Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Monster Energy de Catalunya

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ove godine ima sanse da ubode vise puta

    Comment


    • #92
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Namerno sam tako napisao... Mislim da je neće osvojiti (i ništa više ne bih voleo nego da me demantuje), ali je očigledno da ima sve preduslove da je osvoji i zato kažem da on može (ima mogućnost) da je osvoji. Prošle godine nije bio na nivou, sada jeste... Ali, kao što rekoh, previše je stvari protiv njega, a dovoljno je da budu samo Marquez (koji neće biti slabiji nego ove godine u budućnosti) i statistika.
      ..zasto su previse stvari protiv njega?i uopste koje su?barem one nama vidljve?iza kulisa ce mo ostaviti nekom drugom da mlati o tome..ali one koje su vidljive,bar meni vidljive stvari,ja ne vidim da trenutno MM pobedjuje VR,i to tako ne dozivljavam..pobedjuje Honda u odnosu na Yamahu..ali sam zato rekao takodje,da Yamaha sustize Hondu u inovativnom i tehnicim mogucnostima,pa sam napisao da ce katalunja,ako ne katalunja,onda asen biti rossijev sigurno..da ce od te trke biti mnogo i cak sta vise sve drugacije.i desilo se upravo to,da katalunja pokazuje da je Yamaha skoro egal sa Hondom,ali ne jos uvek..MM to koristi i toliko..dovoljno je hrabar,i pritom odlican mladi vozac,i naravno da mu ide od ruke..neka se samo ovako stanje stvari nastave odvijati,pa ce mo videti..statistika?kakve veze statistika ima sa osvajanjem titula?jos pogotovu ako je to vezano za Rossija?pa Rossi je statistika sam za sebe,on je i ispisuje..ovi drugi pokusavaju da dostignu tu svu "statistiku"..ako su neke stvari i previse za njega bile,a po meni jesu,a to je napustanje Yamahe i prelazak u klub magaraca..tu je on pobedio sam sebe,tu je on i rodio i Jorgovana,i Stonera i sada mladjanaog Markeza,ako kapiras sta zelim reci..ali dobro,covek je entuzijasta,rodjeni pobednik,voli nove izazove..ali je takodje i suvise vremena proslo,sto ne sporim..i dalje milsim da njemu MM ne moze biti prepreka,iz samo jednog razloga,a to je:Rossi je u njegovim godinama bio budala,ali ga je ovaj nadmasio..siguran sam da znas sta zelim reci..

      edit:

      ..i to njegovo "ljubljenje"u Mudjelu,je bilo odlicno,sa super posledicama,pricam o "ljubljenju"koje ce ostaviti posledica..nije ovo niti moto 1,niti 2-ka..
      Last edited by Rossini; 18-06-14, 00:32.
      sigpic

      Comment


      • #93
        Rossini, moram ti priznati da ja nigde nisam pročitao da je Yamaha od one nove šasije iz Jereza donela išta novo do današnjeg testa u Barsi. Naročito ništa novo vezano za motor, nešto oko elektronike, oko menjača i tome srodno što bi moglo da utiče na acc. i top speed, tako da ako znaš nešto molim te da podeliš sa nama... Auspuh koji im je juče doneo Akrapovič (Slovenci, alal vam vera) je drugačije pozicioniran i nešto je kraći, kažu da malo poboljšava odziv u nižim i srednjim obrtajima, ali osim toga ni za šta drugo nisam čuo od prvog testa vezano za motor.

        I ta nova šasija je primećena na osnovu drugačijeg zavarivanja kod nogostupa, pa su se (Ryder je to opsiao na samo sebi svojstven način) sjatili svi odreda oko Yamahine garaže i krenuli da ih gnjave, zapitkuju, pa i o nekoj novoj elektronici, bilo čemu i rečeno im je svima da za sada nema ništa. Znaš i sam da su u padoku višedecenijska prijateljstva i da ljudi ne kriju takve opšte informacije jedni od drugih.

        Opet, ako znaš nešto više, govori leba ti, uopšte ne volim što su im zamrzli razvoj motora, tako da svaku vest o tome čekam kao siroče dinar...
        Last edited by Vanja #66; 18-06-14, 01:39.

        Comment


        • #94
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Čuj, da je Pedrosa onda u zadnjem krugu zakočio metar kasnije Rossi bi pobedio. Zašto misliš da se to neće desiti ponovo? Marquez provocira druge time što ih pretiče na taj način, jednom će biti belaja, to je neminovno... I dalje mi nije jasno kako nije bilo belaja na ovoj trci, da budem iskren...
          Kao sto kaze Vanja,ni meni nije jasno kako nije bilo belaja na ovoj trci.Mislim da je svima dosta Markeza i njegovog ponasanja i pre ili kasnije,neko se nece povuci iz duela.Mora i Markez da ima svog Bautistu a kada se to desi,sve ce se promeniti u sampionatu.

          Comment


          • #95
            Uf, sa 60 poena prednosti, teško da će se tek tako promeniti...

            Comment


            • #96
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Rossini, moram ti priznati da ja nigde nisam pročitao da je Yamaha od one nove šasije iz Jereza donela išta novo do današnjeg testa u Barsi. Naročito ništa novo vezano za motor, nešto oko elektronike, oko menjača i tome srodno što bi moglo da utiče na acc. i top speed, tako da ako znaš nešto molim te da podeliš sa nama... Auspuh koji im je juče doneo Akrapovič (Slovenci, alal vam vera) je drugačije pozicioniran i nešto je kraći, kažu da malo poboljšava odziv u nižim i srednjim obrtajima, ali osim toga ni za šta drugo nisam čuo od prvog testa vezano za motor.

              I ta nova šasija je primećena na osnovu drugačijeg zavarivanja kod nogostupa, pa su se (Ryder je to opsiao na samo sebi svojstven način) sjatili svi odreda oko Yamahine garaže i krenuli da ih gnjave, zapitkuju, pa i o nekoj novoj elektronici, bilo čemu i rečeno im je svima da za sada nema ništa. Znaš i sam da su u padoku višedecenijska prijateljstva i da ljudi ne kriju takve opšte informacije jedni od drugih.

              Opet, ako znaš nešto više, govori leba ti, uopšte ne volim što su im zamrzli razvoj motora, tako da svaku vest o tome čekam kao siroče dinar...
              nista nisam cuo a da je to takodje nesto specijalno i grandiozno..taj auspuh o kojem govoris,nisam recimo ni znao da da je sa prostora slovenije,ali sam cuo da su zamenili auspuh recimo,i da se i dalje radi na sasiji..na kavoj se sasiji radi,to niko ziv nezna vise,moja pretpostavka da se postojeca unapredjuje..e sad,da to daje neke rezultate,ocigledno da daje,i pretpostavljam da ce davati jos rezultata,jer da nema rezultata,Yamaha ne bi bila konkurenta Hondi jos uvek..a to se uostalom i vidi na stazi..i jeste 60 poena velika razlika,slazem se,medjutim meni je bitno da je VR sada konkurentan,ostaje jos jos dosta trka do kraja,ko zna sta faktor srece moze doneti..
              sigpic

              Comment


              • #97
                Originally posted by tasa01 View Post
                A Rosi kada je osvoji prvu titulu i dominirao imao je 35 godina, imao je losiji motor od konkurenata pa je osvojio??..Ne sve sto je Rosi tada imao ima i Markez sada..Mladost , zelja za dokazivanjem talenat,obojica imaju i obojica pokazuju...Siguran sam da je jedini naslednik dostojan da se poredi sa Rosijem upravo Markez...A to dal'ce se slomiti, to ne zelim cak ni Lorencu kojeg blago receno ne podnosim, tako da ti to ne stoji da pises...pozzz
                ..pa dobro,nije imao 35 god,slozicu se,doduse jeste ironicno pomalo,ali motor kao sto ga ima sada MM,sigurno nije imao u odnosu na konkurenciju..cisto malo potsecanja..a sto se tice lomljenja,ja to nisam napisao sa zeljom,vec sa onim sto mislim da ce ga zadestiti 100 posto..to mu je zasigurno,pitanje je samo kad,a ne da li..
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Uf, sa 60 poena prednosti, teško da će se tek tako promeniti...
                  Jedan Bautista nije dovoljan ali vec dvojica,to je vec nesto drugo.Dovoljno je da se samopouzdanje Markeza poljulja i da pocne da razmislja o svakom duelu,svakoj krivini,svakom zvuku koji je iza njega... Nije ni on masina.Pocece stvari da uticu i na njega.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by boban View Post
                    Jedan Bautista nije dovoljan ali vec dvojica,to je vec nesto drugo.Dovoljno je da se samopouzdanje Markeza poljulja i da pocne da razmislja o svakom duelu,svakoj krivini,svakom zvuku koji je iza njega... Nije ni on masina.Pocece stvari da uticu i na njega.
                    Bautista + Bradl...
                    Steta sto voze za Hondu pa mahom gadjaju samo Yamahine vozace...

                    Comment


                    • Zdravo svima .
                      Zbog puta nisam mogao da gledam trke u nedelju , ali sam danas odgledao reprizu GP trke i pitam se samo ko moze nakon ovakve trke da kritikuje bilo kog vozaca ?

                      Comment


                      • Nista ne stizem da gledam al sam nacuo da se Dani povampirio,jel to tacno?

                        Comment


                        • Originally posted by Gargamel View Post
                          Nista ne stizem da gledam al sam nacuo da se Dani povampirio,jel to tacno?
                          ..tacno..
                          sigpic

                          Comment


                          • Ajde nova tema za ASen jel ste zaboravili da krecemo u cetvrtak.
                            Jedva cekam da se upale masine!

                            Comment

                            Working...
                            X