Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIFA World Cup Brazil - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Di Stefano, Krojf i Laudrup se redovno preskacu kada se spominju Pele, Maradona, Mesi i Zidan.

    Krojf je bio jedinstven igrac. Ako su Rejnolds i Mihels bili trenerske, onda je Krojf bio centralna igracka figura revolucionarnog Totalnog fudbala. Di Stefano je za njega rekao da mu je mesto uz Pelea i Maradonu. Nije ni potrebno da govorim o tome koliko igraca smatra Di Stefana najboljim ikada, medju njima je i Maradona. Sto se Laudrupa tice, on je jedan od najpotcenjenijih ikada. Neverovatan dribler sa jos neverovatnijim pregledom igre i najbolji paser u slobodan prostor ikada vidjen. A pas u slobodan prostor jeste, barem za mene, najlepsi potez koji postoji u ovoj igri.

    Bekenbauer je lepo rekao - najbolji 60-ih bio je Pele, 70-ih Krojf, 80-ih Maradona, a 90-ih Laudrup.
    Last edited by Bogi; 14-07-14, 15:03.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Ako mu finale SP niej dovoljan motiv, onda ne znam sta jeste.
      Pa, ne znam... Negdje sam procitao da je imao i temperaturu ili sta vec. Istina je da on vec duze vrijeme djeluje kao da ga boli uvo za sve, ali dobro...To je za neku drugu pricu.

      Mada, trener je po meni najveci krivac(ali, lako je sada pametovati... ). U prvom poluvremenu ofanzivna linija Argentine uopste nije vrsila nikakav pritisak na odbranu Svaba koji su bukvalno svaki put lagano prenosili loptu sa svoje polovine i nekako su zbog toga Njemci uvijek "visili" tu na nekih 30-ak metara od gola Argentine. Iako je Argentina imala bolje sanse, ja sam iskreno mislio da nema sanse da mogu izdrzati do produzetaka takvim pristupom, jer uvijek tu moze doci i do pada koncentracije, greske...Onda covjek 'ladno izvede Lavezzi-a(mozda i najboljeg igraca 1.pol.), a onda i Pereza, umjesto da pojaca ofanzivu u trenucima kada su Njemci (pomalo iznenadjujuce) djelovali kao da su na izdisaju i sve cesce su gubili loptu.

      Ali, dobro... Fudbal se pretvorio u to da je sve ovo ionako izgubilo svaku draz, jer vec "sutra" pocinju ligaske utakmice, tako da ce se i sve ovo brzo zaboraviti.

      U svakom slucaju, meni je ovo SP bilo smaranje. Ne mislim da je tu nedostatak kvaliteta u pitanju, u odnosu na prethodna prvenstva, vec jednostavno preveliki broj ligaskih utakmica utice na to da igraci dolaze premoreni.

      Comment


      • Originally posted by Bogi View Post
        Di Stefano, Krojf i Laudrup se redovno preskacu kada se spominju Pele, Maradona, Mesi i Zidan.

        Krojf je bio jedinstven igrac. Ako su Rejnolds i Mihels bili trenerske, onda je Krojf bio centralna igracka figura revolucionarnog Totalnog fudbala. Di Stefano je za njega rekao da mu je mesto uz Pelea i Maradonu. Nije ni potrebno da govorim o tome koliko igraca smatra Di Stefana najboljim ikada, medju njima je i Maradona. Sto se Laudrupa tice, on je jedan od najpotcenjenijih ikada. Neverovatan dribler sa jos neverovatnijim pregledom igre i najbolji paser u slobodan prostor ikada vidjen. A pas u slobodan prostor jeste, barem za mene, najlepsi potez koji postoji u ovoj igri.

        Bekenbauer je lepo rekao - najbolji 60-ih bio je Pele, 70-ih Krojf, 80-ih Maradona, a 90-ih Laudrup.
        Di stefano je tek prica za sebe ... Od onih koje sam gledao to su svakako Maradona, Rondaldo i Zidan. Ronaldinja takodje mogu da uvrstim tu. A onda jos nekoliko igraca koji sticajem raznoraznih okolnosti nisu dostigli full potencijal, ali su svakako bili odlicni: Del Pijero, Kantona, Piksi. Secam se kao klinac i Bonijeka nesto malo i Platinija, R.Badja sam gledao dosta. Sto se klasicnih centarfora tice: Batistuta, Van Basten, Feler, Klinsman ....
        To je ono sto ja najvise cenim i gotivim u periodu kada am pratio strastveno i bas bio naprzen....
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • K'o sto je Nikola Nikic opisao Njemce...

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Di stefano je tek prica za sebe ... Od onih koje sam gledao to su svakako Maradona, Rondaldo i Zidan. Ronaldinja takodje mogu da uvrstim tu. A onda jos nekoliko igraca koji sticajem raznoraznih okolnosti nisu dostigli full potencijal, ali su svakako bili odlicni: Del Pijero, Kantona, Piksi. Secam se kao klinac i Bonijeka nesto malo i Platinija, R.Badja sam gledao dosta. Sto se klasicnih centarfora tice: Batistuta, Van Basten, Feler, Klinsman ....
            To je ono sto ja najvise cenim i gotivim u periodu kada am pratio strastveno i bas bio naprzen....
            Da nije slomio nogu '98. verovatno bi jos vise postigao u svojoj karijeri. I '98 na SP je dosao sa povredom clanka, igrao je samo zato se je bio veliki igrac, morao je Baggio vise igrati onda.

            Po meni klupski fudbal polako zasenjuje reprezentativni. Igras nekoliko godina u jednom klubu, sa istim igracima, sa istim trenerom, manje-vise istom taktikom, izmoren od duge sezone... dodjes na SP, igras za repku, sa saigracima sa kojima si odigrao prilicno malo tekmi u godini, vecina repki nema sve pozicije dobro pokrivene, drugacija taktika, bude i glupih trenera, prevelika ocekivanja, malo utakmica a velike sanse sa ispadnes cak iako si bolja ekipa.

            Okrece se ogroman novac u fudbalu i to na klupskom nivou ne na reprezentativnom. Dok su nekada igraci igrali za kikiriki u svojim klubovima, repka je bila svetinja. Sad sve manje i manje. Klubovi iscede igraca ko krpu pre nego sto ga igrac zavrsi na SP/EP

            Comment


            • Ta povreda je nesto najgore sto mu se moglo desiti i to dok je bio u fulu. A posle toga onaj promasaj u finalu eura 2000
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • To je ta situacija od sinoć

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Samo da dodam pored lepih postova koje su mnogi napisali i cinjenicu da ono sta je Maradona znacio za stvari mimo fudbala za pop kulturu pa ajmo reci i za pravce "kulture" Messi nikada nece.

                  Ovim neumanjujem umece Mesija ali divim se vise drugim bivsim i sadasnjim fudbalerima.
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Bajkula koje si godiste, jesi gledao ti kada Dijega ?
                    Verujem da nisi pa zato pises ove gluposti jer nije sve u titulama i broju golova ....
                    Mada i tu Dijego nije niti malo los, izguglaj malo njegovu statistiku pa ces videti i sam.
                    BOZE oprosti im ne znaju da grese ...
                    Btw zaboravih da napomenem da mi je najvise drago zbog Mesuta BOGAOCA ...

                    I jos jedna bitna stvar, NIKADA u svojoj karijirei Maradona nije igrao u najjacim ekipama, poput Mesija, daj neka se proda malo u Englesku pa da ga vidimo tamo ... On je 93 mogao da ode u Real ali nije ... nije hteo covek...
                    Mesi je opasan igrac odlican, ALI ova njegova Argentina kakva god da je opet je duplo jaca od Dijegove.... pa nije uspeo da uzme SP ...
                    Nisam nikada gledao Maradonu ali hvala Bogu rođen sam u svetu interneta pa su mi podaci na dohvat ruke. Evo ukucaš na yt-u Messi i ukucaš Maradona i sve ti je jasno.

                    A to poređenje Argentina Mesija i Maradone nema nikakvog smilsa, jer kao drugo ova Nemačka je možda najjača Nemačka u svojoj istoriji, pored toga treba porediti i jačinu samog SP-a, pa kakav se fudbal igrao tada i danas.

                    Na kraju kakav ti je argument taj što Maradona nije hteo da pređe u Real, kakve to veze ima u poređenju ove dvojice !? U Napoliju mu kupljena titula, sa Argentinom ukrao SP jer je dao gol rukom, Mesi u najdinamičnijem fudbalu ikada postigne 100 golova za godinu dana, daj ti 100 golova na fudbalu sa ortacima za godinu dana i izvalićeš koliko je to zapravo teško, ako uopšte uspeš i da postigneš taj broj golova.

                    I ovo sa Engleskom, šta sa Engleskom !? Što bi se prodavao tamo kada igra u najjačoj ligi sveta ? Španci se spdaju po Evropi a to je dokaz kvaliteta timova tamo, pa tačno je ta PL hajpovana isto koliko i taj sam Maradona, tamo se ceni Geret Beri, ne ceni se Brajan Ruiz, ili ceni se Henderson ovan rudnički, klasičan bivol, ne ceni se Miću i tako. Na kraju nije tako retko se dešavalo da Mesi te engleske klubove u Evropi lagano preskače, evo prvo mi na pamet padne Arsenal, iako sve to što si ti naveo nema nikakve veze sa komparacijom Mesi i Maradona. Jednostavno stavi statistiku na papir, imaš internet nisi mali, gugl radi kao sat iskuckaš, vidiš, nađeš i to ti je to.

                    Zidan otac fudbala, posle njega Pirlo, pa Ćavi, ostali su cirkuzanti i zabaljači polusveta.

                    Comment


                    • Originally posted by AIRBORNE View Post
                      Samo da dodam pored lepih postova koje su mnogi napisali i cinjenicu da ono sta je Maradona znacio za stvari mimo fudbala za pop kulturu pa ajmo reci i za pravce "kulture" Messi nikada nece.

                      Ovim neumanjujem umece Mesija ali divim se vise drugim bivsim i sadasnjim fudbalerima.
                      Ma jok sta ti je, Mesi prosto pleni svojim ponasanjem i prisustvom.Inspirise momak.
                      Deluje mi da kad bi pustio krv, da bi poteklo ono mleko iz onog robota iz Aliena

                      I naravno da ne bude zabune, najbolji je igrac danasnjice...nazalost
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Originally posted by Bogi View Post
                        Sto se Laudrupa tice, on je jedan od najpotcenjenijih ikada. Neverovatan dribler sa jos neverovatnijim pregledom igre i najbolji paser u slobodan prostor ikada vidjen. A pas u slobodan prostor jeste, barem za mene, najlepsi potez koji postoji u ovoj igri.

                        Bekenbauer je lepo rekao - najbolji 60-ih bio je Pele, 70-ih Krojf, 80-ih Maradona, a 90-ih Laudrup.

                        Sve Liverpulove legende su saglasne u tome da je Laudrup odabrao Liverpul ispred Juventusa te '83 da bi Liverpul bio samo jos mocniji u toj deceniji i dosta njih smatra da se ne bi nikada dogodio nagli pad pocetkom 90-ih. Nisam siguran ciji sam intervju slusao, cini mi se da je bio Dzon Barns, gde kaze da je Laudrup dosao u Liverpul da bi vrlo verovatno ostao bar 10 godina jer u tadasnji Liverpul ako si dosao nisi mogao da odes. Tretirali su jednostavno igrace na pravi nacin. Smatra da sa Laudrupom posle smene generacija pocetkom 90-ih nikada ne bi dosao toliki pad a lakse bi bilo privuci druge klasa igrace da igraju sa njim. Vecina propustanje Laudrupa smatraju najvecom greskom u istoriji Liverpula.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post
                          Nisam nikada gledao Maradonu ali hvala Bogu rođen sam u svetu interneta pa su mi podaci na dohvat ruke. Evo ukucaš na yt-u Messi i ukucaš Maradona i sve ti je jasno.

                          A to poređenje Argentina Mesija i Maradone nema nikakvog smilsa, jer kao drugo ova Nemačka je možda najjača Nemačka u svojoj istoriji, pored toga treba porediti i jačinu samog SP-a, pa kakav se fudbal igrao tada i danas.

                          Na kraju kakav ti je argument taj što Maradona nije hteo da pređe u Real, kakve to veze ima u poređenju ove dvojice !? U Napoliju mu kupljena titula, sa Argentinom ukrao SP jer je dao gol rukom, Mesi u najdinamičnijem fudbalu ikada postigne 100 golova za godinu dana, daj ti 100 golova na fudbalu sa ortacima za godinu dana i izvalićeš koliko je to zapravo teško, ako uopšte uspeš i da postigneš taj broj golova.

                          I ovo sa Engleskom, šta sa Engleskom !? Što bi se prodavao tamo kada igra u najjačoj ligi sveta ? Španci se spdaju po Evropi a to je dokaz kvaliteta timova tamo, pa tačno je ta PL hajpovana isto koliko i taj sam Maradona, tamo se ceni Geret Beri, ne ceni se Brajan Ruiz, ili ceni se Henderson ovan rudnički, klasičan bivol, ne ceni se Miću i tako. Na kraju nije tako retko se dešavalo da Mesi te engleske klubove u Evropi lagano preskače, evo prvo mi na pamet padne Arsenal, iako sve to što si ti naveo nema nikakve veze sa komparacijom Mesi i Maradona. Jednostavno stavi statistiku na papir, imaš internet nisi mali, gugl radi kao sat iskuckaš, vidiš, nađeš i to ti je to.

                          Zidan otac fudbala, posle njega Pirlo, pa Ćavi, ostali su cirkuzanti i zabaljači polusveta.
                          Sa ovim poslednjim se slazem, ajde sada da pokusam da ti odgovorim na nesto od ovog pre toga

                          Ukucaj YT i sve Maradonine i Mesijeve poteze i REALNO je da su Maradonini tehnicki na visem nivou i daleko komplksniji. Samim tim zahtevniji, sto dalje znaci da je bolji tehnicar i dribler od Lea Mesija.
                          Ako mislis da je Maradona 86 imao daleko laksu konkurenciju onda jbg. Ne bih se slozio sa tim. Ali opet nije mi to toliko bitno koliko mi je bitan kvalitet ekipe u kojoj igra Mesi i kvalitet Maradonine Argentine. A mislim da je to na strani Mesija, tj da je imao mnogo kvalitetniju ekipu iza sebe. Stavise Maradona je i na sledecem SP sa svojom "prosecnom" Argentinom dogurao do finala gde je izgubio od najjace nemacke ikada (uz duzno postovanje ovim momcima koji su sinoc osvojili titulu). Mada cak obe te nemacke mogu da se poklone pred onom "Zapadnom Nemackom" iz 74 ali ajde, da ne offujem mnogo. A Mesi ??? Ovo mu je trece SP i najbolji rezultat do sada, a na prethodna dva nije uradio NISTA. U stvari jeste, dao je nama jedan gol, i to je nesto. A na oba ta prvenstva je uz sebe ili iza sebe (kako ti je draze) imao vrhunsku ekipu.
                          To sto Maradona nije hteo da predje u Real nije argument, vec cinjenica koja potvrdjuje prethodnu tezu da nikada nije igrao u najjacim klubovima svog vremena, vec je jedan Napoli koji je do njegovog dolaska bio uvek negde u gornjem delu tabele ali nikada u samom vrhu doveo do tog Vrha.
                          Englesku ligu ne gotivim nista specijalno, uzeo sam je samo kao primer, jer mislim da se tamo igrac tipa Mesi ne bi nadavao golova, kao sto je to uradio u Barsi. Ali to je sve sbbkbb (sta bi bilo kad bi bilo) tako da ne moze da se uzme kao neki relevantan faktor.

                          Kao sto sam i ranije naveo u Spaniji se igra ubedljivo najgora odbrana od svih jacih liga i tamo napadaci najvise profitiraju, pa eto odgovora na to kako je dao 100 komada. Ne kazem da je lako i ne umanjujem taj uspeh niti malo svaka mu cast na svemu tome ALI kada je rec o kvalitetu igraca ja njegovu ucinkovitost posmatram samo kao jedan od faktora a ne kao jedini i presudan faktor njegovog kvaliteta, jer nije sve u golovima.

                          Naravno da nisam mali, da sam mali mozda bih se bespogovorno i slozio sa takvim tvrdnjama da se sve lepo"stavi na papir" pa uporedi. Ali je to vrlo nezahvalno raditi. Jer statistika je najmanje bitan faktor (iako jeste jedan od faktora) kada se porede ovi igraci. Mesi za razliku od Maradone nema "petlju" i nekako imam utisak kao da ima zent od velikih utakmica, dok je ovaj ziveo za velike utakmice.
                          Otac fudbala ili kako ga na ovoj planeti zovu Zidan, je svoju reprezentaciju vodio do dva finala SP i jedno uzeo. Isto je to uradio i Maradona. A Leo ? Sta je on uradio na najbitnijim, najcenjenijim i najprestiznijim svetskim takmicenjima? Ahhh zaboravio sam ... dao je gol nama
                          Na kupskom nivou je Mesi postigao mnogo toga i svaka mu cast za to, ali on nikada ne moze u ocima pravih ljubitelja ove igre biti BOLJI IGRAC od Maradone.
                          Last edited by Sandugp; 14-07-14, 17:06.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Ta povreda je nesto najgore sto mu se moglo desiti i to dok je bio u fulu. A posle toga onaj promasaj u finalu eura 2000
                            I na EURO 2000 je igrao zato sto je veliko ime Propustio celu 1998/1999, onda se vratio sledece sezone, ali covek nije mogao vola da ubode, sve golove sto je dao bili su iz penala. Nikakva forma, ni senka od onog igraca, mnogi predvidjali i skoriji kraj karijere. Da nije bio onako marketinski jak igrac, u to vreme najplaceniji igrac planete, ispred Bekama i Zidana, verovatno bi otisao iz kluba.

                            Na tom prvenstvu je dosao kako je dosao, ni bleda senka kakav je nekada bio. U najacim godinama povrede i losa forma su ga omele da postigne nesto veliko sa repkom koja je u to vreme bila mocnija nego sto je bila 2006 ili 2012.
                            Last edited by Prototype; 14-07-14, 17:06.

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Sa ovim poslednjim se slazem, ajde sada da pokusam da ti odgovorim na nesto od ovog pre toga

                              Ukucaj YT i sve Maradonine i Mesijeve poteze i REALNO je da su Maradonini tehnicki na visem nivou i daleko komplksniji. Samim tim zahtevniji, sto dalje znaci da je bolji tehnicar i dribler od Lea Mesija.
                              Ako mislis da je Maradona 86 imao daleko laksu konkurenciju onda jbg. Ne bih se slozio sa tim. Ali opet nije mi to toliko bitno koliko mi je bitan kvalitet ekipe u kojoj igra Mesi i kvalitet Maradonine Argentine. A mislim da je to na strani Mesija, tj da je imao mnogo kvalitetniju ekipu iza sebe. Stavise Maradona je i na sledecem SP sa svojom "prosecnom" Argentinom dogurao do finala gde je izgubio od najjace nemacke ikada (uz duzno postovanje ovim momcima koji su sinoc osvojili titulu). Mada cak obe te nemacke mogu da se poklone pred onom "Zapadnom Nemackom" iz 74 ali ajde, da ne offujem mnogo. A Mesi ??? Ovo mu je trece SP i najbolji rezultat do sada, a na prethodna dva nije uradio NISTA. U stvari jeste, dao je nama jedan gol, i to je nesto. A na oba ta prvenstva je uz sebe ili iza sebe (kako ti je draze) imao vrhunsku ekipu.
                              To sto Maradona nije hteo da predje u Real nije argument, vec cinjenica koja potvrdjuje prethodnu tezu da nikada nije igrao u najjacim klubovima svog vremena, vec je jedan Napoli koji je do njegovog dolaska bio uvek negde u gornjem delu tabele ali nikada u samom vrhu doveo do tog Vrha.
                              Englesku ligu ne gotivim nista specijalno, uzeo sam je samo kao primer, jer mislim da se tamo igrac tipa Mesi ne bi nadavao golova, kao sto je to uradio u Barsi. Ali to je sve sbbkbb (sta bi bilo kad bi bilo) tako da ne moze da se uzme kao neki relevantan faktor.

                              Kao sto sam i ranije naveo u Spaniji se igra ubedljivo najgora odbrana od svih jacih liga i tamo napadaci najvise profitiraju, pa eto odgovora na to kako je dao 100 komada. Ne kazem da je lako i ne umanjujem taj uspeh niti malo svaka mu cast na svemu tome ALI kada je rec o kvalitetu igraca ja njegovu ucinkovitost posmatram samo kao jedan od faktora a ne kao jedini i presudan faktor njegovog kvaliteta, jer nije sve u golovima.

                              Naravno da nisam mali, da sam mali mozda bih se bespogovorno i slozio sa takvim tvrdnjama da se sve lepo"stavi na papir" pa uporedi. Ali je to vrlo nezahvalno raditi. Jer statistika je najmanje bitan faktor (iako jeste jedan od faktora) kada se porede ovi igraci. Mesi za razliku od Maradone nema "petlju" i nekako imam utisak kao da ima zent od velikih utakmica, dok je ovaj ziveo za velike utakmice.
                              Otac fudbala ili kako ga na ovoj planeti zovu Zidan, je svoju reprezentaciju vodio do dva finala SP i jedno uzeo. Isto je to uradio i Maradona. A Leo ? Sta je on uradio na najbitnijim, najcenjenijim i najprestiznijim svetskim takmicenjima? Ahhh zaboravio sam ... dao je gol nama
                              Na kupskom nivou je Mesi postigao mnogo toga i svaka mu cast za to, ali on nikada ne moze u ocima pravih ljubitelja ove igre biti BOLJI IGRAC od Maradone.
                              Pa ovih 100 golova koliko ja znam nisu samo u Španiji, već i u LŠ, a meni je eto LŠ ipak najkompleksnije i najteže takmičenje za osvajanje, no eto igra se svake godine pa igrač tokom karijere ima više prilika da to osovji.

                              E eto vidiš tako su meni rekli da je statistika faktor kada sam rekao da je Diamanti otac za Staridža, sad kada je statistika ipak na mojoj strani to ide suprotno. Wtf ?

                              Zato verovatno ja nikada neću skontati ove forume.

                              Comment


                              • Del Piero i Toti su nesto sto se Italiji nece ponoviti u narednih 50 godina. Pirlo takodje ali bar ima povucenih plejmejkera, samo ne toliko kvalitetnih. A one klasicne italijanske 10-ke nazalost vise ne postoje na mapi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X