Announcement

Collapse
No announcement yet.

Madrid 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Године пролезе, тренери не седе скрштених руку, проналазе проту игру и као што је Рафа нашао протуигру за Федерера, тако су сада провалили шта не лежи Рафи и Рафа се ту ништа не пита, једноставно је блокиран, као што је Федерер блокиран када му Рафа немилосрдно шаље високе спинове на бекенд, тако и је и Рафа немоћан кад му уђу у терен и убрзавају поен... тако је од увек било у тенису, смена генерација се назире, али има још доста воде да протекне дунавом и савом док их буду скидали са трона... али пораза ће бити све чешће и за Рафу и за Нолета!
    Last edited by Žika; 12-05-14, 14:38.
    sigpic

    Comment


    • To je prirodan put stvari i tako treba da bude, pa jos i Nishikorija mozemo smestiti u neku mladju generaciju, jos da se i zaista mladi ohrabre i sazreju.

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Sto se Nadala tice, ovo toplo-hladno samo potvrduje da ima neku mentalnu blokadu, jer tako lose odigrati, kao pocetnik sto bi rekli komentatori sa Sky Sporta prvi set je strasno. Izgleda da ove godine sto se Nadala tice dugorocne prognoze su nezahvalne, i to dugorocne za ceo jedan turnir recimo. Dan za danom.
        U pravu si, sam Nadal je to posle izjavio
        "I was blocked. There were some moments where, I don't know, I couldn't find myself," said Nadal, whose victory guarantees he will stay No. 1 in the rankings heading into Roland Garros. "It wasn't that I didn't want to play or I was missing intensity, I was just mentally blocked."

        Sto se mene tice, uopste me Nadalovo stanje ne raduje. Cak mi ga je i zao...

        Comment


        • Sonja,
          Vakvo stanje Nadala ne moze niko ko voli tenis radovati, jer znamo sta znaci Nadal u formi pa posebno na sljaku. Kao sto verujem niko se nije radovao kad je Djokovic bio u krizi. Ja se ne usudjujem prognozirati sta ce Rafa uraditi ove sezone jer ocigledno radi se o novoj situaciji u njegovoj karijeri.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Sonja,
            Vakvo stanje Nadala ne moze niko ko voli tenis radovati, jer znamo sta znaci Nadal u formi pa posebno na sljaku. Kao sto verujem niko se nije radovao kad je Djokovic bio u krizi. Ja se ne usudjujem prognozirati sta ce Rafa uraditi ove sezone jer ocigledno radi se o novoj situaciji u njegovoj karijeri.
            Pa ima ljudi koji sve gledaju iz perspektive "sta je dobro za mog igraca". Losa igra Rafe/Noletova povreda = vece sanse za ostatak tura... A naravno ima i onih koji ne vole Rafu/Noleta.
            Meni Rafa ne smeta, zelim da je u redu i da je u stanju da pruzi dobar tenis. To ne znaci da mora sve zivo osvojiti ali jednostavno da ne izgleda kao juce u prvom setu- pogubljen, plasljiv...
            (ali da ne dođe do zabune- mislim da bi ga svakako Kei dobro namucio)

            Comment


            • Moje mišljenje da je Nadal jako loše pripremljen za mečeve. U par poraza ove godine nije imao jasan plan kako igrati kada s enašao u situaciji da gubi, to sve prebacujem na Tonija.
              Kada god je gusto prebacuje na FH dijagonalu spinom na BH a Kei sve hvata rano i ima vrhunski BH. A Rafa je djelovao kao da nema nikakav drugi plan, napočetku je lijepo krenuo sa par FH paraleli ali kasnije ju jednostavno nije smio upotrijebiti.
              Mora se malo bolje poradit na taktičkoj pripremi, svaki meč je novi nema veze što je igrao već par puta s njim

              Comment


              • Како то гледате на Рафину форму? Кад му противници играју пимплерицу он је краљ, када га стисну бржом игром, није у форми, па се то назива вруће-хладно.. без везе. Док је Кеј био фит, Рафа није био у форми, када је Кеј подлегао повреди, Рафа се као одједном повратио и био у форми... смешно!

                Уживајте у рафиној надмоћи над великом већином, а кад дођу играчи који му неодговарају, будите реални и не тражите чуда... Рафа је формиран играч и као такав ће завршити каријеру, нема више учења новог стила и нових удараца. Достигао је својим стилом да је "краљ" и не тражите од њега да буде и "бог тениса"
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Zika View Post
                  Како то гледате на Рафину форму? Кад му противници играју пимплерицу он је краљ, када га стисну бржом игром, није у форми, па се то назива вруће-хладно.. без везе. Док је Кеј био фит, Рафа није био у форми, када је Кеј подлегао повреди, Рафа се као одједном повратио и био у форми... смешно!

                  Уживајте у рафиној надмоћи над великом већином, а кад дођу играчи који му неодговарају, будите реални и не тражите чуда... Рафа је формиран играч и као такав ће завршити каријеру, нема више учења новог стила и нових удараца. Достигао је својим стилом да је "краљ" и не тражите од њега да буде и "бог тениса"
                  Je li iko na ovom forumu rekao da je Rafa u formi nakon ove titule?Nije. Tako ti je konstatacija nema smisla, u toku turnira u Madridu je na trenutke izgledao dobro ali samo zbog toga sto mu protivnici nisu mogli nauditi. Sasvim logicno jer je ocito ovo kod njega mentalne prirode

                  Comment


                  • Ок, баш да видим у будућности како ће газити по старом рецепту, ове што сам набројао, а може се изродити још који? / ваљда ће га проћи то "ментално стање"/.. ја колико видим он игра исто као и пре и ко воли ту игру нема шта да се буни, нека ужива..
                    Last edited by Žika; 12-05-14, 21:46.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Zika View Post
                      Ок, баш да видим у будућности како ће газити по старом рецепту, ове што сам набројао, а може се изродити још који? / ваљда ће га проћи то "ментално стање"/.. ја колико видим он игра исто као и пре и ко воли ту игру нема шта да се буни, нека ужива..

                      Bas sam danas pregledao highlightse SF RG prosle godine i ti bi trebao pa cu te onda pitati za tu igru kao prije. Jedino ako ne mislis na stil igre

                      Comment

                      Working...
                      X