Announcement

Collapse
No announcement yet.

03: 2014 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    http://thelp2008.com/2014/04/14-f1-bahrain/

    SNIMKA TRKE SA NBCSN I SKY PA KO VOLI NEKA IZVOLI!!
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #92
      Na stranu ta prepucavanja oko Fernanda i Kimija, sta cemo za crni Ferrari? Imaju po meni dva najbolja vozaca, a katastrofalni su.
      Posto sam bio banovan, tek sada sam u mogucnosti da pisem o trci i dosadasnjim trkama.
      Mercedes genijalno odradio posao. Prejaki su, i ne vidim da ce ih neko stici, sem Red Bulla- njih nikada, ali bas nikada ne otpisujem. Sjajna borba Hamiltona i Rozberga, ali definitivno se videlo ko je br 1.
      Luis je pokazao da ce ovo vrlo verovatno biti njegova godina, ako se ne desi nesto neocekivano. Mislim da je Rozberg morao da ga prodje sa meksim gumama i koristeci DRS. Jednostavno nije bio dovoljno dobar.
      Generalno velika dominacija Mercedesovih agregata, sjajna voznja Hulkenberga i Pereza, tipujem na Perezov bolji plasman na kraju sezone. Williams jos bolji od FI, Bottas je pokazao u Australiji da moze da se trka, samo da bude konstantniji. McLaren, hmm, tu su negde sa Williamsom, videce se kako bude sezona odmicala sta i kako.
      Samo mi nije jasno kako ljude u Ferrari-ju nije sramota, imaju dva svetska sampiona i naprave im onakvo govno od bolida, ili agregat koci, ne znam, svejedno.
      Alonso i Kimi su ponizeni u prethodnoj trci, prolazi ih ko stigne.
      Ako ne spreme neka znacajnija poboljsanja za Kinu, nista od sezone. A i do kad vise da se cekaju ta poboljsanja posle 2-3 trke, hoce li nekad uci u sezonu konkurentni?
      Rikardo me prijatno iznenadio, ostavio je bolji utisak na 3 trke kada se sve pogleda od Sebastiana.
      Avanti FER, avanti!

      Comment


      • #93
        Sad sam pogledao snimak trke od Safety Car perioda pa do proslave na podimu. Mercedes, ceo paket Mercedesa uključujući vozače i sve, sve je upravo onakav savršen tim kakav ja zamišljam.
        Politika je prosta. Imamo najjači bolid i zagarantovano 1-2. Hajde da uživamo tome i budimo srećni jer znamo da će jedan od nas dvojice biti makar drugi na kraju sezone, a ovaj drugi će osvojiti titulu. Drago mi je zbog njih. Nemam reči. Zavidim im i ljubomoran sam kao navijač Ferrarija. Ali ja ne krivim Ferrari. Jednostavno su zatečeni. Meni smetaju druge stvari. Već sam ih naveo. Za sada mi se čini da je samo Raikkonenu u interesu da se taj bolid maksimalno unapredi za buduće.
        Last edited by MarkedOne8; 08-04-14, 23:07.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #94
          Tajna Mercedesove snage http://www.youtube.com/watch?v=NuBB2F6IutQ

          Comment


          • #95


            Vettel : Ricciardo is faster then me , have you seen Felipe

            Alonso : I wanna play too , Kimi ?
            Kimi : Leave me alone.

            Last edited by Mikinen; 09-04-14, 14:56.
            If the police cant stop you you must be on the dust

            Comment


            • #96
              Originally posted by MarkedOne8 View Post
              Ne brini, pratim ga duže vreme. Nije to sajt. To je blog, alividećeš da je to blog koji prepiše tekst i ispod uvek obavezno postavi link sa izvorom do tog teksta. U ovom slučaju to je iltasanomat, finski mediji.



              1. Šta ako je možda taj Renault tih godina kada je osvajao titule bio toliko bolji od ostalih? Čak je i Fizikela u njemu dolazio do pobeda.

              2. Raikkonen nije pljuvao onih godina po McLarenu. 5 godina je vozio za njih bez jedne loše reči i jednostavno je posle napustio tim. I dan-danas je ok sa ljudima iz McLarena, čak je bilo reči da su neki mehaničari tražili da ga vrate. O Ferrariju 2009. i da ne pričamo. F14-T je ipak klasa za ono što je F60 bio na početku sezone. Plus što su ga iznjakali da ne uzme laganu titulu 2008. On se pored svega toga vratio u Ferrari i ne daje nikakve gestikulacije. Hamilton je isto ‚‚trpeo" McLaren od 2009. do 2012. Sad ispada kao da je Alonso jedina mukica koja se mučila. On kako je nastavio, najozbiljnije ću početi sa analizama koje sežu još dublje u prošlu deceniju i da vidimo da li je Alonso bio toliko dobar 2005. i 2006. ili je Renault ipak bio malo više bolji.


              A Lorenzo di Luca je preneo sledeće:
              FA: "'The only thing I want to know is this. where is the savior of the country(Raikkonen), what advantage I have over him? "

              Ne razumem tačno smisao rečenice. Možda je loše tweetovano ili prevedeno, ali je verovatno neka prozivka unutar tima.
              1.Koliko me sjecanje sluzi u sezoni 2005 glavni konkurent Fernandu je bio Kimi,sa Mclarenom koji je te godine imao najbrzi bolid,ali na nesrecu Kimija splet mnogih cudnih odustajanja ga je udaljio od titule,iako je po mnogima a i po meni bio najbolji vozac te godine,najbrzi,(samim tim i prestizni autosport mu je dodijelio nagradu vozaca godine,kao sto su to uradili pretprosle sezone kada su je dali Fernandu iako je Vettel osvojio titulu)i trebao je da uzme titulu.Renault je imao najpouzdaniji bolid,ali naravno daleko od toga da nije bio brz.
              2.Uopste nisam spominjao Raikkonena,drag mi je vozac,pogotovo sto je prethodne dvije sezone proveo u ekipi za koju zdusno navijam.Ako vec govoris o tome da je Kimi bio 4 godine u Mclarenu i nije se bunio,pa to je kao prvo njegova karakteristika,malo price,dosta rada ili?Mada svi bolji poznavaoci znaju da je Fernando taj koji voli da provodi dosta vremena sa mehanicarima etc,dok to Kimiju nije toliko bitno,o vozackim kvalitetima ne raspravljam,obojica su pakleni.Ali kada si spomenuo takodjer to Kimi u Mclarenu,ko je bio Kimi prije dolaska u Mclaren,a ko Fernando ??? Fernando je dosao sa 2 uzastopno osvojene titule,i to kao tadasnji najmladji sampion u historiji,a Kimi tek perspektivni vozac,tako da logicno je da je imao vece zahtjeve,plus sto je Fernando kao sto znamo tip koji hoce da se sve vrti oko njega,tako je bilo i u Renaultu itd.E sada sto su oni razlicite licnosti,i sto jedan voli vise da melje,kuka,drugi opet suti i radi je nebitno,bitno je ono sto obojica pokazuju na stazi,a to su fenomenalne voznje.Ali isto tako treba biti realan i reci da je Kimi u ove prosle 2 godine imao strasan bolid u Lotusu,koji je mozda mogao i bolje iskoristiti,daleko od toga da je mogao osvojiti titule,ali je i on cesto imao te lose kvalifikacije,te los start itd.Fernando ipak i nije toliko kukao za ove 4 godine u Ferrariju,necu reci da je sam nosio ekipu,i glorifikovati ga,jer to nije cilj ovoga posta,nisam njegov ni advokat,ni fan,cak stavise mi se poprilicno ogadio u zadnje vrijeme,ali sam realan i govorim da nije lako 4 godine voziti inferiorniji bolid,i voditi bitku koju znas da si u startu izgubio.

              Comment


              • #97
                Vremena Bahrein test

                Pos Driver Team Time Gap Laps
                1. Nico Rosberg Mercedes 1m35.697s 121
                2. Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1m36.064s +0.367s 69
                3. Fernando Alonso Ferrari 1m36.626s +0.929s 69
                4. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1m36.634s +0.937s 102
                5. Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1m37.305s +1.608s 28
                6. Max Chilton Marrusia-Ferrari 1m37.678s +1.981s 60
                7. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1m38.326s +2.629s 91
                8. Sergey Sirotkin Sauber-Ferrari 1m39.023s +3.326s 76
                9. Robin Frijns Caterham-Renault 1m40.027s +4.330s 63
                10. Pastor Maldonado Lotus-Renault 1m40.183s +4.486s 16
                11. Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault 1m40.452s +4.755s 67

                Pos Driver Team/Car Time Gap Laps
                1. Lewis Hamilton Mercedes 1m34.136s 118
                2. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault 1m35.557s +1.421s 63
                3. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1m36.203s +2.067s 26
                4. Sergio Perez Force India-Mercedes 1m36.586s +2.450s 62
                5. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1m37.310s +3.174s 65
                6. Jules Bianchi Marussia-Ferrari 1m37.316s +3.180s 93
                7. Giedo van der Garde Sauber-Ferrari 1m37.623s +3.487s 77
                8. Fernando Alonso Ferrari 1m37.912s +3.776s 12
                9. Marcus Ericsson Caterham-Renault 1m39.263s +5.127s 66
                10. Felipe Nasr Williams-Mercedes 1m39.879s +5.743s 64
                11. Romain Grosjean Lotus-Renault 1m43.732s +9.596s 16
                Last edited by Alan; 09-04-14, 21:31.

                Comment


                • #98
                  Pavle je upravu za Meklaren-Hondu, Hondin mocni turbo i koga sve dovode..

                  http://www.autosport.com/news/report.php/id/113367

                  Comment


                  • #99
                    Suska se da je Luca di Montezemolo dao Domenikaliju da do Spanije sredi probleme u protivnom bi mogao zameniti Flavio Briatore a na listi je Ross Brown , nisam siguran koliko je ovo poverljivo ali verujem da nada za Ferrarijeve navijace umire poslednja , pa eto ferarijevci nadajte se , mozda i dogodi se cudo jer F1 is where amazing happens
                    If the police cant stop you you must be on the dust

                    Comment


                    • O, da li je Velikom Vođi konačno došlo iz zadnjice u glavu...

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Late April Fools? LOL RT @pitlanetalk BREAKING NEWS: Flavio Briatore rumored to replace Domenicali at Ferrari. Ross Brawn also on the list.
                        Niko ne čita...
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Koliko bi oni mogli da pomognu na pola sezone, kada bi npr dosao neko od njih umesto Domenikalija?

                          Comment


                          • Za ovu sezonu jako malo, za sve sldeće mnogo... Tamo ima masa kvalitetnih ljudi koje neko treba kvalitetno da poveže, a ne da ide i da propoveda reči Velikog Vođe...

                            Comment


                            • Honda is set to open its new Formula 1 factory in Milton Keynes, England in June but has suggested that it will do more there than just service and support power units for the McLaren team.

                              Comment


                              • Vraćaju se na velika vrata, nema poente da otvaraju fabriku/radionicu koja će im biti dovoljna samo za sezonu-dve, očito imaju poveće planove za budućnost...

                                Comment

                                Working...
                                X