Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-2014 MotoGP Red Bull Grand Prix of The Americas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-2014 MotoGP Red Bull Grand Prix of The Americas

    Prošlo je tri nedelje od prve trke sezone i svi smo se uželeli naših omiljenih dvotočkaša.

    Ovog vikenda momci su na američkom tlu, u Teksasu.
    Staza u Ostinu je planski pravljena za trke Formule 1. Veoma je tehnički zahtevna i ima najduži pravac u kalendaru-1,2 km.

    Na trci održanoj prošle godine ubedljivo je trijumfovao Niko Terol. Posle bledog izdanja u Kataru, Španac će ovog vikenda pokušati da ponovi prošlogodišnji uspeh.
    Pred trkački vikend on je izjavio da je optimista:

    “Puno smo radili na setapu i zadovoljan sam napretkom koji smo postigli. Ovo je zahtevna staza, a ja baš takve volim jer sam dobar na kočenju. Radio sam na fizičkoj kondiciji i odlazim u Teksas relaksiran, jer znam da smo sasvim spremni”.

    Ipak, u Kataru je u centru pažnje bio jedan drugi Španac-Tito Rabat. Posle odlaska glavnih konkurenata, Espargara i Redinga u MotoGP, Rabat zna da je došlo njegovih pet minuta. Tito ima velike šanse da osvoji šampionsku titulu i pokušaće da ostvari svoj san po svaku cenu.

    Međutim, mnogi će se truditi da mu pokvare računicu. Jedan od njih je Korteze, koji je išao odlično u Kataru, dok se nije povredio na kraju kvalifikacija. Nemac je stisnuo zube i sa bolnom frakturom stopala, na kraju završio trku na 7.mestu. Iako smo već navikli na to da naši ljubimci pokazuju nadljudsku snagu i želju da voze posle teških povreda, ovo je za svaku pohvalu. Korteze je imao sreće što je pauza između trka bila nešto duža, pa je imao više vremena za oporavak.

    Priliku da se iskupi posle diskvalifikacije imaće simaptični Nakagami koji još uvek čeka svoju prvu pobedu, a mesto na podijumu će vrebati i stari vukovi Luti i Kalio.

    Na kraju, možda će najzanimljivije biti da vidimo šta će na stazi u Ostinu uraditi Maverik Vinjales. Španac je u Kataru ušao u istoriju kao prvi vozač koji je odvezao najbrži krug na debitantskoj Moto 2 trci. Maverik je završio na “baksuznom” 4.mestu, ali možda u Americi može da načini koji korak više ?

    Prvi okršaji kreću za dva dana, spremite se!

    Last edited by nb_korac; 09-04-14, 13:26.
    sigpic

  • #2
    Zarco prvi, ni od kuda... Poznata imena na vrhu, Vinales ponovo impresionira, ni Salom uopšte nije loš za novajliju... Cortese se izgleda još oporavlja od pada u Qataru...

    Comment


    • #3
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Zarco prvi, ni od kuda... Poznata imena na vrhu, Vinales ponovo impresionira, ni Salom uopšte nije loš za novajliju... Cortese se izgleda još oporavlja od pada u Qataru...
      Kad Maverick dodje u Yamahu, odvalice Marquez-a ! Ako je bio onoliko dobar na prvoj trci, trebaju da se zapitaju sta ce biti na sledecoj, svi koji su ispred njega zavrsili su u Moto2 2-3 godine najmanje.
      Ja od njega ocekujem titulu, a ne vidim razlog da se on ne bori za nju. Greota bi bilo da uzme neki Luthi ili Rabat. Takaaki- zna se da ce biti prvi pola trke, posle..
      Jedva cekam trku, samo da odradi dobro kvalifikacije i ne brinem se. GAS!!!

      Comment


      • #4
        johan zarko....nadam se da je to ta kombinacijaposle ovakvog petka treba docekati nedelju....
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #5
          Caterham Suter means business... Videćemo kako će biti u trci za Zarca, Vinales deluje spreman da se bori za podijum. Gavin Emmet sa BT Sport-a (do ove godine bio komentator za Dornine prenose) misli da Mav može i za pobedu da se bori... Više me ništa ne bi čudilo od njega. Salom dosta bolji, nije lako kad te mlađi kolega šamara iz sesije u sesiju...

          Comment


          • #6
            Dosta mladji kolega A eto ga i Cortese kako se slupaao, kad se setim kako ga je samo pre 2 godine Srdjan najavljivao kao neko otkrovenje, decko doktorirao moto3 i vozio KTM najjaci, a sad se vidi da kad se poredi sa Vinalesom, beznacajan je. I Salom je mislim 91. godiste, ne moze nikako biti ni mlad ni potencijalni sampionski kada Marquez 93. godiste ima vec titulu i u MotoGp. Iznenedjuje me kako zacudjujuce prati Srdjan Vinalesa, kako do sada nije provalio da je decko genije. Jos pre 2 godine je odudarao od konkurencije, samo je bio previse zelen.
            Uz dobare kvalifikacije(1.-4. mesta) ja vidim ovde i pobedu. GASS!!!
            Last edited by Cassius Clay; 12-04-14, 00:41.

            Comment


            • #7
              Uh evo ga Folger...

              EDIT: Tata MAVERICK VINALES.. ;)
              Last edited by Cassius Clay; 12-04-14, 18:34.

              Comment


              • #8
                i morao je ovaj rabat da mi upropasti dan
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by denia_el View Post
                  i morao je ovaj rabat da mi upropasti dan
                  Gledam kvalifikacije i tacno cujem tvoj glas Zaaarkoooo
                  #58

                  Comment


                  • #10
                    hahahaha
                    don't be scared homie
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Vinales pogresio, moga je biti u top 4. Uz dobar start tu je podijum. Folger iznenadjujuce dobar, Rabat i Zarco, ceka nas zanimljiva trka, veoma.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Pablo View Post
                        Gledam kvalifikacije i tacno cujem tvoj glas Zaaarkoooo
                        a ne mozes da zamislis (a mozda i mozes) koliko sam srecna kada ga vidim ovakvog

                        pitaju ga da li je zadovoljan,jer je vodio do samog kraja a ipak nije prvi,a on kaze da mora da bude zadovoljan,ima odlican motor,odlicne uslove i sada je sve u njegovim rukama.joooooj lepi moj
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Dobar Zarco, konačno da pokaže nešto više u Moto2, COTA definitivno prija Suteru, setimo se kako je Terol prošle godine lagano slavio...

                          Rabat šampionski na kraju, baš kad je trebalo, svaka mu čast. Vinales napravio rookie grešku, odlično, što pre oseti gde je granica to bolje. Bio bih čak i srećniji da je pao, ali nije on takav ludak kad nije u duelu... Nakagami i Kallio razočarali, ali ne znam šta reći za Terola onda... Aegerter, Simeon i Simon dobri, ali nešto ih ne vidim u borbi za podijum u zadnja 3-4 kruga...

                          Comment


                          • #14
                            rabat i zarko za prvo mesto i gomila od 5-6 vozaca za trece..tako mi se cini
                            MESSI 10

                            Comment


                            • #15
                              Bilo bi lepo videti Zarca da se bori do kraja, ali to mu u Moto2 do sad nije pošlo od ruke. Oprezno denia, nemoj da se opet previše razočaraš...

                              Comment

                              Working...
                              X