Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yamaha Papercraft

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Polako bre, treba da se izvežbam prvo, taman posla nešto tako da počnem bez dovoljno iskustva...

    Comment


    • #17
      Završio sam sa pripremnim radovima i započeo glavnu stvar...







      Ne znam koliko se na slikama vidi, ali površine na ovoj prednjoj oplati su baš naborane, velika površina i dosta lepka, a ima papir sa obe strane. Da ima gde da se ljudski odštampa na papiru od 120g, to ne bi bio problem, ali - ovo je Srbija... Probaću nešto drugo za ostatak oplate, bilo bi šteta da i to ostane naborano. No, jedna me stvar fascinira - veličina ovog čuda. Izgleda kao da je 1/5 ili 1/6 razmera...

      Comment


      • #18
        Vanja lepo napreduje

        Comment


        • #19
          Moving on...







          To bi bio prednji kraj - blatobran, vešanje, trostruki držač, još neki instrumenti i naravno ručke... Fino izgleda, obzirom da je sve od papira, Yamaha se potrudila da napravi pristojne šare i šablone...

          Comment


          • #20
            Uspeo sam da se pomaknem posle preduge pauze, ali pauza se isplatila makar...

            Comment


            • #21


              Comment


              • #22
                Cirka 110 delova kasnije...







                Obzirom da se od motora neće videti puno, dizajner je posvetio mnogo pažnje njemu. Budimo realni - motor je motor...

                Comment


                • #23
                  Lepota

                  Comment


                  • #24
                    E, oduševljen sam, stvarno su fenomenalno odradili...

                    Comment


                    • #25
                      Stvarno brukalno ! ! ! !

                      Comment


                      • #26
                        Svaka cast.Za ovo trebaju zivci kao strune i veoma mirna ruka.

                        Comment


                        • #27
                          Hvala, hvala... Mnogo dobra stvar za opuštanje i raščišćavanje misli...

                          Comment


                          • #28












                            Malo sam zanemario uputstva, koja mi kažu da treba da napravi svaki podsklop, pa onda da sastavim, ali malo fali da počnem da gubim/spljeskam delove, tako da je po nešto sklopljeno. Ne bi trebalo da bude problem kasnije, pazio sam... Prednji kraj nije montiran, samo je postavljen, jer to ne smem pre postavljanja oplate da odradim. Ram i nogostupi su napravljeni, ram je predivan, iako je zahvaljujući mojoj umeštnosti izgreban i ponegde savijen kako ne treba (mada i papir je definitivno previše tanak, definitivno ne treba ići ispod 120-130g, ovo je 60 u najboljem slučaju). Moram reći da se jasno vidi kako se opterećenja sa prednjeg kraja i sa nosača motora prenose na ram, koji je baš detaljno odrađen i predstavljen sa promenljivim presecima. Upoređivao sam sa slikama M1 iz prošle godine, to je to, razlike su minimalne, ali naravno to nije tolika filozofija i razliku prave detalji... Koji su naravno premali i prebitni da bi se prikazali u ovoj formi.

                            Comment


                            • #29
                              sick sick sick .... hocemo jos !

                              Comment


                              • #30
                                Uh, lele, dva meseca od zadnjeg posta... Pa, bar se bližimo kraju. Što se tiče YZR-Mission1 naravno, ostatak će tek da traje...

                                Malo sam odmorio mozak u selu, poneo ovo da završim šta je završiti trebalo (zadnje vešanje, hladnjak, zadnja ruka i oba točka) i to su bila dosta produktivna 4 dana. Kiša zbog koje se skoro ništa drugo nije ni moglo raditi je pomogla... Vratio se sinoć i ove gde smo trenutno... Trenutno M1 izgleda kao da je sklopljena, mada je prednja viljuška samo nakačena jer pre nje treba da se montira oplata (a tu sam odlučio da ponovo prednji deo jer sam njega prvog odradio i nije ispao kako treba). Volim ja kako ovi motori izgledaju, ali da sam Ezpaleta zabranio bih oplate ubuduće.

                                Ovo čudo je stvarno ogromno, 40+cm, ljubi ga tajo... Mada je ona cela pozadina dugačka metar i dvaes i tek će da mi jede džigericu dok smišljam gde da je stavim...

                                Spoiler
























                                Primetno je da nije sve najsjajnije, da ima dosta odstupanja i ulubljivanja papira. Opet, sve bi to bilo regulisano da je korišćen papir od 120g ili onaj za čestitke, ovako sa malo lepka sve se izvitorperi i nema mu pomoći ni kad se po 3-4 dana drži ispod knjige sa tegovima od 10 kila da se ispravi - opet se savije par milimetara posle presovanja, što je dovoljno da ne bude kako treba.

                                Sledeći apdejt ide kad završim sve, kad ga postavim na onaj nosač gde ih drže pre starta i kad završim i Rossija.

                                Comment

                                Working...
                                X