Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Kao što se i zna, FP1 tempo nije relevantan. Mečke to lagano. Sad su imali ‚‚samo" pola sekunde prednosti, pa će u kvalifikacijama to da se popne na 8 do 10 desetinki.

    Što se tiče ‚‚hijerarhije" ili vozačkog poretka unutar Ferrarija, tu ću kao naštrebani učenik da odgovorim sa DA na svako pitanje. Zašto takav odgovor? Zato što Ferrari i dalje nije ono što sam očekivao. Ne samo ja, ne samo Vanja, već mnogi. Ferrari je za godinu dana uradio određene vidljive promene, a ne samo rezutata, već efekata kao i uticaja tih ‚‚promena" nema nigde. I dalje su treći tim. I dalje su oni glavni u timu okrenuti ka Alonsu. Jedina je razlika što Raikkonenu još uvek ne traže da pravi namerne gluposti ili ko zna šta kako bi Alonso imao bolju stranu za start i slično. Još uvek to ne rade. Neće oni da zamaraju Kimija, oni će za to da se sami pobrinu kao u Španiji sa ‚‚overklokovanjem" agregata, tj. MGU-K komponente da budem precizniji.
    Počeo sam da pričam o tome kako nemaju rezultate a načinili su solidne promene. Doveden Allison, doveden Raikkonen (inženjer + vozač iz istog tima), novi aero tunnel... I umesto Domenicalija su ubacili Matiaccia, lika koji nema niđe veze sa ovim sportom, a pogotovo sa tehničke strane jer je do sada radio kao menadžer prodaje. Lika koji treba praktično da radi na štandovima sajmova (dajem primer) ti ubacuješ da koordiniše ovakvom ekipom. On je pritom otvoren Alonsov navijač. Da, to je svakako potrebno timu u tranziciji. (sarkazam / ironija)

    U prve 2-3 trke je bilo očekivano da je Alonso brži, makar za neki minimalac. To je i očekivano i oprostivo kada dođe top vozač da bude timski kolega drugom top vozaču. Čak ga je Raikkonen i pobedio u kvalifikacijama u Španiji. Ako gledamo sveukupno (vozač + bolid + ostali prateći faktori), Alonso je nesumnjivo bolji ove sezone. Ali to je sve u ovakvom Ferrariju. Ferrariju koji laže sam sebe. Prosto se pitam da li je sve ovo trebalo da predstavlja pohod na šampionsku titulu ili je cilj bio da se Alonsu dovede Raikkonen kako bi ovaj mogao da ga uz očiglednu pomoć tima pobedi u jednoj sezoni i dokaže da je bolji bio / jeste / biće? Moral i motivacija do mojega.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by dzoni gp View Post
      Da bilo bi lepo da Red Bull malo pojasni svoj napredak ...opa Alonso prvi nisam bas pomno pratio trening gledo sam tenis jel Ferrari konacno ima tempo ili Mercedesi se malo igraju? E ljudi kako gledate na izjavu (ne mogu da se setim koga je Srdjan pominjo da je to rekao ) da je Kimi sporiji od Alonsa,dal iz Ferrarija porucuju da je Alonso prvi vozac ili kao postrek za Kimija da se malo probudi....
      Originally posted by quard1aN View Post
      Neki tehnicki direktor ili nesto tako je to izjavio. Nije direktno, ali je indirektno bacio Kimija za drugog vozaca. Alonso solidan, nesto i ne bih bas rekao da su Mecke toliko opustene bile... Vjv ce opet dominirati, ali je makar Alonso bio uvjerljiviji od Red Bulla. Ko zna, cekamo 3. trening i Q
      Allison je mislim rekao da Kimi trenutno nije na nivou koji bi želeo i da je situacija takva. Nisam to doživeo ni kao uzdizanje Alonsa ni kao pecku za Kimija jer je i sam Kimi rekao više puta da se ne snalazi sasvim i da mu ne leži sve. Drugi trening pokazuje da su njih dvojica bliži po brzini nego što bodovi govore, ali tako je kako. Kimi je opet imao neku frku, sa motorom koji je malo štucnuo pa su morali preventivno da uspore program za FP1, ali vidimo valjda svi da se isto dešava i u RB-u gde Vettela stižu sve moguće i nemoguće stvari. Pa neće valjda RB da sabotira ili zanemaruje sopstveno najveće otkriće i vozača koji je senzacija poput Vettela?

      Nisam gledao FP2, bukvalno sam se sad vratio kući nakon FP1, ne znam šta se dešavalo jer vidim da ni izjave timova nisu izašle, ali svejedno sam se nadao da će crveni biti malo bliži nego što jesu i na FP2... Mada evo, sad čitam da su među prvima postavili vremena na crvenim gumama (dok je Vettel postavio pred kraj i da nije bio uverljiv na simulaciji stinta), kao i da je Kimi na FP2 dobio novi pod, a da je Alonso bio na starom, što onda i nije tako loše...

      Comment


      • #18
        Originally posted by Vanja #66 View Post
        Nisam gledao FP2, bukvalno sam se sad vratio kući nakon FP1, ne znam šta se dešavalo jer vidim da ni izjave timova nisu izašle, ali svejedno sam se nadao da će crveni biti malo bliži nego što jesu i na FP2... Mada evo, sad čitam da su među prvima postavili vremena na crvenim gumama (dok je Vettel postavio pred kraj i da nije bio uverljiv na simulaciji stinta), kao i da je Kimi na FP2 dobio novi pod, a da je Alonso bio na starom, što onda i nije tako loše...
        Nisi puno propustio. Na pocetku, nekih 20ak minuta, meke gume i mecke malo brze bile. Posle toga su izasli na ultra mekim, pobjegli svima. RB se dosta patio na treningu, obojica su bili ispod 10 prvih i onda pred kraj Vettel iskocio gore. Posljednjih 30ak minuta priprema za trku i to je to. Eriksen nastavio pravo u 5. krivini ja mislim, nije se ni vratio treningu, Bjanki isto imao problema. Ostalo nista specijalno
        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
        sigpic

        Comment


        • #19
          Bianchi je imao problema zbog ograde koju je poljubio u FP1 verovatno... Hvala za opis, više nego dovoljno...

          Comment


          • #20
            http://kimiraikkonenspace.com/2014/0...ineering-team/

            Ferrari has bolstered Kimi Raikkonen’s engineering team in a bid to help the Finn move up the Formula 1 grid this year.
            The 2007 F1 world champion has had a challenging start to the 2014 campaign, having struggled more than team-mate Fernando Alonso in getting comfortable with the feel of Ferrari’s F14 T under braking and corner entry.
            With more work to do to overcome Raikkonen’s issues, Ferrari has decided to bring back its test team engineer David Lloyd to a racing role to help Raikkonen from this weekend’s Canadian Grand Prix.
            Lloyd will help support Raikkonen’s race engineer Antonio Spagnolo and other staff in trying to improve the lines of communication between the Finn and the team so as to get a better understanding of what is needed.
            Raikkonen has worked well with British engineers in the past, having had a long partnership with Mark Slade at previous teams McLaren and Lotus.
            It is undecided yet if the change will be permanent, or will last only a few races until enough progress has been made.
            Lloyd originally joined Ferrari from BAR in 2003 as a test engineer, before becoming race operations manager in 2007 after the departure of Nigel Stepney.
            He then returned to a role as a test engineer for the Maranello outfit.

            Ništa posebno, al' eto ko hoće neka pročita.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              Vettel bio brži od. Rikarda, pa makar i na FP1, ne mogu da vjerujem. :-)

              Comment


              • #22
                Jasno mi je sta hocete da kazete,pitao sam vas za vase misljenje cisto iz razloga sto obicno sa ovakim izjavama nekog clana ekipe koje na prvu loptu nisu nista spektakularno,kasnije se ispostavi da su ipak imale neku tezinu....mnogo mi je krivo sto je Ferrari u situaciji u kojoj je sada ne znam koga kriviti nisam bas upucen u detalje kao vi ali ocigledno da fali sef ekipe pravi vodja tima ovo sada je bas zalosno,ja se svaku trku nadam da ce biti pomaka ali u zadnje vreme manji timovi prave neki napredak a Ferrari kaska u mestu ili ide u nazad jednostavno muka mi je vise da svake sezone vrte istu plocu,bas se oseca taj neki zabarski inat postovanje tradicije ili sta vec kao kod Ducatija u Moto GP mislim da trebaju korenite promene ili da se zadovoljavamo kad bude neki vozac na pobednickom postolju zalosno ali tako je ....izvini te ako sam otiso u off jednostavno sam RAZOCARAN!!!
                sigpic http://caseystoner.com.au/

                Comment


                • #23
                  Originally posted by forum1nick View Post
                  Vettel bio brži od. Rikarda, pa makar i na FP1, ne mogu da vjerujem. :-)
                  i na fp2
                  1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                  1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                  sigpic

                  Comment


                  • #24


                    Mečka naravno i dalje ima poveću prednost, Ferrari je morao da dobije više vremena u odnosu na juče, nadam se da i dalje nešto testiraju, kombinacije novog poda, usisnika i zadnjeg krila...

                    Comment


                    • #25
                      Hamilton je pokazao dominaciju mecki. Na mekim gumama je bio nedodirljiv ostalim vozacima na super mekim... Komentatori najavljuju da je ovo staza gdje se moze nesto promijeniti, kao sto su rekli i za svaku proslu, a ja ne vidim napredak po pitanju prva dva mjesta. Ako bi Rosberg uzeo prvo mjesto na Q, kontam da ce Hamilton biti nervozan u trci i da bi mozda gresku mogao napraviti. U drugim slucajevima nesto ne vjerujem u zanimljivu trku
                      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        ovo sa F1 postaje suviše monotono

                        Comment


                        • #27
                          F1 je kroz svoju istoriju imala daleko više sezona gde je jedan tim dominirao nego sezone gde je bilo neizvesno do kraja...

                          Comment


                          • #28
                            http://us19.chatzy.com/78502132850814

                            Ako ima zainteresovanih
                            If the police cant stop you you must be on the dust

                            Comment


                            • #29


                              Opa, Rosberg putting the foot down... Nisam ovo očekivao, uopšte. Ne prestaje da me čudi Rosbergova brzina. Au, šta li se sad vrzma Lewisu u glavi... Williams dosta dobar, Ferrari dosta slabiji nego što sam očekivao. Imaće probleme sutra na trci kao i u Bahreinu što su imali...

                              Comment


                              • #30
                                E ovi rezultati mi mirisu na Hamiltonovu nervozu sutra, pa mozda i zid sampiona da potpise. Fetl konacno nesto radi, a svaka cast Williamsima.
                                Mercedesi i dalje ubjedljivi, dok su konjici isti. Samo prica, nigdje rezultata. Vernje nije lagao kad je rekao da ce Torro Rosso biti dobar u Kanadi...
                                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X