Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 World Cup Brazil - Group B

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by wandeR View Post
    Bice interesantno videti Holandjane koji nisu ni blizu kao prethodnih prvenstava,ali opet zelja i entuzijazam medju igracima na SP mogu da dodju do izrazaja, i da sa toliko iskustava na prethodnim takmicenjima urade nesto vise i na ovom SP,za pocetak da prodju grupe.
    Pa kod njih toga nema, čitao sam skoro da su De Jong i nzm još ko izlazili po Brazilu, orgijali, sprda li se. Nekako im ništa ne ide na ruku ove godine.

    Comment


    • #17
      Originally posted by S-Nash View Post
      Da li tandem ili trio?
      Both.

      Nije to samo za ovu utakmicu sa Spanijom, vec i u ostale dve, nisam bas siguran da ce biti stalno 3-5-2. Zanima me koje ce mu tu opcije biti prve, Indi je sigurica kao levi bocni stoper, verovatno i nesrecni Vlaar, ali bi jako voleo da vidim Veltmana, opasan potencijal, a znamo da se LvG ne libi da gurne mladje u vatru.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • #18
        Moze li neko ko se dobro sluzi spanskim jezikom da nam docara pisanje spanskih medija posle poraza od Holandije?
        Ne moraju citavi tekstovi nego onako samo bitne stvari i neki strucni uglovi gledanja na poraz...
        HVALA
        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • #19
          http://www.mozzartsport.com/vesti/va...rouglova/78426

          Comment


          • #20
            Opasno me nervira Roben, koliko je samo taj covek sebican, gramziv. Ali mu se mora priznati da ume da igra. O Van Persiju manje vise imam slicno misljenje.
            Ali ne mogu da kazem da nisam zadovoljan. Vratili su Holandjani Spancima za finale iz 2010, ako im je to neka satisfkacija sada, ali verujem da Spanci ne zale mnogo. Samo sto ovakav poraz moze skupo da ih kosta, jer ako Cile protiv Spanije uspe da iscacka remi, duvaju Spanci lagano.
            Odbrana im je bila katastrofalna, veza nista bolja, a napad odsecen. Tores je opet uspeo da promasi zicer (bas mi ga nesto zao ). Jedino mi je zao Ikera, mozda malo Injeste. Sudije su opet odigrale svoju uogu, mogao je opusteno kod treceg gola Holandjana da svira faul nad golmanom, ali nije, jbg, bitno je da oni imaju hawk eye tehnologiju na gol liniji i onaj sprejic za zivi zid, A OSTAO CEMO MI LAKO ... Ja more ...
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • #21
              Moj utisak je da je bio faul nad Kasiljasom, ali i da je Iker svakako loše procenio let lopte. Može da se gleda i kroz ogledalo penala, ali posmatrano kroz celokupan masakr - ni približno odlučujuća ili prelomna tačka meča.

              Jedan od najboljih world cup fudbala koje sam video 1994-2014.

              Luis Van Gaal
              Last edited by Abel; 14-06-14, 08:58.

              Comment


              • #22
                Naravno da jeste bio faul, e sad da li to ima ikakve veze sa tim kako je Kasiljas procenio let lopte ili nema potpuno je nebitno. ALI to nikako ne moze - ne sme da opravda sramnu partiju Spanije, niti da umanji odlicnu igru Holandjana.
                Oni su od starta znali sta zele i nisu dozvolili da ih vodjstvo Spanaca poremeti (a taj penal je tek diskutabilan u najmanju ruku) vec su ih razguzili onako iskusno. To mi se kod Holandjana dopada, takav im je valjda mentalitet. Pravi su predatori, kada "namirisu krv" oni GAZE DO KRAJA. Zao mi sto onaj volej Robena ne udje, ne bi ni 6 bilo mnogo ...
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Bogi View Post
                  Raduje se ceo svet teskom, ali i potpuno opravdanom porazu Spanije, ismejavaju evropske i svetske sampione, i to sigurno boli svakog clana i navijaca ovog kolektiva, ali neka Spanci ostaju prisebni i neka ostaju to sto jesu, i igracki i u svakom drugom smislu. Nije resenje ni u jednom drugom nacinu osim u njihovom, samo ga se moraju drzati kao nekada i, ako bude potrebno, usavrsavati ga.

                  Van Persijev udarac glavom je jedan od najboljih poteza koje sam video od kada gledam fudbal.

                  Pozdrav Inijeste i Cavija, pa i Pikea sa van Galom je bio zaista srdacan i pun postovanja.
                  Pa upravo ti koji sada ismijavaju Špance su dočekali svojih 5 minuta misleći da su pokupili svu pamet svijeta. Ponižavati i ismijavati ove reprezentativce Španije je u najmanju ruku nemoralno, kolike su samo ljudi domete dostigli kako na reprezentativnom tako i na klupskom nivou. O tim uspijesima, ti koji ih ismijavaju, ne mogu ni da sanjaju, ni blizu.

                  Ovo je samo jedan poraz i to u grupnoj fazi, ima prostora da se sve popravi. Žao mi je što će Čile vjerovatno ispasti, teško da mogu nauditi Špancima.

                  Dosta puta su Xavi i Iniesta isticali važnost Van Gala u njihovim karijerima, veliki čovjek je taj Van Gal.
                  Last edited by ognjen; 14-06-14, 11:28.

                  Comment


                  • #24


                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by AIRBORNE View Post
                      Moze li neko ko se dobro sluzi spanskim jezikom da nam docara pisanje spanskih medija posle poraza od Holandije?
                      Ne moraju citavi tekstovi nego onako samo bitne stvari i neki strucni uglovi gledanja na poraz...
                      HVALA
                      Uglavnom se osvrcu na to kako su izgubili svoju igru... Misleci na to da su ih Holandjani potpuno unistili u svakom segmentu igre. Zanimljivo je to da je jedan Spanski novinar ovako reagovao "Nismo izgubili zbog Ikera, to mora da bude jasno. Izgubili smo zato sto smo MORALI da izgubimo. Izvinjavam se ali to je tako jednostavno. Rana je duboka ali setite se da je Spanija proslo svetsko prvenstvo uzela nakon poraza u prvoj utakmici. Ova cinjenica treba da nas utesi bar malo."
                      sigpic

                      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                      Without error there can be no brilliancy.

                      Comment


                      • #26
                        Nikakav rocket science nije ono sinoc sto je van Gaal uradio sinoc. Uopce ih nije ganjao po terenu, letao za duhovima, vec je radio ono sto je Bayern uradio Barceloni prosle godine. Radio je presing na 30m od svog gola, pustao je odredjene igrace da imaju slobodu, Xavi je imao 3 sanse da posalje maestralan pas, Iniesta po krilu nista specjalno, Silva mogao da rijesi tekmu, nije, Persie opalio samarcinu i svi popadali psihicki.

                        Kad je Alonso izasao, tek je onda show poceo i to ne bilo ciji show, vec show Robbena. Tad je poceo presing na zadnju liniju i otuda su pala 3 gola mrtvo hladno.

                        Spanija, nije mobilna bila i nisu imali plan B. Cazorla na krilu, Iniesta u sredini, pozadi Fabregas i Alonso, ljevo ko god. Ne mora ni Cazorla igrati, moze i Silva na tom krilu, Iniesta je tu bespomocan. Prolaze Spanci pjeske ovo, samo protiv Brazila, tesko da ce moci..
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • #27
                          37 km/h brzina Robena kad je pretrcao Ramosa.

                          That means that Bolt’s speed at this year’s 100-meter competition in London was 10.38 meters per second. Since many people are more familiar with automobiles and speed limits, it might be more useful to think of this in terms of kilometers per hour or miles per hour—37.37 and 23.35, respectively
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by conviction View Post
                            Pa upravo ti koji sada ismijavaju Špance su dočekali svojih 5 minuta misleći da su pokupili svu pamet svijeta. Ponižavati i ismijavati ove reprezentativce Španije je u najmanju ruku nemoralno, kolike su samo ljudi domete dostigli kako na reprezentativnom tako i na klupskom nivou. O tim uspijesima, ti koji ih ismijavaju, ne mogu ni da sanjaju, ni blizu.

                            Ovo je samo jedan poraz i to u grupnoj fazi, ima prostora da se sve popravi. Žao mi je što će Čile vjerovatno ispasti, teško da mogu nauditi Špancima.

                            Dosta puta su Xavi i Iniesta isticali važnost Van Gala u njihovim karijerima, veliki čovjek je taj Van Gal.
                            Kao sto je rekao Brajan Klaf, ''toliko gluposti o taktici od ljudi koji jedva znaju da pobede u dominama''. U ljudskoj je psihi da vole promene u ovom sportu, ne vole kada jedan tim dominira, ali ovo je samo nastavak onoga sto je davno zapoceto. Pisao sam ovde kako je ilo 10 ''krajeva ere'' tiki-taka fudbala, i sigurno da ce ih biti najmanje jos toliko. Samo ne verujem da je za Holandjane produktivno da ih javnost ponovo dize u nebesa. Tako je bilo 2008. godine kada su, posle ''najboljeg fudbala u 21. veku'' bili nadigrani od strane Rusije, ali i 2010. godine, kada su izgubili svoje trece finale SP. Da ne pricamo koliko su puta pre toga bili sampioni pre finala. Van Gal ovo dobro zna.

                            Sustina je, barem prema mom misljenju, a fudbal nije moja struka vec ga gledam kao navijac, da je spanski fudbal definisao smer u kojem ce se kretati ne samo ofanzivna, vec i defanzivna igra minimum u narednih 15-20 godina. Uz to su osvojili toliko toga. Ali to ocigledno nije dovoljno ni za postovanje.

                            Mozda bi sve bilo drugacije da je Silva realizovao onu sansu. Holandjani su se vratili zahvaljujuci celicnoj psihi i to ce im mnogo znaciti u nastavku prvenstva. Za to zasluzuju posebne reci hvale.

                            Ako Spanci nastave sa igrom sa pocetka meca, izuzimajuci onaj kiks kod Snajderove sanse, ne moraju da se brinu za nokaut fazu. Najlakse je odustati od svog koncepta ili ga uopste nemati, a mnogo je teze usavrsavati ono sa cime si krenuo. Spanci imaju najbolji kadrovsku i takticku osnovu na svetu, samo moraju da svoj koncept na svakom mecu odradjuju maksimalno dobro. Dobra vest za njih je da je samo jedan covek sa svojim timom protiv igre pasova igrao svojim konceptom, a ne negacijom tiki-taka sistema. To je bio Jup Hajnkes sa Bajernom, kada je, tada nesto slabiju ali uvek opasnu Barselonu(kojoj se eprilagodjavao i jedan Real i Atletiko u ovoj jos losijoj sezoni), u sezoni 2012/2013 neverovatno dobrom igrom potpuno nadigrao i izbacio iz LS. Svi ostali, ukljucujuci i van Gala juce, prilagodjavali su se, sa taktickom ''cekalicom'' ostavljajuci prostor Spancima. Juce su zahvaljujuci tome defanzivnom prilagodjavanju Cavi i Inijesta sa dva pasa potpuno rasformirali defanzivnu liniju Holandnjana - prvi put je bio penal(doduse diskutabilan, ali je akcija vazna) a drugi Silvina prilika. Druga strana price je vrhunski gol za 1-1 i holandsko podignuto samopouzdanje, kao i bezidejna igra igraca u belim dresovima. Dakle, presinga protiv Spanije nikada nije ni bilo a to cekanje na 40 metara ne bi, kao ni na dva poslednja evropska i na poslednjem svetskom prvenstvu, trebalo da predstavlja problem za veznjake spanskog kalibra.

                            Dakle, samo treba usavrsavati a verujem da ce Del Boske na tome i raditi.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Bogi View Post
                              Kao sto je rekao Brajan Klaf, ''toliko gluposti o taktici od ljudi koji jedva znaju da pobede u dominama''. U ljudskoj je psihi da vole promene u ovom sportu, ne vole kada jedan tim dominira, ali ovo je samo nastavak onoga sto je davno zapoceto. Pisao sam ovde kako je ilo 10 ''krajeva ere'' tiki-taka fudbala, i sigurno da ce ih biti najmanje jos toliko. Samo ne verujem da je za Holandjane produktivno da ih javnost ponovo dize u nebesa. Tako je bilo 2008. godine kada su, posle ''najboljeg fudbala u 21. veku'' bili nadigrani od strane Rusije, ali i 2010. godine, kada su izgubili svoje trece finale SP. Da ne pricamo koliko su puta pre toga bili sampioni pre finala. Van Gal ovo dobro zna.

                              Sustina je, barem prema mom misljenju, a fudbal nije moja struka vec ga gledam kao navijac, da je spanski fudbal definisao smer u kojem ce se kretati ne samo ofanzivna, vec i defanzivna igra minimum u narednih 15-20 godina. Uz to su osvojili toliko toga. Ali to ocigledno nije dovoljno ni za postovanje.

                              Mozda bi sve bilo drugacije da je Silva realizovao onu sansu. Holandjani su se vratili zahvaljujuci celicnoj psihi i to ce im mnogo znaciti u nastavku prvenstva. Za to zasluzuju posebne reci hvale.

                              Ako Spanci nastave sa igrom sa pocetka meca, izuzimajuci onaj kiks kod Snajderove sanse, ne moraju da se brinu za nokaut fazu. Najlakse je odustati od svog koncepta ili ga uopste nemati, a mnogo je teze usavrsavati ono sa cime si krenuo. Spanci imaju najbolji kadrovsku i takticku osnovu na svetu, samo moraju da svoj koncept na svakom mecu odradjuju maksimalno dobro. Dobra vest za njih je da je samo jedan covek sa svojim timom protiv igre pasova igrao svojim konceptom, a ne negacijom tiki-taka sistema. To je bio Jup Hajnkes sa Bajernom, kada je, tada nesto slabiju ali uvek opasnu Barselonu(kojoj se eprilagodjavao i jedan Real i Atletiko u ovoj jos losijoj sezoni), u sezoni 2012/2013 neverovatno dobrom igrom potpuno nadigrao i izbacio iz LS. Svi ostali, ukljucujuci i van Gala juce, prilagodjavali su se, sa taktickom ''cekalicom'' ostavljajuci prostor Spancima. Juce su zahvaljujuci tome defanzivnom prilagodjavanju Cavi i Inijesta sa dva pasa potpuno rasformirali defanzivnu liniju Holandnjana - prvi put je bio penal(doduse diskutabilan, ali je akcija vazna) a drugi Silvina prilika. Druga strana price je vrhunski gol za 1-1 i holandsko podignuto samopouzdanje, kao i bezidejna igra igraca u belim dresovima. Dakle, presinga protiv Spanije nikada nije ni bilo a to cekanje na 40 metara ne bi, kao ni na dva poslednja evropska i na poslednjem svetskom prvenstvu, trebalo da predstavlja problem za veznjake spanskog kalibra.

                              Dakle, samo treba usavrsavati a verujem da ce Del Boske na tome i raditi.
                              http://www.sportklub.info/forum/show...l=1#post684776

                              Evo kada sam pisao o tome da protiv Barse treba izaci u 3-5-2 formaciji. Diskusija je bila o Barsi tada ali sto se mene tice se odnosilo i na Spaniju koja se odlucila na tiki-taku zbog nosilaca igre iz Barselone. Mislim da sam na EP 2012 isto pisao o Italiji i 3-5-2 protiv Spanije, ako nadjem okacicu link. Jednostavno neke formacije su ubitacne za odredjeni stil fudbala

                              Ne volim Spaniju nikako ali da cu nesto da likujem sto su primili 5 komada, zabole me. Drago mi je da sam bio u pravu po pitanju adekvatne formacije kao odgovor na spanski fudbal. Ne znam da li su primili 5 golova ukupno na prethodna 3 velika takmicenja. Normalno je da se ovo desi kad-tad. Ja sam ubedjen da dobijaju Cile nesto tipa 1:0 ili 2:1, s pola gasa Australiju e sad ostaje da vidimo sta ce Cile i Holandija da odigraju, da li ce krug da se zatvara...

                              Holandiji i Van Galu kapa dole, dobro pripremljena utakmica i jos bolje prepoznat momenat za takticke promene i satiranje protivnika na kolena.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Potrošen je španski roster, kada to kažem pre svega mislim na igrače Barselone. Ne mogu ljudi da održe visok tempo toliko dugo i sam ovaj pat reprezentacije Španije, kao i Barse na evropskoj sceni je prirodan. Jesu to majstori ove igre ali su i ljudi, a ljudi se troše. Pri tom glavni akcenat bi stavio na Ćavija i Inijestu, oni odavno nisu oni igrači iz šampionskih dana Barse, pogotovo ovaj prvi, a to su zapravo dva glavna imena u oba pominjana tima.

                                Comment

                                Working...
                                X