Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula E

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Formula E

    Uskoro počinje nova serija!!



    Njeno ima je FORMULA E,manje više ste svi čula za nju. Što treba napomenuti,jeste da Automobili će iči isključivo na litijumske baterije i električnu energiju !!
    Ova serija će imati 10 timava(barem za sada) ,a ti timovi su:

    -DRAYSON RACING
    -CHINA RACING
    -ANDRETTI AUTOSPORT
    -DRAGON RACING
    -E.DAMS
    -SUPER AGURI FORMULA E
    -AUDI SPORT ABT
    -MAHINDRA RACING
    -VIRGIN RACING
    -VENTURI GRAND PRIX


    U kalendaru će biti 11 trka


    [color=#BF0000]BEIJING, CHINA
    13 September 2014

    PUTRAJAYA, MALAYSIA
    18 October 2014

    PUNTA DEL ESTE, URUGUAY
    13 December 2014

    BUENOS AIRES, ARGENTINA
    10 January 2015

    MIAMI, USA
    14 March 2015

    LOS ANGELES, USA
    4 April 2015

    MONTE CARLO, MONACO
    9 May 2015

    BERLIN, GERMANY
    30 May 2015

    LONDON, UNITED KINGDOM
    27 June 2015






    Prvi testovi počinju za 47 DANA
    Last edited by Dule Krtola; 22-05-14, 22:01.

  • #2
    Evo vozačke postave











































    Last edited by Dule Krtola; 29-05-14, 19:32.

    Comment


    • #3
      Čudno što nema McLarena, najavili su svoj tim u prvoj godini pre 2 godine...

      Comment


      • #4
        A dobro možda se pridrže malo kasnije...Mene čudi što nema Red Bula,pošto se oni u sve mješaju,imaju svoju akademiju,Horner ima svoj tim u Gp3 i iskreno očekivao sam od Red Bula da će učestovati al eto.I sam Njui je rekao novi izazovi,pa eto mu novih izazova...
        A volio bi da dođe neki tim iz F1.Moguće da će doći Caterham pošto oni najvjerovatnije poć iz F1 tako da moguć dolazak u F E

        Comment


        • #5
          Kakav izazov za Adriana, kad Renault pravi sve bolide?

          Ne treba da čudi što još uvek nema Red Bull-a, nije proverena serija. Za dve sezone možda i uplati Mateschtitz koji milion za još jedan tim...

          Comment


          • #6
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Kakav izazov za Adriana, kad Renault pravi sve bolide?

            Ne treba da čudi što još uvek nema Red Bull-a, nije proverena serija. Za dve sezone možda i uplati Mateschtitz koji milion za još jedan tim...
            Hahahah
            Reno im je ubio svaku nadu za dolazak u ovu seriju
            Pa dobro ja mislim da svaki (malo veći) tim,gleda kako će da izgleda ta serija i oće li biti interesovanja pa onda tek možda da učestuju.Mada evo prilike za Ferari da budu Prvi barem u ovoj seriji

            I nisam gore u tekstu dodao da Mišelinke proizvodi gume za ovu seriju

            Comment


            • #7
              Sumnjam da će Montezuma dozvoliti tim propetog konjića u takvoj seriji... Možda će biti neki tim koji će oni podržavati na ovj ili onaj način (tipa Alfa Romeo možda ili neki italijanski projekat), ali Scuderia Ferrari je rezervisana za F1...

              Comment


              • #8
                Posle ovakve katastrofalne sezone u F1, ova tema kao i čitava FE serija dobijaju iz trenutka u trenutak sve veći smisao.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ne znam jeste li čuli zvuk Automobila/Bolida F E ali užasan je...Takođe mana može da bude što nema ni jednog "velikog" tima,kad kažem Velikog mislim na nekog iz F1.Takođe što je raspored Trka previše "raširen" ...

                  A sa druge strane ide im na ruku kao što je rekao Marked sezona u F1 katastrofalna evo već nekoliko godina tako da mnogi ce vrlo rado gledati Formula E.

                  Comment


                  • #10
                    Električni motori se inače ne čuju kad rade, sve što se čuje je zujanje zbog velikih brzina rotiranja delova pogonskog sklopa...





                    Ovo nije Formula za one koje pokreće samo zvuk motora, ali jeste za geekove poput mene...

                    Comment


                    • #11
                      Doduše nisam ni ja od onih koji su opterećeni zvukom motora.Ja više volim da gledam pravu trku,trku đe ima uzbuđenja i đe ću uživati a kako će zvučati motor to me najmanje zanima ali problem je što 90% gledalaca vole da čuje jak zvuk više nego zanimljivu trku.
                      Ja iskreno mislim da je ova Foruma E budućnost auto-moto sporta,jer ne trebaju ti toliko para(spozora) a bi dobio sjedište,mnogo manje novca se vrti a i mnogo više će talenata dolaziti,jer kao što sam rekao ne treba puno novca iliti sponzora.A to što nećemo gledati jači zvuk a ni lijep bolid iskreno BRIGA ME
                      Last edited by Dule Krtola; 16-05-14, 19:11.

                      Comment


                      • #12
                        Dok ne uđe neki veći novac u sport neće biti kupovine sedišta... Možda nije budućnost, ali će biti opipavanje terena na prelazak motosporta na električni pogon. Na moju lićnu žalost, vodonik nije zaživeo kao gorivo, ali budimo realni, ti elektromotori iskoriste i do 95% energije koja se u njih unese, što je najveći stepen iskorišćenja za mašine bilo koje vrste. Teslino maslo...

                        Comment


                        • #13
                          Teslino Maslo

                          Dobro ti se mnogo više nego ja razumiješ u Formula ali ja mislim da će ipak prednost imati Talenti,naravno sa koliko tolikim sponzorom...
                          E sada koliko će to oživiti kod gledalaca ostaje da vidimo.
                          Al sve u svemu,jedva čekam ovaj prvi Test da vidim cijelokupnu Sliku

                          Comment


                          • #14
                            Ja čekam da vidim vremena i brzine koje postižu...

                            To ti kažem, za sad nema puno novca i onda će svi juriti da dovedu momke koji su provereno brzi... Trojicu od ove četvorice koje si naveo znamo, tako da za sad to ide kako treba...

                            Zaboravljam stalno da pomenem Mahindru, oduševio sam se kad sam video, prvo u MGP a sad i ovde... Vijay Mallya je tamo definitivno pokrenuo motosport...

                            Comment


                            • #15


                              Svaka im čast.Baš dobro guraju.Da ovako nastave!

                              Što se tiče imena,za sad je sasvim OK,ovaj Grassi je valjda Pirelijev Test vozač,ili je bio ili tako nešto.Valjda je vozio u Porše Seriju.Al se očekuju da dođu bivši vozači F1,kao na primjer Truli,Liuzi,Bueni,Nick Heidfeld,Takuma Sato, Bruno Senna itd Tako sam "saznao" .Ali za sada je ekipa skorz OK.Abt Mlad,solidan u Gp2,Bird Šampion Gp2,Alguersuari bivši vozač F1.Solidna ekipa.

                              Comment

                              Working...
                              X