kombarov
      Ponovo bez Dzagoeva i Denisova, Kokorinu pruzena nova sansa.Ocekivao sam da ce Kapelo da nagradi Kerzakova.


      Edit:Kokorin ce da igra levo, a za Kanjukova prvi put cujem i cudi me sto je dobio prednost pre Kerzakova.
      Last edited by Ricma; 22-06-14, 16:50.

      Comment


      • #18
        Ponovo Belgija pojacala u samom finisu i dosla do tri zeljena boda.Najvise mi je zao zbog toga sto su tokom veceg dela meca igrali veoma disciplinovano i takticki dobro(Mertens je bio najveca pretnja u prvom poluvremenu) nije to bas bio skroz bunker, nego su imali i par sansi da ugroze gol Kurtoe.Jedan mali pad koncentracije i primise gol.Bod mozda ne bi znacio s obzirom da je Alzir dobio Koreju i da se svakako treba juriti pobeda, ali puno bi znacilo sa psiholoske strane uoci poslednjeg meca sa Alzirom.Nije mi jasan Kapelo sa Satovom i Kanjukovim u startnih 11.Ako nista drugo bilo kakva pobeda donosi prolaz dalje.

        Comment


        • #19


          Kakvi carevi

          Comment


          • #20
            Steta za ruski tim. Ovi bordo dresovi ne samo da nisu utemeljni u tradiciji sovjetskog i ruskog fudbala, nego kao da ruski igraci nemaju nimalo srece kada ih nose. Sinoc samo remi sa Alzirom, 2009. godine poraz od Slovenije na odlucujucem mecu plej-ofa za odlazak na SP u Juznoafrickoj republici. Dakle ni tradicija ni rezutati nisu na strani te garniture.

            Medjutim, bilo bi mnogo lakse da je problem bio samo u boji dresova. Rusi su dobro poceli, nekako ''na prepad''. Nisu Alzirci ocekivali tako agresivnu rusku igru. Kerzakov je bio u napadu, a Kokorin je dobio interesantnu ulogu ''centralnog krila'', nominalno na poziciji iza napadaca, a fakticki sa dozvolom da se krece i ka desnom i ka levom boku i da se ubacuje iz drugog plana. Upravo su na taj nacin Rusi postigli pvi pogodak i tako sebi omogucili da iskoriste brzinu, igrajuci defanzivniju igru sa naglaskom na kontre. Imao je Samedov onu priliku da mozda i resi pitanje ishoda meca, ali nazalost nije uspeo da savlada alzirskog golmana. Presing i poletna igra uzeli su danak - Rusi su pali u tempu, Alzirci su poceli da bivaju sve opasniji po Akinfejeva. Ponovo je ruski golman kiksirao, i vec tada se videlo da ce Alzir uspeti da sacuva remi.

            Inace, laseri koji su cesto bili upereni u oci Akinfejeva moraju postati apsolutno zabranjeni na svim terenima, a mozda je najbolje uopste ne pustati na mec ljude koji pokusavaju da ih unesu. To su vojni laseri, koje odlikuje neverovatan domet i zaista mocan snop svetlosti koji moze da izazove i kratkorocno slepilo.

            Kapelo nije kriv zbog igre na ovom sampionatu. Moglo je bolje, ali nisam ni izdaleka kompetentan da ocenjujem njegov rad. Uz to, i dalje smatram da su poslednja dva meca pokazala da podmladjeni ruski tim ima kapaciteta. Jedina stvar koja se moze dovesti u pitanje je izostanak korpulentnog igraca u napadu koji je definitivno falio ''zbornoj''. Nadao sam se da ce Artjom Dzjuba, spic visok 1,96m, koji itekako zna s loptom, mozda biti pozvan. U igri je jednovreme bio i Fjodor Smolov. Pogrebnjak je bio najblizi Brazilu, ali nijedan od ove trojice nije dobio avionske karte za zemlju fudbala i kafe. Kokorin nije nizak, ali nema fizicke predispozicije da konstatno pravi problem i brigu protivnickim defanizvcima, i vezuje ih za sebe. Mislim da je upravo takav igrac mogao da bude u najmanju ruku koristan na jucerasnjoj utakmici. I to ne samo nakon izjednacujuceg pogodka, nego i pri rezultatu 1-0.

            Naravno, veliki hendikep bila je povreda iskusnog kapitena Sirokova. To nije opravdanje, ali svakako jeste stvar koja se ne sme ispustiti iz vida.

            Za ruski tim sada slede kvalifikacije za EP, nakon toga nadam se i EP, a onda juris na visine kada Ruska Federacija bude domacin SP 2018. godine. Do tada treba nastaviti i intenzivirati rad sa seniorskim timom, prosiriti kapacitete mladjih selekcija i doneti odgovarajuca pravila koja se ticu broja stranaca, ''legionara'' kako ih Rusi zovu, u prvoj ruskoj ligi.
            Last edited by Bogi; 28-06-14, 00:37.

            Comment

            Working...
            X