Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Aman NI, kako moze za Stana da bude katastrofa ako izgubio od Feda
    pa ne igra protiv nekog van top 50, pa da je apsolutni favorit i da je sve osim pobede ravno katastrofi
    Bojana,

    Za tebe je Federer (polu)bog. Muguce i da je za Stana, iako se nadam da nije. I stvarno nije nikakva katastrofa izgubiti od (polu)boga. Ali za mene nije (polu)bog nego veliki igrac zalasku karijere kome se nasmijesila sreca u MC-u. Ali ne mislim da ce on ikada vise biti ravopravan drug Rafae i Novaka, pod uslovom da su dotivcni zdravi.

    S druge starne za mene je u narednih 12 mjseci Stan potencijalno 3. igrac planete a mozda i vise. U ovom trenutku je 2. igrac planete. On i te kako moze biti ravnopravan Rafi i Novaku. Npr. na Sky-u su pricali da li Stan moze biti broj jedan za koji mjesec. Malo pretjeruju, ali ne previse. Osvojio je Australiju, na sljaci je odlican, Novak ima problema sa zglobom a Rafa nije u formi.

    Uzmi kako je igrao ovaj turnir. Poigravao se sa svima do polufinala a u polufinalu dosta lako pobijedjio pobjednika nad Rafom. Medjutim da bi Stan potvrdio da je sami vrh, a ne talenat koji povremeno bljesne, mora dobijati finala u kojima igra protiv objektvno slabijih igraca. U ovom trenutku je Federer objektivno slabiji igrac. Tim vise sto bi to bio Stanov prvi masters.

    Sutra Stan treba da postane veliki sampion. Ima sansu, a blizu je tridesetoj, nece ih imati jos mnogo.
    Last edited by NI; 19-04-14, 19:28.

    Comment


    • Тешко сам разочаран, а тек моји другари што превалише толики пут? Ипак је овај Бекер тежак малер... тако и изгледа... бежи од те несреће више!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Zika View Post
        Тешко сам разочаран, а тек моји другари што превалише толики пут? Ипак је овај Бекер тежак малер... тако и изгледа... бежи од те несреће више!
        Zika,

        To je najkonstruktivnija kritika Bekera koju sam do sada cuo. Stvarno, ako je maler neka ga se rijesi.

        Comment


        • Pa za Wawrinku prema igri Federer i jeste bog.
          I ne znam kako se to postaje "veliki sampion" sa jednim Masters titulom. Mislim, neka pobedi ako moze i ako bolje odigra, ali broj 1? Covek (Novak) se povredi ili nije u formi (Rafa) i odmah neko drugi broj 1.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Pa za Wawrinku prema igri Federer i jeste bog.
            I ne znam kako se to postaje "veliki sampion" sa jednim Masters titulom. Mislim, neka pobedi ako moze i ako bolje odigra, ali broj 1? Covek (Novak) se povredi ili nije u formi (Rafa) i odmah neko drugi broj 1.
            Ne postaje se sa jednom titulom. Medjutim, GS titular i masters u 3 mjeseca su osjetno vise od jedne titule. Znaci da se ne radi o slucaju. Tim vise sto se radi o prvom mastersu. To bi bio jasan znak. U 28. godini Vavrinka je sazrio.

            Ali postoji nesto bitnije, mnogo bitnije. Poslije pobjede nad Novakom na AO, on je pobijedio Berdiha. To je bila velika pobjeda jer je potvrdila ono pobjedu sa Novakom. A potom je pobijedio Rafu. OK, Rafa je bio povrijedjen, ali Vavrinka je dobio po prvi put set protiv Rafe dok je Rafa bio zdrav. Ta pobjeda je potvrdila obije prethodne. Ne radi se o slucaju nego o kvalitetu.

            Potim je nastupio pad, veliki i drastican. Ne netipican. Pobjeda nad Kukuskinom je zaustavila taj pad, a forma u MC, barem do sada, da AO nije slucajnost. On je sampionski odradiuo Ferera. Ali sve to nije dovoljno ako sutra omasi. On sutra treba da udje u mec sa stavom - BOLJI sam, POBIJDICU i naravno mora da pobijedi. Time bi pokazao da Australija nije bila slucajnost, da samo najbolji mogu sa njime... Da je sampion. Naravno nedostaje mu 30 velikih turnira da se njegova karijera mjeri sa Federerovom, ali to je proslost. Pricamo o sadasnjosti.

            Ako pak izgubi, ostace igrac koji se uplasi prilike i koji je nesposoban da iskoristi svoj potencijal.

            Cinjenica da je Federeru mec jako, jako vazan. Daleko vise nego prosjecno masters finale i da je Federer njegov idol, samo naglasava ovo sto sam napisao.




            Kladionice smatraju Federera favoritom. To je jasna znak da Vavrinku jos ne smatraju sampionom. Po cemu bi inace Federer bio favorit? Zbog pobjede nad Congom ili povrijedjenim Novakom? Ferer je daleko bolji od Conge i povrijedjenog Novaka.

            Federer je favorit samo zato sto svi zanaju da je sampion a da Vavrinka jos to nije!

            Svim srcem sam sutra za Vavrinku. Za razliku od drugih ja mislim da igra krasno, da je atraktivan, atipican, 'bodi bilder' sa osjecajem za lopticu. Njegova snaga ne dolazi iz njegpve krakatosti kao kod Raonica ili Berdiha. Ni njegov servis.

            Ali ako Stan sutra izgubi prasicom na mrezi na mec lopti, nece mi ga biti zao. To je njegov mec, on moze samo da ga izgubi.
            Last edited by NI; 19-04-14, 20:26.

            Comment


            • Lepo receno NI...

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Bojana,

                Za tebe je Federer (polu)bog. Muguce i da je za Stana, iako se nadam da nije. I stvarno nije nikakva katastrofa izgubiti od (polu)boga. Ali za mene nije (polu)bog nego veliki igrac zalasku karijere kome se nasmijesila sreca u MC-u. Ali ne mislim da ce on ikada vise biti ravopravan drug Rafae i Novaka, pod uslovom da su dotivcni zdravi.

                S druge starne za mene je u narednih 12 mjseci Stan potencijalno 3. igrac planete a mozda i vise. U ovom trenutku je 2. igrac planete. On i te kako moze biti ravnopravan Rafi i Novaku. Npr. na Sky-u su pricali da li Stan moze biti broj jedan za koji mjesec. Malo pretjeruju, ali ne previse. Osvojio je Australiju, na sljaci je odlican, Novak ima problema sa zglobom a Rafa nije u formi.

                Uzmi kako je igrao ovaj turnir. Poigravao se sa svima do polufinala a u polufinalu dosta lako pobijedjio pobjednika nad Rafom. Medjutim da bi Stan potvrdio da je sami vrh, a ne talenat koji povremeno bljesne, mora dobijati finala u kojima igra protiv objektvno slabijih igraca. U ovom trenutku je Federer objektivno slabiji igrac. Tim vise sto bi to bio Stanov prvi masters.

                Sutra Stan treba da postane veliki sampion. Ima sansu, a blizu je tridesetoj, nece ih imati jos mnogo.
                Ja jesam veliki Roletov fan, ali sa ovim si ga bas preterao

                A druga stvar, ja veoma lako mogu da iskrivim cinjenice i da ih prikazem kako ja zelim, kao sto si i ti uradio, posto u jednom trenutku velicas Ferera kako je pobedio Rafu, a pre toga si rekao da Rafa nije u formi. Dakle, moras da se dogovoris, da li je Ferer dobio svojom odlicnom igrom ili je jednostavno iskoristio to sto je Nadal daleko od najbolje forme i prosecnom igrom ga pobedio. Po meni, ovo drugo se desilo...
                Danas je Stan odigrao genijalan prvi set, ali je u drugom vec posustao i to nije bilo to. Da li ozbiljno mislis da ce Fed da stoji 5 metara iza osnovne linije i da izigrava glinenog goluba i gleda kako Stan lupa fh i bh?
                A u tenisu je sve u match up-a, to je do sada milion puta dokazano i nema tu velike mudrosti.
                Po meni je sutra mec 50-50 ako samo gledamo igru, a dajem malo vecu sansu Fedu kad pogledamo sve okolnosti, iskustvo velikih meceva itd.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ja jesam veliki Roletov fan, ali sa ovim si ga bas preterao

                  A druga stvar, ja veoma lako mogu da iskrivim cinjenice i da ih prikazem kako ja zelim, kao sto si i ti uradio, posto u jednom trenutku velicas Ferera kako je pobedio Rafu, a pre toga si rekao da Rafa nije u formi. Dakle, moras da se dogovoris, da li je Ferer dobio svojom odlicnom igrom ili je jednostavno iskoristio to sto je Nadal daleko od najbolje forme i prosecnom igrom ga pobedio. Po meni, ovo drugo se desilo...
                  Danas je Stan odigrao genijalan prvi set, ali je u drugom vec posustao i to nije bilo to. Da li ozbiljno mislis da ce Fed da stoji 5 metara iza osnovne linije i da izigrava glinenog goluba i gleda kako Stan lupa fh i bh?
                  A u tenisu je sve u match up-a, to je do sada milion puta dokazano i nema tu velike mudrosti.
                  Po meni je sutra mec 50-50 ako samo gledamo igru, a dajem malo vecu sansu Fedu kad pogledamo sve okolnosti, iskustvo velikih meceva itd.
                  Zao mi je da ako sam pretjerao.


                  Mec Ferer Rafa

                  Vidi, da bi neko dobio Rafu u MC mora da su zadovoljena dva uslova:

                  1.
                  Da je Rafa ispod svoje top forme (osim ako protivnik nije Novak).

                  2.
                  Da protivnik igra izvanredno.

                  Mec Ferer-Vavrinka

                  1.
                  U prvom setu je pomeo Ferera koji je dobro igrao.

                  2.
                  U drugom setu je pobijedio Ferera koji jos i bolje igrao, zato sto je odigrao iznaredno i kurazno TB.

                  Mec Federer Vavrinak

                  Ako Vavrinka:

                  - servira na nivou prethodnih meceva, ne vidim zasto ne bi

                  - pokaze 3/4 konsistentnosti koju je pokazao protiv Feerera danas

                  - prihvati da ce izgubiti odredjeni broj poena zbog Federerove raznorsnosti i mastovitosti

                  - odigra samo pristojno, ne priljantno, bitne poene

                  Federer moze da radi sto god hoce i opet ce izgubiti. Sve zavisi od Vavrinke.
                  Last edited by NI; 19-04-14, 20:27.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Da li su ovo originalno prenesena tvit komunikacija dva današnja suparnika?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Da li su ovo originalno prenesena tvit komunikacija dva današnja suparnika?
                      Neko je procitao sa usana.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Federer moze da radi sto god hoce i opet ce izgubiti. Sve zavis od Vavrinke.
                        Ovu recenicu jednostavno ne mozes da napises, ako Fed odigra svoj najbolji tenis, razbice Stana i to su cinjenice.

                        A druga stvar je vezana za mec Ferer-Nadal, gde je po meni Ferer odigrao solidno, medjutim daleko od odlicnog. Znao je on u proslosti da odigra mnogo, mnogo bolje protiv Nadala i da izgubi, ali je sad imao tu srecu da je Nadal u losoj formi.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Rodzer se potcenjuje.
                          Last edited by Mr. Wolf; 19-04-14, 20:30.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Da li su ovo originalno prenesena tvit komunikacija dva današnja suparnika?
                            Da, koliko sam shvatila to je bio razgovor na mrezi
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ma kakav Stan. On gubi od tamo nekog Golubeva koji pokaze najbolji tenis u karijeri i onda da pobjedi Rogera sa najboljim svojim tenisom.

                              Role kad igra svoj A plan i sve mu ulazi ne mogu ga Nadal i Djokovic zajedno pobjediti, a kamo li jedan Stanislas Wawrinka, sa svim postovanjem ka svakom igracu kojeg sam naveo u ovoj recenici.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ovu recenicu jednostavno ne mozes da napises, ako Fed odigra svoj najbolji tenis, razbice Stana i to su cinjenice.
                                Bojana,

                                To je nekad tako bilo.

                                Ako Federer moze da ponovi igru iza mec sa Novakom na RG 2011, onda ce da pobijedi. Ali ja mislim da Federer nema tu formu i ne moze da ponovi tu igru. Iako Federer ima zacudjujuce dobru formu i mnogo bolju nego prosle godine, iako je i prosle godine bio u finalu Rima.
                                Last edited by NI; 19-04-14, 20:33.

                                Comment

                                Working...
                                X