Announcement

Collapse
No announcement yet.

Giro d'Italia 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ocekivao sam agresivniji napad od strane Purita,Naira nesto nisam primetio...
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • #17
      Ja od Naira nista nisam ocekivao. Za njega je duzi uspon... slab je on u sprintu jer je sitan, nema eksplozivnost. A sto se Purita tice, namjerno ga nisam pomenuo medju faovritima jer mislim da je ovakav uspon previse blag za njega, tj. on na ovakvom usponu ne moze da napravi razliku. Njemu treba nesto strmije, tipa 15%. Za njega je zid najbolja sansa.

      Arredondo je bio odlican. Ja njega vidim kao Puritovog nasljednika

      Comment


      • #18
        Kakav je sutra zavrsni uspon?Da li je za ozbiljnije napade?
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • #19
          Nije. Slican uspon kao ovaj danas, tj odgovara razlicitim tipovima vozaca... samo sprinteri ce imati muke i oni ce vjerovatno otpasti. Trebalo bi opet da gledamo slican finis kao danas. Onako neki polu-sprint u manjoj grupi. Odma na pocetku ima 10%, ali to je samo kratko, sve ostalo je 4-6%, a na kraju je potpuno ravan.

          Treba ocekivati iste aktere kao danas, samo sto bi ja tu dodao Battaglin-a, kojeg danas nije bilo jer je uhvacen u onom zaostoju zbog pada. Znaci: Battaglin, Ulissi(on cesto crkne kad se vozi duza etapa tako da se bas i ne bi kladio na njega... usotalom potpuno ravan finis mu manje odgovara), Matthews, Eddy Boss, Cadel Evans, Arredondo i njegov drug Fabio Felline koji se danas razbio, ali kazu da je ok... Purito i Moreno. E sad, uvijek se moze desiti da pobijedi neko potpuno deseti Ja bi volio da Adam Hansen pobjegne i da ukrade etapu, ali male su sanse za takav scenario

          Comment


          • #20
            Uzasan pad

            To je to sto se Purita tice,velika steta.
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • #21
              Velika steta za Katusha-u i Purita

              Vidim da ima "strucnjaka" po raznim portalima koji napadaju Evansa i BMC Nije da ga branim zato sto navijam za njega, treba biti objektivan... tako napadati covjeka je potpuno bez pameti. Nije ovo ni prvi ni poslednji put da se ovakva situacija desava.

              Ja od kako znam za Evansa, on se vozi po desnoj strani grupe... uvijek je u vrhu sa svojim momcima. Nije bitno koji je u generalnom i je li prvi ili poslednji dan trke. Uvijek je na slicnoj poziciji sa svojim timom i uvijek se odiru vise nego ostali samo da bi sacuvali sigurniju poziciju. Ko god prati biciklizam, zna da je Evans jedan od najpametnijih vozaca kad je u pitanju pozicioniranje i citanje trke. Ja se ne sjecam kad je on zadnji put bio zrtva nekog pada.

              Drugo, ko je kriv ostalima sto se sunjaju po sreidni grupe kako bi sacuvali energiju i sto pustaju druge da rade za njih. BMC se odire na svakoj trci samo zbog pozicije. Ko je kriv sto Omega i Movistar nisu mogli da se dogovore i sto su gledali samo kako mogu da se ustede a da se ovi pored oderu... Zasluzili su da popiju 50 sekundi kad nisu bili u stanju da nadmase tempo 3 covjeka. Katusha je po ko zna koji put platila glavom zbog toga sto se uvijek "slepaju" kroz grupu i sto preuzimaju temo samo kad im treba.

              Stvarno steta za Purita. Vjerovatno nece ni moci da nastavi trku jer je sav izubijan a i tim je prepolovljen.

              Evans sad ima dobru prednost. Sreca za ostale je sto je tek prva nedelja trke i sto mogu da vrate dosta u planinama jer Evans vise nije onaj stari. Ima jos dosta da se vozi.

              Evo kako izgleda plasman vozaca koji konkurisu za podijum

              2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:21
              3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:01:18
              4 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:25
              7 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:01:47
              10 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:02:06
              11 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:08
              12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:11
              14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
              16 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:02:24
              17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:28
              18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:02:34
              24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:01
              26 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:03:13
              39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:04:39
              50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:06:15
              60 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha 0:09:40
              80 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:15:55
              106 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:19:50

              Comment


              • #22
                Potpuno tacno od reci do reci.

                C'mon Cadel
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • #23
                  Danas je pravi dan za uspjesan bijeg Opet prozivam Hansena

                  Comment


                  • #24
                    http://www.cyclingnews.com/news/brok...f-giro-ditalia

                    Neverovatno koliko ovaj covek nema srece...
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • #25
                      Bas mi je bila dosadna etapa danas,ali zato sutra ocekujem mnogo,ali bas mnogo od Naira...
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • #26
                        I juce je nakon onog pada Cadel bio u maloj grupi vozaca koji su ga izbjegli... Osim njega, svi su bili sprinteri. Covjek se nevjerovatno dobro cuva u tim brzim zavrsnicama.

                        Danas navijam za bijeg Da jos jednom prozovem Hansena

                        Comment


                        • #27
                          Ovakve pobede najvise volim!Bravo masjtore,bravo!
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • #28
                            Danas ce biti gadno. Pada kisa i neko ce morati da na*ebe... Valjda postoji dobra sansa da kisa prestane i da se put malo osusi prije nego sto krenu ovi iz vrha plasmana.

                            Dobra stvar kod ovog hronometra je sto nece biti velike razlike izmedju specijalista i GC vozaca. Odlicna je kompozicija hronometra i sigurno ce biti zanimljivih rezultata.
                            Wilco Kelderman se u ovakvim uslovima namece kao prvi favorit. Da je hronometar kraci, Adriano Malori bi bio prvi pik. S obzirom da se juce razbio i da je on specijalista za krace hronometre, danas od njega ne ocekujem nista.

                            Cadel Evans - nije sto je nekad bio na TT-u... poslednje 2 sezone je bio nikakav na hronometru ali s obzirom da trenutnom formom podsjeca na stare dane i s obizrom na situaciju, danas ocekujem dobru voznju od njega

                            Thomas De Gendt - njemu se nikad ne zna... svi znamo kako moze da vozi kad mu se posloze kockice, a njemu ovakav TT odgovara. Ja se necu iznenaditi ako vidim njega u vrhu.

                            Dario Cataldo - nije specijalista, ali na ovakvom TT-u moze napraviti dobar rezultat. Ispao je iz borbe za GC, ali danas mozda moze do pobjede. Tu su i njegove kolege Tobias Ludvigsson, Eddy Boss i Kanstantsin Siutsou.

                            Jonathan Castroviejo, Michael Rogers, Riccardo Zoidl, Rigoberto Uran(on je u poslednje vrijeme popravio svoj TT, a ovaj kurs ce mu vise odgovarati... ne vjerujem da moze da napravi neki cudesan rezultat, ali me ne bi cudilo da ga vidim u top 10), Johan Le Bon, Domenico Pozzovivo... sjetite se da je prosle sezone bio treci na onom hronometru na Vuelti, iza Cancellara-e i Martin-a. To je bio potpuno drugaciji hronometar... nece on danas osvojiti etapu ali nece biti cudno ako zavrsi u top 10. Ludi Adam Hansen danas moze na misice dobro da ga oguli


                            Ne znam, necu da ga ureknem, ali mislim da ce Cadel danas da razvali ovaj hronometar

                            Comment


                            • #29

                              Comment


                              • #30
                                Cadel je imao dobar hronometar, ali mora se priznati da je Uran bio na potpuno drugom nivou. Sjajna voznja Kolumbijca Na ovoj trci ne postoji neko ko moze njega tako da otrese na usponu da bi mu uzeo ovu prednost. Pozzo je u formi i mislim da ce on biti glavni na najtezim usponima jer je Nairo, cini mi se, u ne tako dobroj formi... a jos je i prehladjen tako da ne znam u kakvom stanju ce biti kad se bude islo po snijegu.

                                Comment

                                Working...
                                X