Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIFA World Cup Brazil - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Pa ovih 100 golova koliko ja znam nisu samo u Španiji, već i u LŠ, a meni je eto LŠ ipak najkompleksnije i najteže takmičenje za osvajanje, no eto igra se svake godine pa igrač tokom karijere ima više prilika da to osovji.

    E eto vidiš tako su meni rekli da je statistika faktor kada sam rekao da je Diamanti otac za Staridža, sad kada je statistika ipak na mojoj strani to ide suprotno. Wtf ?

    Zato verovatno ja nikada neću skontati ove forume.
    Svi golovi se racunaju, sve se broji, samo pakujte da se ne baci nesto sucajno I da nedaj Boze ne promakne
    To ko ti je rekao ne znam, ali ja nisam
    U krajnjem slucaju, ne mozes ti mene ubediti da je Mesi bolji od Maradone, a ne mogu ni ja tebe u suprotno ( a mozda i mogu a ? , da se potrudim jos malo?) ... Nisam ti uputio izvinjenje, jer sma ti pre nekoliko postova napisao da si izvalio glupost ili tako nesto slicno. To je ipak bilo malo bezobrazno sa moje strane, pa ti se ovim putem (javno jbt pred svima) izvinjavam....
    A ostao cemo lako
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Ne razuem da se Messiju pise minus jer nije osvojio Svetsko prvenstvo sa Bigliom i Gagom kao najjacim opcijama u sredini koje bi trebalo da povezu igru protiv top 5 najboljih sredina ikada.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by chofy88 View Post
        Ne razuem da se Messiju pise minus jer nije osvojio Svetsko prvenstvo sa Bigliom i Gagom kao najjacim opcijama u sredini koje bi trebalo da povezu igru protiv top 5 najboljih sredina ikada.
        Licno mu ovo SP malo toga zameram, skoro nista, mislim da je odigrao na visokom nivou grupnu fazu, bio neznatno losiji u eliminacijama, u finalu opet bledunjav ali ukupan utisak dobar i vise nego dobar. Zameram mu proslo svetsko za koje mislim da je mogao znatno bolje. Pa i ono 2006 nemam sta da mu kenjam, kad je realno tada bio klinac jedan od boljih u svojoj reprezentaciji, ali ipak suvise mlad.
        A kada ga poredim sa Dijegom ne zameram mu nista, tj ni jednom ni drugom, jednostavno ih poredim kao igracke velicine.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Izuzetno je tesko, porediti neke igrace iz razlicitih era, ako znamo koliko je fudbal bio drugaciji, zato se i sa pravom govori ona poznata fraza, svako je bio "bog" u svom vremenu. Jednostavno fudbal se menja konstantno i evoluira do neke druge faze, neprepoznatljive u odnosu na prethodni period.
          Ali, kada se na crtu stave rezultatatski uspesi koji se ticu cisto samo fudbala, Messi ce uvek biti daleko uspesniji i bolji fudbaler od Maradone, i to nije preterivanje. Jer ovde se moraju shvatiti neki pojmovi. Prvo i osnovno je taj hype oko Diega, jednostavno kada se on uzme u recenicu, ne mozes uzeti tek tako statistiku i reci "to je to", Diego je vise od fudbala, sve ono sto ide uz njega, njegov karakter, Bozija ruka, drskost, skandali, to je Diego Maradona, i u tome se donekle ogleda velicina fudbalera, zato je on veci od Messija, pogotovo kada se vidi na kakav nacin je uzimao titule, i obicno bivao najjaci u najbitnijim utakmicama. Ali covek nije imao nikakvu konstantu, i zato je meni Messi u cistom fudbalskom smislu ispred njega, i ne samo ispred njega, ispred vecine fudbalera, verovatno igrac koji je najkonstantnije igrao na najvisem nivou u istoriji fudbala.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Originally posted by Freshman91 View Post
            Izuzetno je tesko, porediti neke igrace iz razlicitih era, ako znamo koliko je fudbal bio drugaciji, zato se i sa pravom govori ona poznata fraza, svako je bio "bog" u svom vremenu. Jednostavno fudbal se menja konstantno i evoluira do neke druge faze, neprepoznatljive u odnosu na prethodni period.
            Ali, kada se na crtu stave rezultatatski uspesi koji se ticu cisto samo fudbala, Messi ce uvek biti daleko uspesniji i bolji fudbaler od Maradone, i to nije preterivanje. Jer ovde se moraju shvatiti neki pojmovi. Prvo i osnovno je taj hype oko Diega, jednostavno kada se on uzme u recenicu, ne mozes uzeti tek tako statistiku i reci "to je to", Diego je vise od fudbala, sve ono sto ide uz njega, njegov karakter, Bozija ruka, drskost, skandali, to je Diego Maradona, i u tome se donekle ogleda velicina fudbalera, zato je on veci od Messija, pogotovo kada se vidi na kakav nacin je uzimao titule, i obicno bivao najjaci u najbitnijim utakmicama. Ali covek nije imao nikakvu konstantu, i zato je meni Messi u cistom fudbalskom smislu ispred njega, i ne samo ispred njega, ispred vecine fudbalera, verovatno igrac koji je najkonstantnije igrao na najvisem nivou u istoriji fudbala.
            Nije da nije imao konstantu, spojio je on od 82 (kada je dosao u Evropu) pa do 90 nekoliko odlicnih sezona, koje je odigrao na vrhunskom nivou. Dok je Mesi sto se tice te konstantnosti ipak na visem nivou, sto je i normalno uzevsi u obzir sadasnje i predjasnje stanje u fudbalu, i njihovu posvecenost. Dijego je bio daleko manje posvecen, cak je i utakmice (a kamoli treninge) neobjasnjivo preskakao, onda uzmimo i drogu u obzir. Jbg mentalitet drugaciji, LUD je bio Maradona, to je mozda cak i blaga rec. Ali kada je rec on maksimumu znaci vrhu samom opet mislim da je Maradona tu u prednosti, jer on jednostavno nije imao limite. Pa i sam Maradona je 2006 izjavio da postoji samo jedan Argentinac koji moze da ga zaseni (njegovu igru kvalitet) a to je Mesi. Popularnost je druga prica, tu ga ne moze nikada zaseniti.
            Last edited by Sandugp; 14-07-14, 17:47.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Nije to sto je Diego uzeo SP i imao jos jedno finale vec sa kakvim ekipama. Pogledajte koliko je tu igraca koji nikad nisu igrali u Evropi ili su igrali sezonu, dve pa ih brze-bolje poslali nazad u Juznu Ameriku. Burucaga, Pasarelja, Valdano i ludi Kanidja. To je manje-vise to sto stvarno vredi uz Diega na ta 2 SP. Argentinci su sto se mene tice veliki baksuzi jer kad su imali igrace na svim pozicijama nisu imali 10-ku u Diegu ili Leu. A kad igraju Diego ili Leo, onda su starteri likovi poput Demikelisa.

              Juce ona sansa za Lea u 47. minutu. Ono u Barsi gadja zatvorenih ociju. Sinoc ne. Zna se da su finala utakmica na jednu loptu i da ces imati jednu-dve sanse. U bilo kojoj drugoj utakmici on bi to dao. O tome se radi. Sitnica koja ga odvaja od 3-4 igraca.
              sigpic

              Comment


              • I da se ukljucimu diskusiju, za mene je najveci nivo fudbala koji je neki igrac dostigao Ronaldinjo u one dve-tri seozne, ne volim Barsu nista posebno ali mislim da tada nisam propustao nijednu tekmu. Bog
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by chofy88 View Post
                  I da se ukljucimu diskusiju, za mene je najveci nivo fudbala koji je neki igrac dostigao Ronaldinjo u one dve-tri seozne, ne volim Barsu nista posebno ali mislim da tada nisam propustao nijednu tekmu. Bog
                  Sa ovime bih i mogao da se slozim, s tim sto je i Ronaldinjo kada se radi o konstantnosti trubadur. Ali ono jeste bilo
                  A kada gledam ciste napadace, onda Ronaldova sezona u Barsi pa odmah potom sledeca u Interu. To je tek bilo uzivanje za gledati ... Mali celavi zuba ...REALNO najbolji napadac koga sam gledao.
                  Last edited by Sandugp; 14-07-14, 17:49.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Sandi, meni se malo bio kontradiktoran onamo gde kazes da ti je statistika najmanje bitan faktor, a pre toga kazes da Messi nije uradio nista na proslom SP i pominjes tu statistiku kao bitan faktor za to. Eto, meni je npr. Messi u najmanju ruku bio jednako dobar na proslom, kao na ovom, ako ne i bolji. Druga stvar je pogresan nacin na koji ga je Maradona koristio, u kom se isto dobro snasao, ali bi bio mnogo produktivniji da je ovaj znao sta da radi sa njim. Messi od pre 4 godine je osetno bolji od ovog danas, ovaj danas izgleda kao igrac koji je prosao svoj prime. I takav je sam resio 4 utakmice, direktno on, iako opet nije bio koriscen na najbolji moguci nacin. Evo sta je Mourinho imao da kaze na tu temu:
                    http://www.dailymail.co.uk/sport/wor...-Mourinho.html
                    Da je mogao bolje, mogao je. Rece Nash lepo za onu sansu, ono u 90% slucajeva pogadja, slicno situaciji pred kraj meca sa Belgijom. Ja bih rekao da je njegov najveci problem trenutno fizicke prirode i to traje vec dosta dugo. Sta se tu sa njim desava, nemam pojma, ali ne izgleda obecavajuce. A ta prica se i ne pominje jer on i ovakav opet reseta i igra na visokom nivou, ali da je to daleko od njegove najbolje igre, svakako jeste.

                    Sto se ove druge price tice, najbolji svih vremena i to. Skroz subjektivna stvar. Za mene je to Ronaldo, a misljenja sam da ga je zdravlje posluzilo da se ne bi danas mnogo ni diskutovalo o tome. Ronaldinha obozavam, ali je on prekratko trajao da bi usao u tu pricu. Moze da se prica o njemu u smislu da je njegov vrhunac bio jedan od najboljih ikada. Za ove starije moze samo da se stekne neki utisak, koji tesko moze biti skroz objektivan, ako ih niste gledali u to vreme, ne mogu to klipovi da nadoknade sto se mene tice. Zato ih ja ne bih ni uporedjivao sa Maradonom. Ti mozes jer si gledao obojicu, ali je opet to tesko objektivno uraditi jer si ih gledao u razlicitom dobu svog zivota. Ja npr. pre 10 godina sigurno ne bih bio u stanju da cenim Pirla ovako kao sto ga cenim danas.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Svi golovi se racunaju, sve se broji, samo pakujte da se ne baci nesto sucajno I da nedaj Boze ne promakne
                      To ko ti je rekao ne znam, ali ja nisam
                      U krajnjem slucaju, ne mozes ti mene ubediti da je Mesi bolji od Maradone, a ne mogu ni ja tebe u suprotno ( a mozda i mogu a ? , da se potrudim jos malo?) ... Nisam ti uputio izvinjenje, jer sma ti pre nekoliko postova napisao da si izvalio glupost ili tako nesto slicno. To je ipak bilo malo bezobrazno sa moje strane, pa ti se ovim putem (javno jbt pred svima) izvinjavam....
                      A ostao cemo lako
                      Ma opušteno, davno Brajkula preležao te dečije boginje zvane "prepucavanje" na forumima. ;)

                      Samo kažem da nema opravdanja u tome da Maradona nije osvojio LŠ jer nije igrao u velikom klubu u Evropi, a bio je u prvaku Italije i Barsi, pri tom u to doba LŠ je bilo daleko lakše osvojiti, osvajala Steaua i Zvezda, tipa 16 klubova, koliko već, dobiješ tri, četiri rivala i u finalu si. Nije to neki izgovor, 11 sezona čovek u Evropi i nema LŠ, a ako ćemo tako onda se javiti jedan Toti i reći da je on najbolji svih vremena, jbg nije čovek hteo iz Rome nikada, a ima SP sa Italijom, ima skudeto sa Romom ispred nebeskih klubova, pa ti vidi, to je uglavnom vaša priča koju ovde vrtite. Pri tom ja taj Napoli cenim danas kao priču Atletiko Madrid, jak sistem i idemo meljemo, da izuzmemo činjenicu da ko je upravljao klubom tada.

                      Na kraju Del Pijero ima više od tog čoveka koga većina naziva najvećim svih vremena, Del Pijero ima Skudeta tih koliko hoće, ima LŠ ima SP....pa vi vidite, a ne možemo reći da je njegova uloga bila mala u svim tim uspesima.

                      Veliki je hajp oko tog Maradone, mnogo, pa on je čovek sam po sebi atrakcija, evo opet pravio neki šou na finalu, striptiz, svi kao Maradona ludilo, da sam to ja radio uhapsili bi me verovatno, dakle kao faca Maradona više Mesi, kao fudbaler i uspesi na terenu, brojevi Mesi više Maradona. I da dodam i ovo ukucao ja Maradona na yt i gledam one video klipove i hvatam sebe u situaciji da vidim nešto čega nema, dakle očekivanja prevelika i usled toga ja vidim nečega i čega nema....da ne govorim kakve su tada samo odbrane bile u poređenju sa ovim danas.....

                      Comment


                      • Prepucava se Brajkula, 9mm samo puca ali ono sto ja vama hocu da kazem da je onaj Boateng prevelika klasa od stopera, svaka mu se dala i sve najbolje u daljoj karijeri. Bio mi je antipatican i neznalac donekle ali ono sto je odigrao sinoc to je nesto neverovatno. Odavno onakvu igru jednog odbrambenog igraca video nisam i mogu slobodno da kazem da me je odusevio. Smrt svim organizacijama poput FIFA, treba da ih je sramota sta oni drze na zvanicnoj stranici one CASTROL standarde zeludac mi se prevrnuo.
                        sigpic

                        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                        Comment


                        • Sto volim kada neko prica o sebi u trecem licu Kao Albert Nadj svojevremeno
                          Ne koristim ja statistiku kada poredim ovu dvojicu. SP je druga prica, druga dimenzija, vrh vrhova fudbala. Tu se statistika ne prati, tu je bitno koliko si doprineo svom timu da ga osvoji. A Dijego je bio barem 80% svog tima 86 i zato cu ga uvek ceniti vise nego Lionela koji kada igra bez Cavija i Injeste igra daleko slabije, ili kada igra u slaboj Argentini.... On mora da ima podrsku (suport) i tada jebe mamu, ako nema truba ... to me nervira kod njega opasno.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Condition23 View Post
                            Prepucava se Brajkula, 9mm samo puca ali ono sto ja vama hocu da kazem da je onaj Boateng prevelika klasa od stopera, svaka mu se dala i sve najbolje u daljoj karijeri. Bio mi je antipatican i neznalac donekle ali ono sto je odigrao sinoc to je nesto neverovatno. Odavno onakvu igru jednog odbrambenog igraca video nisam i mogu slobodno da kazem da me je odusevio. Smrt svim organizacijama poput FIFA, treba da ih je sramota sta oni drze na zvanicnoj stranici one CASTROL standarde zeludac mi se prevrnuo.
                            FIFA godišnje u plusu 30 miliona, Srbija godišnje u minusu 28. Blatera za predsednika države, premijer Tomislav Karadžić.

                            Comment


                            • ....
                              Attached Files

                              Comment


                              • Videh nesto velicanje Maradone, i jeste veliki ali zamislis samo koliko je ovaj drugi veliki??

                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X