Announcement

Collapse
No announcement yet.

Američki fudbal u Srbiji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Američki fudbal u Srbiji

    Moje je da pokrenem temu a vaše je da je brišete... :.8-]

    Dakle, vesti na www.saaf.rs

  • #2
    Re: Američki fudbal u srbiji

    [quote author=klodovik link=topic=2536.msg119229#msg119229 date=1269008738]
    Moje je da pokrenem temu a vaše je da je brišete... :.8-]

    Dakle, vesti na www.saaf.rs
    [/quote]

    Ne znam za problematiku koja postoji... ali ne vidim zašto bi se ovo brisalo... možda da se konsultuje moderator ovog dela foruma pre otvaranja teme...


    Comment


    • #3
      Re: Američki fudbal u srbiji

      Nije problem, neka ide.
      Nije problem ni otvaranje celog NFl podforuma, ako ce neko pisati u istom.

      Comment


      • #4
        Re: Američki fudbal u srbiji

        [quote author=mr.gold link=topic=2536.msg119232#msg119232 date=1269015221]
        Nije problem, neka ide.
        Nije problem ni otvaranje celog NFl podforuma, ako ce neko pisati u istom.
        [/quote]

        Pa, zato i kažem...ništa nije problem, ali s vremena na vreme se pojavi neki pametnjaković, pa sve obriše! Uostalom, nekadašnji podforum o NFL-u je bio daleko ispred svih drugih podforumima, što po poseti, što po temama, što po broju postova...pa nestade kao da ga nikada nije ni bilo.
        A razlog tome je samo činjenica da američki fudbal (kako je krenuo sa razvojem), za par godina će nadmašiti gotovo sve druge sportove.
        Za početak (ako stvarno imate volje da se nastavi sa ovom temom) ubacite smajli iz mog predhodnog posta...

        Comment


        • #5
          Re: Američki fudbal u srbiji

          [quote author=klodovik link=topic=2536.msg119233#msg119233 date=1269016622]
          Pa, zato i kažem...ništa nije problem, ali s vremena na vreme se pojavi neki pametnjaković, pa sve obriše! Uostalom, nekadašnji podforum o NFL-u je bio daleko ispred svih drugih podforumima, što po poseti, što po temama, što po broju postova...pa nestade kao da ga nikada nije ni bilo.
          A razlog tome je samo činjenica da američki fudbal (kako je krenuo sa razvojem), za par godina će nadmašiti gotovo sve druge sportove.
          Za početak (ako stvarno imate volje da se nastavi sa ovom temom) ubacite smajli iz mog predhodnog posta...
          [/quote]

          Da citiram blazenopocivseg patrijarha: "Budimo ljudi".
          Sve sto trazis, ja cu se postarati da bude.
          Nazalost, starog, legendarnog podforuma o NFL-u, nema vise u bazi. Neko ga je kompletno obrisao.
          Mogu da otvorim novi podforum, pa neka se polako puni. Tvoje misljenje?

          Evo ti tvoj smiley #&^4A


          Comment


          • #6
            Re: Američki fudbal u srbiji

            Ja sam za to da se otvori NFL podforum, jer ne moraju da budu podforumi samo za ono sto SK prenosi.
            Mada vec postoji NFL forum, tako da ne znam ko ce postovati osim nas par. #&^4A
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #7
              Re: Američki fudbal u srbiji

              [quote author=mr.gold link=topic=2536.msg119234#msg119234 date=1269017324]
              [quote author=klodovik link=topic=2536.msg119233#msg119233 date=1269016622]
              Pa, zato i kažem...ništa nije problem, ali s vremena na vreme se pojavi neki pametnjaković, pa sve obriše! Uostalom, nekadašnji podforum o NFL-u je bio daleko ispred svih drugih podforumima, što po poseti, što po temama, što po broju postova...pa nestade kao da ga nikada nije ni bilo.
              A razlog tome je samo činjenica da američki fudbal (kako je krenuo sa razvojem), za par godina će nadmašiti gotovo sve druge sportove.
              Za početak (ako stvarno imate volje da se nastavi sa ovom temom) ubacite smajli iz mog predhodnog posta...
              [/quote]

              Da citiram blazenopocivseg patrijarha: "Budimo ljudi".
              Sve sto trazis, ja cu se postarati da bude.
              Nazalost, starog, legendarnog podforuma o NFL-u, nema vise u bazi. Neko ga je kompletno obrisao.
              Mogu da otvorim novi podforum, pa neka se polako puni. Tvoje misljenje?

              Evo ti tvoj smiley #&^4A
              [/quote]

              Potpuno se slažem sa citatom patrijarhovih reči... I hvala za smajli, gest dobre volje! &8@^J

              Comment


              • #8
                Re: Američki fudbal u srbiji

                Inđija Indians- N.Kneževac Grofovi 19-20! #&^4A

                Comment


                • #9
                  Odg: Američki fudbal u srbiji

                  VESTI:



                  Elita kreće u borbu za titulu, Superliga se zahuktava

                  Predstojećeg vikenda će u srpskoj Superligi u američkom fudbalu sa takmičenjem početi i A divizija, u kojoj se šest najboljih timova nadmeće za titulu koju brane Vukovi iz Beograda.

                  Prvi rival šampionskog "čopora sa Ade" biće Vrbas "Hunters", novi član Srpske asocijacije američkog fudbala, u subotu će na teren i prošlogodišnji finalisti, novosadske Vojvode kojima gostuju niški Imperatori, a u nedelju će najstariji klub američkog fudbala u Srbiji, Legionari iz Sremske Mitrovice, gostovati somborskim "Celtisima" koji su prošlu sezonu završili na trećoj poziciji.

                  U diviziji B na programu je drugo kolo u kome će biti odigrana dva meča. Spartanci će posle pobede nad "Brđanima" iz Beograda (7:6) ugostiti mladenovačke "Forestlanders"-e koji su bili impresivni u Vršcu (10:27), a dan kasnije Inđija će posle posle neočekivanog poraza od Grofova iz Novog Kneževca ugostiti vršačke Lavove.








                  A DIVIZIJA, 1. KOLO

                  Vukovi Beograd - Vrbas "Hunters"

                  Vukovi u ovoj sezoni imaju samo jedan cilj, odbranu titule. O tome svedoče i reči defanzivnog linijaša Miloša Lišanin, koji je prošle sezone proglašen za najboljeg odbrambenog igrača regionalne lige (CEFL).

                  - Svi smo u klubu radili veoma dobro tokom pauze, vratili smo se na teren spremniji i odmah smo to pokazali u Austriji (u prijateljskom meču u kome je protiv Danube Dragons-a zabeležen poraz od 30:27). Činjenica je da je ovaj sport kod nas još uvek mlad, naročito kada se uporedi sa nekim drugim državama, ali je jasno da napredujemo iz godine u godinu. Pred nama je novi zadatak, odbrana titule u Superligi u kojoj, uz poštovanje prema svim timovima, moram da kažem da ponovo mi i novosadske Vojvode odskačemo u toj borbi za tron. Želimo da nastavimo tamo gde smo stali prošle godine, titula je sve što nas zanima i to ćemo iz meča u meč dokazivati na terenu, rekao je Lišanin.

                  Svesni su toga i u "Hunters"-ima, čiji prvi čovek Sima Koprivica ističe:

                  - Mi nemamo šta da izgubimo u ovom meču sa Vukovima, i možda je i dobro što sezonu upravo počinjemo utakmicom u kojoj igrači mogu da budu rasterećeni rezultatskog imperativa. Znatno smo podmladili našu ekipu u međuvremenu, prosek godina je negde oko 20-21, ali i dalje mislimo da je realno da se u A diviziji borimo za treće mesto. Šta će od svega toga biti, videćemo. Nažalost, vremenske prilike nisu pogodovale američkom fudbalu tokom zime, jer se ona baš odužila pa nije mogao da se odigra veći broj pripremnih mečeva, ali u klubu smo svi spremni za nova dokazivanja. Najvažnije je da ovi mladi ljudi nastave da uživaju u svom omiljenom sportu, da se na terenu dobro zabave i pruže svoj maksimum, ističe Koprivica.

                  Utakmica između Vukova i Vrbasa igra se u subotu od 16 časova i 30 minuta na terenu sa veštačkom podlogom na Adi Ciganliji, iza restorana "Jezero". Cena ulaznice je 100 dinara.


                  Novi Sad Dukes - Imperatori Niš

                  Burno je protekla međusezona u novosadskim Vojvodama, koji imaju novu upravu, ali i novog trenera. Igor Hofman, prvi selektor reprezentacije Srbije u američkom fudbalu, novi je glavni strateg Dukes-a čiji će ofanzivni koordinator i dalje biti Predrag Nikolić, čiji je prepoznatljiv pečat ovdašnjem AF čuveni "spread" napad u kome protivnik muku muči da zaustavi dodavanja Vojvoda. A za dodavanja će ovoga puta biti zadužen bivši kvoterbek Somboraca, Branko Radošević, koji će imati ulogu organizatora igre u odsustvu još uvek nedovoljno oporavljenog Rastka Jokića. Pred meč sa Imperatorima, koji u Novi Sad stižu sa, za Srbiju unikatnim napadom trčanja u kome je "triple option" jedan od najuobitijih oružja u ofanzivi, Vojvode neće moći da računaju i na svog najboljeg igrača iz minule sezone, sjajnog hvatača Jovana Plećaša koji je prošli šampionat zbog povreda saigrača završio na poziciji kvoterbeka.

                  - Ovoga puta ću morati da pauziram prvih nekoliko nedelja zbog povrede koja me je zadesila, ali se nadam da će momci na terenu i bez mene i Rastka pokazati zašto se, čini mi se sa pravom, nadamo novom učešću u finalu Superlige. Tim je pretrpeo određene promene u odnosu na 2009. godinu, tu su novi trener ali i novi ofanzivni linijaši koji su stigli iz Zagreba. Momci su stvarno, svi zajedno, vredno radili tokom priprema i u dobrom raspoloženju čekaju početak takmičenja. Svi smo željni igre, neki od nas će morati malo da pričekaju na to, ali ono što je važno pored dobrih rezultata jeste i stvaranje tima za jedan duži vremenski period, rekao je Plećaš.

                  Imperatori u Novi Sad stižu sa proverenim snagama, ali i sa nešto većim ambicijama nego što je to slučaj bio prošle sezone. O tome trener Nišlija Milan Cvetković kaže:

                  - Mi smo se ozbiljno spremali za novu sezonu u Superligi, verujem kao i svi ostali timovi. No, za razliku od našeg prošlog gostovanja u Novom Sadu, kada smo izgubili sa priličnom razlikom, delom zbog neiskustva a delom i zbog toga što nismo bili kompletni, ovoga puta u punom sastavu krećemo na gostovanje Vojvodama. Istina, oni su daleko iskusniji od nas, imaju i odlična pojačanja, kako u igračkom tako i u stručnom kadru, ali činjenica je da mi nastavljamo da unapređujemo sistem igre za koji smo se opredelili, pa ostaje da vidimo dokle će nas on dovesti, rekao je Cvetković.

                  Utakmica između Vojvoda i Imperatora biće prva na programu u 1. kolu A divizije Superlige jer se u subotu na stadionu FK Kabel igra od 14 časova. "Dukes"-i će istog dana, u večerenjim časovima, u clubu InContro organizovati humanitarnu žurku za reprezentativca Srbije u košarci u kolicima Gorana Vezmara, čiji je brat dugo godina aktivni član Vojvoda. Goran je pre četiri godine, kao 23-godišnjak, ostao nepokretan zbog iznenadnog izliva krvi u kičmenu moždinu i od tada je vezan za kolica ali se nije predao. Godinu dana posle rehabilitacije počeo je da se bavi sportom, pa je osvojio srebrnu i zlatnu medalju na državnom i pokrajinskom takmičenju trka u kolicima na 100 metara. Kasnije se posvećuje košarci u kolicima, gde kao član novosadske Vojvodine i državni reprezentativac, postaje vicešampion NLB regionalne lige, i predstavlja sa ekipom Srbiju na brojnim međunarodnim takmičenjima. No, novo krvarenje u kičmenoj moždini zahteva hitnu operaciju u inostranstvu, pa su se Vojvode uključile u pomoć organizujući pomenutu humanitarnu aktivnost.


                  Sombor Celtis - Legionari Sremska Mitrovica

                  Dva tima koja su zauzela pozicije tri i četiri u prošloj sezoni u novu ulaze bez nekih od ključnih igrača iz 2009. Godine. Somborcima su ofanzivni i defanzivni kapiten sada u drugim klubovima, QB Radošević u Vojvodama a LB Čuvardić u Spartancima, dok su Legionari ostali bez svojih dugogodišnjih uzdanica Lončarevića i Varge koji su u Nemačkoj. Uz sve to, Celtisi, koji ponosno nose latinski naziv za "bođoše", koji u drvoredima već decenijama ukrašavaju ovaj grad na severu naše zemlje, od skora su i bez Davora Stojanovića, koji je obavljao i predsedničku i trenersku funkciju.

                  - Odlučio sam se da se posvetim suđenju u američkom fudbalu, a da u Somboru, kada mi prilike to dozvole, pomažem razvoju ovog sporta radom sa mlađim selekcijama kluba. Vreme je za stvaranje novih generacija, a o seniorima će brigu ubuduće, i kao v.d. predsednika i kao novi trener voditi Saša Srkota. Videćemo šta donose dani koji su pred nama, kaže Stojanović.

                  Jedan od najmlađih asova Legionara, Miloš Kolibar, koji se u prošloj sezoni istakao poentiranjima i dodavanjem, i hvatanjem i trčanjem sa loptom u naručju, najavljuje da će najstariji klub američkog fudbala u Srbiji i u 2010. godini imati samo jedan cilj, kao i do sada: dati sve od sebe na svakoj utakmici.

                  - Spremni smo i jedva čekamo da počne Superliga. Istina, odlazak "Lončeta" i Varge nam je potpuno promenio koncepciju koja se dobrim delom zasnivala na snažnom trčanju, ali će toga svakako biti i u narednom periodu. Ekipu smo ojačali nekim novim članovima, a i povratnicima u Legionare, pa tako za razliku od 2009. u novu sezonu ulazimo sa novim startnim levim ofanzivnim teklom, dvojicom igrača koji igraju na pozicijama lajnbekera, kao i dvojicom defanzivnih bekova. No, ko god da je u ekipi, ovde i dalje važi staro pravilo: 100% sebe dati u svakoj utakmici, pa šta bude. Standardno "srce na teren" i dalje važi u Legionarima, koji jedino tako i umeju da igraju, kaže Kolibar, otkrivajući da će u sezoni koja je pred nama primarno igrati kao hvatač, no i da će "imati posla" i kao kvoterbek, ali i kao raningbek.

                  Utakmica između Celtisa i Legionara igra se na stadionu PIK Sombora u nedelju od 14 časova.


                  B DIVIZIJA, 2. KOLO


                  Spartanci Subotica - Mladenovac Forestlanders

                  Dva tima koja su pobedama otpočela novu sezonu odmeriće snage u Subotici u okviru drugog kola. Kako ističu Spartanci, isti uspeh očekuju i protiv Mladenovčana.

                  - Mi smo još uvek pod utiscima prve utakmice. Naša publika, naš teren, naša prva pobeda... Od utakmice sa Forestlanders-ima očekujemo pravi takmičarski meč, a bolji i srećniji će pobediti. Naravno, daćemo sve od sebe da to budemo mi, kaže risiver domaćih Emir Seferi, sa kojim se slaže MLB Bojan Mrđanov, koji ističe da su gosti u ovom susretu ipak favoriti:

                  - Činjenica je da imamo malo vremena za pravi oporavak od prvog meča, ali ćemo i ovoga puta imati igrača više, našu publiku. Izguraćemo mi i ovu utakmicu, daćemo maksimum. Istina, igramo protiv favorizovane ekipe Forestlanders-a, ali smo spremni da i protiv njih pokažemo da vredimo. Nećemo da se bavimo prognozama rezultata i pobednika, već ćemo dati sve od sebe, baš u svakom meču, da pružimo dobru partiju.

                  Ipak, i Mladenovčani se nadaju nadaju novoj dobroj partiji osokoljeni uspehom u prvoj, o čemu je u ime Forestlanders-a govorio Željko Srećković:

                  - Svesni smo da nas čeka teško gostovanje, jer su Spartanci prilično ojačali svoje redove nekim iskusnijim igračima, a i fizički su prilično dobro spremni. Mi smo, na sreću, pored pobede u Vršcu prošli i bez ozbiljnijih povreda pa se nadamo da ćemo u kompletnom sastavu pružiti dobru igru i u Subotici. To svakako neće biti lak posao, ali se mi i pored toga nadamo najboljem, izjavio je Cvetković.


                  Inđija Indians - Vršac Lavovi

                  I jednoj i drugoj ekipi ovo je prilika za popravni s obzirom na to da su doživeli poraze kao domaćini u prvom kolu. Nakon veoma loše igre i tesnog poraza od "Grofova" iz Novog Kneževca, "Indiansi" su imali sedam dana da isprave greške koje su činili kako u samoj igri tako i van nje. Koliko su u tome uspeli, pokazaće meč u nedelju koji je prilika da domaćin dokaže da je napor uložen u prethodna četiri meseca dovoljan da se krene ka vrhu B divizije.

                  - Prošle godine smo se namučili da dobijemo Vršac, a šta će biti ove sezone moraćemo da sačekamo nedelju da vidimo. Posle poraza od Grofova nije baš lako davati bilo kakve prognoze. Ono što je meni važno jeste da ekipa i dalje ima veru da će biti na vrhu tabele, a svima nam je jasno da ovo od prošle subote nije bila igra Inđije kakvu znamo da igramo. Baš zato ulazimo mnogo ozbiljnije i skoncentrisanije u utakmicu drugog kola, kaže kvoterbek "Indians"-a Dejan Vujanić.

                  Ova dva tima su se do sada sastajala dva puta. Prvi put u prijateljskoj utakmici bez opreme kada su "Indiansi" doživeli poraz a drugi prošle godine u okviru SAAF Superlige kada je rezultat u uzbudljivom duelu bio 23:14 za Inđiju.


                  RASPORED MEČEVA:

                  A divizija, prvo kolo:
                  Subota, 27. mart:
                  14h Novi Sad Dukes – Imperatori Niš (stadion FK Kabel)
                  16:30h Vukovi Beograd – Vrbas Hunters (teren sa veštačkom podlogom na Adi Ciganliji)

                  Nedelja, 28. mart:
                  14h Sombor Celtis – Legionari Sremska Mitrovica (stadion PIK Sombor)

                  B divizija, drugo kolo:

                  Subota, 27. mart
                  14h Spartanci Subotica – Mladenovac Forstlanders (stadion Šupljak)

                  Kikinda Mammoths – Novi Kneževac Grofovi

                  Nedelja, 28. mart:
                  14h Inđija Indians – Vršac Lavovi (teren OŠ Jovan Popović)

                  Slobodna ekipa: Beograd Highlanders

                  Comment


                  • #10
                    Odg: Američki fudbal u srbiji

                    Huddle pise ove tekstove?

                    Comment


                    • #11
                      Odg: Američki fudbal u srbiji

                      VESTI:


                      Somborci bolji od Legionara, Inđija nadigrala Vršac

                      U nedelju su odigrana dva meča u srpskoj Superligi u američkom fudbalu a domaćini nisu dozvolili iznenenađenja.







                      Sombor je u okviru prvog kola A divizije sa 19:12 savladao Legionare iz Sremske Mitrovice koje je skupo koštala prva četvrtina. U njoj su gosti četiri puta gubili posed lopte, a potom su u svom završnom napadu na utakmici uspeli da pređu čitav teren da bi njihovo dodavanje za potencijalno izjednačenje bilo presečeno od strane domaćih defanzivaca koji su se tako pridružili Vukovima i Vojvodama koji su takođe pobedama otpočeli juriš na titulu.

                      U B diviziji Inđija se iskupila za neočekivani poraz od Novog Kneževca u prvom kolu savladavši u drugoj rundi nadmetanja vršačke Lavove sa 32:14.



                      A DIVIZIJA

                      Sombor Celtis - Legionari Sremska Mitrovica 19:12 (6:0, 0:6, 13:0, 0:6)

                      1. četvrtina:
                      6:0 Ratko Sekicki hvatanje 40 jardi; dodavanje: Predrag Mandić

                      2. četvrtina:
                      6:6 Ivan Kovačević, trčanje 1 jard

                      3. četvrtina:
                      13:6 Boris Papić, trčanje 15 jardi; PAT uspešan: Srđan Bojić
                      19:6 Ratko Sekicki, hvatanje 15 jardi; dodavanje: Predrag Mandić

                      4. četvrtina:
                      19:12 Dejan Jašćur, trčanje 5 jardi



                      B DIVIZIJA

                      Inđija Indians - Vršac Lavovi 32:14 (13:0, 7:8, 6:6, 6:0)

                      1. četvrtina
                      6:0 - Ivan Prskalo, trčanje 18 jardi
                      13:0 - Dejan Vujanić, trčanje 21 jarda; PAT uspešan: Dejan Mijajlović

                      2. četvrtina
                      13:8 - Milan Nikolić, hvatanje 5 jardi; dodavanje: Dino Hadžić; pretvaranje za 2 poena: dodavanje Dina Hadžića za Nemanju Erečkovića
                      20:8 - Ivan Prskalo, trčanje 30 jardi; PAT uspešan: Dejan Mijajlović

                      3. četvrtina
                      26:8 - Ivan Prskalo, trčanje 1 jarda
                      26:14 - Viktor Ožegović, trčanje 1 jard

                      4. četvrtina
                      32:14 - Aleksandar Marković, hvatanje 74 jarde; dodavanje: Dejan Vujanić

                      28.03.2010

                      Comment


                      • #12
                        Odg: Američki fudbal u srbiji

                        VESTI:



                        Derbi B divizije: Forestlendersi čekaju Indijanse

                        U nedelju 11. aprila u Mladenovcu će od 15 časova biti odigran derbi B divizije u kome će snage odmeriti prvoplasirani Forestlendersi i Inđija Indiansi koji su se posle neočekivanog poraza na startu sezone od Grofova vratili u život pobedom nad Vrščanima.








                        Koliko ozbiljno Mladenovčani shvataju ovaj duel svedoče i reči predsednika kluba Stefana Obradovića:

                        - Činimo sve da od meča napravimo spektakl. Na veliki petak podelili smo pozivnice i flajere našim sugrađanima, najava meča ide na bilbordu u centru grada. TV Mladenovac i još jedan profesionalni snimatelj su angažovani za meč, dakle imaćemo dve kamere na terenu. Od utorka biće izlepljeni plakati. Za sam meč imaćemo ozvučenje i potrudićemo se da imamo i komentatora. On što bi zasladilo ovakvu angažovanost je lepo vreme, dosta gledalaca i naravno naša pobeda protiv favorizovane ekipe Inđije, kaže Obradović.

                        Potpredsednik Forestlendersa, Željko Srećković, svestan je da sledi derbi 3. runde nadmetanja u B diviziji:

                        - Utakmica sa Inđijom ima epitet derbija trećeg kola zbogg činjenice da je Mladenovac lider na tabeli a Inđija glavni kandidat za prvaka divizije. Iz našeg ugla gledanja sve ostaje isto, imamo ekipu bez iskustva, sa dosta igrača kojim je ovo prva sezona, nemamo težinu favorita, jer mi to i nismo. Druga stvar je to što smo dobro započeli sezonu. Igramo meč po meč i svaki uspeh gledamo kao potvrdu kvalitetnog rada, a gde će nas sve to dovesti videćemo na kraju sezone. Ne zanima nas ko je protivnik mi dajemo svoj maksimum na svakom meču.

                        Srećković dodaje da Indijansima neće biti lako da dokažu ulogu favorita u predstojećem susretu:

                        - Inđija je tim koji želimo da dostignemo u organizacionom smislu, jer i pored velikog truda koji smo uložili ove godine još smo daleko od obezbeđivanja uslova za rad koje Indijansi imaju. Napravili smo mali pomak i to se osetilo u rezultatima. Sa druge strane Inđija radi u dobrim uslovima godinama i to treba respektovati, i iz tog razloga ih smatram glavnim favoritima za osvajanje prvog mesta u B diviziji. Ali, to im ne garantuje pobede, svaka pobeda se mora zaslužiti na terenu.

                        Za sve koji su zainteresovani da pogledaju ovu utakmicu evo i kratkog uputstva kako do terena FK Mladenovac. Kada se stiže iz pravca Beograda potrebno je na prvom semaforu skrenuti desno na obilaznicu oko grada. Na putu ka Topoli posle jednog kilometra ostaje da se skrene levo, a sam teren se nalazi blizu rehabilitacionog centra i hotela Selters.


                        Comment


                        • #13
                          Odg: Američki fudbal u srbiji

                          Vesti:



                          Senzacija: Ruben Drouns u Vukovima!

                          Ruben Drouns, raningbek njujorških Džajantsa u vreme kada su oni 2008. osvojili Superboul pobedom nad Nju Inglandom, novi je pomoćni trener Vukova!

                          Ovaj 31-godišnjak je zbog povrede vrata nedugo nakon osvajanja NFL titule odlučio da prestane sa aktivnom igračkom karijerom, a zatim je rešio da se posveti svojoj davnašnjoj želji: trenerskom poslu. Senzacionalni dolazak u redove Vukova, koji su aktuelni prvaci i Superlie i regionalne CEFL lige, bivši raningbek Džajantsa pojasnio je činjenicom da je egzistenciju odavno obezbedio nastupima u NFL-u a da je željan novih izazova i prenošenja bogatog iskustva mladim igračima.



                          "U prvim kontaktima bili smo pomalo zbunjeni odsustvom insistiranja na finansijskim uslovima, a onda je to pojasnio činjenicom da u Evropu dolazi željan novih izazova u životu, a ne iz finansijskih razloga. Više je nego spreman da svoje bogato znanje prenese našim igračima i lako smo se usaglasili oko dolaska u Vukove upravo zbog tog njegovog životnog stava. Uveren sam da će, kao pomoćni trener u našem klubu, biti od velike koristi svima u "čoporu sa Ade", ali i sportu u Srbiji jer planiramo da, po završetku sezone, zajedno sa Drounsom održimo trenerske klinike za mlade naraštaje u ovom sportu, kao i za ostale klubove u Srpskoj asocijaciji američkog fudbala", izjavio je predsednik Vukova Goran Nišavić.

                          Drouns je poručio da je u Vukove stigao kako bi preneo svoje bogato iskustvo a i da bi u trenerske vode ušao na ne baš uobičajeni način za bivše NFL igrače:

                          "Uradio sam mnogo toga, ali ovo je potpuno novi početak. Nakon igračke, mnogi moji poznanici su mi u domovini predviđali trenersku karijeru na nekom od koledža, ali želeo sam ipak nešto sasvim novo, potpuno drugačije. Već neko vreme sam u kontaktu sa trenerom Harperom, (kvoterbekom) Džordanom Grinom i jako se radujem što sam stigao. Mislim da će ovo biti obostrano veoma, veoma uspešna priča", rekao je Drouns na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla".

                          Priliku da vidi Drounsa ljubitelji američkog fudbala u Srbiji imaće već u subotu 10. aprila od 16 časova na terenu sa veštačkom podlogom na Adi Ciganliji gde će Vukovi odigrati meč 1. kola CEFL lige protiv Ljubljana Silverhouksa i tako krenuti u odbranu titule.

                          NFL karijera Rubena Drounsa:
                          2000-2001 Detroit (30 nošenja lopte za 72 jarde; 4 hvatanja za 21 jardu, 1 tačdaun)
                          2002-2004 Denver (285 nošenja za 1265 jardi, 7 tačdauna; 46 hvatanja za 381 jardu, 5 tačdauna)
                          2005-2006 Klivlend (529 nošenja za 1990 jardi, 6 tačdauna; 66 hvatanja za 538 jardi)
                          2007-2008 Njujork Džajants (85 nošenja za 275 jardi, 6 tačdauna; 7 hvatanja za 49 jardi)
                          ----
                          Ukupno u NFL karijeri: 929 nošenja za 3602 jarde, 19 tačdauna; 123 hvatanja za 989 jardi, 6 tačdauna. I... jedan šampionski prsten.

                          Comment


                          • #14
                            Odg: Američki fudbal u srbiji

                            Ada ciganlija, 13h, teren sa veštačkom travom...
                            Prvo kolo Fleg-lige 2010, grupa JUG.
                            Učesnici:
                            -Vukovi (beograd)
                            -Sky Thunders (Obrenovac)
                            -"T-REX" (Zemun) i
                            -Vitezovi (Pirot)

                            Turnir je zamišljen po prvenstvenom sistemu (igra svako sa svakim), a između utakmica (koje se odigravaju po dve na dva odvojena terena) je pauza od pola sata.
                            Ulaz BESPLATAN

                            Dođite da gledate mlade nade američkog fudbala Srbije!

                            Comment


                            • #15
                              Odg: Američki fudbal u srbiji

                              VESTI na http://s2.webstarts.com/kaft-rex/vesti.html #&^4A #&^4A #&^4A

                              Comment

                              Working...
                              X